Szybsze EKO, więcej rakiet

    • Szybsze EKO, więcej rakiet

      Zacznę od tego że dawno, dawno temu księżyc co prawda również nie posiadał nanitów ale nie było możliwości aby go atakować rakietami, wtedy również chyba nie było żadnych uniwersów z szybszym EKO, aby zniszczyć bunkier zbierało się 5-10 graczy i rakietowało. Przy EKO x5 nie potrzeba tylu graczy, wystarczy 1 gracz. W produkcję deuteru nie inwestowałem mocno a i tak obronę składającą się ze 100 przeciwrakiet mógłbym łamać 2 razy na dobę i wcale się przy tym nie udławić. W połowie stycznia, rakietami wyzerowano mi obronę na wszystkich planetach i księżycu i zrobiła to 1 osoba w około 3-4 godziny.

      Zatem zastanawiam się czy uniwersa z szybszym EKO nie powinny mieć w silosach więcej przeciwrakiet, koszt 10 poziomu jest duży, 11 jeszcze większy a dodaje zaledwie 10 przeciwrakiet, to jest 6 godzin wydobycia na jednej z moich planet, a potem 12 godzin aby zniszczyć i z 50 godzin aby wybudować ten 12 poziom silosu.

      I druga strona, obrona na księżycu buduje się bardzo, bardzo powoli i nie chodzi o to że ona jest coś warta, bo ona akurat ze względu na to że buduje się powoli warta jest ten czas w nią włożony, bo postawić 20000 LL to zaledwie 24h wydobycie surowców ale wybudować to na księżycu to ponad 244 godziny, czyli ponad 10 dni. A ile rakiet potrzeba by to zniszczyć? Ponad 300, czyli deuter trzeba zbierać przez 1,5 dnia (ja, przy małym wydobyciu)

      Także chciałbym aby można było wybudować więcej przeciwrakiet lub aby na księżycu można było budować nanity.
      Starcia Tytanów u16: 232% 384% 440%
    • Lord Bunkier Tytan napisał(a):

      Przy EKO x5 nie potrzeba tylu graczy, wystarczy 1 gracz.
      Na speed x1 też wystarczy 1 gracz.

      Przy nanitach na 10 lvl rakieta buduje się 1 sekundę, co oznacza, że silos na 12 poziomie, mogący pomieścić 60 rakiet, zapełni się w minutę.
      Oczywiście nikt, kto sensownie podchodzi do kwestii czyszczenia bunkrów, NIE BĘDZIE tyle czekał. Albo skróci budowę stoczni za 2x 750 jednostek antymaterii, lub w wersji oszczędnej użyje brązowego boostera (który kosztuje tylko 750 anty i zrobi dokładnie to samo co dwukrotne sklikanie). Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie średniej szybkostrzelności na poziomie 5 opróżnień silosa w ciągu każdych 2 minut. Dla wspomnianego wcześniej silosa na 12 poziomie umożliwi to wysłanie 150 rakiet wciągu każdej minuty, czyli 9000 rakiet na godzinę.

      Każdy kiedyś sypia, powiedzmy 7 godzin dziennie. Niech atakujący zaczeka godzinkę, aż wygasną wszystkie aktywności i rozpocznie wysyłanie rakiet. W pozostałe 6 godzin 54.000 rakiet jest w stanie zmieść niemal każdy bunkier jaki istnieje.

      I teraz - biorąc pod uwagę te ilości rakiet, jakie podałem powyżej, czym jest te 100 -120 przeciwrakiet, które chronią dany bunkier?
      Jeżeli mam na kogoś wysłać 2000, czy tam 5000 rakiet, to przeciwrakiety są niemal niezauważalną przeszkodą.
      Nawet 500 przeciwrakiet nie zmieniło by sytuacji :)


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Przy x1 pewnie też, jak U ma z 5 lat ;P

      Tak, 100 czy 200 przeciwrakiet na 10 poziomie silosu to nie duża różnica gdy na cały bunkier potrzeba 10 000 rakiet, tylko czemu to ma być takie łatwe skoro EKO ułatwia taki atak?

      I dlaczego właściwie na ksieżycu nie ma nanitów? Komu przeszkadzało że księżyca nie można było atakować rakietami?
      Starcia Tytanów u16: 232% 384% 440%