Ogłoszenie Problemy i błędy nowej wersji forum (WBB4)

  • Forum

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Problemy i błędy nowej wersji forum (WBB4)

    Na podstawie znanych nam błędów i problemów powstałych wraz z przejściem na nową wersję forum (wbb4) stworzyliśmy dla Was te oto przydatną listę wraz z sugerowanymi sposobami ich rozwiązania o ile taka wiedza jest nam dostępna.


    1. Nie logowałem/am się dawno, a teraz jak próbuję to zrobić to wyświetla mi się, że nie ma takiego loginu. Jak to możliwe?

      Wraz z przejściem na nowszą wersję forum zostały skasowane wszystkie konta na które nie logowano się przez ostatnie kilka lat. Proszę założyć nowe konto.
    2. Dawno się nie logowałem/am, a teraz mam forum w obcym języku.

      Zmiana jest spowodowana nową wersją forum. Aby zmienić język forum należy wejść w ustawienia konta: board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Settings/
    3. Ciągle mnie wylogowuje, mimo że mam zaznaczone aby zapamiętało moje hasło. Dlaczego?

      Twoja przeglądarka ma zapisane ciasteczka ze starej wersji forum, należny je usunąć aby wygenerowały się nowe. Najlepiej zrobić to ręcznie aby mieć pewność, że wszystkie zostały usunięte.
      Jak dotrzeć do ciasteczek:
      Opera (wszystkie wersje) - Narzędzia -> Preferencje -> zakładka Zaawansowane -> tam wybieramy Ciasteczka -> Zarządzanie ciasteczkami


      FF - Narzędzia -> Opcje -> Prywatność -> "usunąć pojedyncze ciasteczka"


      Chrome - Ustawienia -> Pokaż ustawienia zaawansowane -> Prywatność (ustawienia treści) -> Wszystkie pliki cookie i dane witryn
    4. Nie mogę zmienić sygnatury ponieważ wyskakuje komunikat, że przekroczono ilość znaków, jednak na starej wersji forum sygnatura ta działała.

      Na nowej wersji forum wprowadzono ograniczenia co do ilości znaków w sygnaturze. Musisz ją skrócić.
      Jeżeli masz w niej linki możesz je skrócić w powyższy sposób:
      Dla tematów:

      Kod źródłowy

      1. https://board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Thread/12495-Regulamin-Forum/
      2. na
      3. https://board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Thread/12495


      oraz dla postów:

      Kod źródłowy

      1. https://board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Thread/12495-Regulamin-Forum/?postID=8371180#post8371180
      2. https://board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Thread/?postID=8371180
    5. Moja ranga się nie zmieniła/mam złą rangę mimo przekroczenia wymaganej liczby postów.

      Forum ma problemy z nadaniem właściwej rangi. Administracja zna problem jednak na ten moment nie jest w stanie go naprawić.
    6. Mam rangę "wybierz własną rangę" jednak nie mogę tego zrobić/nie wiem gdzie.

      Aby zmienić rangę proszę wysłać ticketa ogame.support.gameforge.com/index.php?fld=pl do administracji z życzoną rangą. Maksymalna długość rangi to 25 znaków.
    7. Moje posty muszą być moderowane.

      Jeżeli masz mniej niż 10 postów, a zamieściłeś post z linkiem, to Twój post musi być zaakceptowany przez moderatora. Najczęstszym takim przypadkiem jest link w skonwertowanym RW - usuń go, a nie będziesz musiał czekać. W innym przypadku weź pod uwagę, że moderator to też człowiek i nie zawsze znajdzie się jakiś, który będzie mógł zaakceptować post.
    8. Zapomniałem hasła, próbowałem/am się logować różnymi hasłami wiele razy i teraz nie mogę nawet wejść na forum.

      Jest to blokada bezpieczeństwa polegająca na tym, iż po 10 nieudanych próbach logowania adres IP z którego próbowano nieudanie się zalogować na forum zostaje zablokowany. Blokada taka powinna zniknąć automatycznie po około 24 godzinach jednak nie zawsze się tak dzieje. W celu rozwiązania problemu należy napisać ticketa do Administracji Forum pamiętając o podaniu maila, który jest ustawiony na koncie forumowym.
    9. Mój avatar zniknął mimo, że był regulaminowy.

      Podczas zmiany oprogramowania forum wszystkie avatary zostały trwale usunięte. Możesz spróbować odzyskać swój avatar wyszukując go w google grafika wpisując TwójNick Ogame.pl
    10. Po kliknięcia w link wyskakuje mi ''Odnośnik, który próbujesz wywołać nie jest już dostępny lub błędny.'' lub całkiem inny temat/post niż chciałem.

      To przejściu na nowsza wersje forum stare linki przestały działać. Proszę wyszukać tematy ręcznie.
    11. Wyskoczył mi dziwnie wyglądający link, jak go kliknąłem mam problemy z korzystaniem z forum

      Ów "dziwny" link charakteryzuje się tym, iż na jego końcu pojawia się link do sesji, w formacie np. takim s=12k33o3549465j6n5324i30fsfs46fgfg654 - czyli literka "s" i ciąg nic nam nie mówiących znaków. Klikanie w takie linki może powodować problemy z dostępem do określonych części forum bądź do konkretnych tematów a nawet utratę hasła, trzeba więc na nie uważać i nie klikać.
    Jestem i mnie nie ma ^^