Przyklejony Poradnik: Zrob własne screeny!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Poradnik: Zrob własne screeny!


    PORADNIK - SZABLONY POMYSŁÓW
    Czyli mała pomoc w dojściu do sukcesu!


    Czytając mój ulubiony dział Technika Gry, zauważyłem przyklejony temat Poradnik dla tworzącego nowy wątek w wykonaniu Kubiczkosa. Bardzo temat mi się spodobał i pomyślałem ze zrobię coś podobnego. W pomysłach, które prezentowałem - Platforma Orbitalna, Wykrywacz działalności Flanagi, Laboratoria i Historia Imperium oraz w których pomagałem - Orbiter, Nanoboty i Automatyczne wysyłanie sond, zawsze dodawałem obrazek z opisem. To znacznie zwiększało zainteresowanie. Być może oceny nie były obiektywne, ale - kawa na ławę. [dodano dzięki piterussowi] Jak juz masz jakiś pomysł i potrzebujesz obrazka do niego to najlepiej sięgnąć na google.pl i wyszukiwać grafikę. Jak robiłem Wykrywacz Flanagi to wpisałem "budynek" i kilka stron przejzawszy wybrałem wypas obraz. (mało kto wie ze na tym obrazku widać człowieka)

    Tak, więc chcąc zabić nieco czasu i pomóc ludziom w realizacji ich pomysłów, przygotowałem kilka szablonów oraz klika rad jak się nie narobić a zarobić dobre oceny.



    CZĘŚC PIERWSZA
    Jak wymyślić dobry pomysł?

    Kwintesencja dobrego pomysłu leży w tym, czego nam brakuje lub tam gdzie jest nielogiczność lub to, co umiliłoby grę bezinwazyjnie. Ja narzekałem na magazyny i zemściłem się robiąc Platformę. Myśląc o tym ze można zestrzelić sondy pomyślałem o Flanadze i tak powstał Wykrywacz (nie osiągnął jednak takiego poparcia jak Platforma). Zastanawiałem się, dlaczego badania mogą być prowadzone tylko na jednej planecie. Niby Aby, prace badawcze na danej planecie mogły zostać jak najszybciej zakończone, wszyscy dostępni naukowcy zostają automatycznie wysłani do tej stacji i dlatego nie są dostępni na innych planetach. Ale to kiepskie wytłumaczenie! Dlatego narysowałem zakładkę Badania, w której widać jak badania są prowadzone na wielu planetach równocześnie. Znowu pomyślałem jakby to było fajnie jakby można było wiedzieć ile już gram, kiedy się zarejestrowałem, ile statków wybudowałem itd., dlatego narysowałem zakładkę Historia Imperium. Te przykłady mogą pomóc wam w dojściu do własnego super-POPULARNEGO pomysłu.



    CZĘŚC DRUGA
    Szablony

    Oto szablony do odpowiednich pomysłów.


    PRODUKCJA

    Badanie


    Budynek lub Budynek Specjalny


    Statek lub Obrona



    TECHNIKA

    Badanie lub Budynek Specjalny


    Budynek


    Statek


    Obrona



    WYMAGANIA

    Badania


    Budynek


    Obrona


    Budynek Specjalny


    Statek




    CZĘŚC TRZECIA

    Paint-owskie niedogodności i pułapki.

    Całe Ogame jest opisane czcionką Tahoma, wielkość 8. W Paincie mamy ją dostępną.

    Najczęściej używanym narzędziem jest Linia. Prawie zawsze trzeba rysować ją idealnie poziomo lub pionowo. Dla orłów rada jest taka trzymajcie Shift!

    Potrzebujesz fragmentu jakiegoś menu z Ogame? Użyj klawisza PrintScrn (nad strzałkami), a następnie wklej do Painta.

    Nie chce ci się na okrągło rysować tego samego fragmentu elementu, a klikanie kopiuj, wklej jest monotonne? Używaj skrótów! CTRL + C - kopiuj zaznaczony fragment do pamięci, CTRL + V - wklej, CTRL + X - wytnij zaznaczony fragment.

    Nic nie rób "na odwal się"! Ja Historię Imperium robiłem 5 godzin, dlatego praktycznie nie zawiera błenduf.

    NIE, NIE, NIE, NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NIE zapisujcie pomysłów w rozszerzeniu *.JPG i *.JPEG! One psują jakość! Najbardziej proponuję rozszerzenie *.PNG. Kompresuje obrazy prawie tak dobrze jak *.JPEG, ale nie psuje jakości! Porównajcie:


    To wystarczy, aby przekonać was do rozszerzenia PNG, mam nadzieję?



    CZĘŚĆ CZWARTA
    Zamieszczanie obrazu na forum i porady ogólne

    Aby zamieścić obraz na Forum trzeba go albo zagnieździć, czego, nie polecam, albo wejść na imageshack.us/ i za darmo wysłać obraz na ich serwer. Wystarczy podać ścieżkę i kliknąć [ HOST IT! ]. Następnie dadzą ci kilka specjalnych linków, ale nas interesuje jeden link, mianowicie ten:



    Ten link należy wkleić do opisu swojego pomysłu, a w jego miejsce pojawi się obraz zassany z twojej maszyny.

    Warto najpierw zrobić opis pomysłu w programie Microsoft Word. Szkoda, aby opis zawierał głupie błędy ortograficzne. Jak jesteś dysfunkcyjny i tekst ma takie straszne byki, ze szkoda gadać, a pomysł jest niezły to możesz i tak dostać słabe oceny za pismo. Zauważcie ze w tym tekście nie ma ani jednego błędu który popełniłbym przypadkowo.

    Po napisaniu Opisu i zrobieniu obrazków warto zamienić się rolami. Pomyśl ze jesteś forumowiczem i właśnie przeczytałeś ten pomysł. Jakie pytania przyjdą ci do głowy? Od razu na nie odpowiedz na samym dole postu w dziale CZĘSTE PYTANIA. [przykład patrz: - Platforma Orbitalna]

    Niestety mimo ze namęczysz się jak głupi wypisując pytania i odpowiedzi znajdą się muły, co jak dzieci czytające komiks - przeczytają obrazki i będą się głupio pytać mimo ze odpowiedz jest w tym samym poście! Zasady typu: "Aby oceniać pomysł lub komentować musisz przeczytać wszysko!", "Posty typu >>głupie<< i >>nie podoba mi się<< nie będą brane pod uwagę bez uzasadniania.".

    Twój obrazek jest kolorowy, a chcesz, aby był w skali odcieni niebieskości [tak jak w Epic Blue obrazki], lub czarno-biały. Czarno-biały łatwo zrobić. Wystarczy do Microsoft Word wkleić, włączyć pasek narzędzi rysunku i kliknąć skala odcieni szarości. Przyciemnić, rozjaśnić i jest. Z niebieskością gorzej. Musisz mieć Paint Brusha. Nie znam się na tym programie wiec musicie poeksperymentować.
    Kotły diatermiczne Kotłownie kontenerowe Wytwornica pary

    Post był edytowany 7 razy, ostatnio przez 12345xyz ().