Walki między graczem słabym a dobrym

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Walki między graczem słabym a dobrym

    Witam,
    na wstępie chciałbym napisać, że czytałem kilka wątków o podobnym temacie, również ten stworzony przez administrację, ale nie do końca wyjaśniło mi to sytuację z tą jaka aktualnie dzieje się w grze.
    1.

    Kasia321 napisał(a):

    Podsumowanie:
    ● Ochrona aktywna do 500k punktów.
    ● 0-50k punktów: ochrona ogólna 1:5.
    ● 50k-500k punktów: ochrona ogólna 1:10.
    ● Ucieczki floty: stosunek floty 5:1 - możliwa w określonych granicach ochrony.
    ○ Admirał floty zmienia ratio na 3:1.
    ● Dodatkowo można atakować 100 następnych graczy w nowym rankingu wojskowym i graczy z więcej niż 50% naszych punktów wojskowych w dowolnym czasie.
    ● Poza tym zakresem (ogólna ochrona i ranking wojskowy) silniejsi gracze nie zaatakują słabszych graczy.
    ● Słabszy gracz traci ochronę (na określony czas) jeśli zaatakuje zbyt silnego gracza (będzie to widoczne w podglądzie galaktyki).
    ● Po 7 dniach nieaktywności gracz traci ochronę (aż do następnego logowania).
    ● Ucieczka floty powiązana jest z nową ochroną.

    Przykład:
    Z 4 milionami punktów jesteś na pierwszym miejscu w rankingu wojskowym i ogólnym. Dzięki naszemu nowemu systemowi będziesz w stanie zaatakować wszystkich graczy posiadających co najmniej 400k punktów, wszystkich graczy do miejsca 100 w rankingu wojskowym i wszystkich graczy nieaktywnych. Możesz także atakować tych graczy, którzy utracili swoją ochronę poprzez swoje zaniedbanie.
    Grę zacząłem stosunkowo niedawno, jakoś półtorej miesiąca temu, mam aktualnie +- 75k punktów, a punktów wojskowych 35k. W rankingu wojskowym jestem na miejscu 2280, czy znaczy to, że mogę być zaatakowany przez każdego gracza leżącego w rankingu poniżej mojej osoby oraz gracza do rankingu 2180 włącznie? Czy tyczy się to również skanowania? Nie rozumiem fragmentu :

    Kasia321 napisał(a):

    Z 4 milionami punktów jesteś na pierwszym miejscu w rankingu wojskowym i ogólnym. Dzięki naszemu nowemu systemowi będziesz w stanie zaatakować wszystkich graczy posiadających co najmniej 400k punktów,
    Dlaczego gracz z 4mln punktów może atakować gracza z 400k? Dotyczy to stosunku punktów 1:10?

    Wszystkie te pytania odnoszą się do aktualnej sytuacji w grze, a mianowicie posiadając 75k punktów skanowany jestem nieustannie przez graczy z top 10-500 (gdzie gracz ok. miejsca 500 ma mniej więcej 25 mln punktów). Zastanawiam się, czy warto grać gdy pewnego dnia mogę się zalogować rano przed pracą na ogame a tam będzie jedynie raport w którym 100 krotnie większa flota bez żadnych strat zniszczyła wszystko co mam i zabrała wszystko co mam, a mi zostanie jedynie kilka punktów honoru :quasi: Mówię oczywiście jedynie o przypadkach, gdzie atakuje mnie gracz z tak wielką przewagą, a nie gracze np. z 200k punktów i rankingiem nawet 300 wyżej, gdyż wiadomo, to tylko gra.
    Przepraszam za zawiłości, ale piszę pod presją ( :E ). Jeśli jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć, czy powinienem się obawiać, to z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  • W pierwszym poście tematu, z którego cytujesz fragmenty jest coś takiego:

    Art napisał(a):

    Przewidziano następujące ustawienia:

    Istniejące Uniwersa: 10k/50k
    0-10k punktów: ochrona 1:5
    10k-50k punktów: ochrona 1:10
    Ochrona kończy się na 50k punktów, wliczając w to ucieczkę floty.


    Nowe Uniwersa: 50k/500k
    0-50k punktów: ochrona 1:5
    50k-500k punktów: ochrona 1:10
    Ochrona kończy się na 500k punktów, wliczając w to ucieczkę floty.
  • Czyli na Uniwersum 68 mając 75k punktów nie ma żadnej ochrony, więc gracz z 25mln punktów może mnie po prostu zjeść bez straty nawet jednego statku i tyle, dobrze rozumiem?

    Kasia321 napisał(a):

    Przykład:
    Z 4 milionami punktów jesteś na pierwszym miejscu w rankingu wojskowym i ogólnym. Dzięki naszemu nowemu systemowi będziesz w stanie zaatakować wszystkich graczy posiadających co najmniej 400k punktów, wszystkich graczy do miejsca 100 w rankingu wojskowym i wszystkich graczy nieaktywnych. Możesz także atakować tych graczy, którzy utracili swoją ochronę poprzez swoje zaniedbanie.
    Czyli te słowa Administratora Gry tak naprawdę nie mają odniesienia w rzeczywistości, bo w pierwszym poście było zaznaczone również, że "na wszystkich uniwersach". Zgodnie z zasadami w takim razie powinien móc mnie atakować gracz mający do 750k punktów lub do 100 pozycji w rankingu wojskowym, czy się mylę? Jak się to ma do skanowania?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kellogan ().

  • Przekroczyłeś 50k, więc może Cię atakować każdy.

    Art napisał(a):

    o wprowadzeniu nowego systemu ochrony słabszego gracza, na wszystkich Uniwersach.
    System został wprowadzony w dwóch wariantach, które podałem wcześniej.
    To co cytujesz jest prawdą, ale nie na uni68.

    Nawet mając kilka milionów punktów możesz zostać "zjedzony" bez strat u agresora.
  • Moze i sie myle i na uni 68 panuja inne zasady ale moim zdaniem powinno byc tak chyba na wszystkich uniach. Ochrone "noob protection" masz do czasu dopoki nie przekroczysz bariery 50k pkt w statystykach ogolnych bez znaczenia jak bardzo rozwinales konto w statystykach wojskowych (przynajmniej tak jest na uni gdzie sam gram). Mozesz wiec miec sladowe ilosci obrony i tylko kilka/kilkanascie statkow na planetach w tej fazie gry a i tak kazdy bedzie mogl wleciec kiedy tylko przekroczysz te 50k pkt ogolnych. Dla przykladu sam wczoraj ograbilem jedno konto, ktore mialo ponad 60k pkt ogolnych statystyk a w statystykach wojskowych mial moze z 10k pkt. Moje konto ma ponad 30kk w statystykach ogolnych.
  • No i to dla mnie kompletnie bez sensu, ale co ja tam wiem, jak dla mnie to właśnie taka rzecz jest przyczyną dużej ilości porzuconych dość szybko kont. Wiadomo, dla Was, którzy mają 30mln i wiecej punktów moje gadanie to "narzekanie i płakanie" i wiem, że mogę zwyczajnie przestać grać bo nikt mnie do tego nie zmuszał, mówię jedynie, że jest różnica gdy walczy gracz mający 30mln z graczem majacym 150mln a graczem mającym 75k którego atakuje ktoś, kto w ciągu kilku dni może zrobić tyle statków ile mi zajęło robienie tego od początku gry. Próg 50k punktów jest śmiesznie mały, ale wiadomo, walka z wiatrkami. Dziękuję za odpowiedź, czekam na atak 20 000 pancerników, gdy aktualnie jestem zadowolony z moich 100, bo aktualnie 1.5mln deuteru to bardzo dużo.
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi.
  • To nie są żale, to było pytanie. Wyzeruje to wyzeruje, taka gra ;) Pytałem bo nie byłem pewny, a jednak znajomość zasad i mechaniki gry bardzo pomaga. Dla samego mocnego gracza nie, ale znam jeden "duet" gracza z top 100 i drugiego w rankingu +- 2500 gdzie 100 czyści planetę a ten drugi zwyczajnie zabiera darmowe surowce, w takim przypadku jest się bardzo fajnym celem. Nie bierz tego do siebie, myślałem, że po to jest ten dział aby zadawać pytania i wyjaśniać niejasności.
  • Dla jasnosci Kellogan napisze Ci tylko, ze slabi gracze sami sobie sa winni bo mysla, ze kto im tam wleci jak zostawia na starym uni 1kk surki na planecie ze slabiutka obrona. Otoz ja jestem typem gracza, ktory bazuje na idlakach. Dla mnie jestes typem wlasnie takiego gracza. Nie potrafisz sie pilnowac i zabezpieczyc surowcow przed farmingiem to nic Ci nie poradze. Zlapie Cie skanem, zobacze, ze lot sie oplaca to bez mrugniecia okiem puszcze flote. Na tym ta gra polega. Swoje konto rozbudowywalem od zera do tych 30kk pkt i sam mialem wiele tego typu sytuacji. Chcesz grac to bedziesz gral mimo tego a jak ktos Cie zaatakuje to potraktuj to jako nauczke co robic by wiecej sie to nie powtorzylo. Ewentualnie mozesz tez probowac nawiazac kontakt z graczem, ktory Cie zaatakowal i poprosic by Ci wytlumaczyl co robic by nie oplacalo sie nikomu atakowac. Tak tez nawiazuje sie znajomosci z mocniejszymi graczami kiedy zaczynasz i nie ogarniasz jak grac. Potem otwieraja sie mozliwosci wymiany surowcow czyli handel i wiele innych korzystnych dla Ciebie opcji. Mam nadzieje, ze rozumiesz co napisalem.
  • Dla jasnosci - na moich planetach nie ma nigdy surowców, nie mam problemu przed zabezpieczeniem się przed farmingiem. Pisalem to juz chyba dwukrotnie - pytalem w celu poznania zasad gry. Przed graczami na moim poziomie jestem zabezpieczony bardzo dobrze, chodzilo mi o sytuacje, gdzie gracz bardzo dobry na nawet straty w deuterze na przelot aby wyczyścić planetę graczowi slabszemu. Myślę, ze w takiej sytuacji "dogadanie sie" nie ma najmniejszego sensu, bo takiego gracza interesuje jedynie aby jego słaby kolezka mógł nasycić swojego ego. Mimo wszystko Truck bardzo dziękuję za rady i opinie, jestem zwolennikiem nauki i korzystam z każdej porady. Pozdrawiam
  • Kellogan napisał(a):

    Przed graczami na moim poziomie jestem zabezpieczony bardzo dobrze, chodzilo mi o sytuacje, gdzie gracz bardzo dobry na nawet straty w deuterze na przelot aby wyczyścić planetę graczowi slabszemu. Myślę, ze w takiej sytuacji "dogadanie sie" nie ma najmniejszego sensu, bo takiego gracza interesuje jedynie aby jego słaby kolezka mógł nasycić swojego ego.
    Nie musi tak do konca byc, ze leci tylko po surowce. Wspomniales wczesniej o swoich pancernikach wiec po nie i reszte floty tez czasem ktos moze sie pofatygowac nawet z nudow. To, ze potrafisz zabezpieczyc planete przez farmingiem to nie znaczy, ze wstawiajac flote za bunkier jestes nie do ruszenia.