Ogłoszenie Regulamin podforum "Nauka"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Regulamin podforum "Nauka"


    Regulamin Działu Nauka


    Nauka (Cogito ergo sum.) - jest działem na forum, miejscem pozwalającym na swobodną wymianę myśli oraz wymianę informacji związanych z wszelakimi nowinkami.

    Ideą tego działu jest opisywanie, komentowanie, a nawet gdybanie na temat różnych ciekawostek, a także trudniejszych zagadnień.



    Obecny Regulamin powstał przy wspólnej pracy Użytkowników Działu Nauka :).



    1. O DZIALE
    I) Dział Nauka powstał, by Użytkownicy Forum mogli swobodnie wymieniać swoje myśli. Pamiętając o zasadzie, iż każdy jest równy, w tym miejscu można wymieniać spostrzeżeniami, udzielać się w dyskusjach, czy rozważać wybrane kwestie.
    II) Tak jak i prawa, użytkownicy tego podforum posiadają również obowiązki. Poszanowanie godności i zdania drugiej osoby, życzliwe i miłe usposobienie, nastawienie, to idee o których należy szczególnie pamiętać, biorąc udział w dyskusjach.



    2. O WĄTKACH
    I) Dział Nauka poświęcony jest rozmowom na tematy ogólnooświatowe. Poczynając od ścisłych przedmiotów takich jak matematyka, fizyka, astronomia, geografia, kończąc po humanistyczną historię, języki i wiele innych dziedzin.
    II) W dziale Nauka staramy się powstrzymywać od postów w stylu:
    "rozwiążcie mi zadanie",
    "Znajdźcie mi materiały".
    Niemniej jednak możemy przecież pisać, by ktoś nam spróbował coś przybliżyć lub wytłumaczyć. Wątki należy pisać w taki sposób, by z naszego problemu mogła rozwinąć się ciekawa dyskusja.
    Przykład niepoprawnej treści wątku: "Opiszcie mi o co chodziło w wojnie punickiej"
    Przykład poprawnej treści wątku: "Interesują mnie wojny punickie. Sądzę, że [ci a ci] mogli zrobić tak a nie inaczej. [...] Co o tym sądzicie?"
    III) Zadania z matematyki, fizyki i chemii rozwiązuje się w specjalnie przygotowanych wątkach. One już są w tym dziale. Poszukaj ich!
    IV) Nowinki i ciekawostki są nieodłączną częścią naszego działu. Aby nie śmiecić, należy każdorazowo przed założeniem nowego wątku sprawdzić, czy dany temat nie został już gdzieś poruszony.
    W razie jakichkolwiek nieścisłości warto pisać do Opiekuna Działu Nauka.

    Gdy zauważysz post lub temat, który wg Ciebie jest niezgodny z regulaminem, zgłoś go za pomocą guziczka "Zgłoś".



    Pamiętaj, że w całym dziale HydePark obowiązuje Cię także Regulamin Ogólny Forum oraz Regulamin HydePark.



    Życzymy owocnych dyskusji - ekipa sprzątająca dział HydePark

    //Ostatnia aktualizacja: Mati: 8.12.2016, 23:06

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.