Przyszłość Ogame

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Przyszłość Ogame

      Czy nie uważacie, że gra powinna się rozwijać w nieco innym kierunku.
      Moim zdaniem powinno być dodawane non stop coś nowego a od wielu wielu lat doszły tylko takie pierdoły jak chat czy zakrzywiona czasoprzestrzeń.
      Zamiast tego mamy prawie każdego dnia eventy z antymaterią i nie tylko, ale od wielu lat są to te same eventy i w zasadzie nic się większego w grze nie zmieniło.
      Myślę, że to jest tak naprawdę największy problem Gameforge, że nie dają grze tego co powinni dawać, nowości.
      Popatrzcie sobie na inne gry np. gry Blizzarda czy chociażby Arena Net, to tylko przykłady, ale ówcześnie prawie każda gra ma regularne updaty z dodawanym nowym contentem, wiem, że Ogame to gra przeglądarkowa, ale są także gry przeglądarkowe, które naprawdę dostają solidne aktualizacje.
      Napisałem w tym tygodniu prośbę o Uni Fusion po angielsku do Gameforge, w sumie nie oczekiwałem odpowiedzi i jej nie dostałem, ale to pokazuje jak głęboko w poważaniu ma nas ta rozbudowana już firma, no bo swoją drogą robią masę gier i nie tylko przeglądarkowe. Napiszcie co sądzicie o obecnym kierunku rozwoju Ogame, bo jak dla mnie to po prostu nie ma ludzi do gry, bo content czyli tzw. zawartość, np. nowe statki, funkcje, itd. nie są rozwijane a jak już są to w bardzo małym stopniu. Proszę o kulturalną dyskusje, nie piszę tutaj, żeby zrobić antyreklamę firmie, tylko żeby zasygnalizować, że nie takiego rozwoju sytuacji oczekują gracze.
    • a czego Ty sie dziwisz
      jak durnie z gf moga tylko cos [ciach]. (przyklad ich super pro elo zasada o 6sek przed wlotem ). a nie ulepszyc to raz ( bo pewnie zajmuja sie tym ludzie ktorzy z gra maja tyle wspolnego co tacy nasi operatorzy czyli nic )
      a drugie durnie z teamu nie rozumieja intencji tych pierwszych i chyba czytac rowniez nie umieja bo wlasna zasade traktuja tak 6sek lub mnie =ban - A NIE TAK JEST ZAPISANA! - no ale
      czytanie ze zrozumieniem ich mocna strona takze nie jest
      zeby byc takim czlonkiem teamu - wcale nie trzeba miec pojecia o grze:) - wystarczy byc milym kulturalnym, nie karanym - za forum ,wulgi i inne glupoty ,i gre.( i pewnie jakies inne tam rzeczy trzeba spelniac - ale z prawdziwa gra za wiele wspolnego nie majace)
      natomiast czlonkami teamu powinny byc osoby ktore ta gre znaja rozumieja i chodzby cos w niej osiagnely.
      ale tak nie jest wystarczy ze taki jeden z drugim teamowy czlonek potrafi sie dobrze wyslawiac i nie obraza nikogo . I nie nie chce ani nigdy nie chcialem byc czlonkiem teamu .
      I wlasnie przez glupawe decyzje GF oraz ich wykonawcow z teamu - ludzie odchodza z gry , odechciewa im sie przedstawiac sensowne propozycje i zmiany ktore gre by urozmaicily .
      zreszta szkoda zachodu - bo team i tak nie pojmie , jak zreszta maja cos pojmowac jak nie skonczyli podstawowego kursu czytania.
      jak to moj sojusznik pisal - wypQ#$ na pole kukurydzy - do tego sie nadajecie:)

      uwazam ze pomysly gf - sa debilne ,a team nie umie czytac ze zrozumieniem , maja swoj regulamin ktorego sami nie rozumieja - i pojecie o grze maja blade

      odpowiadajac
      wiec tak uwazam ze gra powinna rozwijac sie w zupelnie innym kierunku. i wiele rzeczy powinno sie zmienic diametralnie .


      Super Moderator Dziuba:
      Upominam za pseudocenzurę i obrazę

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez .pl1.. ().

    • Dokładnie Pl w moim przypadku również był ban za granie 2 kont na 1dnym ip gdzie to sa 2 rózne osoby :D Buahhahah więc po kiego grzyba jest opcja zgłaszanie gry 2 kont na 1dnym IP. Ba mało tego Gf dobrze wie ze na serwerze Quantum GO migotka ma 2 konta a mimo to i tak nie ma bana gdzie normalny Ja juz dostalem bo jak to SGO powiedziała dopatrzyla sie nie jasności. Gracz Krakit 323456543 kont na Quantum wszyscy dobrze wiedza jak z nim to wygląda, Erekcja teamu ? Żadna. Jak to się mówi Hajs się musi zgadzać :D Kukurydza z resztą też :) I ten tu przepraszam za wyrażenie z dupy CONVERTER........ bożżżżżż Eventy na te anty ..... kto wam to kupuje ? Od dawana jak sami zauważyliście nie ma już graczy stałych są u fsowicze albo ekonomi ....... bo w sumie eko sie opłaca klepać ( ale cios dla Cb resprect XD ).[ciach]

      Super Moderator Dziuba:
      Upominam za obrazę, proszę się wstrzymać z takimi porównaniami albo zająć się pisaniem wierszy, skoro wyobraźnia tak kolorowa

      Vi veri veniversum vivus vici

      Mocą Prawdy żyjąc, żywy podbiłem wszechświat.

    • Przygodę z ogame zacząłem 10 lat temu, pamiętny epic blue. Po za szatą nic się nie zmieniło, jakieś pierdoły z bandytami itp. Ochrona słabego weszła jeszcze za moich czasów, fajnie że się floty całej nie traci, to trochę motywuje. Reszta bez zmian. 10 lat to dekada. Przez ten czas zmieniłem się nawet ja!!!
    • a ja uwazam ze zmienilo sie duzo i to na niekorzysc .
      przyklady mozna mnozyc
      przyklad niewidoczne pregierze.
      wprowadzenie antymateri - oficery, kupno surki za anty (no ale mistrzowie jednego sezonu na nowych uniach inaczej by chyba nie grali)
      wzrost tolerancji dla oszustow i puszerow i bociarzy - przez nieudolnosc teamu
      ze juz nie wspomne ze na eventach 2 tygodniowych z nagrodami :) potocznie zwanych mistrzostwami - mozna kupowac sure za anty;) - no pomysl pro elo:)

      ale to i tak nic w poronaniu z tym:

      - "Bugusing przy użyciu sond szpiegowskich
      Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy.

      Aby gracz został ukarany za bugusing przy użyciu sond szpiegowskich, poszkodowany musi zgłosić się do supportu gry."

      BARDZO MADRE POSUNIECIE GF:) - zwlaszcza ze serwery wam laguja dosc czesto -a juz szczegolnie na x5.

      GF - ma zdolnosc jak malo ktora firma do niszczenia potencjalu gry i wykonywania nielogicznych z punktu widzenia gracza posuniec.

      kolejne mysle juz tylko bedzie zakaz gry flota badz ogolnie szpiegowania .
      pewnie uslysze zaraz glupawe glosy - ze kiedys tez byla taka zasada , no coz kiedys ludzie mieszkali w jaskiniach i cieszyli sie ze maja ogien :)
    • Mari napisał(a):

      Napisałem w tym tygodniu prośbę o Uni Fusion po angielsku do Gameforge, w sumie nie oczekiwałem odpowiedzi i jej nie dostałem
      Gdzie napisałeś bo na forum do tego przeznaczonym ostatni post masz w 2015 roku i "Last Activity Feb 20th 2016"

      Mari napisał(a):

      Moim zdaniem powinno być dodawane non stop coś nowego a od wielu wielu lat doszły tylko takie pierdoły jak chat czy zakrzywiona czasoprzestrzeń.
      Najłatwiej napisać "non stop". Daj jakieś sensowne propozycje. Tylko niech to nie będzie głupi statek, budynek czy badanie.
      "od wielu wielu lat doszły tylko". Tylko? Doszło API, szybsze recki, nowy telep, nowe parametry serwera, system ochrony gracza (tutaj wiele elementów), nowe właściwości badan (np. plazmy), więcej planet (wydłuża to grę), nowy system wiadomości (to nie tylko czat a też np. lista ignorowanych, lepsze czytanie wiadomości sojuszowych), płatne opcje z komandora zrobiły się darmowe (foldery, skanowanie moona), zmienił się wzór na eko (mamy więcej dexu), https, przyspieszenia stoczni (tak, tak uważam to za plus), lepsza buddy i inne o których zapomniałam.



      .pl1.. napisał(a):

      natomiast czlonkami teamu powinny byc osoby ktore ta gre znaja rozumieja i chodzby cos w niej osiagnely.
      Adasiu twierdzę że każdy GO będzie dla Ciebie słaby. Jak osoba z Twojego towarzystwa (gra na speed x5 i nie jest ekonobem) została GO to z "lubię ją" w minutę zrobiło się "<dowolny wulgaryzm>". O mnie też mówicie że nie znam OGame. Może nie znam wszystkiego (jest ktoś co zna wszystko?!) ale mówić o mnie że w ogóle nie znam OGame jest krzywdzące. Wejdź w zadawanie pytań i zobacz jak GO pomagają graczom. Żeby pomagać trzeba mieć wiedzę na temat gry. :fsmile:

      Temat zrobił się trochę taki "team to zło".
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • A to nie można mailowo do nich próśb wysyłać?
      Poszło mailowo.
      Nie wiem czy grałaś w inne pozycje na rynku, nie będę specjalnie reklamował, ale tam jest to dobitnie pokazane jak duże i częste zmiany powinny być.
      Ostatnio nie dodano żadnego statku, żadnej technologii, nie dodano nowych przełomowych rozwiązań, w sensie np. cuda wszechświata które kiedyś opisywałem na tym forum.
      Można by było dużo dodać, poza tym nie wiem czy wiesz, ale w konkurencyjnych produktach są nawet kręcone filmiki z opisanymi nowościami w grze, są eventy z prawdziwego zdarzenia w sensie takie, które mocno wpływają na rozgrywkę, ale nie zakłócają jej przebiegu.
    • No tak. Skuteczność GO i SGO można porównać do skuteczności np ściągania alimentów w Polsce. Niby takiego alimenciarza się przyskrzyni, ale to my za to płacimy a nie on.
      Grę można urozmaicić np nową strukturą obronną. Bo jakież to budynki obronne są w stanie przeciwstawić się Gs? No żadne. A gdyby tak wprowadzić nowy typ? Orbitalne działo grawitonowe? Skuteczność kilkukrotnie większa jak działa GS, gdyż nie muszą być mobilne jak u gąsek. Siła ognia, pkt strukturalne, powłoka ochronna i stosunek ognia do innych statków może policzyć Kukurydziany Team. Skoro ziarenka kukurydzy liczyć umie to z tym też da radę. Byleby tylko się nie przegrzali podczas liczenia i nie zamienili w popcorn, bo już nic z nich nie będzie.
      A poza tym to powinni naprawdę wziąć się za multikonta i pushe na Q....wszak to ich praca i nie powinni podchodzić do niej jak politycy do swojej...tylko odpowiedzialnie i rzetelnie.
      Z Bogiem.
      W wyniki mutacji genetycznych, do których doszło w pewnych serwerowniach naukowcy sklasyfikowali i zarejestrowali nową pokraczną hodowlę klakierów.

      :bicz1:
    • Ja gram od 2005 roku. Zmian nie jest wiele, a może inaczej - tempo ich wprowadzania jest małe. Nie sądzę jednak, aby jakiekolwiek zmiany i urozmaicenia zatrzymały graczy czy też przysporzyło wielu nowych. Kiedy to były początki, była to pewnego rodzaju nowość, grało mnóstwo gimbazy (w tym ja). Ludzie dorośli, mają mniej czasu, a młodzi wolą coś innego. Tak jak było to nie będzie ani w połowie, choćby nie wiem co się zmieniło.

      Co do krytyki Temu - jak ktoś uważa, że jest źle to na co czeka - składać podania. Sam bym złożył, gdybym miał czas. Łatwo jest krytykować ale nic nie robić. Co do znajomości zasad gry, mechanizmów, sprawiedliwości obecnych Operatorów nie się wypowiadam, bo na szczęście nie miałem zbyt wielu okazji, żeby mieć z nimi styczność. Chociaż wcale by mnie to nie zdziwiło, gdyby byli nie kompetentni. Dawniej każde uni miało swojego operatora, niektóre nawet dwóch, a teraz każdy GO ma po kilka uni, więc nie zdziwię się, jeśli biorą każdego, kto się zgłasza i ma w miarę czystą kartotekę.

      Podsumowując: dawne czasy nie wrócą i nie będzie po 8k graczy na uni bo gra się po prostu znudziła, a młodzież ( bo większość doświadczonych graczy zaczynała mając po 15-16 lat) ma teraz co innego do roboty i żadne nowości nie spowodują, że graczy nie będzie ubywało ani tym bardziej przybywało.
    • MrMajster napisał(a):

      Siła ognia, pkt strukturalne, powłoka ochronna i stosunek ognia do innych statków może policzyć Kukurydziany Team. Skoro ziarenka kukurydzy liczyć umie to z tym też da radę. Byleby tylko się nie przegrzali podczas liczenia i nie zamienili w popcorn, bo już nic z nich nie będzie.
      Bbuahahahahahahah ahahahahah Mmajster :D Cały Ty XD no z tym kukurydzianym teamem to pojechałeś , ale zgadza się Kukurydza pełna parą. Dobra uciekam sie pakować widzimy się w środę na Jagersveld 12 xd

      Vi veri veniversum vivus vici

      Mocą Prawdy żyjąc, żywy podbiłem wszechświat.

    • ciap napisał(a):

      "od wielu wielu lat doszły tylko". Tylko? Doszło API, szybsze recki, nowy telep, nowe parametry serwera, system ochrony gracza (tutaj wiele elementów), nowe właściwości badan (np. plazmy), więcej planet (wydłuża to grę), nowy system wiadomości (to nie tylko czat a też np. lista ignorowanych, lepsze czytanie wiadomości sojuszowych), płatne opcje z komandora zrobiły się darmowe (foldery, skanowanie moona), zmienił się wzór na eko (mamy więcej dexu), https, przyspieszenia stoczni (tak, tak uważam to za plus), lepsza buddy i inne o których zapomniałam.
      Droga Ciap!

      Przepraszam, przeszedłem obok prawie nie zauważając. Oczywiście że są zmiany które da się odczuć grają 10 lat temu i dziś. Chyba jednak nie o to chodzi. Nikt nowy tego nie zauważy, a przy dzisiejszym standardzie gier, niczym nowym ta gra nie zachęca.
      Dla mnie największa zmianą jaka się odbyła, którą zauważyłem nie spuszczając z niej wzroku, był filmik po próbie moonowej HAHA, 3 razy go oglądałem i nie mogłem się nadziwić jaki efekt - lol. Ile czekałem na coś takiego w późniejszej grze, a tu nic, chociażby tyle dodali, żeby nacieszyć oko bo bitwach, a tu nic...nic...nic...i nic.

      Sztab ludzi i nie potrafią zrobić nic. Powtarzam, 10 lat to dekada. Trudno winić GO, mają co robić, ale powinni sygnalizować do centrali, że gra ma potencjał, są gracze którzy to lubią, gracze którzy wracają po kilku latach, zarabiają i chętnie zainwestują w grę, byle tylko ich zachęcić do tej gry.

      Gra sama w sobie nie zachęca, ale gracze którzy grają łączą się i solidaryzuja ze sobą. Bez nich ta gra sięgnęła by dna. Tak było by kiedyś, tak jest i dziś. Ratujecie się fuzjami Uni hehe.

      ...ale ten pomysł mi się bardzo podoba!!! Tu widzę dobrą zmianę :thumbup:
    • Coś przeciwko GS naprawdę by się przydało. Niech będzie drogie, może być mało skuteczne przeciwko innym statkom, (ciąg innych minusów). Nie chodzi o jakieś mega działo, tylko o realną obronę dziennego wydobycia + paru satelit. Do zniechęcenia agresora potrzebne jest strącenie minimum 1GS, a najlepiej kilku. No i zawsze dało by się rozwalić takie działo rakietami, żeby nie było zbyt różowo.

      Gra sama w sobie umiera w sposób naturalny. Tak jak ktoś wyżej napisał. Stare wygi się wykruszają, a o nowych graczy ciężko, bo konkurencja jest ogromna.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez spirycik ().

    • Mari napisał(a):

      A to nie można mailowo do nich próśb wysyłać?
      Poszło mailowo.
      Jak Twój email zaginął w akcji to widać słaba opcja.
      Nie rozumiem Was. Jest specjalne forum i team od spraw zmian. Jeżeli macie pomysł możecie uzyskać opinię i informację że np. pomysł został zaakceptowany przez GF. Nie korzystacie z tego tylko piszecie na jakiegoś emaila.

      MrMajster napisał(a):

      A gdyby tak wprowadzić nowy typ? Orbitalne działo grawitonowe? Skuteczność kilkukrotnie większa jak działa GS, gdyż nie muszą być mobilne jak u gąsek.
      Myślę że taka jednostka obronna wprowadziłaby wiele pretensji od osób które budują GŚ.
      Każdy rewolucyjny statek czy obrona zaburzają istniejący porządek > wolę nie myśleć co by się działo na forum. Mało rewolucyjny będzie mało znaczący i niczego nie zmieni.
      Pamiętam wielką aferę przy zmianie ceny OW. Zamiast się cieszyć że teraz za OW mniej zapłacą... To samo było przy pancerniku.

      Mari napisał(a):

      Nie wiem czy grałaś w inne pozycje na rynku, nie będę specjalnie reklamował, ale tam jest to dobitnie pokazane jak duże i częste zmiany powinny być.
      Nie grałam. Kiedyś z ciekawości założyłam konto w innej grze zobaczyć czy tam też jest premium. Było i było w takim samym stopniu jak na OGame.

      Impro napisał(a):

      więc nie zdziwię się, jeśli biorą każdego, kto się zgłasza i ma w miarę czystą kartotekę.
      W team gry mamy 10 osób w tym 6 osób które są w ogame ponad 10 lat. Są osoby które grają na PL, inne na zagranicznych lub teamowych.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • do ciap no tak dla ekonooba z teamu
      statek jest glupi , moj statek by byl taki zeby wam kopalnie demontowal :) o DEMONTATOR:) niech kosztuje 10kkk sury niech lata tyle co gsy zebyscie juz nie plakali
      i niech musi postac przez godzine na planecie i w tym czasie moze zostac zezlomowany - przez atak zewnetrzny na ta planete gdzie demontuje wasze PRESZIUS EKO!:D
      niech jedna kopalnie demontuje i niech 10% wartosci kopalni laduje do jego ladowni:D albo na orbite
      - czemu dexu nie zmienijszycie na 0.5 na uniach gdzie floty sa wysoko rozwiniete? - co za problem pozmieniac parametry serwerow? na korzysc flociarzy
      czy wszystko musi byc robione pod gornikow? czemu napedy nie zmniejszaja spalania ?
      no i co ciap - podasz mi linka do forum gdzie mam moje propozycje przeklic ? czy bedziesz tak uprzejma i pomagajaca jak twierdzisz i sama zamiescisz? - mozesz sie podpisac pod moja propozycja jako swoja wlasna:D
      nie ma to dla mnie znaczenia :)

      "Adasiu twierdzę że każdy GO będzie dla Ciebie słaby." - to nie jest prawda - ja od Go nie wymagam zeby latal robil rw i niewiadomo jakie % i zlomowania
      tylko tego - zeby wiedzial jak ta gra dziala - oraz dlaczego , zeby byl ludzki i rozumial co jest 5 , niech ma chociaz sladowa wyobraznie oraz zeby banowal oszustow - a jak widze ze taki
      krokiet ma 23423 kont na quantumie - i takie Go nie ogarnia. jak widze typa ktory ma lampe od miesiaca i farmi idelrow o 4;43 w nocy twardo
      albo takiego co lampa mu nie gasnie nawet bez reloga na starej:D - mimo ze takich ludzikow podaje im sie na tacy nic nie umieja zrobic
      to rece opadaja .
      A potem sie widzi takie cos ze banuja gracza ktory gra normlanie i uczciwie - bo uczepia sie durnej regulki ktora w dodatku rozumieja inaczej niz inni.
      Uwazam ze powinni grac w przeszlosci flota - zeby wiedziec o co w tym chodzi - bo jak inaczej maja miec pojecie
      No przeciez nie osmieszajcie sie z tym 10 latami(od kiedy to lata decyduja o umiejetnosciach w waszym przypadku) - cytat obecnego SGO - z kiedys tam "nie bal sie pan leciec skoro obronca byl online ?" - no prosze was.- przykro mi SGO XXX ze akurat Ciebie wciaglem do tablicy - ale sciana z waszymi mega haslami nam znikla ;) od jakiejs tam wersji i juz nie mamy waszych madrych mysli :( - a akurat ta mi przyszla do glowy
      Oczywiscie nie mowie o wszystkich , bo przeciez ktos tam cos musi wiedziec

      3. ciap jak ja czytam co Ty wypisujesz to naprawde mi slabo
      co Ty mi tu o konie rafale piszesz - to nie chodzi o to ze jest w teamie tylko o to ze psula mi relacje z moja Pania - ale jak zwykle wszystko wiesz najlepiej ,kiedy co i jak i gdzie.
      myslisz ze ja bede stal bezczynnie i patrzyl jak oczernia moja Kobiete? I z jakiego mojego towarzystwa - jak z koniem rafalem nie rozmawiam a to ze jest w teamie
      mnie interesuje tyle co zeszloroczny snieg ,tym gorzej dla niej bo opinie o was mamy jaka mamy . To co sie dziwisz ze sie nie lubimy , tak samo jak teamu nie lubimy jak podejscie maja jakie maja i traktuja graczy
      tak jak traktuja .
      Relacja PAN I WLADCA i my sludzy.
      To Wy tu jestescie dla nas a nie na odwrot - w kazdym razie tak byc powinno.
      teraz tylko patrzec jak mi post wyrzucicie a temat zamkniecie na klodke

      bezodbioru
    • ja pitole...
      Co wy ćpacie:D też chcę.
      Statek demontujący kopalnie, super pomysł. bardzo by się przydał :D
      niestety zarżnąłby tą grę do samego końca, więc Bogu dzięki odpada.

      Ale co do głównego wątku i autora.
      każda nowa zmiana w tej grze, to mini apokalipsa.
      Za każdym razem jak wprowadzają nowy design, to sie kończy turbo awanturą.
      jest dokładnie na odwrót. Im mniej zmieniają, im mniej grzebią tym lepiej, bo nic nie zepsują.
      Są oczywiście zmiany na plus. kilka...
      Szybkie recki
      Zakrzywienie
      plus do wydobycia z technologi nadprzestrzennej
      Może coś tam jeszcze

      prawda jest taka, ze ta gra żyje tylko z naszego sentymentu. jak dodadzą nowe statki, budynki cuda niewidy to się zrobi ogamella i w końcu wreszcie podziękujemy za grę.
      patrząc w drugą stronę, czego by nie zrobili, przegrają z wysokopixelowymi grami mmo.
      Kiedyś było nas po 15k na serwerze, bo konkurencją dla ogame, był mario boross skaczący pixel.
      teraz konkurencja jest potężna i ogame z nimi nie wygra.
      Będzie sobie spokojnie zdychać w swojej niszy, a im mniej będą zmieniać, tym te proces będzie wolniejszy:)
      jest surowa, bo ma taka być.
      jak chcesz super statki i prędkość x10 to podróbek jest od groma;)



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • Każdy gra jak chce. Mam ochotę grać eko to gram eko i nikogo nie upoważnia to do obrażania mnie i nazywania mnie ekonoobem. Nikt Cie nie nazywa flotonoobem albo postonoobem - mógłby patrząc na składnie Twoich postów. Ciekawe co wy wielcy flociarze zrobilibyście bez górników. Z czego budowalibyście te swoje floty? Można być dobrym graczem i grać eko.

      .pl1.. napisał(a):

      to nie jest prawda - ja od Go nie wymagam zeby latal robil rw i niewiadomo jakie % i zlomowania
      tylko tego - zeby wiedzial jak ta gra dziala - oraz dlaczego , zeby byl ludzki i rozumial co jest 5 , niech ma chociaz sladowa wyobraznie oraz zeby banowal oszustow
      Znam grę, wiem jak działa. Gram w nią 11 lat z 3 dniami urlopu. Może nie latałam ale miałam flotowy sojusz, nie raz siedziałam nocami z kolegą który był top1 złomiarzem na uni i jego 80% ST to były finezyjne rzeczy (wyliczenia). To że mam lenia i wolę iść spać kiedy mam ochotę nie znaczy że nie wiem jak ta gra działa.

      Sprawę liczenia do 6 myślałam że mamy już rozwiązana ale widzę że nie. Specjalnie dla Ciebie powtórzę:
      GO to tylko człowiek i może się pomylić nawet jeżeli sprawdzi coś 2 razy. To że ktoś przez błąd dostał bana nie znaczy że każde zgłoszenie gdzie jest mniej niż 7 ataków przechodzi z banem. Każdy ticket ze zgłoszeniem złamania zasad jest sprawdzany.
      Inna sprawa: naprawdę uważasz że w Polsce przy przymusowej szkole podstawowej znajdziesz osobę która napisała składne podanie, zdała test a nie potrafi liczyć do 7? ;)



      .pl1.. napisał(a):

      bo uczepia sie durnej regulki (...) myslisz ze ja bede stal bezczynnie i patrzyl jak oczernia moja Kobiete?
      Uczepiła nie uczepiła. Zasady są równe dla wszystkich więc jeżeli jakiś zapis w Zasadach Gry jest team gry musi go przestrzegać.

      Bronić można ale trzeba to też robić na jakimś poziomie i gdy się ma do tego podstawy. Jeżeli zrobiła skan w zakazanym czasie to ciężko z tym dyskutować.

      Temat na forum wisi od lutego 2016 czyli prawie rok. Zainteresowałeś się nim dopiero jak Twoja kobieta (tak ją nazywasz to tak napisałam) dostała bana. Dlaczego wcześniej nie pisałeś że zmiana idzie w złym kierunku?


      Link do forum gdzie zgłaszamy pomysły:
      board.origin.ogame.gameforge.c…hp/Board/241-Suggestions/

      Jako ciekawostkę macie temat z podsumowaniem zmian zgloszonych i wprowadzonych do gry:
      board.origin.ogame.gameforge.c…ns-Accepted-by-GameForge/
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Poczytałem. Kiedyś był bardzo fajny pomysł- Statek Matka, koncepcja twórcy pomysłu świetna, strasznie urozmaicało gre, pamietam duze poparcie od strony graczy, ale chyba przerosło to ludzi z strony GF

      A c do przyszłosci jej nie ma- zostaliśmy skazani na porażkę wprowadzają zmiany które łatwo jest przerzucić an gry tego typu podobne :)
      Staniesz się lepszy, grając z lepszym przeciwnikiem.
      podstawy szachów 1885r



      Top 1 Złomiarzy U25

    • do ciap
      nie prawda temat widzialem juz wczesniej , postanowilem sie nie udzielac bo nie ma wiekszego sensu i tak zrobicie po swojemu(ale jak zwykle wiesz lepiej)
      byly tam glosy sprzeciwu byly? , wielu osobom sie to nie podobalo - ale po co kijem rzeke zawracac - i tak zrobicie po swojemu a nasze zdanie macie glemboko w powazaniu

      ja nie musze sie udzielac i nie chce w kazdym temacie co widze , ja nie Ty - wiem ze ciezko zrozumiec.
      co do Twojego latania flota - Ty jestes na etapie ze znasz kogos kto widzial kogos kto slyszal jak latal ( i nie tu nie tylko chodzi o czas bo mozna zejsc z u na 2 godzinki i polatac sensownie - taka mam o Tobie opinie i mam prawo ja miec , polatasz pokazesz cos to napewno zmienie zdanie.
      i nie wpieraj mi ze zeby grac eko trzeba cokolwiek ogarniac - chyba jak klikac przycisk ULEPSZ.- co niby trzba ogarniac grajac eko? , jaka kopalnie mam wstawic? czy co?
      czy Ty wogole w zyciu wykonalas jaki kolwiek atak ? i nie nie mowie o atakach na idlerach bez obrony:) czy juz w Waszym przypadku lewel pro z obrona:)
      o rakietowych atakach tez nie mowie.

      mnie nie interesuje jakas skladnia czy cokowliek dla mnie liczy sie sens i tresc a nie forma jak to jest napisane , to tyle jesli chodzi Ci o moj sposob pisania.
      To ze zasada jest brednia wiecie o tym nawet i Wy w teamie.
      2. co do samej zasady ktora brzmi :

      "Bugusing przy użyciu sond szpiegowskich
      Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy.

      Aby gracz został ukarany za bugusing przy użyciu sond szpiegowskich, poszkodowany musi zgłosić się do supportu gry."

      czy wy naprawde nie widzicie co tam pisze?
      Ja rozumiem to tak (zreszta nie tylko ja) - na 6 sek lub mniej nie mozna szpiegowac ( a nawet jakichkowliek innych dzialan wykonywac - czyli co 100% rw z podstawka gdzie podstawka jest na 6 sek lub mniej to ban? wg was tak powinno to wygladac ).
      Ale rozumiem ze chodzi o sondy szpiegowskie - mimo ze nie jest to zaznaczone .
      ta zasada konczy sie takim zdaniem :

      "KTORE MOGA DOPROWADZIC DO LAGOW, BUGU Z NIEROZSTRZYGNIETA WALKA LUB UNIEMOZLIWIENIA UCZIECZKI OBRONCY"
      - czy takie cos mialo miejsce ?
      nie mialo - to dlaczego za to banujecie?
      nie mozna sobie wybrac jednej czesci zasady i jej przestrzegac a drugiej nie szanowac.
      dla was 6sek lub mniej = ban szkoda tylko ze zasada ma tez druga czesc o ktorej zapominacie - jakze to wygodne no nie?
      i nie ma znaczenia ze ktos tu stracil gsy lecace na niszcz , nie odniosl zadnej korzysci , whatever - jest 6 sek jest ban. - to po co tam jest dopisane cokolwiek o jakiejs walce?
      nie prosciej bylo by zapisac ? nie wolno szpiegowac na 6 sek przed i mniej ? bo nie i tyle?

      pomijam fakt ze zgodnie z tym co jest napisane gdzie "zakazuja JAKICHKOLWIEK dzialan ze strony agresora,obroncy" na 6 sek - co to wogole jest?
      az braklo mi slow - niewiem kto to formulowal - ale no nie da sie tego opisac( moze pozniej)

      prosze mi zatem wytlumaczyc dlaczego operatorzy gry na innych ogame (zagranicznych ) gdzie grala whisky traktuja ta zasade tak jak powinna byc traktowana
      czyli 2czlonowo - patrzac na to czy cos sie stalo. czemu u nas jest inaczej? czy nie wszyscy mamy te same zasady? czy na innych ogame sa inne zasady gry?

      czemu pisze o tym tutaj, otoz dlatego ze przez okres 1.5 tygodnia nie potrafiliscie sie pojawic na ircu mimo licznych prob kontaktu z wami droga ircowa
      na tickety odpisywaliscie z opoznieniem 5 dniowym. mowie o sgo , bo Ga odpisywala szybko.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez .pl1.. ().

    • Zbyt wiele zmian zmienia zupełne grę.
      Mam 8 lat porównania i uważam, ze zmiany są w tym czasie duże.
      Z moich obserwacji wynika że aktualnie 80% graczy nie zna w dużym stopniu obecnych zasad i MOŻLIWOŚCI tej gry

      Był kiedyś popularny "Klub Finezyjnego Złomiarza" i niewielu graczy potrafiło do niego wejść. Skoro gra jest taka "prosta" to dlaczego tak niewielu przekracza jego podstawowy próg?
      Wprowadzenie nowych statków które mają ułatwić grę flotowców przeciwko ekowcom to nie jest sposób na urozmaicenie.
      Natomiast zgadzam się, ze dobry flociarz na starym uni może po kolei rozmontować wielkie floty zdejmując mony, a zaczynając od nieco słabszych i rosnąć w siłę dojść do bardzo silnych flot. I tu przydałaby się większa ochrona abo takie możliwości techniczne by finezyjną grą zapewnić sobie zwycięstwo przed Goliatem.
      Orame jest grą strategiczną, taktyczną. Dodawanie zbyt wielu statków które mają ułatwić grę zmniejszy szanse dobrych strategów. Nie w tym kierunku powinny iść zmiany.
      Zabronienie na 6 sek przed dolotem szpiegowania to bardzo poważny błąd i ograniczenie dla flociarzy którzy są elitą tej gry.

      Co do multi - trzeba sobie powiedzieć jasno, że naprawdę sporo graczy prowadzi dwa konta, główne i moonówkę. To powinno zostać jakoś uporządkowane. Nie jest dobrze gdy mocny gracz ma swoją moonówkę w słabszym sojuszu. Jeśli jest uczciwy nie wykorzysta informacji, ale jeśli nie?.
      Sugeruję zgodę na dwa konta przy czym powinny być na tyle jasno oznaczone by nie było wątpliwości co do właściciela obu kont - wtedy wszyscy mieliby równe szanse i nie można by było "podrzucić" moonówki do sojuszu słabych graczy.

      Kilkakrotny kontakt i pomoc ze strony Teamu pozwala mi dobrze ocenić ich pracę.
      Ksiądz błogosławi tej armii której chleb je.

      Jaroslav Hašek -Dobry wojak Szwejk
    • Zbyt wiele zmian zmienia zupełne grę.
      Mam 8 lat porównania i uważam, ze zmiany są w tym czasie duże.
      Z moich obserwacji wynika że aktualnie 80% graczy nie zna w dużym stopniu obecnych zasad i MOŻLIWOŚCI tej gry

      Był kiedyś popularny "Klub Finezyjnego Złomiarza" i niewielu graczy potrafiło do niego wejść. Skoro gra jest taka "prosta" to dlaczego tak niewielu przekracza jego podstawowy próg?
      Wprowadzenie nowych statków które mają ułatwić grę flotowców przeciwko ekowcom to nie jest sposób na urozmaicenie.
      Natomiast zgadzam się, ze dobry flociarz na starym uni może po kolei rozmontować wielkie floty zdejmując mony, a zaczynając od nieco słabszych i rosnąć w siłę dojść do bardzo silnych flot. I tu przydałaby się większa ochrona abo takie możliwości techniczne by finezyjną grą zapewnić sobie zwycięstwo przed Goliatem.
      Orame jest grą strategiczną, taktyczną. Dodawanie zbyt wielu statków które mają ułatwić grę zmniejszy szanse dobrych strategów. Nie w tym kierunku powinny iść zmiany.
      Zabronienie na 6 sek przed dolotem szpiegowania to bardzo poważny błąd i ograniczenie dla flociarzy którzy są elitą tej gry.

      Co do multi - trzeba sobie powiedzieć jasno, że naprawdę sporo graczy prowadzi dwa konta, główne i moonówkę. To powinno zostać jakoś uporządkowane. Nie jest dobrze gdy mocny gracz ma swoją moonówkę w słabszym sojuszu. Jeśli jest uczciwy nie wykorzysta informacji, ale jeśli nie?.
      Sugeruję zgodę na dwa konta przy czym powinny być na tyle jasno oznaczone by nie było wątpliwości co do właściciela obu kont - wtedy wszyscy mieliby równe szanse i nie można by było "podrzucić" moonówki do sojuszu słabych graczy.

      Kilkakrotny kontakt i pomoc ze strony Teamu pozwala mi dobrze ocenić ich pracę.
      Ksiądz błogosławi tej armii której chleb je.

      Jaroslav Hašek -Dobry wojak Szwejk
    • Boże, widzisz i nie grzmisz. .pl1.. nie chce mi się szczerze cytować krok po kroku bo taką dyskusję prowadzisz w każdym wątku, w którym się udzielasz. Nie ma znaczenia ile argumentów Ci przedstawimy, to i tak uprzesz się, że liczy się tylko flota i nic więcej. Dodatkowo team to oczywiście miernoty, które nie znają gry. Umówmy się tak, Ty żyj w takim przekonaniu, ja nie będę się z tym spierał, ba nawet poproszę innych żeby zostawili Cię w zgodzie z Twoimi przekonaniami a Ty nie będziesz w nagrodę zmieniał tematów w offtop opisując jak to jest źle, oki?
      Co do przyszłości OGame, bo tego tyczy się, przypomnę, temat to wydaje mi się, że wraz ze spadkiem ilości graczy niestety wielkich fajerwerków też nie ma co oczekiwać. OGame jest taką grą, gdzie dodanie nowych statków czy badań mocno zaburza równowagę. Pamiętam czasy, gdy na uni 22 bodajże pewien z SITRów miał 50k OW. I te 50k bez osłony było siłą, która wlatywała w praktycznie wszystko na serwerze. Potem wprowadzono pancki i skończyła się dominacja owiec. Nie mam szczerze pojęcia kiedy będzie kolejna migracja, ale wydaje mi się, że jest nieunikniona. Niemniej w tym momencie jest wiele rzeczy, nad którymi trwają pracę a migracja to nie wciśnięcie guzika i po kłopocie, postawienie nowego serwera jest dużo prostsze i jeżeli stosunkowo dużo graczy na to czeka to czemu nie?
      Odnosząc się jeszcze trochę do tego, aby ułatwić życie flociarzom. Nie mogę dać tutaj przykładu innej gry :P, ale są takie, gdzie aby mieć powiedzmy najlepszy statek potrzebujemy paru lat gry. Kiedy już go mamy dmuchamy i chuchamy aby go nie stracić. Tutaj natomiast wielu osobom wydaje się tak: hej, zrobiłem flotę, której nie jestem w stanie utrzymać. Dajcie mi ułatwienia abym mógł ruszyć te miliony jednostek parę razy w tygodniu. Idąc tym tokiem rozumowania równie dobrze moglibyśmy np. podwoić ilość wydobycia na starych serwerach, bo chociażby dla mnie koszt zbadania astrofizyki na 13 planetę to pół roku kopania, a trzeba przecież to jeszcze bronić przed zapędami sąsiadów.
      OGame Tech
    • jak Cie czytam to mi sie noz w kieszeni otwiera
      to bedzie szybki post:
      to ja przedstawiam wam arugmenty - wy ich nie rozumiecie , bardzo rzadko cos do was trafia. tak samo ostatnio stwierdziles ze bash nikomu nie przeszkadza i zostalo to udowodnione - to nic ze wpisalo sie sporo osob ktore CI wypunktowaly miedzy innymi ja ze jest zupelnie inaczej. mowi wam sie ze biale jest biale a Wy dalej z uporem maniaka - ze nie wcale tak nie jest:) .
      Pozatym jaki np argument przedstawiles/przedstawiliscie mi w tym ze ta zasada jest super i jest dobra;) i w niczym nie szkodzi?
      wymien chodz jeden:)

      edit:
      rozumiem ze wg Ciebie zasada jest jasna i przejrzysta i wszystko jest jasne tak?
      w sumie tyle
    • Jaka zasada :) Rozmawiamy tutaj o przyszłości OGame, nie wypowiadam się nawet na inne tematy, które poruszyłeś bo nie mają kompletnie nic wspólnego z wątkiem. Mogę tylko doradzić, że jeżeli według Ciebie decyzja podjęta przez GO jest błędna masz prawo się odwołać do SGO a potem do GA. Co do tematu o bashu, to było bodajże 3 osoby, którym to nie odpowiadało i kilkukrotnie więcej, które nie miały nic przeciwko. No przeca nie będziemy czegoś zmieniać dla garstki osób.
      P.S. to co, od teraz umowa z mojego poprzedniego posta obowiązuje? Bo zaraz pokasuje wszystko co odchodzi od wątku głównego?
      P.S.2 schowaj ten scyzoryk chyba, że chcesz obrać jabłko :)
      OGame Tech
    • Witam i ja.
      Mało co się udzielam ostatnio bo forum coraz mniej przyciąga wyglądem i funkcjonalnością ( wiem wiem trzeba nadążyć nad nowościami w sferze http ) ale temat mnie zaciekawił i postanowiłem, że naskrobię swoje 3 grosze.

      W OGame gram od 2005 roku więc już szmat czasu ...
      Kiedyś tak jak to piszecie gra była bardzo oblegana, lecz z roku na rok ludzi ubywa z powodu konkurencji i szybkiego wzrostu nowych ciekawszych i lepszych graficznie gier .
      Pamiętam czasy gdy rejestrowałem się na u21 i dojście do top 100 wówczas wydawało mi się nieosiągalne lecz po roku dałem radę i wciągnęła mnie gra ... aż do teraz.
      W sumie to nadal gram w tą grę dzięki setką osób które poznałem podczas rozmów na priv, gg , skype czy IRCu.
      Ogólnie to jestem osobą , która ciężko znosiła każdą większą rewolucję w grze i nie raz miałem ochotę rzucić to w ( wulg ) ale ludzie mnie trzymali przy grze i tak zostało do dziś, choć ta grupa ludzi z którymi zaczynałem nie przekracza może 10 ...
      Wracając do tematu - przyszłość tej gry jest taka jak wielu innych czyli posiada 4 fazy : ( 1. BOOM 2. STAGNACJA 3. SCHYŁEK 4. UPADEK )
      Nie ważne co by GF nie zrobiło to i tak OGame nie będzie już tak popularne jak dawniej.
      Najbardziej co do zmian jakie zaszły to boli coraz większa tolerancja ludzi grających nie fair, kupujących konta, mających setki multi kont etc.
      Dawniej za multi był ban na kilkanaście lat to takich wałków jak teraz nie było no ale gdy antymateria weszła do łask to zaczęły się liczyć pieniądze a nie umiejętności...
      Przykre to ale prawdziwe, GF nic z tym raczej już nie zrobi więc ja się pogodziłem z myślą gry obok coraz większej liczby oszustów...
      Co do Waszych przepychanek to nie chce mi się ich komentować bo dla mnie nie ważne kto jaki styl gry preferuje, ważne aby czerpał z tej gry przyjemność bo nikt nie gra i nie jest tutaj za karę.
      Podsumowując to wszystko mogę napisać, że gra z roku na rok upada i żadne nawet drastyczne zmiany tego nie poprawią a wręcz przeciwnie - mogą odsunąć od niej starych wyjadaczy co zjedli w tej grze zęby i poświęcili masę czasu.
      BEST SOLO ~ 78.767% :)
      BEST ACS ~ 52.443% 8-)

      ST - 431
      Łącznie ~ 1.384.484 %
      Średnia ~ 3.212 %
    • A ja sądzę, że jest to kwestia marketingu, przyciągnąć uwagę graczy, jakieś dobre filmiki z gry, reklama w tv czy w radiu, regularnie rozwijany fan page, współpraca z innymi znaczącymi stronami w oparciu o wymianę bannerów, itd. Ogólnie większości ludzi których zapytasz czemu nie grają powiedzą Ci, że a co to Ogame? Zobaczcie sobie grę League of Angels, niby shit totalny, bo umieszczają nawet filmiki z nieswojej gry a chwalą się, że mają 10 mln graczy. Po prostu stosują dobry marketing, nawet na stronie mmorpg.org.pl jest pełno reklam z ich grą. Ogame jest moim zdaniem za słabo promowany.
    • Mari napisał(a):

      A ja sądzę, że jest to kwestia marketingu, przyciągnąć uwagę graczy, jakieś dobre filmiki z gry, reklama w tv czy w radiu, regularnie rozwijany fan page, współpraca z innymi znaczącymi stronami w oparciu o wymianę bannerów, itd. Ogólnie większości ludzi których zapytasz czemu nie grają powiedzą Ci, że a co to Ogame? Zobaczcie sobie grę League of Angels, niby shit totalny, bo umieszczają nawet filmiki z nieswojej gry a chwalą się, że mają 10 mln graczy. Po prostu stosują dobry marketing, nawet na stronie mmorpg.org.pl jest pełno reklam z ich grą. Ogame jest moim zdaniem za słabo promowany.
      Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, ale z tą reklamą w TV i radiu to zaszalałeś. Nie wiem jak w radiu, ale w TV reklama na kanałach których nikt nie ogląda + raz dziennie na polsacie i TVN kosztuje około miliona zł za miesiąc. Bardziej poszedłbym w reklamy internetowe tak jak napisałeś np. na mmorpg.org.pl choć i ta tańsza opcja nie wiadomo czy by się zwróciła. Wniosek taki, że trzeba grać i się cieszyć z tego co mamy puki serwery działają :)
    • roboGoW napisał(a):

      Witam i ja.
      Mało co się udzielam ostatnio bo forum coraz mniej przyciąga wyglądem i funkcjonalnością ( wiem wiem trzeba nadążyć nad nowościami w sferze http ) ale temat mnie zaciekawił i postanowiłem, że naskrobię swoje 3 grosze.
      ......
      Podsumowując to wszystko mogę napisać, że gra z roku na rok upada i żadne nawet drastyczne zmiany tego nie poprawią a wręcz przeciwnie - mogą odsunąć od niej starych wyjadaczy co zjedli w tej grze zęby i poświęcili masę czasu.
      Ojjjj nie zgodzę się z Tobą. W tej grze brakuje czegoś co się rozwija i dorasta z graczami, dorasta i nadąża, bo jak odstajesz od reszty, to reszta cię odrzuca. Proste.
      W tej grze, mimo tak licznych zmian, które wyszczególnia jeden i drugi GO, brakuje jednego. OPRAWY i przygody. Zapewnijcie nam świetną grafikę i przygodę na serwerach, to będziemy z wami. Resztę pomożemy wam poprawić. Nikt mi nie powie, że dobra grafika nie wciąga. Chciałbym zobaczyć stado pancków goniących wrogą flotę, ale takie stado jakie mam, jakie buduję i poświęcam czas żeby mieć. Pokażcie mój atak RPM na bunkier 100 układów dalej, jak padają plazmy i działa gaussa. Stwórzcie przygodę, żeby zebrać znajomych i ruszyć z impetem na wrogie układy. HA, brakuje wam wyobraźni, żeby coś ruszyć. Siedzicie na stołkach i liczycie tantiemy :P Przecież ja nie napiszę za was kodu, a pomysłów na forum multum, trzeba tylko wyobraźni żeby w nich coś dostrzec.
      Nie wierzę roboGoW, że nie chciałbyś zobaczyć na animacji jak twoja flota rozbija stado GS :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dark Core ().