Przyszłość Ogame

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • w sumie to nie możliwe ale powinno być ze np: 100 dni (iI) to oznaka rezygnacji i powinno być to zawarte w "kontrakcie" Są czasami na prawdę takie konta z dobrym top . W zaistniałej sytuacji takowe konta powinny przechodzić poprzez odpowiednich ludzi do graczy uprzednio obserwowanych i wykazujących się chęcią gry poprzez aktywność, skanowanie ,infrastruktura, ataki . I do powiedzmy takiego konta top 1500 pisze pw osoba z teamu z propozycja że została nagrodzona za aktywność i ma propozycje nowego konta
    • wiem dla tego napisałem że to nie możliwe ale było by dobre :D Ale zakładając że GF to prywatna firma i że może np: od dziś z nowymi graczami podpisywać taką nowa umowę lub nawet ją zmienić po uwczesnym poinformowaniu graczy nawet kilka miechów . Nie oszukujmy sie większość tych idlaków to konta porzucone
    • @FILU
      A co w sytuacji, kiedy ulegniemy wypadkowi i nie będziemy online przez np. pół roku po czym wrócimy i chcemy dalej grać, konto zostało już przekazane a my jesteśmy w ...
      Dlatego uważam ten system oddawania kont za niesprawiedliwy, sam miałem taką sytuacje jak Ogame dopiero zaczynał, miałem konto na u3 od samego startu tego UNI, czyli od bardzo dawna. Jako, że nie kupowałem anty moje konto zniknęło, ale podobna analogia jest, bo Tobie chodzi o przekazanie konta po pewnej dłuższej nieobecności nawet pomimo zakupu antymaterii.
    • tak nawet z antymaterią bo ilość kont porzuconych i bez powrotu jest masakralna z przykładem co podałes @Mari Wiem ze może taki przypadek być ale to powiedzmy jeden na ileś tam set graczy więc taki gracz ma prawo do pisania ticketa po powrocie np rok napisać i udowodnić ze jego konto zostało przejęte przez team a on uległ wypadkowi w tedy na takiej samej zasadzie jemu można dac podobne konto nic nikt nie traci
    • Czerwcowy newsletter OGame:



      Dziennik naszego kapitana WeTeHa
      Z ręką na pulsie OGame
      Jak już wspomnieliśmy w ostatnim newsletterze, pracujemy nad ulepszeniem kooperacji z sojuszami i przyjaciółmi (tudzież ich flotami). W tym miejscu chcielibyśmy nieco zgłębić ten temat, w którym chodzi w głównej mierze o upgrade teleporterów. W przyszłości będziecie mianowicie mogli używać teleporterów Waszych sojuszów i przyjaciół, o ile oczywiście osiągnięcie wymagany poziom rozbudowy i badań. W ten sposób oszczędzicie mnóstwo czasu na podróżowaniu. Ponadto będziecie mogli zabierać ze sobą surowce, korzystając z teleporterów.
      Ta modyfikacja wzbogaci OGame o nowe możliwości taktyczne, wzmacniając sojusze i kooperację z przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że ten zabieg tchnie życie przede wszystkim w starsze uniwersa. Jednak nie tylko fleeterzy skorzystają z tej zmiany, ponieważ okaże się ona nad wyraz intratna także dla handlarzy, którzy będą mogli poszerzyć swoją sieć dystrybucyjną.
      Więcej szczegółów o tym projekcie zdradzimy w następnych tygodniach. Oczywiście rozporządzimy także fazę testową na naszych publicznych serwerach testowych. Jak zawsze jesteśmy przecież zdani na Wasz feedback, za który już teraz serdecznie dziękujemy.
      Także Lobby OGame bynajmniej nie stoi w miejscu. Do nowinek w tym zakresie należą takie funkcje, jak np. wspomniany już automatyczny login, łączenie istniejących już kont oraz kont na Facebooku, stałe przekazywanie kont oraz nowe centrum informacji, w którym będziemy ogłaszać bieżące eventy, aktualizacje i inne newsy.
    • Macmichael1 napisał(a):

      Czerwcowy newsletter OGame:


      "...Ponadto będziecie mogli zabierać ze sobą surowce, korzystając z teleporterów.

      Ta modyfikacja wzbogaci OGame o nowe możliwości taktyczne..."

      Że co? Z tego co mi się wydaje to w takim wypadku jedyną TAKTYKĄ będzie wydawanie morza PLN na anty! Zero kombinowania z przesyłem paliwa, zero opóźnień z tym związanych itp. I to ma być przyszłość?? Ojro tym szkopom chyba zbyt mocno w łeb przyświeciło i raczej jestem pewny że mnóstwo ludzi przestanie w to grać.
      tylko VICIA !!!
    • Liciu domyślając się i omijając że górnik nie będzie robił zwózek tylko bach w teleport i ma surowce na bunkrze czy gdzie tam chce , flociarze teraz czasami dostajesz cynka od kumpla "leci na mnie 150k stateczków ale wlot jest za 15 minut i kicha :D bo nikt nie zdążył a w przyszłości bach w teleport i stoisz u sojusznika :D trochę graczy wystraszy tych którzy latali na pałe wiedząc że nikogo nie ma w pobliżu by zdążył .
      Ja mam tylko zastrzeżenie żeby to nie działało w trybie gdy ktoś jest off-line bo to wtedy zepsuje wszystko bo nawet obserwując że ktoś nie ma aktów zakładasz że się wylogował i droga wolna . Wnioskuje że będzie musiała druga osoba ( sojusznik/buddy) być on-line żeby potwierdzić teleportacje (sojusznika/buddy) .
      Nie piszmy i nie powtarzajmy się że na tym wyjdą najlepiej pusherzy bo to zawsze się pojawia przy każdej nowej propozycji zawsze jak się ruszy do przodu znajdzie się ktoś kto wyskoczy w bok ale to kwestia i zadanie Teamu . Wspomnę też że nawet założenia Lobby do wywalenia cheatersów , skryptów i bootów wywaliło AGO z nie których przeglądarek czyli nie ma zawsze czegoś perfekcyjnego
      Idąc też za słowem " mogli używać teleporterów Waszych sojuszów i przyjaciół," domyślam się że będzie jakieś ograniczenie tego czyli wyłączenie ataków bo wtedy jak nie będzie ograniczeń to widzę to tak
      Wszystkie swoje planety przenoszę do jednego układu i zamykam (zapychaczami) mam blisko do obrony wszystkiego bo w układzie a także szybkie zwózki itp... Następnie mam kilku kolegów co maja planety w każdej gali co 50 układów :D więc mam dostęp wszędzie :D by każdego zaatakować i to z zaskoczenia bo z teleportera kolegi z top1000 gdzie nikt by sie nie spodziewał że stamtąd może wylecieć nagle 200k pancy XD

      Jeśli to tak by wyglądało to nie widzę przeciw skazań by przez ankietę na każdej uni gracze wybrali jakie możliwości tej tajemniczej teleportacji chcą mieć na uni
    • Pomysł spoko ale.. Zakładam nowe konto, robię astro na 2 planety, ustawiam się w danym us i po kilku dniach golę cały układ z moonów, nikt nie ma nawet szans na obronę. Tak więc po co rozbudowywać astro?
      Zobaczymy jak to się będzie miało do techów, będą się sumowac jak przy ACS czy będą zachowane osobno dla każdego gracza. W przypadku napędów daje to kolosalną przewagę..
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
    • Żal.pl, napiszę kulturalnie, bo mi się przekleństwa na język suną.
      Jak można tak zepsuć grę.
      To będzie mój ostatni post i wrzucam kasacje kont.
      Antymaterię, która sprawiła, że wygrywa ten co da więcej jakoś przeżyłem.
      To, że zmiany są raczej kosmetyczne a firma chcę coraz więcej zarabiać jakoś przeżyłem.
      To, że wprowadzają nowe uni co chwilę i czekają na to, że im kasa wpłynie przeżyłem.
      To, że z fuzją ruszają się jak ślimak przez most, też przeżyłem.
      To, że mają gdzieś pomysły graczy, wprowadzają lub też nie po mega dużym czasie też przeżyłem, ale nie przeżyje tego, że będzie można sobie transportować surowce teleporterami.
      Gratuluje tego pomysłu mnie przekonaliście, że nie warto na was dawać ani grosza.
      Pozdrawiam i idę na wieczny spoczynek papa.
      I
    • Patrząc na szybkość wprowadzania zmian, mamy jeszcze trochę czasu na w miarę normalną grę :E
      Mam nadzieję, że ten pomysł zostanie solidnie dopracowany, bo jak nie to czeka nas niegrywalny powergaming, gdzie faworyzowani będą gracze:
      - silni (zwykle - ale nie zawsze - puszerzy)
      - z tonami antymaterii (bo zapewne żeby zrobić te wszystkie ulepszenia w rozsądnym czasie, trzeba będzie coś przeklikać, a może też dokupić antypola na moonie)
      - zamknięci w ulach (w jednym miejscu bezpiecznie trzymamy cały deuter i flotę, nikt nawet nie sfarmi deu na pozostałych moonach - bajlando)
    • Wątpię żeby była możliwość lotów z nie swojego moona. To pewnie będzie raczej na zasadzie zatrzymania floty + jej cofnięcie albo auto teleport z powrotem do siebie.
      Jak to wpłynie na grę ? Strach przed atakowaniem będzie większy. Dla mnie lipa jak cholera bo np. często ktoś będzie mógł podstawić flotę i uratować lipnego FSa albo powrót z ataku. Pojawi się gwiazdka i trzeba zawracać a nie kombinować kto zdąży się podstawić.
      Reasumując: kolejna zmiana na korzyść obrońców (do tego pole wrakowe, recki za anty). Żenujące się to robi.
      Polityka Gameforge zmierza w kierunku tworzenia takiego "easy mode" gdzie kiepscy gracze łatwiej się odnajdą. Taki widocznie jest rynek - trudne gry nie przyciągają wystarczająco dużo nowych graczy.. i $$$


      since 2005

      PL (17, 36, 50, Orion, Ganimed, Cosmos), ORG (23), DE (Antares, Orion), US (Libra).



      ..always look on the bright side of life..

    • elf napisał(a):

      To pewnie będzie raczej na zasadzie zatrzymania floty + jej cofnięcie albo auto teleport z powrotem do siebie.
      no raczej już można polecieć teraz na zatrzymaj na moona :D a po co teleportować sie na drugą gale do kolegi na zatrzymaj ??? przecież od tak sobie po nic :D to nie miało by sensu tego wprowadzać jeśli by nic nie wniosło jak tylko zatrzymaj i w newsletterze było by raczej ogólnie napisane że udogodnienia teleporortera u znajomego będzie misja zatrzymaj a oni używają słowa "mogli używać " więc nie określone do jednego działania ;)
    • zastanawiające jest to że GF walczyło z bootami typu Rajd i skanującymi :D . Lobby ich wywaliło , prawdopodobnie na chwile bo dobry cheaters też będzie upgejdował boota i tak w koło .
      Ale teraz jeśli będzie używanie teleportera ( sojusznika/buddy) to czemu cheaters nie wpadnie na pomysł Rajdowania z misja teleport po sojusznikach Zatrzymaj 1h XD czyli zero fs, zero zużycia deksu nie wspominając że cały czas masz w czasie teleportacji surówkę XD
      ja bym wpadł na taki pomysł :D
      Mam nadzieje ze developer zajmujący się skryptem do bootów będzie miał na uwadze nowe Rajdowanie z misja zatrzymaj XD
    • Wg mnie chodzi o to ,ze w razie ataku sojusznik lub znajomy bedzie mogl teleportowac flote na atakowanego moona w celu obrony , po prostu typowa podstawka tylko przez teleport
      Teleportacja floty z surka
      Flota stoi w ulu z calym zapasem paliwa , moze byc teleportowana z paliwem na wszystkie moony rozstawione po roznych galach i atakowac

      Za duze ulatwienie dla posiadaczy topowych flot
      Slabszych calkowicie zniecheci do gry
      A topka nie bedzie sie nawzajem atakowac by nie stracic floty
      Kto zaatakuje flote stojaca na moonie jezeli 2...5 sojusznikow moze tam telepnac flote ???
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Johny użycie " można korzystać " nie jest okrojonym sformułowaniem a szeroko rozumowanym więc każdy aspekt/misje można dopiąć do tego zatrzymaj/broń, atak/ACS, transportuj . Jeśli GF ma na myśli jedna misje powinien uwzględnić ją w tym newsie :D pisząc i wymieniając a ogólnikowo daje do myślenia że będzie sie grubo działo :D
      Podałeś przykład obrony w ASC-ie topków a co powiesz jak z takim upgrade będzie taka topka mogła wykonać ASC ATK z czyjegoś moona 8-)
      U grubo się zapowiada ja już czekam na taką rozwałkę ]:-D
    • @FILU czytasz to, co ni jest napisane :)
      Prawdopodobnie chodzi tu o dwa aapejty:
      1. Błyskawiczne zatrzymaj u sojuszników /buddyy
      2. Teleportacja sury na swoje moony

      john malkowitz007 napisał(a):

      Kto zaatakuje flote stojaca na moonie jezeli 2...5 sojusznikow moze tam telepnac flote ???
      Nie widzę najmniejszego problemu. Po prostu wezmę drugą topową flotę, z którą byśmy sobie poradzili i czterem innym pidatawiajacym się.

      Po prostu będzie trzeba mieć lepszy przegląd gali statystyk. Znajdujesz cel, lecisz, a w międzyczasie przeglądasz ranking w poszukiwaniu graczy, mogących się potencjalnie postawić.

      Jedyny minus, jaki tu widzę, mimo bycia hodowcą, to możliwość teleportowania GS do cudzych moonów. Trochę "OP"
    • @Starrk a gdzie ty wyczytaleś że jest i tylko wyodrębniona misją " zatrzymaj" ? Póki co jest napisane
      "będziecie mianowicie mogli używać teleporterów Waszych sojuszów i przyjaciół," oraz "możliwości taktyczne, wzmacniając sojusze i kooperację z przyjaciółmi." Tak ogólnikowo podana wiadomość może zawierać wszystkie misję przy użyciu teleportera sojusznika/buddy zwłaszcza użycie słowa " możliwości taktyczne " czyli taktyka była by tylko ograniczona do obrony ?
      Zawsze niesprecyzowana wiadomość jest brana jako ogół wszelkich możliwości
    • Starrk napisał(a):

      @FILU czytasz to, co ni jest napisane :)
      Prawdopodobnie chodzi tu o dwa aapejty:
      1. Błyskawiczne zatrzymaj u sojuszników /buddyy

      john malkowitz007 napisał(a):

      Kto zaatakuje flote stojaca na moonie jezeli 2...5 sojusznikow moze tam telepnac flote ???
      Nie widzę najmniejszego problemu. Po prostu wezmę drugą topową flotę, z którą byśmy sobie poradzili i czterem innym pidatawiajacym się.
      Po prostu będzie trzeba mieć lepszy przegląd gali statystyk. Znajdujesz cel, lecisz, a w międzyczasie przeglądasz ranking w poszukiwaniu graczy, mogących się potencjalnie postawić.

      Jedyny minus, jaki tu widzę, mimo bycia hodowcą, to możliwość teleportowania GS do cudzych moonów. Trochę "OP"
      To ja Ci dam przyklad w druga strone bezpiecznego fsa i wtedy gra traci sens, stanie na moonie flota Marysia Silenta pl i whisky i tak se moze stac przez kilka miesiecy i nie ma takich flot ktore by w to wlecialy.
      Pomysl bez sensu wogole nie rozwijajacy gry a zabijajacy ja, w obecbych czasach zrobic gornikowi 1k gs to nic, wiec teraz wlec w zaparkowane dt na moonie wiedzac ze w kazdej chwili moze pojawic sie tam powiedzmy 5k gs od pieciu sojusznikow. To co mam na 100k dt ruszyc 1kk pancy i 1kk ow? Dofarm mam obstawiac 1kk nn bo mt moga mi spasc bo w ciagu paru sek moga pojawic sie tam gsy?
      Twoj przeglad gali/statystyk nie bedzie mial znaczenia bo mozna telepnac flote na moona sojusznika w sekunde....
    • Kombinują aż za bardzo.
      Teleport surowców - ilość pewnie będzie zależała od poziomu magazynu, weź tu wybuduj magazyn, żeby można było telepnąć sensowną ilość - 15 lvl magazynu to minimum (110kk surki) x3. W takim wypadku Stacja księżycowa musi dawać więcej pól.

      Korzystanie z moonów sojuszu/buddy - dajesz flotkę na moona sojusznika, a wtedy on może wysłać ją na atak - możliwe, że o to chodzi. Albo może sobie stać, jak to wyżej napisano, a wtedy kilka osób będzie nietykalna.

      Ehh...
    • chemikos napisał(a):

      Kombinują aż za bardzo.
      Teleport surowców - ilość pewnie będzie zależała od poziomu magazynu, weź tu wybuduj magazyn, żeby można było telepnąć sensowną ilość - 15 lvl magazynu to minimum (110kk surki) x3.
      Telepiesz z flotą, a ona ma pojemność. Nie wiem który świr wybudowałby magazyny na moonie :D