Kolonizacja...

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Kolonizacja...

      Hej...
      takie pytanko - jak to jest z tą kolonizacją na EB? Obowiązują stare zasady? Tj planety 4-6 są największe? Jeśli tak to coś kurna nie halo...
      Pierwszy kolonek - 58 pól na pozycji 4. Do śmieci.
      Właśnie wleciał drugi kolonek też na 4. 50 pól !! ?(
      Chyba powinno to tak wyglądać....


      Tak więc jakim cudem mam 50 pól? Bez sensu...
      Chcecie to farmcie - ja już sobie EB odpuszczam.

      Pozdro - etiud
      Run away with me
      Lost souls in revelry
      Running wild and running free
      Just two kids, you and me
      And I said hey, hey hey hey
      Living like we're renegades

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Pan Krab ().

    • Ja na mam na 15 pozycji cos takiego :)
      Diameter 14.400 km (4 / 207 fields)
      Temperature approx. -83°C to -43°C
      MOBO - ASRock 880G EXTREME3
      CPU - AMD PHENOM II X4 955
      GPU - Sapphire Radeon HD5770 1GB DDR5
      RAM -A-Data XPG GAMING 2X2GB DDR3 1600MHz
      PSU - Chieftec CFT-600-14CS
      HDD - Samsung 1TB 7200 F3
      MONITOR - LG M227WDP
    • Pan Krab napisał(a):

      Hej...
      takie pytanko - jak to jest z tą kolonizacją na EB? Obowiązują stare zasady? Tj planety 4-6 są największe? Jeśli tak to coś kurna nie halo...
      Pierwszy kolonek - 58 pól na pozycji 4. Do śmieci.
      Właśnie wleciał drugi kolonek też na 4. 50 pól !! ?(
      Chyba powinno to tak wyglądać....


      Tak więc jakim cudem mam 50 pól? Bez sensu...
      Chcecie to farmcie - ja już sobie EB odpuszczam.

      Pozdro - etiud
      To nie jest serwer jak dzisiejsze, trochę trzeba się wysilić, a nie tylko narzekać ;)
    • Nowo narodzony serwer :P Dalej/później będzie lepiej :) Ja trafiłem na razie 43 pola :]
      uni Tarazed - Terror ---> OFF
      uni Virgo - Zaraza ------> OFF
      uni Wezn - Zaraza/RETRO -------> OFF
      uni Aquarius - RETRO --------> OFF

      uni Europa - BezNazwy --------> znowu nie śpię po nocach :D
    • Hadzin napisał(a):

      ja trafiłem na 15 pozycji 12.960 km (4 / 167 fields) - wyłącznie do produkcji deuteru ;P
      co myślicie zostawić?
      Jasne, że zostawić ;) Przy mądrym gospodarowaniu polami starczy Ci na bardzo długo tak jak planeta matka, a nie będzie odstawać od innych z poziomami kopalni :) Dodatkowo magazyny na starym uni mają lepszą pojemność więc spokojnie Ci starczy taki rozmiar.
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • Ja mam mega farta, posiadam juz 7 planet.

      Pozycja 5 - 163 pol
      Pozycja 5 - 278 pol
      Pozycja 15 - 165 pol
      Pozycja 15- 160 pol
      Pozycja 15 - 183 pol
      Pozycja 15 - 170 pol
      Pozycja 15 - 191 pol

      No i raz na pozycji 12 mi wyskoczyła planeta poniżej 50 pól to od razu skasowałem tak to ciągle od 160 pól w górę. Jak dobrze pójdzie już dziś będzie 9 planet.
    • 37 pół - od razu kasacja

      gdyby takie posunięcie zwracało surowce za kolonka też bym od razu usuwał :)
      a tak zostawiam te karzełki i coś tam stawiam z wydobycia, te planety muszą odpracowac kolonka
      jak będę miał 9 planet i wystartuje z kolonkiem to dopiero wtedy zacznę kasować kurduple
      teraz one mi w niczym nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie, dostarczają paliwa na loty
    • Witam
      A co was napadlo z ta kolonizacja 15 pozycji
      Wg mnie kompletne nieporozumienie , bardzo male kolonie a w dodatku nastawiacie sie tylko na produkcje deuteru
      Ja uwazam ze kolonizacja 15 pozycji jest nieoplacalna , male kolonie ,bardzo mala produkcja energii z satek
      Wg mnie w poczatkowej fazie gry kolonizowac te uklady gdzie mozna znalesc bardzo duze kolonie
      Po rozbudowie konta jezeli komus zalezy na bardzo wysokiej produkcji deuteru przenosic kolonie na 14 czy 15 pozycje

      Ja mam jedna kolonie na 15 pozycji gram flota, deuteru nigdy mi nie brakuje ( nie kupuje ) , gram na uni 68
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Witam
      A co was napadlo z ta kolonizacja 15 pozycji
      Wg mnie kompletne nieporozumienie , bardzo male kolonie a w dodatku nastawiacie sie tylko na produkcje deuteru
      Ja uwazam ze kolonizacja 15 pozycji jest nieoplacalna , male kolonie ,bardzo mala produkcja energii z satek
      Wg mnie w poczatkowej fazie gry kolonizowac te uklady gdzie mozna znalesc bardzo duze kolonie
      Po rozbudowie konta jezeli komus zalezy na bardzo wysokiej produkcji deuteru przenosic kolonie na 14 czy 15 pozycje

      Ja mam jedna kolonie na 15 pozycji gram flota, deuteru nigdy mi nie brakuje ( nie kupuje ) , gram na uni 68


      Koledze się chyba pomyliło z nowym interfejsem, tutaj nie ma antymaty więc i przenoszenia nie ma, chyba, że mówimy o kasowaniu i robieniu nowych ale to się oczywiście nie opłaca.

      Tutaj mamy 11k graczy i rośnie o dziwo (lub i nie o dziwo, w końcu to wyczekiwany retro) więc pozycje 4-6 na galach 1-3 sa wykluczone z gry właściwie, nawet gdzie niegdzie to nie ma ani jednej wolnej planetki od 1 do 15 pozycji...
      Także do wyboru mamy tylko dwie opcje, albo robimy na 4+ gali planetki i szukamy wolnych miejsc albo celujemy właśnie w nr 15 jeśli ktoś chce gale 1-3

      Ja osobiście wybrałem opcję drugą bo mi zależy na początkowych galach, teraz mam juz 9 planetek, prawie wszystkie na 15 pozycji i około 200 pól na każdej, reszte dociągnę terraformerem i jakoś to będzie ;)
    • Kolega Fox ma dużo racji, większość planet w początkowych galach zajęta. Ze świeczką czegoś szukać a i tak nie doleci się na czas.
      Więc ja także wybrałe 15 pozycję. Już na pierwszym poziomie wydobycia deuteru mam 50% więcej niż na pozycjach 4-6 :)

      A trafił się taki "karzełek", bardzo zacny...
      12.960 km(14/167 fields)

    • Póki co mam mieszane szczęście. 2 planety na 4 pozycji - 40 pól i 270. 1 planeta na 5 pozycji - 40 pól. Cieszę się, że na 3 kolonki przynajmniej jeden już się zwraca, zobaczymy jak dalej pójdzie.
      Unii 15 - OiM, UoS, Senate


      Uni62 - UoS

      Ogame Retro - CSM
    • Witam
      Czy jak skolonizuje planete np na 5 pozycji będzie miała przykładowo 45 pół, skasuje ją i ponownie skolonizuje to bedzie miała tyle samo pół czy jest to jest losowo za każdym razem ???

      Co znaczy w tej tabeli range 40% czy 60%

      Z góry dzięki
    • Shepard8 napisał(a):


      Witam
      Czy jak skolonizuje planete np na 5 pozycji będzie miała przykładowo 45 pół, skasuje ją i ponownie skolonizuje to bedzie miała tyle samo pół czy jest to jest losowo za każdym razem ???

      Co znaczy w tej tabeli range 40% czy 60%

      Z góry dzięki
      Odnośnie pierwszej cześci pytania to nie. Po usunięciu planety będzie wisiała informacja "destroyed planet", która znika po godzinie 3 w nocy. Jak informacja zniknie to pole znów jest dostępne do kolonizacji a wielkość planety będzie losowa

      Ja póki co mam marne szczęście. 7 kolonizatorów na pozycjach 4-6 z czego 2 planety powyżej 230 pól i 4 planety poniżej 50 :D. Rozstrzał spory.
      Unii 15 - OiM, UoS, Senate


      Uni62 - UoS

      Ogame Retro - CSM