Usunięcie publicznych pregierzy = nastepny krok do tolerancji machlojek i przekretow...?!

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Usunięcie publicznych pregierzy = nastepny krok do tolerancji machlojek i przekretow...?!

      [Przyszła zmiana] Usunięcie publicznych pregierzy (Gracz zablokowany, podczas logowania, zobaczy powód i czas trwania blokady)


      czyzby nastepny krok do tolerancji machlojek i przekretow...?!
      juz tolerancja multi i pushow nie wystarczy
      gdzie te czasy gdzie byla otwarta lista kar oraz perm przy pierwszym multi czy pushu
      chyba lasi na kase sa coraz mocniej te germance
      Gameforge mnie nienawidzi! Sprawdź czemu...
      Pokaż spoiler
      Nigdy nie kupiłem antymaterii


      Virtual_ManPL [Anime] <= Shadar Logoth [Mordeth] <= locaLeDonkey [LeD] - U10 - TOP60 - "Moralnie nawet nie Top 1000"
      Virtual_ManPL [Anime] - U26 - TOP15
      => Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF1) - TOP56
      ==> Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF2) - TOP74
      ===> Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF3) - TOP55

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Virtual_ManPL ().

    • Teraz dostaniesz bana to z automatu będziesz pusherem :D

      [edit]
      Wspólczuję każdemu graczowi, który dostanie podobnego bana jak ja na Draco od Wimsa.
      Kiedy flota zostanie wyzłomowana przy nadawaniu bana. Pręgierz pokazuje pracę GO na danym uni, gdyby go wtedy nie było prawdopodobnie cała moja flota by przepadła.
      Bo kto by się przyznał do pomyłki? Wszystko przecież ok :) Usuną pręgierze i mogą powiedzieć co chcą - jak wtedy. :P
      Braaawo GF :D





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ruda ().

    • Znowu Niemiaszkom słoneczko w dekiel przygrzało za bardzo?
      To się wpisuje w szerszy kontekst...
      Nie można już mówić że ktoś jest murzynem. Jest afroamerykaninem, nawet jak się urodził pod Skierniewicami.
      Nie można mówić że ktoś jest pusherem, a jedynie graczem zablokowanym.
      Nie można powiedzieć, "ta banda nieogarów", a jedynie profesjonaliści z GF :)

      Shitstormu będzie tylko więcej. Bo każdy zablokowany za bash, będzie od teraz posądzany o pushe, multi i ciul wie co jeszcze.
      Za każdym razem kiedy GF coś robi, to można w ciemno obstawiać, że będzie to coś głupiego.
      Już nie mówiąc że to patologia, aby graczy któzy dostali bany przez niekompetencje GO i SGO, mieszać z prawdziwymi oszustami. Teraz nie będziemy wglądu, które blokady były wynikiem oszustw, a które niekompetencji operatorów.
      W psuciu rzeczy które działały jesteście nie do zastąpienia!
      Brawo GF



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • To samo pytanie zadałem wczoraj na forum sojuszu :roll: . Niedobra zmian jeszcze bardziej ograniczająca przejrzystość. Z każdą taką zmianą nabieram pewności, że dla firmy ta gra to kura która kiedyś znosiła złotej jajka a teraz trzeba ją zastąpić czymś innym i o ile sama nie chce zdechnąć to trzeba jej zrobić ku temu warunki.
      Dawniej na GO była dość surowa selekcja, dzisiaj kusi sie kuponami zeby byle kto z dowodem mógł poczuć władzę i to niestety przynosi konsekwencje. Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby GO grał na uniwersum które mu podlega- dzisiaj tickety opracowuje gracz z układu obok-cyrk.
      Nasze ogamowe majstry na pewno się cieszą a gracz jak zwykle dostanie po dupie. :?
    • Nie oszukujmy się, publiczny pręgierz powodował więcej zamieszania niż przynosił pożytku. Kiedyś był cennym źródłem poszukiwania zbanowanych bez urlopu, teraz jest argumentem do szeroko pojętej 'przejrzystości', bądź sposobem na 'ocenę' pracy Supportu.

      Pragnę jednak zaznaczyć, że sprawa blokady konta to sytuacja między graczem zablokowanym a Supportem. Pozostałe gry (w tym bliźniacze Ikariam) także straciły publiczne pręgierze już dawno temu. OGame nie może być w tej kwestii wyjątkiem.

      Tak jak to wyżej wspomniano, utracicie wgląd w historię blokad, ale dzięki temu ucięte zostaną też spekulacje na ich temat. Koniec z zarzutami o 'bezpodstawne umieszczenie na pręgierzu', bo po prostu go nie będzie.
      Zdjęcie pręgierzy nie będzie miało wpływu na pracę Supportu, która nadal podlega weryfikacji i wewnętrznej ocenie przez kilka poziomów.

      Community Manager
    • To jest chore, zmiany w Ogame dotyczące pręgierzy i banów są totalnym nieporozumieniem, po pierwsze - brak rozdzielenia między pushem złomowym i handlowym, brak regulacji przy nazewnictwach banów (za 1kk metalu dostałem tydzień bana i podpisane że "push"), teraz w ogóle skasowali pręgierz i totalnie nie widać czy coś się dzieje na uni, kto za co siedzi i co najważniejsze do kiedy? Co w sytuacji gdy flota na którą polujemy jest na banie? Teraz nawet nie wiemy do kiedy.

      Art - nie zgodzę się z tym, w Ogame istotna jest informacja czy to ban czasowy czy trwały - no bo skąd mamy wiedzieć czy flota przeciwko której działamy jeszcze wróci do galaktyki czy już po niej? Skąd mamy wiedzieć kiedy wróci? Teraz nic nie wiemy.
      ~650 ST na uni x1, #1 KFZ

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ---Webber--- ().

    • ---Webber--- napisał(a):

      w Ogame istotna jest informacja czy to ban czasowy czy trwały - no bo skąd mamy wiedzieć czy flota przeciwko której działamy jeszcze wróci do galaktyki czy już po niej? Skąd mamy wiedzieć kiedy wróci? Teraz nic nie wiemy.
      Z tym argumentem mogę się zgodzić. Aczkolwiek znacie już nasze postępowanie i ogólny mechanizm. Jeśli gracz nie schodzi z blokady w ciągu 30 dni, to powrót do życia jest mało prawdopodobny.

      Community Manager
    • Art napisał(a):

      Nie oszukujmy się, publiczny pręgierz powodował więcej zamieszania niż przynosił pożytku. Kiedyś był cennym źródłem poszukiwania zbanowanych bez urlopu, teraz jest argumentem do szeroko pojętej 'przejrzystości', bądź sposobem na 'ocenę' pracy Supportu.

      Pragnę jednak zaznaczyć, że sprawa blokady konta to sytuacja między graczem zablokowanym a Supportem. Pozostałe gry (w tym bliźniacze Ikariam) także straciły publiczne pręgierze już dawno temu. OGame nie może być w tej kwestii wyjątkiem.

      Tak jak to wyżej wspomniano, utracicie wgląd w historię blokad, ale dzięki temu ucięte zostaną też spekulacje na ich temat. Koniec z zarzutami o 'bezpodstawne umieszczenie na pręgierzu', bo po prostu go nie będzie.
      Zdjęcie pręgierzy nie będzie miało wpływu na pracę Supportu, która nadal podlega weryfikacji i wewnętrznej ocenie przez kilka poziomów.


      Art ja Ci obiecuje ze swojej strony i gwarantuje, że teraz będzie 10 razy więcej domysłów, oskarżeń i shitstormu. Zaczynamy od zaraz
      Wybacz, ale znowu stawiasz się roli obrońcy kompletnej patologii, więc pozwól, że będziemy Cię traktować, jako współwinnego.
      Po pierwsze, zrozum, że pręgierz miał funkcje odstraszającą. Bo to wstyd być pusherem. Teraz swoją funkcje traci, a zastąpią go hektolitry błota w starciach tytanów i did. Nic nie zostanie ucięte. Jeśli sam to wymyśliłeś, to respect :D

      To ze w Ikariam coś działa źle, to nie znaczy, że należy to na siłę importować do nas.
      Nie obchodzi nas Ikariam. Niech tam się dzieje co chce.

      Pushe i nadużycia są sprawą która dotyczy nas wszystkich. To nas oszukują pusherzy, a nie Ciebie, czy GF. To jest bardziej nasza sprawa, niż Wasza.

      I rada na przyszłość. Nie wystawiaj się na strzał, broniąc kompletnych idiotyzmów. lepiej gdybyś napisał; " Przyszły dyrektywy z Berlina. Nie miałem nic do powiedzenia. Trudno"
      No chyba że miałeś coś wspólnego z tym pomysłem, to jak już pisał wyżej.... respect!

      edit: I właśnie tak się to teraz będzie odbywać. Będziemy sobie sprawdzać ile czasu gracz pozostaje zablokowany i z tego wóżyć, czy wisi za push/multi I, czy za bash, czy za cokolwiek. Jak może już rozumiesz, tylko rozpętacie lawinę spekulacji i oskarżeń. Dzięki Tobie, przy okazji oberwie się teamowi, bo ludzie pomyślą, ze to Wam się podoba.



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez AmstelL ().

    • AmstelL napisał(a):

      Wybacz, ale znowu stawiasz się roli obrońcy kompletnej patologii, więc pozwól, że będziemy Cię traktować, jako współwinnego.
      Po pierwsze, zrozum, że pręgierz miał funkcje odstraszającą. Bo to wstyd być pusherem. Teraz swoją funkcje traci, a zastąpią go hektolitry błota w starciach tytanów i did. Nic nie zostanie ucięte. Jeśli sam to wymyśliłeś, to respect
      Może kiedyś tak było. W dzisiejszych czasach Community Management jako cały postrzega sprawę inaczej, dlatego ani w nowych grach, ani też w już istniejących nie odnajdziesz pręgierza.
      Decyzja o zdjęciu pręgierzy była kolektywna na poziomie wykraczającym Support, zatem prosiłbym ich nie obwiniać.
      Wstyd być puszerem - w porządku, jeśli w ten sposób każdy gracz by podchodził, to Support byłby niepotrzebny. Zasady savoir vivre w grze, jeden drugiego przeprasza itd. Dobrze wiesz, że ludzie są różni. Większość praktycznie nie przejmuje się blokadami na konto. Inni kontynuują praktykę, próbując tylko bardziej zejść do podziemia ze swoim procederem. Dlatego uważam, że to idylliczna wizja, gdzie pręgierz jest źródłem wstydu. Raczej powodem fali hejtu kierunkowanej na daną osobę, jeśli miała np. konto na forum.
      A tego nie chcemy.

      AmstelL napisał(a):

      I rada na przyszłość. Nie wystawiaj się na strzał, broniąc kompletnych idiotyzmów. lepiej gdybyś napisał; " Przyszły dyrektywy z Berlina. Nie miałem nic do powiedzenia. Trudno"
      No chyba że miałeś coś wspólnego z tym pomysłem, to jak już pisał wyżej.... respect!
      Muszę się wystawić, bo to moja praca. Decyzją Community Managementu postanowiono o zdjęciu pręgierzy, które nie niosą dobrego przekazu. Z tym poglądem zgodzili się koledzy, opiekujący się OGame w innych krajach.

      AmstelL napisał(a):

      Pushe i nadużycia są sprawą która dotyczy nas wszystkich. To nas oszukują pusherzy, a nie Ciebie, czy GF. To jest bardziej nasza sprawa, niż Wasza.
      Push i nadużycie danego gracza, to sprawa między nim a Supportem, chyba że mają one wpływ na innych graczy. Co także staramy się rozwiązywać niejawnie.
      Graczowi wiedza o blokadzie innej osoby nie jest do niczego potrzebna. Naruszył zasady to naruszył, nie ma co drążyć tematu.

      edit: I właśnie tak się to teraz będzie odbywać. Będziemy sobie sprawdzać ile czasu gracz pozostaje zablokowany i z tego wóżyć, czy wisi za push/multi I, czy za bash, czy za cokolwiek. Jak może już rozumiesz, tylko rozpętacie lawinę spekulacji i oskarżeń. Dzięki Tobie, przy okazji oberwie się teamowi, bo ludzie pomyślą, ze to Wam się podoba.

      Tak czy inaczej, nie powinno to być przedmiotem Waszych rozważań. Zamiast skupiać się na grze, chcecie analizować kto i na ile dostał blokadę ;) Blokady kont nie są dobrem społecznym.

      Community Manager
    • Art... to właśnie pręgierz ucinał spekulacje. Zamykał dyskusję.
      Decyzja GO, czy SGO była jakąś wykładnią.
      A teraz sobie wyobraź... jest shitstorm u jakiegoś oszusta w temacie. Parę dni później dostaje bana za bash. Pushu nie było. Był niewinny.
      Myślisz że się z tego wytłumaczy?
      Nigdy się nie wytłumaczy. A przy utajnionym pręgierzu plucia na graczy i team będzie 10 razy więcej. Bo poprostu spekulacji bedzie więcej.
      Na co bardziej żywych universach, będziemy sobie prowadzić własne pręgierze, pełne domysłów i spekulacji:)

      Zapewniam Cię, że nawet najwięksi oszuści, przed innymi graczami starają się udawać uczciwych. No kłamią nam w żywe oczy, tak samo jak Wam. Więc pręgierz miał i nadal pełni funkcje odstraszającą. Wielu dużo bardziej boi sie upublicznienia matactw i łatki pushera, niż tego śmeisznego tygodnia na urlopie:) Zapewniam Cię
      No tak, teraz już tą funkcję utracił:)



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • @Art, to teraz mam takie pytanie: co z pkt 6.2 Ogólnych Warunków Korzystania

      Teraz tak GO jako przedstawiciel Gameforge (jak można zauważyć poniżej) zgodnie z własnym uznaniem może upubliczniać osoby banowane,
      czy jeśli wyślę zapytanie do GO odnośnie danego gracza czy miał jakiegoś bana to jeśli GO będzie w dobrym humorze może mi taką informację udostępnić, tak?

      Do chwili obecnej takie sytuacje ujawniane były z automatu, teraz będą się zdarzać sytuacje że 1 osoba uzyska takie informacje inna nie.

      Teraz tak pół żartem: Gameforge jest niemieckie a jak wiemy kraj ten jest czuły na równouprawnienie i poprawność polityczną, jeśli jakiś z graczy uzyska takową informację a drugi nie, można by zaskarżyć Gameforge do sądu w Niemczech przez trybunał sprawiedliwości UE o rasizm i nierówne traktowanie 2 różnych osób, co, znając Niemieckie realia, skończyło by się dość sporą karą finansową dla Gameforge w szczególności jeśli osoba która by zaskarżyła GF napisała by w pozwie że jest innego wyznania i dlatego została pokrzywdzona :)

      6.2
      Bez naruszania pozostałych praw regulowanych przepisami lub niniejszą umową, w szczególności prawa do wypowiedzenia z uzasadnionej przyczyny zgodnie z nr 8.2 niniejszych Warunków Korzystania, ‪Gameforge‬ może zgodnie z uznaniem według zasad podjąć jedno lub więcej z następujących działań, jeżeli zachodzą ku temu rzeczywiste przesłanki, iż użytkownik naruszył niniejsze Warunki Korzystania lub postanowienia uzupełniające oraz regulaminy, o ile użytkownik nie dopuścił się naruszenia w postaci:

      a) zmiany lub usunięcia treści,

      b) upomnienia jednego z użytkowników,

      c) ujawnienia nielegalnego zachowania w danej grze online poprzez podanie nazwy gracza,

      d) tymczasowego zablokowania konta użytkownika oraz

      e) wykluczenia użytkownika, również z powodu zdarzeń przyszłych



      Edit: swoją drogą bardzo koślawo jest ten pkt napisany :d Google translate to nie był dobry wybór :D
      Ganimed - off
      Libra - OFF

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez sayan1989 ().

    • brak slow

      edit:D
      poczytalem 3/4 i dalej brak slow

      1. amstel sluchaj on tam robi w tej firmie wiec co ma ich nie bronic simple as that !

      2. decyzja jak sam to ujol to jego kolegow z kadstam miedzy innymi - naszym zdaniem decyzja bleda
      otoz moi drodzy - miedzy innymi z takiego pregierza mozna bylo wyczytac czy grasz uzywa np illegal - a jesli uzywa mozna bylo go zelzomic na cala flo . ale wy tego nie ogarniacie . mowa o teamie
      2 jesli ktos sie puszowal i miales wiedze jakie konta naleza do niego wystarczylo patrzec kiedy co zejdzie z u - patrzyc kiedy zlomnie i wachlarz opcji sie otwieral - no sory ...

      3. moim zdaniem ogame dazy do tego zeby ludzie lamali regulami - placili za anty i zeby duzo siano przychodizlo:) z uwagi na to ze jest to produkt poboczny tej firmy i trzeba go wykorzystac do konca - takie moje skromne zdanie - osobiscie bedac takim szefem gf inaczej bym postepowal - ale coz na szczescie nie jestem lewakiem z ue i mysle sercem a nie dupa a artowi sie nie dziwie bo przeciez jest pracownikiem tej firmy i po prostu przekazuje co utalili i tyle.

      w skrocie w mojej opini bardzo zaszkodzili tej grze - wypadalo by sie zastanowic dlaczego . moze oni chca to przeksztalcic w cos co beda graly tylko puszery i ludzie ladujace kapuche? , wg mnie powinniscie zamknac ten projekt kompletnie - bo to co to tu teraz jest nie przypomina gry - wiecej emocji to ja mam w karciance heartstone , ogolnie takie pytanie do oogolu - cyz jest jakas gra ktora jest hiper pro elo zrobiona przez niemcow? bo ja sobie jakos nie przypominam

      edit
      za co siedziales
      ja ?
      za bash a Ty
      no ja za wulgi
      a ile ja tydzien
      a Ty ile na ja 2 :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez .pl1. ().

    • sayan1989 napisał(a):

      Teraz tak GO jako przedstawiciel Gameforge (jak można zauważyć poniżej) zgodnie z własnym uznaniem może upubliczniać osoby banowane,
      czy jeśli wyślę zapytanie do GO odnośnie danego gracza czy miał jakiegoś bana to jeśli GO będzie w dobrym humorze może mi taką informację udostępnić, tak?
      Nie będziemy ujawniać informacji, które nie dotyczą Twojego konta.

      sayan1989 napisał(a):

      Teraz tak pół żartem: Gameforge jest niemieckie a jak wiemy kraj ten jest czuły na równouprawnienie i poprawność polityczną, jeśli jakiś z graczy uzyska takową informację a drugi nie, można by zaskarżyć Gameforge do sądu w Niemczech przez trybunał sprawiedliwości UE o rasizm i nierówne traktowanie 2 różnych osób, co, znając Niemieckie realia, skończyło by się dość sporą karą finansową dla Gameforge w szczególności jeśli osoba która by zaskarżyła GF napisała by w pozwie że jest innego wyznania i dlatego została pokrzywdzona
      Tutaj chyba żartujesz. Pominę fakt mieszania polityki do gry, ale firma ma prawo w dowolny sposób ujawniać informacje związane z graczami prawda? Sam wkleiłeś punkt 6.2. Który stanowi o własnym uznaniu, a nie obligatoryjności. Punkt 6.2 właśnie usprawiedliwiał istnienie pręgierzy...

      .pl1. napisał(a):

      1. amstel sluchaj on tam robi w tej firmie wiec co ma ich nie bronic simple as that !
      Decyzja była jednogłośna, zatem nie ma potrzeb do 'obrony'.

      .pl1. napisał(a):

      3. moim zdaniem ogame dazy do tego zeby ludzie lamali regulami - placili za anty i zeby duzo siano przychodizlo
      Argument nie poparty w rzeczywistości. Biorę tu pod uwagę doświadczenie zebrane w innych społecznościach.

      .pl1. napisał(a):

      za co siedziales
      ja ?
      za bash a Ty
      no ja za wulgi
      a ile ja tydzien
      a Ty ile na ja 2
      Ten argument jest nieco nieaktualny. Tak samo mogło być teraz, gdyż gracz nie wie na jak długo zostanie ukarany, a sytuacje są rozpatrywane oddzielnie.

      Community Manager
    • Art napisał(a):

      Tutaj chyba żartujesz


      Przecież napisałem że to ,,pół żartem" :P


      Art napisał(a):

      Nie będziemy ujawniać informacji, które nie dotyczą Twojego konta.


      Na podstawie czego takie stwierdzenie?

      Przeczytaj proszę ponownie pkt 6.2, jest on tak sformułowany że nadaje się tylko do wywalenia, po podchodzi pod:

      10.4
      W przypadku gdy pojedyncze postanowienia niniejszych Warunków Korzystania okażą się prawnie nieskuteczne, pozostałe postanowienia pozostają w mocy. W miejsce nieskutecznego postanowienia wstępuje regulacja prawna.

      Także z Ogólnych Warunków.

      a jest nieskuteczny ponieważ ktoś spisujący OWK zapomniał dopisać przecinka w tym miejscu:

      Bez naruszania pozostałych praw regulowanych przepisami lub niniejszą umową, w szczególności prawa do wypowiedzenia z uzasadnionej przyczyny zgodnie z nr 8.2 niniejszych Warunków Korzystania, ‪Gameforge‬ może zgodnie z uznaniem według zasad podjąć jedno lub więcej z następujących działań, jeżeli zachodzą ku temu rzeczywiste przesłanki, iż użytkownik naruszył niniejsze Warunki Korzystania lub postanowienia uzupełniające oraz regulaminy, o ile użytkownik nie dopuścił się naruszenia, w postaci:

      bez tego przecinka cały zapis traci sens, ponieważ brzmi on tak, że aby GF mogło ukarać gracza (w jaki sposób nie wiadomo ponieważ nie zostało to zapisane, tak więc nie może karać graczy) musi on popełnić naruszenia w postaci:

      a) zmiany lub usunięcia treści,

      b) upomnienia jednego z użytkowników,

      c) ujawnienia nielegalnego zachowania w danej grze online poprzez podanie nazwy gracza,

      d) tymczasowego zablokowania konta użytkownika oraz

      e) wykluczenia użytkownika, również z powodu zdarzeń przyszłych.

      co jest niemożliwym :D ponieważ takich rzeczy nie moze zrobić zwykły gracz :)


      Czyli GF wg OWK może albo przeprosić wszystkich zbanowanych dotychczas graczy i liczyć na to że nie pojawią się żadne pozwy o zadość uczynienie(gdzie podobne wyroki już padały na terenie UE), ponieważ nie zrobili jednej z wymienionych rzeczy, albo powołać się na wymieniony przeze mnie pkt 10.4.

      Niestety powołując się na pkt 10.4 górę biorą przepisy prawa gdzie z tego co się orientuję, każdy nie zatajony przez sąd wyrok musi być jawny dla szerszej publiki :)
      A niestety GF nie posiada prawa do zatajania wyroków (także wg regulacji prawnych na które powołuje OWK GF :) )

      Można by rzec że utajanie wyroków (banów) jest niezgodne z prawem i do czasu zmiany OWK GF jest zobligowane do ujawniania wszystkich banów :P

      Oczywiście możecie zmienić OWK, ale.... Wg pkt 10.1 OWK wszyscy gracze muszą być o takiej zmianie poinformowani 4 tygodnie wcześniej, tak więc przynajmniej przez najbliższy miesiąc musicie ujawniać wyroki :D

      Art napisał(a):

      Sam wkleiłeś punkt 6.2. Który stanowi o własnym uznaniu, a nie obligatoryjności. Punkt 6.2 właśnie usprawiedliwiał istnienie pręgierzy...



      Jak już wyjaśniłem wyżej przez złe sformułowanie pkt 6.2 nie usprawiedliwia niczego :)


      No to zabawiłem się w radcę prawnego :P Your turn @Art :) czekamy na odp :D
      Ganimed - off
      Libra - OFF
    • A ja powiem wprost -dzięki pręgierzowi 90% przekrętów wyłapywali gracze którzy wiedzieli kto i na jakich kontach sie pushuje już po pierwszym razie. I zgłaszali a GO wiedział szybko czego szukać . Teraz to odpadnie i pushe rozplenią się jak barszcz sosnowskiego :quasi:

      I Twoim najlepszym Eco będą sąsiedzi
      Księga Mroku roz.XII







      Od:Vekk - tak szczerze to wole lucyfera w układzie niż ciebie w jednej gali...tak jakoś spokojniej śpię :D
    • Spoko Art rozumiemy, pręgierz na grze nie potrzebny, ale na forum jest spoko :).
      To już pójdźmy za jednym zamachem i także zlikwidujmy? - no dalej nie krepuj się O_O
      Skoro sam napisałeś że decyzja była jednogłośna - pragniemy wszyscy "pogratulować" wspaniałego wyboru :brawo: .
      Co do hejtu - od kiedy chcesz świat zbawić? Hejt był, jest i będzie - jest wszechobecny.
      Co do karania graczy, każdy już sobie wyrobił zdanie na temat wątpliwych działań GO i SGO.
      Znam cała masę ludzi którzy bezkarnie łamią regulamin i ten proceder trwa latami i nie doznali ani jednej kary - ale od tego są podobno fantastyczni GO :).
      Swoja drogą załóż sobie konto na jakimś uni pograj chwilę incognito to sam się dowiesz kto robi wałki.
      "To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia"
      ~ Jonathan Carroll

      "...ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami"
      ~ Carlos Ruiz Zafon - Cień wiatru

      "Wszystko trzeba odkryć samemu. I również przejść przez to zupełnie samemu"
      ~ Tove Jansson
    • MrocznyZew napisał(a):


      A ja powiem wprost -dzięki pręgierzowi 90% przekrętów wyłapywali gracze którzy wiedzieli kto i na jakich kontach sie pushuje już po pierwszym razie. I zgłaszali a GO wiedział szybko czego szukać . Teraz to odpadnie i pushe rozplenią się jak barszcz sosnowskiego

      Zgadzam się w 100% , zwłaszcza że niektórym GO musisz all napisać, pokierować by trafił na trop.
      GO z panelu nie zobaczy tyle , co gracz grający na co dzień. Skoro GO nadaje bana, musi być świadomy swojej decyzji i przyjąć wszelkie konsekwencje swoich decyzji. Nawet hejt.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • mamy juz anty, a za to: przenosiny planet, skracanie czasu budowy budynkow czy badania badan, czy nawet ostatnio doszlo kupowanie surowcow
      moze ta zmiana to tylko podwaliny i kolejny etap by zdejmowac permy za wplywy na konta GF, bo nie bedzie informacji o niczym dla wiedzy publicznej,
      bo przeciez perm za normalne wielokrotne bany mozna juz uniknac od dawna stosujac zmiane wlasciciala konta przez wymiane oficjalna, a pozniej sie tylko po prostu odmienic

      a teraz? totalny brak kontroli nad "wladza" i utrudnione wylapywanie machlojek i przekretow,
      nie wspominajac o przyjomwaniu "przestepcow" bez sprawdzenia do sojuszy ;)



      Art napisał(a):

      AmstelL napisał(a):

      Wybacz, ale znowu stawiasz się roli obrońcy kompletnej patologii, więc pozwól, że będziemy Cię traktować, jako współwinnego.
      Po pierwsze, zrozum, że pręgierz miał funkcje odstraszającą. Bo to wstyd być pusherem. Teraz swoją funkcje traci, a zastąpią go hektolitry błota w starciach tytanów i did. Nic nie zostanie ucięte. Jeśli sam to wymyśliłeś, to respect
      Może kiedyś tak było. W dzisiejszych czasach Community Management jako cały postrzega sprawę inaczej, dlatego ani w nowych grach, ani też w już istniejących nie odnajdziesz pręgierza.
      No tak, nowowymowana kultura winnych, ktorzy sa urazeni tym ze sa nazywnai winnymi jest mocna w zachodnim swiecie

      Art napisał(a):

      Dlatego uważam, że to idylliczna wizja, gdzie pręgierz jest źródłem wstydu. Raczej powodem fali hejtu kierunkowanej na daną osobę, jeśli miała np. konto na forum.
      A tego nie chcemy.
      Jest to jedyny skuteczny i potwierdzony naukowo sposob radzenia sobie z bezprawiem,
      z reszta nie ma tu o zadnym hejcie, bo trudno nazwac hejtem nietolerancje dla lamania przepisow, zasad i regul
      Gameforge mnie nienawidzi! Sprawdź czemu...
      Pokaż spoiler
      Nigdy nie kupiłem antymaterii


      Virtual_ManPL [Anime] <= Shadar Logoth [Mordeth] <= locaLeDonkey [LeD] - U10 - TOP60 - "Moralnie nawet nie Top 1000"
      Virtual_ManPL [Anime] - U26 - TOP15
      => Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF1) - TOP56
      ==> Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF2) - TOP74
      ===> Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF3) - TOP55
    • Kolejna rzecz że jest to sprzeczne z projektem S&D



      Zasady projektu Seek & Destroy


      1. Aby wziąć udział w programie wystarczy posiadać flotę bojową o wartości CO NAJMNIEJ 3 tysięcy pkt (patrz pkt 3 - liczenie floty) oraz w określonym czasie zamieścić zgłoszenie w postaci posta na forum w dziale S&D w przeznaczonym do tego wątku. Format zgłoszenia musi być zgodny z podanym w wątku przykładem. Wszystkie zgłoszenia z błędnym formatem lub z niewłaściwymi danymi mogą nie być wzięte pod uwagę.

      WAŻNE: Zgłoszenie gracza, który otrzymał bana stałego lub na więcej niż 20 dni, nie zostanie uwzględnione pod warunkiem powiadomienia o tym opiekuna przed ogłoszeniem podziału.


      Jak można to zgłosić skoro jest to teraz tajne ?(

      I Twoim najlepszym Eco będą sąsiedzi
      Księga Mroku roz.XII







      Od:Vekk - tak szczerze to wole lucyfera w układzie niż ciebie w jednej gali...tak jakoś spokojniej śpię :D
    • MrocznyZew napisał(a):

      Kolejna rzecz że jest to sprzeczne z projektem S&D



      Zasady projektu Seek & Destroy


      1. Aby wziąć udział w programie wystarczy posiadać flotę bojową o wartości CO NAJMNIEJ 3 tysięcy pkt (patrz pkt 3 - liczenie floty) oraz w określonym czasie zamieścić zgłoszenie w postaci posta na forum w dziale S&D w przeznaczonym do tego wątku. Format zgłoszenia musi być zgodny z podanym w wątku przykładem. Wszystkie zgłoszenia z błędnym formatem lub z niewłaściwymi danymi mogą nie być wzięte pod uwagę.

      WAŻNE: Zgłoszenie gracza, który otrzymał bana stałego lub na więcej niż 20 dni, nie zostanie uwzględnione pod warunkiem powiadomienia o tym opiekuna przed ogłoszeniem podziału.


      Jak można to zgłosić skoro jest to teraz tajne ?(

      Powód i czas bana podobno będzie się pokazywać przy próbie logowania.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Wczoraj po przeczytaniu patchnotes moja pierwsza mysl byla taka, ze pomysl jest dobry, bo przynajmniej nie bedzie dyskusji na forum odnosnie banow. Niemniej trudno sie nie zgodzic z wnioskami AmsteIL'a, Webbera i pl1, dotyczacych dodatkowej informacji, ktora dawal pregierz w przypadku czajenia sie na jakas flote, tego ze w ostatecznosci spekulacji na forum bedzie niestety wiecej, czy tez w niektorych przypadkach wyjscia na jaw niekompetencji GO. Co do drugiego wniosku (forumowy shitstorm) - w community .us jest calkowity zakaz dyskutowania o banach na forum i jakos nikomu to nie przeszkadza. Odnosnie reszty niestety musze sie zgodzic i wydaje mi sie, ze "szara strefa" urosnie, a stopien przejrzystosci w grze spada. No ale coz, dyskusja juz chyba po proznicy, bo zdaje sie, ze wszedzie zmiana wprowadzona wiec troche szkoda palcow na wytaczanie argumentow. :)
      It’s just if a person doesn’t have a sense of achievement in their real life it’s easy to lose themselves in a virtual world where they get a false sense of accomplishment. Leonard, "The Big Bang Theory"
      [headline][/headline]
    • Ruda napisał(a):

      Cytat za "MrocznyZew"
      Kolejna rzecz że jest to sprzeczne z projektem S&D



      Zasady projektu Seek & Destroy


      1. Aby wziąć udział w programie wystarczy posiadać flotę bojową o wartości CO NAJMNIEJ 3 tysięcy pkt (patrz pkt 3 - liczenie floty) oraz w określonym czasie zamieścić zgłoszenie w postaci posta na forum w dziale S&D w przeznaczonym do tego wątku. Format zgłoszenia musi być zgodny z podanym w wątku przykładem. Wszystkie zgłoszenia z błędnym formatem lub z niewłaściwymi danymi mogą nie być wzięte pod uwagę.

      WAŻNE: Zgłoszenie gracza, który otrzymał bana stałego lub na więcej niż 20 dni, nie zostanie uwzględnione pod warunkiem powiadomienia o tym opiekuna przed ogłoszeniem podziału.


      Jak można to zgłosić skoro jest to teraz tajne ?(


      Powód i czas bana podobno będzie się pokazywać przy próbie logowania.



      tak ale zbanowanemu graczowi - myślisz ze każdy sam sie zglosi aby wykluczyć się z S&D?

      I Twoim najlepszym Eco będą sąsiedzi
      Księga Mroku roz.XII







      Od:Vekk - tak szczerze to wole lucyfera w układzie niż ciebie w jednej gali...tak jakoś spokojniej śpię :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez MrocznyZew ().

    • cos czuje ze szykuje sie nowa funkcja w wszelakich mapach i statystykach OGame,
      mianowicie pelne logi graczy z "g" od kiedy i do ;)
      Gameforge mnie nienawidzi! Sprawdź czemu...
      Pokaż spoiler
      Nigdy nie kupiłem antymaterii


      Virtual_ManPL [Anime] <= Shadar Logoth [Mordeth] <= locaLeDonkey [LeD] - U10 - TOP60 - "Moralnie nawet nie Top 1000"
      Virtual_ManPL [Anime] - U26 - TOP15
      => Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF1) - TOP56
      ==> Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF2) - TOP74
      ===> Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF3) - TOP55
    • Dobra bo wczoraj nie było czasu . Kogoś naprawdę w tym GFie coś musiało walnąć w baniak,bo takich głupot zdrowi ludzie nie są w stanie wymyślać.
      Może w sytuacji gdy GO faktycznie wykrywaliby łamiących zasady,takie rozwiązanie miałoby jakikolwiek sens.
      Pomijam już te drastyczne kary w wysokości (AŻ!) tygodnia xD


      Powiedz nam Art, w jaki sposób mamy sprawdzić czy np. osoba składająca podanie do sojuszu jest "czysta"?
      Chociaż dobra,zapomniałem że w dzisiejszych czasach GF promuje pushowanie, proponując kolejne turbo zmiany pt. "Pas szczątków- Teraz z push kont wyciśniecie jeszcze więcej surówki!"



      Plus idiotyczny argument o tym,że nie chcemy za dużej ilości hejtu na zbanowanego.

      BĘDZIE GO JESZCZE WIĘCEJ.

      Każdy będzie miał przypinaną łatkę pushera. Nawet ten co dostał bana za jakieś pierdoły typu bash.



      Powtórzę jeszcze raz to co mówię od dawna:
      Pogoń ich tam żeby szybciej wprowadzili ten pas szczątków. Będzie można bez wyrzutów sumienia rzucić grę i mieć święty spokój.




      .pl1. napisał(a):

      ogolnie takie pytanie do oogolu - cyz jest jakas gra ktora jest hiper pro elo zrobiona przez niemcow? bo ja sobie jakos nie przypominam



      Gothic :P
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Jay ().

    • NO to teraz:
      ktos sie pushuje ostro, ale teraz powie " za wulgi ban", a my nie mamy jak sprawdzić.
      Siedzi szpieg w sojuszu, zlapal multi ban, ale nie wiemy za co.
      Ktoś uzywa botów, a po urlopie dalej go nie idzie trafić,

      Pozatym na pregierzu nie laduje sie za widzimisie, tylko w wiekszosci za przewinienia, a my mamy prawo wiedziec z kim gramy na universum, bo chronic mozecie dobrego gracza, a my musimy wiedziec ktore konto oszukuje,