Questy

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Postaram się opisać pomysł dość zwięźle :) Wpadłem na to, by w pewien sposób urozmaicić ekspedycje, na których oprócz obecnie możliwych zdarzeń można by było trafić na "sprzymierzoną cywilizację", która oferuje nam questa (zadanie do wykonania) w określonym czasie (np. 24h, 48h, 72h). Quest mógłby być dodany do ekwipunku planety lub moona, na którą wraca flota z ekspedycji, gdzie widoczne jest odliczanie.


      Konkretne przykłady questów podaję poniżej, nie mniej jednak lista może być uzupełniana przez wszystkich:
      • Quest proponujący wymianę jakiegoś surowca, bo wyjątkowo korzystnym przeliczniku. Należy wysłać surowce na tę samą pozycję w galaktyce z odpowiednią ilością transporterów. (skup deuteru za kryształ po przeliczniku od 2,5 do 3,5).
      • Quest proponujący wymianę statków np. (10 OW na 8 PC) etc.
      • Quest proponujący wymianę surowców/statków na AM (Żeby programistom chciało się coś urozmaicać, to musi być jakiś czynnik marketingowy zachęcający graczy do korzystania z AM :D)

      Nie wykorzystanie questa nie powoduje skutków obocznych.
      Chciałbym również podkreślić, że "wielkość" questa tj. ilość surowców/statków proponowanych na wymianę, musiałby być uzależniony od poziomu gracza, lub poziomu top #1, tak żeby na początku uni nie trafić na questa proponującego wymianę milionów surowców, bądź na zaawansowanym uni, uniknąć propozycji np wymiana 1 LM na 1 CM (nikt przecież nie wyśle)
      U. #21 - PL (Top 600) OFF! (Flociarz)
      U. #52 - PL (Top 50) OFF! (Flociarz, po złomie Ekonoob)
      U. #1 - LT (Top 1) OFF! (Ekonoob)
      U. #Kallisto - PL (Top 50) ON! ("Ekonoob" bo strach latać)
      U. #Epic Blue - Czekam ;]

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez shomei ().

    • To byłaby fajna zmiana. Często ktoś gra bez sojuszu lub w sojuszu nie ma aktywnych pogadanek. Takimi chwilami czujesz, że UNI umiera i że to już czas na mnie :E . Taka opcja urozmaiciła by grę, dodała by kolejną atrakcję w tym i tak już urozmaiconym świecie, który niestety ciągle trzeba rozbudowywać :).
      Z mojej strony zmienił bym to, że nie znajdujesz ich na ekpach tylko co jakiś czas się pojawiają i mogą trwać jakiś tam okres np 7dni i przypuszczalnie możesz mieć trzy aktywne misje. Byłoby super :]
      Quaoar ON


    • Dodabym co nie co do Questa...

      Pomysł fajny zwłaszcza dla graczy eko i małych farmerów do urozmaicenia.

      Teraz logiczny wynik dla pewnych ekspedycji. Skoro mi się udalo już stracić 2x 420 DT plus obstawa, to powinno się iść za ciosem.
      Proponuję możliwość trafienia np. takiej floty z komunikatem:
      "Ekspedycja napotkała dryfującą flotyllę składającą się z : 420 DT, 1 Krążownik, 1 Bombowiec, 5 sond szp."

      Dodam jeszcze jedno. Powinno to być od początku w ekspedycjach. Jeżeli uda nam się wygrać z piratami, powinniśmy dostać jakiś bonus, przecież piraci zawsze mają jakieś skarby. Wygrałem kilkakrotnie i nic nie dostałem. Piraci powinni oferować przedmioty, natomiast obcy skrócenie czasu badań np. o 25% czy 50%. Byłaby frajda z polowania na piratów czy obcych. Z obcymi także wygrałem... XD
    • Pomysł z questami w ekspedycjach (i nie tylko, mogłoby być jako eventy pojawiające się losowo, jak asterody) fajny. Urozmaica to gre.
      Dorzuciłbym jeszcze questy typu:
      "Spotkałeś cywilizację nękaną przez wroga. Proszą Cię o pomoc. Zniszcz flotę Piratów/Obcych."
      "Spotkałeś zaawansowaną technicznie cywilizację. Dzięki ich pomocy Twoje badanie wykona się szybciej o 10%"
      Takie coś sprawi, że ekspedycje będą jeszcze ciekawsze i atrakcyjne.
      kmlody84
      ---------
      Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
      Ganimed [DarkBlue] - OFF
      Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]