Blokada misji zatrzymaj,atakuj, niszcz, atak w związku przez 12h od wyłączenia urlopu.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Blokada misji zatrzymaj,atakuj, niszcz, atak w związku przez 12h od wyłączenia urlopu.

      Witam,

      Moja propozycja zmian to blokada misji zatrzymaj,atakuj, niszcz, atak w związku przez 12h od wyłączenia urlopu.

      Zmiana, dałaby szanse sprawiedliwej rywalizacji pomiędzy graczami.

      Na wielu uniwersach gra wygląda tak, że flociarze schodzą z urlopu skanują, ściągają moony, złomują i wracają znowu na urlop..
      Bywa też tak, że moonówki ściągają księżyce, a oni schodzą z urlopu żeby postawić kropkę nad i.
      Urlop można ściągnąć w dowolnym momencie i w tym samym momencie można rozpocząć atakowanie. Osoby które grają aktywnie, nie mają szans obrony przed takimi graczami.

      Postaram się przedstawić to na przykładzie dwóch hipotetycznych rywali:

      Załóżmy, że w konflikt zaangażowanych jest dwoje graczy o różnych stylach gry:
      Gracz A - gra UFS
      Gracz B - gra cały czas robiąc tradycyjne FS'y

      Obecnie Gracz B jest skazany na porażkę. Nie jest w stanie zagrozić Graczowi A, z tego względu, że ten wyłączając urlop pilnuje konta aż do momentu ponownego włączenia urlopu. Gracz A może wyłączyć urlop w nocy, podczas nieobecności Gracza B, zaatakować go i wrócić na urlop, bez obawy o rewanż.


      W sytuacji aktywowania blokady ataku przez 12h od wyłączenia urlopu, nie byłoby atakowania w środku nocy i powrotu na urlop. Blokada wymuszałaby na graczach, którzy chcą atakować, aktywność minimum przez 12h. W tym czasie osoby które grają aktywnie, na pewno zauważą, że potencjalny agresor jest bez urlopu i dzięki temu będą mogły lepiej zabezpieczyć swoje planety oraz floty.
      Zmiana na pewno spowodowała by mocne ożywienie wszystkich unii.

      Spodziewam się fali krytyki od osób grających UFSem, jednak wprowadzenie blokady, moim zdaniem, byłoby sprawiedliwe.
      Urlop stałby się rzeczywiście przerwą w grze, a nie sposobem na FS'a.

      Trzeba podkreślić to, że zmiana nie wyklucza gry UFS. Wymaga tylko dłuższej aktywności. :]
    • Jestem za a nawet rozwinę pomysł o zatrzymanie wydobycia, badań i blokada klikania w zakładkę "Podgląd" na 12h od wyłączenia urlopu. Próba ominięcia zakazu będzie skutkowała kasacją planety/księżyca z którego tę czynność próbowano zrobić. Śpiesz z tłumaczeniem naszego pomysłu na angielski i wstaw ma board origin!
    • popieram pomysł..UFS zawsze byl krytykowany i stosowany...co to za gra gdy nie mozna Ci nic zrobic? To tak jakby grac w strzelanke z kodem na niesmiertelnosc...

      Pomysl ozywi universa i pozwoli wiekszej ilosci osob grac aktywnie a multikonciarze beda mieli ciezej by komus znisczyc prace ktora ktos wykonal grajac bez UFSa
    • Taaak taaaak i jeszcze raz taaaaak :D to, ze nie potraficie albo bardziej nie chcecie odpowiednio karac graczy za multi konta bo pewnie zostalaby polowa tych graczy co jest :D wiec taka opcja to cos pieknego :) toc to i tak spora czesc graczy wegetuje wiec to bedzie ozywienie i troche sprawidliwosci ktorej wszedzie brakuje :)
      albo grasz albo siedz na urlopie. Od czasu do czasu ktos tez moglby pilnowac floty bo teraz nie ma takiej potrzeby heh
      Na pewno taka opcja nie zaszkodzi a moze wprowadzic ciekawszy tryb gry :)

      JAK NAAAJBARDZIEJ ZAAA :) !!

      pozdRowionka :) !!
      Brazylijscy naukowcy wykryli, że ludzie z niskim poziomem IQ czytają posty na forum trzymając rękę na myszce
      nie..już za późno na zdejmowanie


      :E
    • Wyłączcie od razu możliwość zejścia z urlopu, po co jakieś zabezpieczenia, swoją drogą, umiesz grać to i zdjęty moon nie straszny, już tak nie płaczcie bo chcecie takimi pomysłami z tej gry zrobić tetrisa dla przedszkolaków.
      Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.

      [09:01] <PabLo> nie poczebuje laski pffff [09:01] <PabLo> sam se poradze
      [14:27] <cptK> kocham Cie [14:27] <cptK> wyjdz za mnie
    • Niektórzy schodzą z urlopu na kilka godzin by poskanować i polatać. Nie możesz zabronić innym takiego stylu gry, bo nie umiesz ogarnąć obrony floty, płacząc gsówka zdjęla Ci moona. Universa x5 tak właśnie funkcjonują, szybkie akcje, szybkie moonkille, szybkie podstawki. Jak Ci to nie odpowiada, jest szereg uni wolniejszych.
      Modyfikowanie opcji urlopu to jakaś patologia i tyle. Po to jest funkcją w grze by z niej korzystać, a że na uniach jest jak jest to nic z tym nie zrobicie.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Przedstawiłem pomysł i poparłem go konkretnymi argumentami. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to byłoby dobrze gdyby je uzasadnił, chyba po to ten dział jest. Nie chodzi tu o uzasadnienia typu:

      Jay napisał(a):

      Ach to lato Niektórym uderza do głowy i potem są takie pomysły
      czy:

      Sarmik napisał(a):

      umiesz grać to i zdjęty moon nie straszny, już tak nie płaczcie bo chcecie takimi pomysłami z tej gry zrobić tetrisa dla przedszkolaków.
      Odnośnie tetrisa, to gra UFS w obecnej konfiguracji bardziej go przypomina. Schodzi gracz z urlopu, skanuje, atakuje i wraca bezpiecznie na urlop.


      Nie możesz zabronić innym takiego stylu gry, bo nie umiesz ogarnąć obrony floty, płacząc gsówka zdjęla Ci moona.
      Nie wiem dlaczego kierujesz swoją wypowiedź bezpośrednio do mojej osoby. Pomysł ma na celu wyrównanie szans dla różnych stylów gry. Sam potrafię ogarnąć obronę floty, a też zdarza mi się grać UFS.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez .Smyk. ().

    • Witam
      Jestem 3 X za wprowadzeniem takiej blokady !!!!

      Kto jest przeciw ?
      Cwaniacy multikonciarze posiadajacy po kilka GS owek , a na dodatek bardzo mocni w gebie , potrafia tylko duzo gadac jacy to z nich super gracze

      Czy to jest dobry gracz ktory sciaga urlop na kilka godz robi ST i znowu ucieka na urlop , nie , to zwykly cwaniak a jezeli ma GS.owki to na dodatek oszust
      Takim graczom trzeba , jezeli nie uniemozliwic to przynajmniej ograniczyc ten proceder

      Pozdrawiam
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Kto jest przeciw ?
      Cwaniacy multikonciarze posiadajacy po kilka GS owek , a na dodatek bardzo mocni w gebie , potrafia tylko duzo gadac jacy to z nich super gracze


      To teraz pomyśl. Jeśli ktoś ma czas na GSówki i multi, to czy będzie dla niego problem zrobić jednego fsa na 12h? Nie.
      Z drugiej strony masz ludzi, którzy pracują faktycznie w ciągu tygodnia i niekoniecznie mają czas. Nie wiedzą nawet na kiedy puścić fs'a, bo różne rzeczy mogą wyskoczyć. Co z nimi? Są cwaniakami? Nie. Są multikonciarzami? Nie. Po prostu chcą sobie pograć dla zabawy, ale z tą blokadą nie będą mogli.

      Poza tym na starszych uniach ludzie mają takie floty, że nie są w stanie wytworzyć / wyfarmić paliwa na fs'a. Więc zamiast ożywić unię spowodujesz, że dla sporej ilości osób gra będzie niegrywalna.
    • kiedyś był pomysł by ograniczyć ilośc możliwości załączenia urlopu tzw limit tez bylo dobre...na speed x1 48h karencji jest na speed x5 24h ...mozna by to tez wyrownac...

      pomyslow jest wiele mozna dyskutowac wiadomo przeciwnikami sa osoby ktore graja UFS zwolennikami Ci ktorzy nie

      poprzyjmy to wszystko argumentami konkretnymi i tyle to jest dyskusja:)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 19dawid45 ().

    • Autor tematu skupił się na UFS ale to kropla w morzu potrzeb.
      Są różne style gry.
      Jeden jest górnikiem, drugi robi bunkier.
      Ktoś buduje flote konwencjonalną a inny same GSy.
      Ktoś robi FSy na kilka dni a inni UFS.
      Ten ostatni styl też ma minusy ponieważ całe wydobycie leży. Nie ma celu, nie ma lotu, nie ma zysku. Nie zmienia to jednak fakty, że jest to troche żenujące.

      Ja skupiłbym się na jeszcze innym stylu gry.
      Mamy w PL Ogame pewien sojusz, na pewnym uni x1 który składa się z 14 kont a tak naprawdę gra w nim może 4-5 osób, które mają resztę kont pod opieką. Są to konta wszystkie top50 flot.
      Kroi się jakas akcja to jeden klient ściąga urlopy na 3-4 kontach i robi co tylko chce. Jest to swego rodzaju nepotyzm. Ograniczenie bardzo by utrudniło takie działania.

      Nie ma co ukrywać, że odbiło by sie to rykoszetem w tych co grają uczciwie i naprawdę nie mają czasu na gre. No ale niestety takie są realia.
      Górnicy też nie za wiele skorzystają z doków kosmicznych a jednak zostały wprowadzone.
      Przykładowo S&D w ogóle nie ma racji bytu dla górników. A za czołowe miejsca są przyznawane nagrody wartości 1kk pkt i więcej.

      Zawsze ktoś traci i zyskuje. Ale takie ograniczenie w 100% uderzyłoby w multikulti, które postępuje z dnia na dzień.
    • Pomysł ciekawy. jaok ufs z Q mam kilka kontrargumentów:

      1. Od momentu wprowadzenia szybkich recków koszty fsa są horrendalne. ja jestem top 300 a moje recki palą 65kk deuteru a poza układem 175kk. Zwyczajnie nie stać mnie na fsy.
      Swoją drogą mogliby wprowadzić możliwość wyboru na którym napędzie te zacne statki mają latać.
      2. Nie ma na Q dużej floty która grała by bez fsa więcej niż 72 godziny bo zwyczajnie by się nie utrzymała. Już tłumaczę: jak masz dużą flotę to nie zrobisz fsa gala x --> gala y bo to zwyczajnie kosztuje zbyt drogo. Ekonomowie zazwyczaj mają kilka planet blisko siebie i spory wybór docelowego moona. Dla flociarza taki rozkład planet to jest śmierć bo drastycznie zmniejsza się liczba możliwych celów. Dlatego też zlokalizowanie moonów na których się fsuje to kwestia minuty. No to biorąc pod uwagę, że gs leci w układzie niecałą godzinę to nie ma możliwości utrzymania sie. Przy zawróconej stacji i tak w najlepszym razie tracisz moona. Moona flociarza. Czyli z telepem i falangą na średnio 9 levelu. nawet utrata takiego moona to jest bardzo denerwująca rzecz. Oczywiście zasada ta nie dotyczy konta Lucka, ale to jest najlepszy gracz świata który ma flotę top 1 world.
      3. My z Q to może nie, ale większość ludzi z Elki gra w ogame kilka dobrych lat. Zaczynało będąc na studiach lub wcześniej. Teraz każdy ma własne życie i ogame traktuje z doskoku bo real jest zawsze ważniejszy. No to skoro ktoś taki będzie chciał zejść i "popykać" to nie będzie miał takiej możliwości. Uni się wyludni drastycznie.
      4. Padł tutaj argument, że nie będzie gsówek i multi. To właśnie te multi służą zazwyczaj jako konta ekonomiczne do wymiany surowców i nie grają urlopami. Gsówek się nie wypleni bo i po co? kto będzie ryzykował utratę powiedzmy 60 gsów na niszcz kiedy takie konto ma właśnie tylko 60 gsów do zniszczenia? nikt. ja sam mam w układzie do fsowania takie konto które jest już (I) ale coś czuję że jak tylko ktoś pomyśli ze mnie nie ma na koncie to momentalnie takie konto zejdzie i w 50 minut doleci z niszczeniem. nie dam rady tego utrzymać. Miałem już nieprzyjemność widzieć podgląd z kilkudziesięcioma misjami niszcz. Dlatego właśnie gra ufsem jest wygodniejsza, ale wiele razy zdarzyło się że sojusznik napisał: "ten i ten stoi, leć" albo "pożycz rece bo lecę na PB". I nie dało rady bo jednak urlop trwa co najmniej 24 godziny.
      5.Ktoś chce wyrównać czas trwania urlopu z normalnym uni. No a może wyrównamy tez czas lotu Gsów? na normalnym uni gs poza układem leci ile? 8 godzin? czyli jest czas na sen? jest. Ja bym tak chętnie pograł. Bo jak wtapia ekonom to jest strata powiedzmy max 10kkk co jest według mnie i tak zawyżona wartość. w moim przypadku taka strata wynosiła by 55kkk. jest różnica? jest. Dlatego wolę partyzantkę.

      Ogame daje wiele możliwości prowadzenia rozgrywki oraz wiele uniwersów z różnymi speedami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na normalnych speedach, gdzie urlop trwa 48h też chcecie graczom zablokować możliwość ataku po zejściu z urlopu? czy może będziecie konsekwentni i tam zakaz będzie trwał 24 godziny od zejścia? Ludzie przecież to jest niedorzeczne:)
    • Yoss, Szacunek za wpis!! lubię czytać konkrety!!bardzo trafne argumenty!!
      24h to i tak duża "Kara" za grę flotą!!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mort69 ().

    • Jest taka stara opowiastka:
      Wszyscy mówili, że tego nie da się zrobić. Aż znalazł się jeden, który o tym nie wiedział ... i to zrobił.

      Pomysł, aby serwer zapisywał ustawienia wydobycia w momencie włączania urlopu i automatycznie je przywracał w chwili wyłączania urlopu był mojego autorstwa. Jak się na mnie wtedy ludziki rzuciły:
      # nie da się;
      # to niemożliwe;
      # zbytnio obciążyłoby to serwer;
      # itp.
      Tymczasem? Dało się? Dało. Serwery padły? Nie padły.


      W temacie misji "szpieguj" - jedna linijka kodu i po sprawie:

      Przy próbie wysłania "szpieguj" - sprawdzenie czy słane są wyłącznie sondy szpiegowskie. Jeśli nie - brak możliwości wysłania. Proste?
    • Almera napisał(a):

      Sądzę, że dałoby się rzeczony problem rozwiązać innym sposobem:

      Zapis, iż gra dedykowana jest graczom ze stałym adresem IP. Logowanie z innego adresu IP niż ten użyty przy rejestracji - wyłączone opcje ofensywne: brak misji "atakuj" i "niszcz".

      Wiem, wiem. :fgrin: Oszustom się nie spodoba.

      Czyli chcesz.... ograniczyć grę większości klientów Netii,UPC, Orange'a( i innych operatorów,nie chce mi sie sprawdzać każdego jaki istnieje w kraju). Czyli kilkadziesiąt procent graczy.
      Genialny pomysł!Chylę czoła przed takim wizjonerem i proponuję pójść jeszcze dalej-zabronić gry ludziom z miast poniżej,powiedzmy, 500 tys mieszkańców. To pozwoli grać ludziom tylko rdzennie pochodzących z Warszawy,Krakowa,Łodzi, Wrocławia i Poznania. Reszcie nie,bo z jakiej racji. Oczywiście trzeba będzie przedstawić akt urodzenia, aby się upewnić że dana osoba nie przeniosła się w międzyczasie z innego miasta do tych wymienionych powyżej.W połączeniu z zabronieniem gry klientom ze zmiennym ip powinno przynieść oczekiwany efekt. Urlopów już nie będzie.Bo nie będzie miał kto urlopować.



      ______

      Co do gsówek i moonówek- o ile wiadomo,że problemem jest granie jednej osoby na dwóch kontach po tickecie do supportu mówiącym że "to brat",tak co za problem w poproszeniu kumpli grających na innym uni żeby nam takie supportowe konto poprowadził?Osobiście moje gsówki tak własnie działają, sam robię w zamian dokładnie to samo na uniwersach tamtych osób. Nie ma w regulaminie gry żadnego zapisu który by zabraniał takiej procedury, więc kwestie o oszustwach proszę sobie darować.
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Jay ().

    • Zamiast wymyślać jakieś śmieszne opcje zabezpiecz swoją flotę/surke/planety tak jak by potencjalny agresor cały czas był bez urlopu :) większość nowych pomysłów jest przeciw flociarzom a więc może od reki usunąć stocznie z panelu i pozostawić tylko dt i satelity w podgladzie surowców?

      Nie każdy ma coś na eko, część graczy woli flotę i właśnie ten moment zaskoczenia by raz na jakiś czas zejść z urlopu coś polecieć, skasować i iść dalej na dłuższy urlop. Ten pomysł tylko dobije idee latania.
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
    • Chciałbym, ale nie w taki idiotyczny sposób.Twój wizjonerski pomysł praktycznie zabronienia gry osobom z dynamicznym adresem IP to nie jest rozwiązanie.Oczywiście to nie jest tak, że proponujesz to rozwiązanie bo masz stałe IP,prawda?:)
      Po drugie,tak jak powtarzam- na dzień dzisiejszy prowadzenie przez kogoś gsówki/moonówki nie jest zabronione-nie jest oszustwem. Nie widzę tu metody na ukrócenie oszustów,skoro nie ma oszustów.Tą faktycznie nieuczciwą część( 2 konta, jedno ip, zgłoszone w supporcie) da się wyeliminować dużo prościej.



      schweppes65 napisał(a):


      Zamiast wymyślać jakieś śmieszne opcje zabezpiecz swoją flotę/surke/planety tak jak by potencjalny agresor cały czas był bez urlopu :) większość nowych pomysłów jest przeciw flociarzom a więc może od reki usunąć stocznie z panelu i pozostawić tylko dt i satelity w podgladzie surowców? .

      I to jest idealne podsumowanie tematu.
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF
    • To nie jest, drogi Jay, idealne podsumowanie tematu.

      Większość takich pomysłów nie jest przeciwko flociarzom. Jest - przeciwko oszustom.
      Mam sporą flotę na pewnym zagranicznym serwerze. I jakoś nie czuję się tym tematem dyskryminowany.

      Ale cóż. OGame poszło w kierunku komercji. Stąd przyzwolenie na hulaj dusza, piekła nie ma.

      Uśmiechy w Twoją stronę. :fsmile: