Automatyczny odwrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Automatyczny odwrót

    Witam może było wałkowane wiele razy ale nie widzę a że zaczołem grę po 3-4latach przerwy to dla mnie nowość. Chodzi mi o farming a mianowicie ja mam 200k punktów obrońca ma 120k punków i chcę zaatakować jego planetę a on ma na niej 70 dt i 1000 wr i moje pytanie jak mam zaatakować czym żeby nie uciekł mi w automatycznym odwrocie taktycznym bo nie mam bladego pojęcia skoro obrona nie wlicza się i statki cywilne też..... PROSZĘ O POMOC
    Solo: 119%, 126%, 151%, 180%, 204%, 446%, 503%, 506% :lol:
    ACS: 205%, 460%, 1595% xD
  • DT kosztuje 12 tysięcy surowców (po 6 tys. metalu i kryształu) to daje 12 punktów, a że statki cywilne wliczają się do odwrotu taktycznego w 25% to dzieląc 12 / 4 otrzymamy wartość 3.
    70 DT * 3 = 210.
    Obrona się nie wlicza.

    Zakładając, że obrońca nie będzie miał aktywnego admirała, możemy go zaatakować pięciokrotnie silniejszą flotą: 210 * 5 = 1050.
    Do przebijania się przez WR najlepsze są krążowniki, do ataku na DT najlepiej sprawdzą się pancerniki, więc skupię się na tych dwóch statkach.
    Krążownik to 29 tys. surowców (20 tys. metalu, 7 tys. kryształu oraz 2 tyś. deuteru), pancernik to 85 tys. surowców (odpowiednio 30,40 i 15 tyś. danego surowca).
    1050 / 29 = 36 krążowników
    1050 / 85 = 12 pancerników
    Oznacza to, że aby flota obrońcy nie uciekła możesz posłać albo 36 krążowników albo 12 pancerników.

    Po wrzuceniu tych danych do symulatora okazuje się, że ŻADNA z tych dwóch opcji nie przebija się przez 1000 WR. Trzeba więc pozbyć się WR.
    Jak to zrobić? Albo użyć rakiet międzyplanetarnych albo kilkakrotnie przeorać mu tą planetę około 200 krążownikami (DT za każdym razem będą uciekać, ale po każdym takim ataku tylko około 70% WR obecnych w momencie bitwy będzie się odbudowywać).

    W przypadku ataku krążownikami wystarczy, że zniszczymy około 900 wyrzutni (krążowniki radzą sobie z pozostałymi 100 WR oraz DT). Jeżeli planujemy posłać pancerniki, to w takim przypadku należy wcześniej usunąć z planety obrońcy wszystkie wyrzutnie.


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • No to tak:
    system ochrony nowego gracza

    Nowe Uniwersa: 50k/500k
    0-50k punktów: ochrona 1:5
    50k-500k punktów: ochrona 1:10
    Ochrona kończy się na 500k punktów, wliczając w to ucieczkę floty.


    schemat ucieczki

    dochodzi kwestia walki honorowej jeszcze.

    Ogólnie to zamiast siedzieć z liczydłem w ręku wklep do trashsima albo websima, popatrz co Ci się opłaca wysłać. Oba kalkulatory liczą na bieżąco stosunek flot :)

    uni66 - off - Vendetta
    wasat - on - MAFIA
    merkur - on - BERK

    Support
    Zasady Gry