Paczka pytań (Rakiety międzyplanetarne, wytrzymałość powłok, obrona kolonii, stosunek obrony do wydobycia, sposób na szpiegów)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Paczka pytań (Rakiety międzyplanetarne, wytrzymałość powłok, obrona kolonii, stosunek obrony do wydobycia, sposób na szpiegów)

    Zamiast zakładać co chwilę nowe tematy, zapytam w pakiecie :)


    1. Jak wygląda przebieg rakietowania przeciwnika? Czy rakiety wysyłamy podobnie jak flotę? Jak to wygląda?

    2. Co ma wpływ na wytrzymałość powłok ochronnych? Technologia ochronna, czy opancerzenie?

    3. Niedawno pytałem o stabilną obronę. Postawiłem już Ldl+DG+Wp w proporcji 250:25:10. Mam taką stosować, czy coś poprawić?

    4. Wartość obrony powinna być większa niż ilość surowca w magazynach, zbierana co regularny czas (przy założeniu, że potencjalny przeciwnik ma wyższy poziom t. bojowej, niż ja sam opancerzenia). Dobrze to rozumiem, czy trzeba inaczej? Jeśli dobrze rozumiem, to czy różnica wartości obrony powinna być większa o 25%, 33%, 50%, 100%, 200%, czy ile?

    5. Wiem, że rakietowanie bunkrów polega na cyklach rakietowania, ale zastanawiam się, czy jest sens inwestować w coś kupę czasu, co potencjalny agresor może szybko obejść. Postawiłbym na symboliczne 100 przeciwrakiet, żeby nie było za łatwo. Czy przy dość już pokaźnej obronie opłaca się pakować w wyższe ( = sporo droższe) silosy?

    6. Widzę po raportach, że niektórzy z top 100 mogą mnie wyśledzić, a niekiedy nie udaje się to tym z top 10. Gram eko+farmy, czyli na Matce mam: tyle sond, ile slotów flot (21), 5000 Mt do farm, 1000 Lm do łapania sond, oraz na koloniach: po ok. 200~250 satelit pod eko, 200 Dt to zwózki na Matkę, no i te 1000 Lm do łapania sond. Co mogę poprawić, żeby mieć większy spokój? Wystarczy tylko pakować w technologię, czy zmienić też coś we flocie?
  • 1. Jak wygląda przebieg rakietowania przeciwnika? Czy rakiety wysyłamy podobnie jak flotę? Jak to wygląda?
    Wchodzisz w galaktykę i po prawej stronie masz przyciski. Klikasz w ten najbardziej po prawej (z prawej strony od buddy) jeżeli nie masz go to znaczy że nie masz zasięgu rakiet (impuls za mały). Po kliku w przycisk otwiera się okienko gdzie wybierasz liczbę rakiet i cel głowy.

    2. Co ma wpływ na wytrzymałość powłok ochronnych? Technologia ochronna, czy opancerzenie?
    FAQ: Statki i floty

    3. Niedawno pytałem o stabilną obronę. Postawiłem już Ldl+DG+Wp w proporcji 250:25:10. Mam taką stosować, czy coś poprawić?
    Jak sąsiedzi nie atakują to jest ok. ;)
    Ja wolę więcej plazm postawić niż DG ale to już sprawa indywidualna.

    4. Wartość obrony powinna być większa niż ilość surowca w magazynach, zbierana co regularny czas (przy założeniu, że potencjalny przeciwnik ma wyższy poziom t. bojowej, niż ja sam opancerzenia). Dobrze to rozumiem, czy trzeba inaczej? Jeśli dobrze rozumiem, to czy różnica wartości obrony powinna być większa o 25%, 33%, 50%, 100%, 200%, czy ile?
    Nie ma tutaj dobrego wzoru. To zależy od uni (PZ, speed, rozwinięcia), sąsiadów... a głownie od tego jak jesteś aktywny.

    5. Wiem, że rakietowanie bunkrów polega na cyklach rakietowania, ale zastanawiam się, czy jest sens inwestować w coś kupę czasu, co potencjalny agresor może szybko obejść. Postawiłbym na symboliczne 100 przeciwrakiet, żeby nie było za łatwo. Czy przy dość już pokaźnej obronie opłaca się pakować w wyższe ( = sporo droższe) silosy?
    Jeżeli ktoś będzie chciał Cie zrakietować to zrakietuje niezależnie czy masz 120 przeciwrakiet czy 50. ;)
    Był kiedyś gracz który czuł się lepszy od innych bo miał większe top. Więc został zrakietowany i nawet nie pomogło mu to że był wtedy ON. :fgrin:

    6. Widzę po raportach, że niektórzy z top 100 mogą mnie wyśledzić, a niekiedy nie udaje się to tym z top 10. Gram eko+farmy, czyli na Matce mam: tyle sond, ile slotów flot (21), 5000 Mt do farm, 1000 Lm do łapania sond, oraz na koloniach: po ok. 200~250 satelit pod eko, 200 Dt to zwózki na Matkę, no i te 1000 Lm do łapania sond. Co mogę poprawić, żeby mieć większy spokój? Wystarczy tylko pakować w technologię, czy zmienić też coś we flocie?
    Niepotrzebne LM.
    Pisaliśmy Ci już o tym w temacie: Opłacalność ataku na przykładowy model planety
    Prosisz o rady a potem i tak je olewasz.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • 1. Rakiety wysyłamy z podglądu galaktyki. To ten pierwszy przycisk z prawej


    otwiera się tam takie okienko:


    Tu wybierasz sobie priorytet ataku, strukturę, którą rakiety będą niszczyły najpierw. Ogień i strzelasz :)

    2. Każdy poziom technologii ochronnej podwyższa efektywność powłok o 10% wartości podstawowej. - czyli wystarczyło przeczytać opis technologii.

    3. Zależy od serwera. Produkcji, pz, częstotliwości zwózki, ilości satek i floty na planecie. Jeżeli ta obrona ochrania to, co napisałeś poniżej to jest to zdecydowanie za mało.

    4. Jak wyżej, wszystko zależy od podanych czynników.

    5. Bunkier na 10 poziomie i 100 przeciwrakiet? Dużo. Przy rozwiniętym eko i obronie chroniącej dzienny urobek mam silosy na 5 - 6 poziomie. Nikt nie chce tego rakietować bo ewentualny przychód z wlotu w planetę, czas jaki to zabierze i ryzyko pokrzyżowania planów zalogowaniem się, podstawieniem floty, dobydowaniem obrony - przewyższa potencjalny przychód z wlotu.

    6. Na to pytanie ciężko odpowiedzieć nie znając realiów serwera. Mogę powiedzieć jedno. 1000 lm do łapania sond - to mija się z celem. Łapanie sond praktycznie nic Ci nie daje. Nawet jak sondę przechwycisz to szpiegujący dostanie raport. Jedyna korzyść to znikome pz, które powstaje w wyniku strącenia sondy.

    uni66 - off - Vendetta
    wasat - on - MAFIA
    merkur - on - BERK

    Support
    Zasady Gry
  • ciap napisał(a):

    Ja wolę więcej plazm postawić niż DG ale to już sprawa indywidualna.
    A gdyby tak same plazmy?

    ciap napisał(a):

    Nie ma tutaj dobrego wzoru.
    Czyli zostało mi budowanie tego na wyczucie potrzeb.

    ciap napisał(a):

    Był kiedyś gracz
    Znam bajkę o żółwiu i zającu.
    Wniosek taki, że z silosami nie ma co przesadzać (chyba, że ma się grę tak rozwiniętą, że się tego nie odczuwa).

    ciap napisał(a):

    Prosisz o rady a potem i tak je olewasz
    Załapałem już, że nawet same satelity i sondy wystarczą, ale z niedowierzenia nie byłem w stanie do końca zrozumieć o co chodzi. Teraz rozumiem, więc Lm lecą na złom.

    :super:

    Zoonk napisał(a):

    to mija się z celem
    Teraz już wiem. Dziękuję bardzo pięknie za pomoc :)

    Btw. Zadwałem sobie sprawę, że przydałoby się podać parametry serwera, ale pomyślałem, żeby tak zbudować pytania, żeby można było to jakoś pominąć. Taki kaprys.