Kalkulator ACS

    • Narzędzia:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Kalkulator ACS

      Witam :fsmile:

      W związku z tym, że po wejściu wersji 6.0 często pojawiają się pytania na temat jakiegoś kalkulatora do rozliczania ACSa postanowiłam stworzyć taki podstawowy kalkulatorek, który mam nadzieję ułatwi Wam podział zysku po wspólnych lotach :)

      Kalkulatorek zrobiony jest w excelu i można korzystać zarówno w wersji online jak i ściągnąć sobie plik na komputer i już działać normalnie na swoim kompie.
      Proszę tylko przed wypełnianiem w wersji online sprawdzić czy jakiś poprzedni użytkownik nie zostawił swoich danych np zbiórek złomu :)
      Wystarczy wypełnić tylko białe pola.

      Aktualizacja:

      Ponieważ otrzymałam kilka cennych uwag od graczy ogame.pl odnośnie poprzedniego kalkulatora postanowiłam go troszkę zmodyfikować. W poprzednim kalkulatorze przy dużej rozbieżności pomiędzy flotami agresorów podział mógł wyglądać dość kontrowersyjnie.

      Nowy kalkulator:
      1. Straty agresorów pokrywane są w 100%
      2. Jeżeli nie zebrali wystarczającej ilości złomu to ilość złomu dzielona jest proporcjonalnie do strat
      3. Najpierw ze złomu pokrywane są straty w metalu i krysztale. Jeżeli mamy jeszcze złom to pokrywane są straty w deuterze po wybranym przeliczniku (sprawdzałam na 2-1-1 i 3-2-1, powinno być ok).
      4. Jeżeli po pokryciu strat coś zostanie jest to dzielone po równo dla każdego z graczy.

      Sprawdzałam to na kilku ST i wychodziło ok, sprawdzałam też na RW zrobionym na minusie i wyglądało ok. Ale jeżeli ktoś dopatrzyłby się błędów proszę o info:)

      Dziękuję Selene i sorro za pomoc i cenne uwagi :) :*



      Ps. Jeżeli jakimś cudem będziecie mogli edytować inne niż białe rubryczki proszę tego nie robić! Już któryś raz muszę poprawiać formuły :(


      Stara wersja kalkulatora
      Wystarczy wypełniać rubryki zaznaczone na biało a kalkulator wyliczy nam podział zysku na dwa sposoby z których wystarczy wybrać ten, który nam bardziej odpowiada:

      1. Podział po równo.
      Każdy agresor dostaje złom ze swojej floty + ewentualny zysk dzielony po równo pośród wszystkich uczestników ataku związku

      2. Podział według ustalonego % zysku
      Każdy agresor dostaje złom ze swojej floty + określony % zysku ze starcia.

      Zachęcam do testowania i ewentualnych uwag co do sposobu rozliczenia. Jeżeli znajdziecie jakiś błąd bardzo proszę o informację w tym temacie lub na pw.





      Chciałabym podziękować Sideswipe za pomoc i wychwycenie błędów w formułach jak również za dodanie możliwości podziału zysku według ustalonego % :fsmile:


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Witam :)

      W związku z tym, że dzisiaj na kanale #ogame.pl pojawiły się pewne niejasności odnośnie podziału zysku postanowiłam na tą chwilę zablokować możliwość podziału zysku wg ustalonego %. Dopóki nie opracuję formuły, która zamknie furtkę dla osób chcących wzbogacić się kosztem słabszych uczestników ACSa ta opcja będzie niedostępna :)
      Do rozliczenia będzie na tą chwilę brany podział po równo który jest wg mnie najsprawiedliwszy i eliminuje problem pushu.


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • zle podlicza podział złomu bo od złomu zebranego odejmuje złom powstały z flot agresorów a nie straty w surowcach !


      1. Każdy z agresorów musi otrzymać złom ze swojej floty tj.


      przy dużym rw i gdy jeden agresor poniesie dużo wieksze straty od drugiego to ten pierwszy wyjdzie ze starcia na minus a drugi na duzy plus !

      p.s. a ogólnie bardzo dobra robota :) brawo Kruszynka :)

      10.03.2015:Cytat za "FaTaL1Ty":
      Nie zawracaj sobie nim głowy Joint :) Koleś nie potrafi zrobić synchro recków/symulować w speedsimie, a wydaje mu się że coś potrafi, latając na doczepki
      14.03.2015:TOP 1-Solo: zUy ares [MNS] vs Numer Raz (joint) [BWOLF] - 41943,47% + farming + pyskaty joint w rekach
      18.09.2015:TOP 2 solo; zUy ares [MNS] vs DrJoint [bwolf] - 40605,24% + zbiórka

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez sorro02 ().

    • Właśnie przetestowałam kalkulator i należą Ci się wielkie podziękowania, to wielkie ułatwienie, w zasadzie działa podobnie jak kalkulator adama, trzeba tylko samemu wpisać stracone statki ale to już nie jest taki problem :). No i na końcu trzeba samemu już policzyć kto komu ma co wysłać, ale to tak zawsze było, jest super, błędów nie widać :).
      Arkusz już na kompie i będę korzystać, jeszcze raz dzięki :).
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      nie widze mozliwosci wpisania techow swoich, kolegow jak i obroncy + nie ma mozliwosci wpisania floty obroncy. chyba ze nie ogarniam tego kalkulatora i jestem slepy xd
      Bez kalkulatora mozna latwo policzyc "na piechote" :P zysk ze starcia idzie na odbudowe straconych statkow w walce a reszte co zostanie dzielicie po rowno metal i krysztal na kazdego z atakujacych. Dex w zaleznosci od wielkosci flot (przepal) jakie braly udzial.