Błędy wersji 6.x TYLKO TUTAJ

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Błędy wersji 6.x TYLKO TUTAJ

    Drodzy gracze,
    w celu zapewnienia większej przejrzystości postanowiliśmy stworzyć ten temat, aby w jak najłatwiejszy sposób przekazywać błędy w nowej wersji gry.

    W tym wątku prosimy zgłaszać TYLKO błędy, które nie są wymienione na liście i NIE są związane z wtyczkami (prosimy więc upewnić się, czy są one wyłączone w momencie występowania błędu).
    Wyjątkiem są problemy z tłumaczeniem proszę zgłaszać, mimo tego że są one już ujęte w błędach.

    Wszystkie posty, które nie są zgłoszeniem nowego błędu będą usuwane. Rozmowy co do nowej wersji prosimy prowadzić w odpowiednim temacie w PoO.
    Jednocześnie administracja forum zgodnie z regulaminem pozwala na prowadzenie rozmów nt. wersji 6.x w DiDach uniwersów, jednakże prosimy o zachowanie rozsądku.
    >>>Lista znanych błędów<<<

    Pokaż spoiler

    Ogólne

    [*] Jest możliwe, aby 2 graczy miało ten sam adres email
    [*] Różne wartości punktów honoru w podglądzie oraz w raporcie wojennym
    [*] Problem z separatorem tysięcy przy azjatyckich językach
    [*] Niektóre kroki samouczka mogą być wypełnione tylko na planecie matce - brak informacji o tym fakcie
    [*] Błędne informacje przy relokacji planet
    [*] W podglądzie imperium kolejka badań jest źle sformatowana (aktywne badania i te w kolejce wyglądają tak samo)
    [*] Losowe wyskakiwanie błędów dla IE przy wyższych pozycjach punktowych
    [*] Koordynaty zniszczonego księżyca pokazywane są jako [ : : ]
    [*] Zbugowana produkcja energii w przypadku posiadania reaktora fuzyjnego i braku deuteru na planecie
    [*] Pobieranie deuteru nie jest konsekwentne w zakładce surowców
    [*] Ustawienia zasobów - geolog znajduje się w osobnej linijce (razem z dopalaczami)
    [*] Format daty jest niemiecki (dd:mm:rrrr) zamiast wersji angielskiej (mm:dd:rrrr)
    [*] Linki w złych językach przy powitalnym emailu
    [*] Optymalizacja wydajności
    [*] Nagrody za samouczek nie są liczone w liście budynków (konto komandor)
    [*] Użytkownicy są informowani 3-krotnie po evencie dotyczącym zwrotu pieniędzy
    [*] Czasami hasła nie są przywracane w portalu po użyciu funcji "Przypomnienie hasła"
    [*] Złe sortowanie przedmiotów po rozwinięciu -więcej opcji-
    [*] Flota: przeskakiwanie między planetami znajduje się na samym krańcu przeglądarki w przeglądarce Windowsa 10
    [*] Event aukcyjny - zatrzymuje się po godzinie 18
    [*] Problemy z wydajnością w godzinach szczytu
    [*] Lista graczy: problem z przyciskiem do przesuwania + różne przeglądarki różnie się zachowują
    [*] Zawartość opcji "szukaj" przesuwa się kiedy następuje zbliżenie
    [*] Kolejka badań nie jest dobrze sformatowana w widoku imperium
    [*] Obrazki sojuszowe nie są zmniejszane
    [*] Alfabetyczne sortowanie planet nie działa poprawnie
    [*] Aukcje - twoja oferta nie jest resetowana w przypadku nowej aukcji
    [*] Niektóre linki wciąż odwołują się do http zamiast https
    [*] Budynki/Stacja/Flota/Obrona - Odliczanie do końca budowy jest źle sformatowane
    [*] Brak obrazka dla fabryki nanitów / poziom rozbudowy w złym miejscu / obrazek źle wstawiony
    [*] Obrazek dopalacza nie jest pokazywany zaraz po kupieniu nowego
    [*] Problemy stylistyczne w czacie
    [*] Samouczek krok 6 (magazyn +1) ignoruje wolne pola na planecie
    [*] Błąd wyświetlania kroku 5 w samouczku
    [*] Księżyc czasami nie jest zniszczony na starej pozycji po relokacji
    [*] Depozyt sojuszniczy: konieczność odświeżenia w celu wyświetlenia pozostałego czasu zatrzymania jeśli flota właśnie dotarła
    [*] Konto Komandor: informacja o możliwości budowy (za określony czas XY) nie działa
    [*] Niepoprawny podgląd kolejki budowania statków i obrony w widoku Impierum
    [*] IE Edge - problem z cache
    [*] Strona startowa: link do pręgierza nie działa jeśli jesteś zbanowany
    [*] Zniszczone księżyce w trybie urlopu: brak przycisku do ataku/szpiegowania/niszczenia
    [*] Skrót do galaktyki na księżycach otwiera widok galaktyki z poziomu planety
    [*] Sondy i raporty w przypadku braku wolnych zlotów: informacja o błędzie bez spacji między koordynatami i tekstem
    [*] Licznik znaków w tekście sojuszowym nie działa poprawnie do momentu kliknięcia przyciski/napisania czegoś
    [*] Zły obrazek dla satelit słonecznych w zakłądce Technika
    [*] Błędny komunikat podczas zgłaszania wiadomości
    [*] Strona aukcyjna nie ładuje się kiedy składasz ofertę i włączasz tryb urlopu

    System walk/folty

    [*] Teleporter: przycisk resetu floty resetuje również księżyc docelowy, mimo że wciąż go pokazuje
    [*] Ruchy flot: trójkąt (symbol floty) jest w złym miejscu w przypadku opóźnionych ekspedycji (za bardzo z prawej / niewidzialny)
    [*] Misje obronne w ACS nie biorą pod uwagę technologii, które zbadały się w trakcie lotu
    [*] Złe sortowanie flot w przypadku, kiedy kilka dolatuje w tym samym czasie
    [*] Zła zmiana tytułu przyznawanego za honor po walce
    [*] Wyświetlanie listy zdarzeń
    [*] Ikonka włączająca teleporter staje się nieaktywna po zmianie kart w przeglądarce
    [*] Event z planetami na 17. pozycji: wysłanie statków na 17. pozycję, gdzie nie ma tej planety, włącza złą wiadomość o błędzie
    [*] Lista eventów jest źle wyświetlana w podglądzie galaktyki kiedy ustawione jest -Pokazuj zawsze eventy-
    [*] Formatowanie flot w locie
    [*] ACS może się podzielić przy ataku / ACS może zaatakować 2 razy
    [*] Podczas ataku ACS na liście zdarzeń pokazują się dwa przyciski
    [*] Różne przekierowania dla 3 strony w zakładce floty - do pierwszej strony flot lub ruchów flot

    Lista znajomych

    [*] Przycisk Buddy Zapytanie - zły obrazek
    [*] Nie możesz dodać znajomych do własnej kategorii
    [*] Mało informacji przy zapytaniu Buddy
    [*] Punkty Buddy są przyznawane mimo że rekrut jest od XX dni niekatywny
    [*] Zapytanie Buddy czasami nie jest usuwane kiedy zostanie zaakceptowane
    [*] Znajomi: możliwość wysłania więcej jak 15 zapytań w ciągu dnia
    [*] Znajomi: zapytanie pozostaje aktywne mimo że drugi gracz je przyjął
    [*] Brak informacji kiedy nowy znajomy dodał cię do listy
    [*] Zapytanie buddy: Liczba zapytań w nagłówku wciąż pokazuje 1 mimo że gracz wycofał zapytanie
    [*] Brak zarządzania listą znajomych
    [*] Lista znajomych oraz ignorowanych zostaje wyróżniona kiedy otrzymujesz punkty buddy
    [*] Możliwość wielokrotnego otrzymania potwierdzenia o zaakceptowaniu zapytania buddy

    iPad/mobilne

    [*](iPad) Nazwy planet są ucinane po 9 znaku
    [*](iPad) Kiedy wykonywane jest kopiowanie i wklejanie do notatki, to potrzebny jest restart aplikacji
    [*](iPad) Problem z cache / problemy z wydajnością
    [*](iPad) Problemy z logowaniem w przypadku złej daty systemowej
    [*](iPad - widok mobilny) Lista ignorowanych oraz przycisk API są źle wypozycjonowane

    System wiadomości

    [*] Błędna wiadomość o błędzie kiedy osiągnięto limit spamu
    [*] Wiadomości z zakładki "floty" nie są zaznaczane jako przeczytane gdy najpierw odwiedziło się zakładkę "komunikacja"
    [*] Zwiększono limit znaków na stronie sojuszu
    [*] BBCode w wiadomościach nie działa
    [*] Edytor tekstu sojuszowego - nie działa przycisk "spoiler"
    [*] Raporty szpiegowskie nie są dostępne z poziomu podglądu galaktyki
    [*] Brak informacji o błędzie w przypadku zapełnienia zakładku "ulubione"
    [*] Skok do priorytetowych wiadomości kiedy otwieramy stronę z wiadomościami
    [*] Licznik wiadomości resetuje się kiedy wejdzie się z menu wiadomości
    [*] Brak potwierdzenia po usunięciu znajomego z listy ignorowanych
    [*] Funkcja sprawdzająca znaki użtykowe nie działa poprawnie kiedy następuje zmiana tagu lub nazwy sojuszu
    [*] Rozwijane menu w raporcie wojennym podczas ataku ACS nie działa poprawnie
    [*] Ulubione: nie można usunąć wiadomości z ulubionych oraz brak informacji o błędzie gdy osiągnięto limit ulubionych wiadomości
    [*] Spoiler (więcej opcji) nie działa w przypadku zapytania buddy
    [*] Wiadomości do sojuszu: założyciel nie zawsze otrzymuje wiadomości
    [*] Licznik wiadomości czasami jest źle wyświetlany
    [*] Kosz: przycisk przywróć oraz usuń w widoku szczegółowym nie działa
    [*] Raport szpiegowski: brak nicku osoby szpiegującej
    [*] Czat: zakrywa ostatnią planetę jeśli lista planet jest za długa
    [*] Nie działa nawigacja strony za pomocą strzałek
    [*] Dodanie spacji między liczbą surowców a Mln (jeśli występuje) oraz dodanie alternatywnych napisów do obrazków pokazujących surowce w raporcie wojennym
    [*] Raport wojenny - lepsze wyświetlanie technologii
    [*] Wyróżnienie -Flota- w wiadomościach dotyczących powrotu flot
    [*] Błędne zachowywanie się licznika wiadomości prywatnych
    [*] Raport wojenny: wyświetlanie straconych statków według zlotów jest niepoprawne
    [*] Błędne straty przy korzystaniu z rakiet międzyplanetarnych przez atakującego gdy istnieją przeciwrakiety (dotyczy API)
    [*] Wiadomości pod raportem wojennym będą wyświetlane zarówno agresorowi jak i obrońcy
    [*] Brak możliwości zgłoszenia wiadomości sojuszowych oraz komentarzy
    [*] Sojusze: problem z powodem wyrzucenia z sojuszu (pokazywane jest "/n")
    [*] Nie działają poprawnie raporty wojenne z ekspedycji (wszystkie statki, brak kluczu API)
    [*] Bandyci wyświetlani są w złym kolorze w falandze oraz w zakładce z ruchami flot
    [*] Złe wyświetlanie sojuszników będących online
    [*] Czat: czasy wysłania wiadomości podawane są według lokalnego czasu do momentu odświeżenia
    [*] Brak wyświetlania informacji w czacie o tym, że gracz jest ignorowany
    [*] Pasek czatu: przycisk otwierający czat nie działa kiedy czat jest pusty
    [*] Licznik wiadomości w zakładce -komunikacja- jest niepoprawny w przypadku podań do sojuszu
    [*] Brak informacji o aktywności w raporcie szpiegowskim (>60), mimo że była w momencie skanowania
    [*] Linki w wiadomościach do sojuszu otwierają się w tej samej karcie, w której mamy ogame
    [*] Można usunąć wiadomości, które nie zostały pokazane, ponieważ strona nie zdążyła się załadować
    [*] Przywracanie wiadomości z kosza nie działa jeśli włączyło się szczegółowy widok
    [*] Nie można porónywać (włączyć na raz) dwóch raportów
    [*] Jeśli < or > pojawi się w wiadomości, to może nastąpić sytuacja, kiedy tekst nie zostanie zauważony (problem natury html)
    [*] Zawijanie tekstu tnie słowa w podaniu do sojuszu
    [*] BBCode nie działają w komentarzach do raportów
    [*] Dźwięki z wideo w raportach wojennych nie zatrzymują się kiedy zmienia się wiadomości
    [*] Zły czas usunięcia w wiadomości powitalnej
    [*] Kolejka badań nie jest dobrze sformatowana w widoku imperium
    [*] Wiadomości nie są usuwane jeśli zostały polubione przez kogoś
    [*] Wyrównanie zasobów nie jest prawidłowe jeśli jest ich zbyt dużo
    [*] Obrazek dopalacza nie jest pokazywany zaraz po kupieniu nowego
    [*] Błędne wyświetlanie ilości antymaterii kiedy jest włączony event na tańsze przenoszenie planet
    [*] Znaczące wydłużenie czasu ładowania jeśli ma się otworzoną dużą ilość rozmów lub otrzymano dużo wiadomości
    [*] Problemy z wielokrotnym udostępnianiem
    [*] 28 dniowy status niekatywnego jest źle wyświetlany w raporcie szpiegowskim

    Wasz OGame.pl Team
    OGame Tech
  • Lagowanie flot.

    Pozwolę sobie po prostu skopiować swój post z innego działu:

    A więc tak. Przy skanowaniu i powrotach flot tak jak wczesniej pisalem zauwazylem ze wystepuja male lagi. Postanowilismy to z Methodem sprawdzic. Wyslal 1 recka z moona na planete na stacjonuj i podal mi czas jego dolotu. Puscilem 3 skany po godzinie dolotu sekunda po sekundzie. Wygladalo to tak:



    Recek wlatuje o 22:10:41, a moje skany 1s 2s i 4s po. Oczywiście wszystkie 3 skany powinny tego recka już pokazać. I teraz ciekawa część, skany:



    Zwróćie uwagę na wartość flot. Pierwsze 2 skany recka nie pokazały, a więc 2s po jego wlocie nadal go tam nie było. Dopiero na 3cim skanie zmieniła się flota bo recek doleciał. Ale ale! Zwrócie uwagę na czas tego ostatniego skanu w raporcie: 22:10:54. A według podglądu wlatywał o 22:10:45! Tylko 9 sekund laga przy skanie, powodzenia w opóźnianiu!

    I tak dla jeszcze podniesienia emocji, screen z dolotu recka w wiadomosciach, czyli kiedy faktycznie zlądował:



    Zlądował o 22:10:51, a więc tylko 10 sekund po tym jak faktycznie miał dolecieć.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez = Dhol = ().

  • Zlikwidowano ostatecznie kryjówki, uwolniono pola, zwrócono surowce. Jednak u mnie tych surowców jest o wiele mniej niż powinno być. Szczegóły podałem w supporcie.

    edit
    Błąd dokładnie jest taki, że zwrócone zostały surowce za wybudowanie ostatnich poziomów kryjówek. Koszt niższych poziomów nie został zwrócony.
    Maraton - Top1 uni43/Top6 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380/342/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310/20.316.859
    Maraton - Ikariam-Top1 Kappa/Top7 Beta/poziom budynków w jednym mieście-678/najbardziej wartościowe miasto-3.876.627

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Maraton ().

  • Aktywki nie działają tak jak powinny- zostałem zeskanowany przez pewnego gracza , a po zeskanowaniu go w ciagu kilku minut ( rzecz jasna tej samej planety z ktorej skana wysłał) wyświetla się na skanie komunikat, że gracz nie był aktywny od minimum godziny. Sojusznicy rowniez mieli ten problem-a to wprowadza w błąd.

    W buddy tak jak w 5.X oprocz aktywek on/off powinna być pokazana informacja o ewentualnek ilości dni od jakiej gracz jest nieaktywny.





    Ps. Jak jakimś cudem nie zauwazylem ze zmiana jest podana w liscie to z gory przepraszam i prosze modka o ewentualną edycję postu; )
    HYPERION OFF

    LIBRA OFF
  • przy wysyłaniu/odpowiadaniu na wiadomości sojuszowe jako domyślny odbiorca powinni być wstawieni "wszyscy" zarówno przy pisaniu ze strony sojuszu jak i w oknie ze skrzynki z wiadomościami.

    Gdy tego nie ma, często trzeba pisać po kilka razy to samo, bo człowiek adresata zapomni wstawić.


    [ciach]


    Moderator kruszynka:
    Wywalony cytowany post zatem i tu ciacham. Przypominam, że temat służy do zgłaszania błędów a nie dyskusji i offtopu.
    emerytura podejście trzecie :E

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez student87 ().

  • Klonujące sie ataki.

    Historia krótka. Puściłem 6 fal na na jedną planetę za którą dostałem 7
    raportów. 1wsza fala weszła normalnie tylko że dwa razy, kolejna sekundę
    po plus skład floty z pierwszej opcji skopiował się pomimo ze fizycznie
    nie posiadam tyle statków. Nie opóźniałem floty nie wiec nawet
    wyklinanie się było by nie możliwe w żeby puścić flotę sekundę po. Dla pewności sprawdziłem ruch floty. Jest tam tylko 6 fal.

    Nie używam żadnych skryptów/addonów i tym podobnych rzeczy bo na wersji ogame 6.0.5 beta i tak nie działają nie działają
  • Edes gra ma być przyjemnością nie szukaniem.

    Kolejne problemy:

    1. Buddy - nie wiesz kto ma U - wchodzisz i widzisz- nie szukasz. Czasem nie ma na to czasu

    2. z podglądu galaktyki - naciskasz planetę przeciwnika i lecą sondy szpiegowski. Chyba tyle mozna zrobić bez antigame.
  • Brak możliwości skanowania planet poprzez kliknięcie na konkretną, przy moonach już to działa.
    Problem z czatem, czasami otwiera się u mnie dodatkowe, puste okienko "rozwiń" i nie da się go usunąć, to samo z zakończonymi rozmowami, te okna mimo zamykania powracają.
    Przekłamany on/off w czacie, pokazuje mi np. siedem osób online a na praw są trzy.
    Brak info o ilości dni off w buddy liście, rozumiem, że mogę najechać na kropkę i sprawdzić, ale czy nie lepiej by pokazywało się przy nicku tak jak wcześniej?
    Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.

    [09:01] <PabLo> nie poczebuje laski pffff [09:01] <PabLo> sam se poradze
    [14:27] <cptK> kocham Cie [14:27] <cptK> wyjdz za mnie
  • Wylogowywanie automatyczne

    Mnie klika razy w ciągu dnia automatycznie wylogowało pomimo że byłem dosyć aktywny co parę minut odświeżałem stronę aż nagle w przejściu w zakładkę galaktyka zostałem wyrzucony na stronę startową to bardzo irytujące.
    Dodatkowo gra przymula aż strach wysyłać flote i recki tak aby po sekundzie wchodziły bo może się to nie udać.
  • Dokładnie lagi są niesamowite, ostatnie RW w wykonaniu moim i kumpli z sojuszu weszło prawidłowo 2 sek po powrocie floty obrońcy jednak dofarmy miały wejść 1-3 sek po głównym wlocie a wleciały nawet do 30-45 sek po głownym ataku, to samo było z reckami, recki wpadały o 19:47:19 a w raportach zbiórki wykazało 19:48:09 bodajże a złom zniknął z orbity o 19:47:19.
    Przegląd wiadomości sojuszowych jest masakryczny nie da się przejść do starszych wiadomości jak nie usuniesz najnowszych po prostu nie ma stron.
    Podgląd gali maskryczny muli niemiłosiernie, wylogowania automatyczne następują nawet kilka razy na godzinę zwłaszcza podczas przeglądania galaktyki
    Ogejmowy Emeryt :D
  • Naprawdę już mi nerwy puszczają jestem spokojnym człowiekiem, ale to się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Średnio co 5 minut wywala mnie do logowania, wczytywanie galaktyki czy wiadomości trwa nieraz po kilka minut. Do tego niesamowite lagi wszędzie w każdym polu, wysłanie fs zajęło mi 10 MINUT, to jest naprawdę żałosne. I od razu, bo zaraz się zacznie: Nie mam antigame, próbowałem na 4 przeglądarkach.

    Aha no i co fantastyczne sondy NIE MA MOŻLIWOŚCI wysłać.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Virus ().

  • Virus mnie też wywala.

    Kolejne błędy:

    1 jak mam wiadomość z CZAT w ustawieniach w formie wyłączone.
    I ktoś napisze, a pierwsze zobaczę do wiadomości to info o wiadomości w CZAT znika.

    2. jak zajmę się jednym czat brak info, że ktoś jeszcze inny pisał. Trzeba sprawdzać wszystkie czaty. W sojuszu flotowym to jest jakaś masakra.
    Tylko deb** mógł coś takiego nie dopilnować.

    3. jak kasuje wiadomości nie pojawiają się stare z sojuszu.
    Wczoraj straciłem kilka wiadomości z sojuszu - w flotowym to nie do pomyślenia.

    [ciach]

    pozdr
    fenix22

    Moderator kruszynka:
    Niepotrzebny offtop usunięty.
  • 1. Brak konsekwencji w naprawianiu błędów. GF naprawiło problem z wyborem wszystkich graczy w wiadomościach do sojuszu w jednym miejscu, ale w zakładce komunikacja w sojuszu już nie. Tam nadal trzeba ręcznie wybierać.
    2. W zakładce sojuszu pisząc wiadomość do sojuszu jest opcja aby wstawić link, a w wiadomościach z poziomu tego nowego systemu wiadomości już tego nie ma.
    3. Brak utrzymanej zasady DRY w sztuce programowania.
    4. Brak testów jednostkowych aplikacji. Gdyby były, to takiego bubla nigdy byśmy nie otrzymali.
    5. Brak bezpiecznego połączenia SSL - GF samo naraża swoich graczy na przejęcie ich kont przez nieuprawnione osoby co jest bardzo łatwe. W dzisiejszych czasach to absolutne minimum.
    6. Regresja całej gry - bo progresem tego nazwać nie można. Przy wprowadzaniu 2.0 też były narzekania ale tylko na wygląd. Do tego zawsze można się przyzwyczaić. Ale nowa wersja przynajmniej działała. Teraz jest inaczej i mimo że też są narzekania głównie na wygląd raportów szpiegowskich i wojennych, ale zdecydowana większość narzekania jest na ewidentne błędy programistyczne.
    7. Założę się że programiści GF zarabiają więcej ode mnie, co niestety nie przekłada się na ich jakość... :/
    8. Przyciski paginacji w raportach szpiegowskich nie działają
    9. Jak wpisze się kordynaty w galaktyce, to nie działa enter żeby je zatwierdzić
    10. Brak podpowiedzi co oznaczają te enigmatyczne ikonki przy raporcie szpiegowskim (taka gwiazdka, jakaś strzałka, i celownik)
    11. Misje które się skończyły nie odświeżają się w głównej belce na stronie głównej

    [ciach]

    Moderator kruszynka:
    Przypominam, że temat służy wyłącznie do zgłaszania błędów. Dyskusję proszę prowadzić w dziale PoO. Niepotrzebny offtop usunięty.


    195 ST - 437 393,32%


    "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"

    Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Gully ().

  • To i ja się grzecznie zapytam dlaczego nie ma przycisku żeby za jednym kliknięciem kasować wszystkie wiadomości z zakładki Komunikacja?! teraz trzeba każdą z osobna kasować przecież to nienormalne jakieś jest, każdy inny rodzaj wiadomości ma taką możliwość to dlaczego tam tego nie ma??
    ]:-D Ex MOD Handlu ]:-D
    Nick: Luck87
    Ursa-uf Wasat -> top 300
    Deimos -> top 200 - obecnie urlop
    Ganimed -> top 100
    :top1: Na każdym uni gram rekreacyjnie idąc w ekonomię :top1:
  • - komunikacja nie ładuje żadnych wiadomości, mimo pokazania ich ilości
    - czat nie pokazuje powiadomień, dopiero po rozklikaniu konwersacji pokazują się nowe wiadomości
    - czat przewija okno rozmowy w losowe miejsce a nie na ostatnią wiadomość (3min scrollowania)
    - przy wysyłaniu floty na planecie(lub moonie) zostaje losowa liczba deuteru mimo wolnego miejsca w transporterach, jest to od 10k po 2kk surowców, co jest uciążliwe
    - w oknie wiadomości sojuszu wyświetlane jest dwukrotnie od kogo wiadomość pochodzi
    - w pasku czatu, schowanym tak, że widać tylko login rozmówcy, wyświetla się dwukrotnie jedynka w nawiasach, świadcząca o nowej wiadomości
    - nie można usunąć pasków czatu od wszystkich rozmówców, zawsze jeden z nich zostaje albo wczytuje isę od nowa po odświeżeniu strony
    - na lewo od okienka czatu pokazuje się pusty prostokąt, jakby od kolejnej rozmowy, można go zamknąć ale tylko w przy korzystaniu z komputera, w wersji mobilnej nie można i zasłaniana jest wtedy część planet, nie można na nie wejść
    - lista osób na czacie: nazwy użytkowników nie pokrywają się z aktywnym tłem za nimi - czyli nie wiem do kogo napiszę, dopóki nie kliknę gdzieś pomiędzy loginy
    - brak możliwości wyboru, którą metodę obsługi wiadomości gracz preferuje, czy tą z wersji 5 czy z 6 ....

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez mocium ().

  • Odświeżanie wiadomości.

    Dodatkowy błąd w wiadomościach, albo co najmniej nieudogodnienie. Klikając na wiadomości, szpiegowskie, czy ekspedycji nie ma możliwości ponownego kliknięcia na zakładkę typu wiadomości i odświeżenia listy. Także jak odczytuję wiadomości np szpiegowskie i chce odświeżyć listę, gdyż spodziewam się więcej wiadomości to nie mam takiej możliwości klikając na zakładkę szpiegostwo. :?
    W wyniki mutacji genetycznych, do których doszło w pewnych serwerowniach naukowcy sklasyfikowali i zarejestrowali nową pokraczną hodowlę klakierów.

    :bicz1:
  • Po wejściu w ikonę wiadomości, następnie komunikacja, wyskakuje znaczek ładowania się strony (wiadomości), niestety nie występuje pojawienie się tych wiadomości, nawet po czasie ok 20 minut. Podejrzewam, że jest to spowodowane tym, że wysłałem do sojuszu kod skonwertowanego raportu, który przekraczał dozwolone 2000 znaków, po wysłaniu chciałem przeczytać to co napisałem i właśnie wtedy wystąpił wyżej opisany problem. Wiadomości do sojuszu można wysyłać, lecz nie można ich przeczytać. Może wydawać się to dziwne, ale problem dotyczy tylko i wyłącznie naszego sojuszu ( FeM), dla testów stworzyłem nowy sojusz, z jednym z sojuszników, niestety problem dalej występuje.
    Dodam tylko że testowałem też bez żadnych dodatkowych wtyczek, na różnych komputerach, paru telefonach.
    Przesyłam zrzut ekranu po wejściu w zakładkę komunikacja.



    Zrzut ekranu
  • Problem z czatem

    Czy te Maćki z Klanu naprawią wreszcie ten czat? Mianowicie na pasku czatu mam otwartych 5 okien, zamykam je, przechodzę do innej zakładki (przykładowo z "podgląd" do "flota" i znowu mi się otwiera te 5 okien, które przed chwilą zamknąłem. No to znowu zamykam, znowu do innej zakładki i znowu okna się otwierają. I tak do usranej śmierci. No i to, że nie da się przewijać rozmowy, często nie da się wysyłać wiadomości. Z kolei jak dezaktywuję pasek, to gra mi nie pokazuje tam na górze, że dostałem nową wiadomość. Przecież to jest jakiś Bangladesz, szczyt wszystkiego żeby graczy takim gównem obrzucać.
    Pilnuj floty bardziej niż cnoty!
    "Grasz" ufsem i wydaje ci się, że jesteś dobrym graczem?
    Masz rację, wydaje ci się.
  • Problem z aplikacją mobilna na Ipada

    Regularnie wywala problem z połączeniem internetowym
    Częste wyłączanie sie gry
    Klikniecie podgladau flot zmula aplikacje kompletnie
    ERI - offline
    top6
    top3 flo
    top3 zniszczonych
    top1 IQ :D:D:D:D
  • Witam
    Do szaty graficznej ...zmiany wyglądu raportow , do nowej funkcjonalności można sie przyzwyczaić i w większości błedy jaki opisują gracze są generowane przez nakładki.
    Ale:
    1. Nie do zakceptowania jest ..to ,ze jak wchodzimy w wiadomości (czy to rozmowa czy raporty szpiegowskie ) to gra odznacza mi ,ze JE PRZECZYTAŁEM WSZYSTKIE !!!
    To jest bez sensu i psuje cała gre...bo znikaja mi informacje tak od graczy jak ze skanow (musze to ogarniac ze juz taki skan czytałem a taki nie)
    2.Brak możliwości zakończenia czatu...bywa ,ze wiszą mi okienka (belki Czatu) -dopiero odpisanie zamyka belke i przerzuca problem nieznikającej belki na drugiego gracza !!! ...ale to nie o to chodzi przecież ?( )
    To narazie tyle....

    3.Skanowanie aktywnych gracz,czasami daje rezultat na raporcie szpiegowskim taki,ze pokazuje BRAK AKTYWNOŚCI!!! ,czyli aktywnosc <60 minut.Do tego skanowanie nieaktywnych graczy w podgladzie pokazuje czasami brak aktywnosci,ale za moment okazuje sie ,ze ktos jest na koncie tylko system gry tego nie pokazuje ?(
    pozdrawiam
    słowa kocurca z jednego ST


    Pozdrowienia dla całego B S i Solara, który świetnie wkomponował się w uni i sojusz
    18.12.2015 Kasia321SolarSun04.05.2043 23:21:41Multi [III) + Push
    15.07.2014 FeniuSolarSun29.07.2014 20:43:52Multi + Push
    27.03.2015 Kasia321SolarSun10.04.2015 12:55:25 (I) + Push

    11.05.2015 Kasia321 SolarSun 08.06.2015 Multi (II)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez slojek ().

  • Moglibyscie dorzucic do ustawien opcje "pokaz caly raport szpiegowski" tak jak bylo w poprzedniej wersji. Flociarzom po prostu nie chce sie klikac w kazdy raport oddzielnie.
    Mozliwosc usuniecia zakladek z wiadomosci, tak aby mozna bylo jednym kliknieciem usunac wszystkie wiadomosci lub tylko np. 'powrot floty', 'raport wojenny z pz mniejszym niz x sond szpiegowskich' itp.
    Powinniscie dac mozliwosc wiekszej konfiguracji wygladu w stosunku do poprzedniej wersji, za duzo niekorzystnych zmian na raz i sie po prostu grac nie chce. Inaczej nowe uniwersa beda wygladaly tak jak teraz Japetus 2,3k graczy minus moje 2 konta, ktore sie kasuja.
    Wg mnie wersja 6 bedzie lepsza motywacja do zerwania z nalogiem niz porzadny zlom.
  • Gruby12 napisał(a):

    Po wejściu w ikonę wiadomości, następnie komunikacja, wyskakuje znaczek ładowania się strony (wiadomości), niestety nie występuje pojawienie się tych wiadomości, nawet po czasie ok 20 minut. Podejrzewam, że jest to spowodowane tym, że wysłałem do sojuszu kod skonwertowanego raportu, który przekraczał dozwolone 2000 znaków, po wysłaniu chciałem przeczytać to co napisałem i właśnie wtedy wystąpił wyżej opisany problem. Wiadomości do sojuszu można wysyłać, lecz nie można ich przeczytać. Może wydawać się to dziwne, ale problem dotyczy tylko i wyłącznie naszego sojuszu ( FeM), dla testów stworzyłem nowy sojusz, z jednym z sojuszników, niestety problem dalej występuje.
    Dodam tylko że testowałem też bez żadnych dodatkowych wtyczek, na różnych komputerach, paru telefonach.
    Przesyłam zrzut ekranu po wejściu w zakładkę komunikacja.



    Zrzut ekranu

    U mnie dokładnie to samo:
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "