Wersja 6.0, czyli o błędach i pomyłkach słów kilka

• Wersja 6.0, czyli o błędach i pomyłkach słów kilka

Nie będę się rozwodził specjalnie, bo jestem... cóż, może nie wściekły, ale zły. Kilka osób już rozważa zakończenie gry z powodu nowego layoutu.
    Pomijając to, że antigame musi się przystosować (bo to oczywiste) pozwolę sobie wymienić kilka swoich spostrzeżeń.

• rozmowa na chacie i naciśnięcie entera... przenosi często do widoku floty. Co więcej- zamiast wysłać wiadomość... zostaje ona usunięta z okna na skutek przeładowania strony. Dalej nie jest lepiej. Straciłem właśnie 30k deuteru, ponieważ kolejna próba napisania wiadomości i naciśnięcie entera zaczyna nam przeprowadzać procedurę wysłania floty! Jak to zostało uczynione nie wiem... (Dla jasności- używam tylko antigame, więc to nie tak, że jakiś nielegalny dodatek się gryzie- nie mam żadnego, nie mówiąc o takim, który zarządzałby wysyłaniem floty).
    • chat to świetny pomysł. Niestety nie ma chata sojuszowego- dlaczego?
    • stare wiadomości zostały usunięte. Niech zgnije w sztumie ten, kto tak wspaniale wszystkich olał zimnym moczem (bo nawet ciepłego najwyraźniej by mu było szkoda).
    • jakiś niedoświadczony programista to pisał. Spróbowałem skomentować raport szpiegowski i co? Cudzysłów poprzedzany slashem. Ja rozumiem strach i zabezpieczenia, ale sql injection blokuje się troszeczkę inaczej. Trzeba na wstępie myśleć. Samo to niewiele pomoże.
    • interface jest skrajnie nieintuicyjny i niekonsekwentny. Nie mówiąc o tym, że brzydki.
    • licznik nowych wiadomości robi co chce (wskazuje trzy nieprzeczytane wiadomości, choć jest tylko jedna)
    • często nadesłana przeze mnie wiadomość nie przewija okna chatu. W ogóle się w nim nie pojawia! Muszę napisać kolejną wiadomość, by w oknie pojawiłą się ta wcześniejsza. (Ktoś nieudolnie próbował ochronić chat przed klasycznym problemem podwójnych wiadomości?)

Nawet nie chce mi się tego rozpatrywać dalej. Zamiast tego miałbym pytanie- co za dziecko to pisało? Mając kilkanaście lat pisałem kod który działał lepiej, a mój interface był czytelny, klarowny i miły dla oka. Tutaj z kolei stworzono jakiś bzdet smrodliwy.

The post was edited 1 time, last by hipekhop ().

• Zgadzam się z poprzednikami, wiadomości i czat to jakieś dramat.
    Zamiast dać mozliwosc zamykania tego na gornej belce, przenosi nas do jakis wiadomosci. What?
    Nie wiem jak inni ale chce z powrotem stara wersje :E

Ogame.cz
    Ogame.pl
    PoO, ST, DiD oraz S&D

[13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

:xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
  • Uwaga! Drugi plus!
    Zobaczyłem magiczne 'API' przy raporcie szpiegowskim. Jeżeli to to co myślę i co podpowiada logika (ja w niej jestem mocny... pomysłodawca tej porażki chyba nie, więc epoche), to mamy drugiego plusa i krok w dobrym kierunku. A tak generalnie, to pozostaje mi życzyć twórcy by wszystko mu tak w życiu wychodziło jak to.

Też chciałbym starą wersję, oczywiście!

Ciekawe na cholerę komukolwiek link do usuwania człowieka z buddy na wierzchu. Faktycznie, usuwa się ludzi z buddy codziennie, częściej niż dodaje, jest to coś niezbędnego i potrzebnego- dlatego właśnie dane to zostało na wierzchu.

Czy człowiek który to pisał w ogóle wie co to ogame/ Grał kiedyś? Już nie pytam się o kompetencje w zakresie programowania i tworzenia layoutów, to inna sprawa (zmiana tylko połowy strony również jest czymś śmiesznym- jak to w ogóle wygląda? Co najmniej fatalnie. ), ot- zwykłe pytanie o to, czy człowiek odpowiedzialny za to COŚ w ogóle wiedział cokolwiek o ogame; może kiedyś jego kumpel grał?

The post was edited 1 time, last by hipekhop ().

• hipekhop wrote:

Zobaczyłem magiczne 'API' przy raporcie szpiegowskim. Jeżeli to to co myślę i co podpowiada logika (ja w niej jestem mocny... pomysłodawca tej porażki chyba nie, więc epoche), to mamy drugiego plusa i krok w dobrym kierunku.
    API tez jest przy raportach wojennych.
    Adam85 się ucieszy - koniec parsowania strony. ;)
    [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
    [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
    :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!

The post was edited 1 time, last by ciap ().

• @ciap: nie no, parsować tak czy siak będzie. Ale sprawa będzie o wiele prostsza :D

Taka ciekawostka- dałem plusa za jedną jedyną rzecz która wyszła... ale nie wiem, czy nie za wcześnie. To API to działa w ogóle? Bo generalnie rzecz biorąc, to grać się po prostu nie da. Może to nie aktualizacja, tylko ktoś zrobił włama na serwer?
  • Widzę - wraz z Sojusznikami, których serdecznie pozdrawiam w bólu - że zmiany były poważne.
    Raduje mnie niezmiernie, że wreszcie został naprawiony "bug". Kiedyś naprawiony "bug" polegający na tym, że sondy szpiegowskie miały ładowność (pozwalało to na szybkie farmingi) został naprawiony jeszcze raz! Teraz sond szpiegowskich wysłać nie można w ogóle, ponieważ mają zerową ładowność!

Wysyłajmy sondy z transporterami!

BRAWO!
  • hipekhop wrote:

Widzę - wraz z Sojusznikami, których serdecznie pozdrawiam w bólu - że zmiany były poważne.
    Raduje mnie niezmiernie, że wreszcie został naprawiony "bug". Kiedyś naprawiony "bug" polegający na tym, że sondy szpiegowskie miały ładowność (pozwalało to na szybkie farmingi) został naprawiony jeszcze raz! Teraz sond szpiegowskich wysłać nie można w ogóle, ponieważ mają zerową ładowność!

Wysyłajmy sondy z transporterami!

BRAWO!

Zgadzam się w 100%
    Jednakże polecam posyłać Sondy z GS-em dla pewności ]:-D
  • hipekhop wrote:

@ciap: nie no, parsować tak czy siak będzie. Ale sprawa będzie o wiele prostsza
    XML to sie czyta z przyjemnością! :rumieniec:

Wyłączcie AntiGame... :x
    [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
    [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
    :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!
  • bez anti lepiej chodzi...trzeba czekac az naprawia aktualizacje (m.in. wiadomosci do sojuszu) i na aktualizacje antigame.

no w końcu...po 16 min lotu zrobiłem koledze pilnego PZta LMem :D :E
    Lecz większość śpi nadal przez sen się uśmiecha
    A kto się zbudzi nie wierzy w przebudzenie

The post was edited 2 times, last by Emerytowany ().

• Ratownik999 wrote:

jak przekonwertowac RW?? zrobilem ST (przypadkowe bo musialem recznie klepac do sima) wyglad RW to totalnie nieczytelna porazka :/

to API tez nie dziala

zapinac urlop i modlic sie zeby na inne uni tego nie wrzucili :/

zaznacz ctr+a i kopiuj wklej do forum..niech modki sie glowia co z tym zrobić...skoro taka wersje wypuszczaja niedopracowana...

nawet notatki wyczyszczone...
    Lecz większość śpi nadal przez sen się uśmiecha
    A kto się zbudzi nie wierzy w przebudzenie

The post was edited 1 time, last by Emerytowany ().

• Ratownik999 wrote:

(przypadkowe bo musialem recznie klepac do sima)

Nie trzeba ręcznie.
    Wchodzisz w rs ---> dajesz więcej detali ---> zaznaczasz cały rs od początku do końca ----> ctr + c ----> speed sim -----> wklejasz i masz tylko że po stronie agresora.

Co do aktualizacji to na wstępie trudno się przyzwyczaić.
    Za miesiąc się przyzwyczaimy i tak czy siak.
    Jedyną zaletą dla mnie jest brak dexu za przeglądanie us.
    Co do reszty... Poprawki, aktualizacja antigame i powinno śmigać.
    21/10/2015
    533,75%
    ☻ Pingwinek
  • Padło, że z antigame nie można wysłać deuteru w transporcie.
    Można, ale trzeba ręcznie wklepać wartość.
    //Jeżeli ktoś chce wysłać wszystko, to po prostu niech wpisze od groma dziewiątek- samo ograniczy do maksimum ;)

//eeeekstra. Odpaliłem sobie drugą kartę z ogame i co? I chat na jednej karcie działa, a na drugiej się nie aktualizuje.

JAK DOBRZE!
    Usunięto opcję url z BBCode. Czuję się teraz bezpieczniejszy.
    //Przynajmniej z podglądu nie usunięto. Jak widać- dobre praktyki programistyczne w postaci chorych ilości nadmiarowego kodu wciąż w modzie.

The post was edited 2 times, last by hipekhop ().

• Ta aktualizacja to jedna wielka pomyłka nie wiem kto to testował...

te uni się zaraz wyludnią bo tu się grać po prostu nie da

Tak jak przedmówcy mówili :

-- Nie Da się skopiować raportu szpiegowskiego do SpidSim
    -- Nie ma ogólnej komunikacji z sojuszem.
    -- Nie ma możliwości wyłączenia aktywności w czat
    -- Nie widać czy wiadomość jest odczytana

Aktualizacje w skali od 1 do 10 oceniam na 0

Także chcę po przednią wersję Ogame