Ekstraklasa 2015/2016 | Puchar Polski | Superpuchar | Polskie kluby eliminacjach Europejskich Pucharow / w Europejskich Pucharach

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Ja jestem przeciw zwolnieniu Berga. W PL za łatwo się zwalnia trenerów, to demoralizuje piłkarzyków i rozgrzesza ich z olewactwa.
    Mam wrażenie że Berg na serio to gra w pucharach (i wychodzi mu nieźle) natomiast ligę traktuje jak warsztat doświadczalny. Tu porotuje, tam pokombinuje a liga sama się wygra, bo ma najlepszych piłkarzy.
    Dobrze też gdyby Norweg w końcu sprowadził rodzinę z Manchesteru do Warszawy bo te przerwy na "odpoczynek" nikomu nie wychodzą na zdrowie.

    Oby za rok ligi mistrzów nie szturmował jakiś Piast Gliwice.
    zgniły liberał/podły ateista
  • Stojan Vranjes to piłkarz dobrze znany kibicom śledzącym rozgrywki Ekstraklasy. Pojawiają się sugestie, że może zagrać na lewej stronie obrony. Z kolei w starciu z Zagłębiem Lubin wcielił się w rolę stopera. Gdzie pan go widzi?

    - To dobry piłkarz, którego nominalną pozycją jest środek pomocy. Może grać jako „ósemka”, „dziesiątka”, „siódemka”, ale też jako lewy obrońca. Nie widzę go na pewno w roli bramkarza. Zobaczymy gdzie Stojan będzie nam najbardziej potrzebny. To kompetentny lewonożny piłkarz, który jest przygotowany fizycznie i mentalnie do wyzwań, jakie stawia przed nim profesjonalny futbol. Cieszę się, że mam w zespole tak uniwersalnego gracza.

    Dobrze,ze go na bramce nie widzi. Z jego predkoscia na lewej obronie Vranjes pasuje idealnie. Jego zeszly rok i kompromitacja w PL nic nie nauczylo i nic nie nauczy. Duda, ktory forme zostawil na jesieni ubieglego roku gra bo nazywa sie Duda. Taki zjazd to chyba nawet Zyro nie gral takiej padaki ( jak to brzmi zeby Zyro nawet chwalic w stosunku do sodowki Ondrejka ).
    A pilkarzykom najlepiej mozna pomoc prezentujac na poczatku miesiace przelew na konto okrojony wspolmiernie do wynikow.
    Menelinho
  • I po pucharach, oba ekstraklapowe kluby mocno mnie zawiodly. Zawiodly, bo 1 zwyciestwo w 6 spotkaniach z mocno srednimi rywalami (Belenenses, Midtjyllan, Club Brugge) to - nie bojmy sie tego napisac - bardzo negatywna weryfikacja mozliwosci aktualnych tuzow ekstraklapy, duzo bardziej elokwentna od przykrego spotkania z rezerwami Napoli. Liga Mistrzow, panie Lesnodorski? Chyba tylko z rozstawieniem w IV rundzie i wylosowaniem przyslowiowych ogorkow, o dziwo sa na to szanse w Warszawie. Sportowy regres jaki zaliczyla Legia w ostatnim roku jest ogromny, wydaje sie ze pani Ostrowska (?) wyrzucila Legie za burte Ligi Mistrzow wtedy kiedy akurat Legia do tych rozgrywek sportowo najbardziej pasowala - to znaczy pasowala na tle mistrzow z innych krajow grajacych w tej drabince eliminacji. Przeminelo z wiatrem, i czym szybciej Boguslaw przestanie farmazonic ze sa gotowi na Ligi Mistrzow, tym lepiej dla Legii. Nie, pod wzgledem sportowym juz od dawna nie jestescie. A wczorajsze spotkanie bylo poprostu przykre, miedzy pierwszym skladem Legii a rezerwami Napoli widac bylo trzy klasy roznicy. Warto wiedziec ze rezerwy Napoli to nie pierwszy sklad Napoli, a Napoli to nie Bayern ani Barcelona. To znaczy warto wiedziec kto konkretnie oddzieli zawodowcow od amatorow, i nie byli to bynajmniej mistrzowie swojej profesji. O Lechu w zasadzie mozna by napisac w duzo bardziej gorzki sposob - czy to ze wzgledu kiepskich wynikow, czy to z powodu niespojnosci organizacyjnej ktora wyszla po zwolnieniu Macieja Skorzy - ale umowmy sie, przychody mniejsze o ponad 50 milionow zlotych (czyli o ponad 50%) sila rzeczy sprawiaja ze szklany sufit Lecha stoi duzo nizej.
    "Zazdrość jest deklaracją niższości."
    Napoleon
  • Najśmieszniejsze jest to, że to 3 najlepszy sezon polskich klubów w pucharach w XXI wieku. Gdyby nasze drużyny co roku grały tak jak teraz to mielibyśmy 2 drużyny w kwal. LM.
    Jest jasne, że przy obecnym modelu funkcjonowania naszych eksportowych klubów (odławiamy->promujemy->sprzedajemy) będą sezony lepsze i gorsze. Tu nie ma oligarchów, to jest dobry model. Słusznie zauważyłeś że różnica poziomów do europejskiego topu jest duża, lecz do jej zmniejszenia potrzebne jest doświadczenie. Legia w ostatnich 5 latach ma za sobą 4 razy grupę LE i dwa awanse z tych grup. To jest podłoga, exp który w połączeniu z kasą (tak!) odrobiną szczęścia i udanymi transferami może pozwolić na awans piętro wyżej.

    Mimo wszystko jestem umiarkowanym optymistą. Jeżeli dwóch największych asiorów w Legii (Dudinho i Żiru) od pół roku prosto piłki nie kopnęło i tryskają sodą jak radziecki saturator a mimo to była grana grupa LE i jest blisko do lidera ESA to znaczy że są fundamenty.
    zgniły liberał/podły ateista
  • Jak narazie cała czołówka gra dla Legii a Legia... gra całkiem przyzwoicie i wykorzystuje sytuację. Jeżeli nic się spektakularnie nie spierdzieli to będzie tytuł na stulecie.
    - wszyscy piszą że Piast zawodzi ale ja wcale tak nie uważam. Zanotowali dwa remisy na polach buraków i przegrali z mocniejszą personalnie Lechią. Gdzie tu zaskoczenie? Grają na miarę swojego rozmiaru kapelusza.
    - Jankowi Urbanowi skończyli się napastnicy i skończył się limit farta. Shit happens, nie mniej ja dalej upatruje w Lechu pucharowicza.
    - Pogoń i Cracovia powinny uzupełnić czwórkę. Przyzwoite zespoły z solidnymi trenerami.
    - Zaskakuje Wisła Kraków. Teraz widać jak dobrym trenerem był Moskal, przyszedł sympatyczny miś Tadziu, przygotował ich i grają chyba najgorszą piłkę w lidze. Cała nadzieja w tym że po pogonieniu sympatycznego misia przyjdzie trener który to poskleja.
    zgniły liberał/podły ateista
  • Takie cyrki są możliwe tylko w naszej ekstraklapie. :E Przed tą kolejką było wiele możliwych scenariuszy rozstrzygnięć, ale nasza liga nie byłaby sobą, gdyby w życie nie wszedł ten najbardziej absurdalny. :E O tym kto zajmie miejsce w ósemce na obecną chwilę decyduje klasyfikacja fair play. W tej klasyfikacji Podbeskidzie jest wyżej niż Ruch. Trzeba jednak o wczorajszej decyzji Trybunału Arbitrażowego PKOL o zawieszeniu kary dla Lechii. Zdaniem PZPN i Ekstraklasy SA decyzja Trybunału PKOL była podjęta niezgodnie z przepisami, dlatego nie wiadomo czy będzie brana pod uwagę. Jeśli tak się stanie i Lechia nie odzyska zabranego punktu to o kolejności w tabeli będzie decydować małą tabela pomiędzy Lechią, Ruchem i Podbeskidziem. Wówczas na 8 miejsce kosztem Podbeskidzia wskoczy Ruch.
  • No to jest kabaret co się dzieje. Miejsca ustalane przy zielonym stoliku.

    A co do boiskowych spraw, to strasznie mi szkoda Wisły. Ostatnio grają naprawdę dobrze i szkoda tego remisu, ale trudno wygrywać każdy mecz jak leci. I tak brawo za walkę podjętą w ostatnich tygodniach, bo wydawało się, że już pozamiatane a Wisła walczyła. Pewnie brakło tych głupio straconych punktów jeszcze za Pawłowskiego.

    I jeszcze jedno, takie emocje to tylko dzięki reformie ekstraklasy :) Oby nie zmieniali tego systemu, bo co by nie mówić, jest ciekawiej. Może mniej sprawiedliwie, ale ciekawiej na pewno.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Przed samym podziałem może i ciekawiej ale potem jak pojawiają się drużyny nie walczące o nic już trochę mniej. Ta reforma miała niby podnieść poziom rozgrywek, ale jakoś nie wydaje mi się aby cokolwiek sie podniosło. System, który nigdzie indziej nie istnieje w dłuższej perspektywie nie ma żadnych szans na przetrwanie.

    A co to tabeli... takie rzeczy tylko w Polsce :E Brakuje tylko rzutu monetą.
    Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

    Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego