kruszynka

    • SGO

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Toadie napisał(a):

      Siema kruszonka o/ hej Ogrątko :)

      Na początek gratulacje/wyrazy współczucia (wybierz sama to co jest odpowiednie :P), bo jutro minie Ci 2 lata w zielonych, a wczoraj minęło Ci 3 lata w pomarańczowej części teamu. hehe dziękuję :) Kurde ten czas tak szybko mija, że nawet nie zauważyłam że rocznica jest :(
      Szybko minął Ci ten czas w teamie? Bardzo szybko :)
      Żałujesz lub żałowałaś kiedyś decyzji o dołączeniu do teamu? Nie żałuję i chyba nigdy nie żałowałam. Czasami były chwile zwątpienia gdy gracze dawali mi w kość, ale ogólnie cieszę się że tu jestem!
      Co Cię skłoniło do napisania podań? Do pomarańczek: namówił mnie etiud, a jeżeli chodzi o zielonki to kusiło mnie dość długo i namawiał Cez. Ale próbował mnie wcisnąć w złe działy aż w końcu zgadałam się z Dziubą i on przypieczętował mą decyzję :D
      Zauważasz zmiany w obu teamach pomiędzy tym co było wtedy, a teraz? Tak, w jednym widzę zmiany na lepsze w drugim na gorsze ;) Ale nie zdradzę w którym teamie jakie zmiany :P
      Jest coś, co się zmieniło i za czym tęsknisz? Tęsknie za ludźmi, którzy odeszli a którzy wnosili dużo radości i śmiechu na kanałach IRC :)
      Jak Ty się zmieniłaś przez ten czas? Hmm.. zmieniłam się głownie za sprawą przewrotu w życiu osobistym. Od lutego już trochę inaczej podchodzę do teamowania. Wcześniej byłam nakierowana na pracę typu "bot" :D a teraz już spokojniej do tego podchodzę. Wiem, że i Tobie dałam popalić swego czasu i za to Cię przepraszam :) Z wiekiem ludzie mądrzeją i inaczej patrzą na pewne sprawy.

      :) :*


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      Cześć :P cześć :P

      Wierzysz w dawanie drugiej szansy? Myślę, że tak. Każdy czasami popełni głupi błąd, ale dzięki temu może wyciągnąć odpowiednie wnioski. Przekreślanie kogoś za pierwszym razem może być krzywdzące.
      Co bardziej się dla Ciebie liczy, droga czy cel? Hm...ciężkie pytanie :P Nie wiem, chyba cel :)
      Na co Twoim zdaniem szkoda czasu? Na fochy i bezsensowne kłótnie ;)


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      Dobry wieczór! Witowaj! :P

      Gdyby kryształowa kula mogła ci powiedzieć całą prawdę na temat twojej przyszłości, ciebie lub twoich relacji z ludźmi, czy odważyłabyś się o to zapytać? Kurczę ciężkie pytanie..z jednej strony ciekawość a z drugiej strach przed wiedzą. Ale myślę, że jednak bym się zdecydowała zapytać, ale znając życie jak już bym się wszystkiego dowiedziała to bym żałowała że o tym wiem ;)
      Co oznacza dla ciebie przyjaźń? Już od dawna w nią nie wierzę. Kiedyś wierzyłam, ale kilka razy się przejechałam więc uważam że nie ma czegoś takiego jak przyjaźń. No chyba, że w filmach.
      Wolałabyś odnieść porażkę czy nigdy nie spróbować? To też ciężkie pytanie :P U mnie jest tak, że ja raczej żyje asekuracyjnie. Ale mam takie napady odwagi (czy też głupoty) i lubię czasami zaryzykować. Więc podejrzewam, że wszystko zależałoby od tego jakiej sprawy by to dotyczyło i jaki miałabym humor czy też dzień :)


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):Odkurzam znów, bo się obijacie x_x To nie moja wina! :x
      Dobry wieczór! hejka :)

      Jaka cecha sprawiłaby, że nigdy nie związałabyś się z jej posiadaczem? hm...trudne pytanie bo ciężko wskazać tą jedną...muszę się zastanowić :D
      Co myślisz o poznawaniu ludzi przez internet? Jestem za. Mi np. łatwiej z ludźmi rozmawiać przez internet niż w realu ;) Nie ma takiego jakiegoś skrępowania i zahamowań...
      Czego z wiekiem boisz się coraz bardziej? Tego, że zmarnowalam swój czas.


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      Znowu łopaty musiałam użyć :E Ty jedna o mnie dbasz :*

      Skoro życie jest takie krótkie, dlaczego nie robimy tylu rzeczy, które lubimy? też się czasem nad tym zastanawiam. Czasami ludzie żyją asekuracyjnie, boją się zrobić coś na co mają ochotę ale jest ryzykowne bo boją się konsekwencji. Czasami odkładamy coś e czasie a później nim się spostrzeżemy na pewne rzeczy jest już za późno. A czasami po prostu nie robimy czegoś bo boimy się "co ludzie o nas pomyślą"
      Na co Twoim zdaniem szkoda czasu? Na bezsensowne kłótnie, malowanie się i głupie diety :E
      Czy jest coś, co robisz zupełnie inaczej niż większość ludzi? Hmm.. nie wiem pewnie coś by się znalazło ale nie mam pojęcia co :D
      W jakich momentach jesteś najbardziej zmotywowana do działania? Gdy mi na czymś zależy albo gdy chcę komuś coś udowodnić :)

      :fgrin:


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      To lecim dalej :whistling: bziuuuuuum :P

      Czego w dzieciństwie bałaś się najbardziej? Być może pytanie padło, nie sprawdzałam ;> hm... chyba oglądania horrorów. W sumie nadal się boje :D Zawsze po obejrzeniu bałam się co jest pod łożkiem a jak wracałam ciemną ulicą musiałam sobie śpiewać żeby zawałem nie skończyć :P Nic innego mi nie przychodzi do głowy :)
      Do jakiego kraju nigdy nie chciałabyś pojechać? hmm z pewnością do takiego gdzie są jakieś wojny, rewolucje i ogólnie bunt na ulicach ;)
      Wolałabyś być dwa razy szczęśliwsza czy dwa razy mądrzejsza? :> Chyba dwa razy szczęśliwsza :)
      Kiedy masz zły humor, jak najczęściej poprawiasz sobie nastrój? :P Obżeram się słodyczami :rumieniec:


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      No.To.Jestem. No.To.Witaj.

      Czy w relacjach w realu również jesteś taka bezpośrednia? :> Jak kogoś dłuugo znam to raczej tak. Ale przeważnie jestem nieśmiała i milcząca. W dużym towarzystwie przeważnie siedzę i obserwuję. Wstydliwa jestem!
      Zdarzało Ci się strzelić gafę, której potem żałowałaś? ;P Oj tak i to bardzo często :D
      Czy kiedykolwiek przyśnił Ci się którykolwiek teamowiec? W jakiej sytuacji? Kilka razy śnił mi się Team czy Ogame. Ale nie pamiętam już dokładnie tych snów :) Ale znając mnie to porypane jak zwykle były :P


      maupa! <3 Pfff...!


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      Heloł! Yo! :D

      Czego najbardziej brakowało Ci, gdy miałaś "urlop" od pracy? Chyba tego aby wiedzieć co się dzieje w firmie, siedzenia na IRCu podczas pracy :x, przebywania z ludźmi trochę większymi od tego małego stworka z którym siedziałam ostatnio ;) chociaż powiem szczerze że na urlopie przebierałam nogami aby do pracy wrócić teraz już zaczynam za nim tęsknić ;) miał swoje plusy :x
      Masz porządek na biurku, czy wieczny bałagan jak ja? :E Przeważnie mam mini bałagan, ale przenosiliśmy biuro piętro niżej więc szefowa powywalała bardzo dużo rzeczy więc na razie nie za bardzo mam z czego zrobić ten bałagan :D
      Jakie plany na majówkę? :> Dopiero po Twoim pytaniu uświadomiłam sobie że to w sumie już niedługo. Ale planów żadnych nie mam jak na razie :)


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Tu mnie jeszcze nie było, nie wiem jak to możliwe 8|
      Swoimi pytaniami trochę mnie zainspirowałaś żeby popytać Ciebie :D
      Oglądasz jakiś serial? ;>
      Lubisz czytać? Jak tak to jakie książki?
      Jak masz chwile tylko dla siebie, to jak się relaksujesz?
      Masz jakieś zwierzątko?
      Jeśli miałabyś możliwość spełnić tylko jedno ze swoich marzeń, to jakie byłoby to marzenie?
      Miałaś ostatnio jakiś ciekawy sen? Jaki? :evil:

      Muaa :fkiss:


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Neferet napisał(a):

      Tu mnie jeszcze nie było, nie wiem jak to możliwe 8| skandal nie uważasz? :p
      Swoimi pytaniami trochę mnie zainspirowałaś żeby popytać Ciebie :D ojoj :D to chyba dobrze :>
      Oglądasz jakiś serial? ;> Ostatnio tylko Uwięzione na TVP, Ranczo i Bulionerow na TVP seriale ;) no i czekam na GoT!
      Lubisz czytać? Jak tak to jakie książki? bardzo lubię czytać ale ostatnio nie mam czasu. Ogólnie lubię przyjemne i takie babskie albo młodzieżowe książki. Lubię powieści Katarzyny Michalak. Czasami jak chce coś poczytać mega lekkiego to wracam do Grey'a :P
      Jak masz chwile tylko dla siebie, to jak się relaksujesz? Przeważnie śpię, oglądam jakiś film, przegladam Facebooka. Ogólnie nic ciekawego ;)
      Masz jakieś zwierzątko? Mam psa, chociaż ta wredna czarna menda oficjalnie została adoptowana przez etiuda a nie przeze mnie :p
      Jeśli miałabyś możliwość spełnić tylko jedno ze swoich marzeń, to jakie byłoby to marzenie? chyba cofnąć się w czasie aby inaczej pokierować niektórymi moimi decyzjami
      Miałaś ostatnio jakiś ciekawy sen? Jaki? :evil: kurczę ostatnio faktycznie mi się coś śniło ale nie mogę sobie przypomnieć :(

      Muaa :fkiss: cmok :*


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      Hej :P cześć :*

      Jakiego kłamstwa najczęściej używasz? Na pytanie czy jestem zła odpowiadam "nie" :P
      Co oprócz pieniędzy trzymasz w swoim portfelu? karty płatnicze, paragony, zdjęcie które robiłam do dowodu i paszportu, wizytówki :)
      Jaki kolor kojarzy Ci się z gorzkim/słodkim/kwaśnym smakiem? gorzki - czarny, słodki - pomarańczowy, kwaśny - zielony


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Przenieśmy się zatem do XVII wieku... :>

      krótkie wprowadzenie:

      Pokaż spoiler

      W XVII wieku dbałość o higienę zupełnie zanikła. W tym czasie załatwiano się najczęściej gdzie popadnie, a publiczne wypróżnianie się nie było postrzegane jako zachowanie w złym tonie. Załatwienie potrzeb na zewnątrz nie sprawiało problemów, wystarczyło przystanąć i ściągnąć spodnie. Panie miały ułatwione zadanie, gdyż pod ciężkimi stelażami sukien nie nosiły bielizny, więc wystarczyło tylko na chwilę przystanąć…

      W pomieszczeniach królowały nocniki, które opróżniano… wylewając zawartość przez okno! Jeszcze do końca XVIII wieku, idąc polskimi ulicami i chcąc uchronić się przed lecącymi z nieba nieczystościami, trzeba było głośno oznajmiać swoją obecność, krzycząc: „Idzie się!”. Ponieważ sytuacja ta była dość uciążliwa, w niektórych miastach urzędowo nakazano wylewanie nieczystości jedynie w określonych godzinach.

      Na zamkach (mowa tu głównie o zamkach krzyżackich) budowano specjalne wykusze lub wieże ustępowe zwane gdaniskami. Były to wieże włączone w system obronny zamku. Konstruowano je w ten sposób, aby nieczystości spadały wprost do otaczającej zamek fosy.

      Ulice tonęły w błocie wymieszanym z ludzkimi odchodami oraz nieczystościami wylewanymi z kuchni i rzeźni. Fetor był nie do zniesienia. Przechodnie, aby nie ugrzęznąć w ulicznej brei, chodzili po deskach kładzionych na ziemi. Deski te szybko się zużywały, więc co kilka lub kilkanaście lat przykrywano je nowymi, co powodowało szybkie podnoszenie się poziomu ulic. Wykopaliska w Elblągu pokazały, że warstwy z XIII wieku znajdowały się co najmniej 4 metry niżej od dzisiejszego poziomu ulic.

      Ówczesnym Europejczykom nie pomagały także przesądy, dotyczące czystości. W tamtych czasach słowo „czysty” odnosiło się jedynie do ubrań, nie do ciała. Uważano, że mycie się jest przyczyną chorób, a więc ciało obmywano jedynie lekko nawilżoną ścierką i obficie perfumowano.

      Załatwianie potrzeb fizjologicznych nie było czymś tak wstydliwym jak w dzisiejszych czasach. Wbrew znanemu powiedzeniu „tam gdzie nawet król chadza w samotności”, królowie korzystali z toalet w towarzystwie swego orszaku. Czasami król w toalecie prowadził nawet negocjacje. Niektórzy władcy posiadali tron wyposażony w dziurę w siedzisku, dzięki któremu mogli wypróżniać się, przyjmując petentów. Samotne chodzenie do toalety mogło być niebezpieczne, o czym przekonało się kilku władców, którzy właśnie w ten sposób zostali zamordowani.


      1. Przenosimy się w miejsce, który opisuje tekst wyżej. Przechadzasz się ulicami, obserwujesz mieszkańców danego miasta i zauważasz zachowania wymienione w opisie wyżej. Jakie są Twoje wrażenia? Chciałabyś funkcjonować w rzeczywistości, gdzie porzucona została dbałość o higienę? Dlaczego?
      2. Gdybyś podczas audiencji zorientowała się, że król jest w trakcie załatwienia swoich potrzeb jaka by była Twoja reakcja? :fgrin:
      3. Co sądzisz o ubiorze, jakie w tym czasie nosiły kobiety? Zdecydowałabyś się na takie outfit? :fgrin: Weź pod uwagę ułatwienia związane z wypróżnianiem!
      4. Gdyby przyszłoby Cie załatwić się w tłumie, zrobiłabyś to?





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Ruda napisał(a):

      1. Przenosimy się w miejsce, który opisuje tekst wyżej. Przechadzasz się ulicami, obserwujesz mieszkańców danego miasta i zauważasz zachowania wymienione w opisie wyżej. Jakie są Twoje wrażenia? Chciałabyś funkcjonować w rzeczywistości, gdzie porzucona została dbałość o higienę? Dlaczego? Chyba jednak perspektywa dostania kupą w głowę nie jest dla mnie interesująca :D W dzisiejszych czasach jak ptak komuś nasra na głowę to lecą mocno niecenzuralne słowa a co dopiero gdyby poszła taka ludzka bomba...jakoś nie przekonuje mnie ten krzyk "idzie się". Skoro nie dbano o higienę to podejrzewam, że i uszów się nie czyściło a co za tym idzie ktoś mógł niedosłyszeć ów krzyku i spuścić balast za okno. Ogólnie jakoś nie jestem taka ą,ę żeby płakać gdy się pobrudzę, w dzieciństwie lubiłam bawić się w błocie etc., ale jednak wszystko ma swoje granice :) Z drugiej strony...skoro taki fetor był na ulicach to jak ktoś puścił śmierdzącego bąka to i tak nikt go nie poczuł :E
      2. Gdybyś podczas audiencji zorientowała się, że król jest w trakcie załatwienia swoich potrzeb jaka by była Twoja reakcja? :fgrin: hmm..to zależy...gdyby były charakterystyczne dźwięki typu prrrryt to nie wiem czy bym nie wybuchnęła śmiechem. Zależy też w jakiej sprawie bym przyszła :) Jeżeli jakiejś mega ważnej dla mnie a ten by centralnie przy mnie kupę robił to mogłabym się wkurzyć :P Albo w ramach zemsty na odchodne zostawić też coś od siebie o! :D
      3. Co sądzisz o ubiorze, jakie w tym czasie nosiły kobiety? Zdecydowałabyś się na takie outfit? :fgrin: Weź pod uwagę ułatwienia związane z wypróżnianiem! Ee jakoś nie wyobrażam sobie chodzić bez majciochów. Jeszcze bym się tam przewiała ;)
      4. Gdyby przyszłoby Cie załatwić się w tłumie, zrobiłabyś to? Hm.... 1 pewnie bym dała radę zrobić, ale na 2 raczej bym się nie zdecydowała :D


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      :impra:

      1. Wolisz dokładnie wszystko zaplanować, czy być spontaniczna? hmm chyba raczej zaplanować, ale z drugiej strony czasami tak mam że jak są jakieś plany i się na nie kilka dni czeka to zaczynam się wahać. Więc niekiedy lepszy jest spontan gdy nie ma czasu myśleć :P
      2. Jaki jest Twój najdziwniejszy nawyk? :> Kurczę nie mam pojęcia! Trzeba by chyba Mojego o to zapytać ;) Dla mnie wszystko się wydaje normalne
      3. Jak wyglądałaby Twoja wymarzona randka? :D O MATKO ;X Jakoś nigdy nie chodziłam na takie randki jak to jest w filmach ;) Ogólnie słowo "randka" brzmi dla mnie jakoś śmieszne :P Coś w stylu jak w podstawówce ktoś się pytał "czy będziesz ze mną chodzić" to aż się cisnęło na usta "gdzie? do sklepu po bułki?" xD No ale powiedzmy że wymarzona to raczej jakaś taka aktywna bo ja małomówna jestem :P A dobra zabawa/coś do robienia potrafi przełamać lody..więc może coś w stylu kręgle, bilard..sama nie wiem. Nie znam się :D Jak już głębsza relacja to mi wystarczy chociażby siedzenie na plaży i gapienie się na fale (tak jakoś mi się skojarzyło :P)


      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Ruda napisał(a):

      Hej ^^ hey ho!
      Jak sobie radzisz w czasie upałów? ;) Nie radzę sobie :D Ale ogólnie klima w aucie/pracy ratuje sytuację. W domu już gorzej bo jest strasznie duszno więc wiatrak chodzi non stop a i tak mało co daje :(
      Lubisz się opalać czy raczej szukasz miejsca w cieniu? Czasami lubię się poopalać ale wolę chyba jednak siedzieć w cieniu. Mam złe wspomnienia z opalania :x kiedyś nad morzem tak się spaliłam że aż spuchlam :D Rodzina do dzisiaj się ze mnie nabija ;)
      Jaką "dobrą radę" przekażesz nowemu teamowiczowi, kiedy o nią zapyta? hmmm....jeżeli chodzi o pomarańczki to kilka tych rad by się znalazło ale podstawowa to taka "jeżeli nie jesteś w 100% pewny blokady konta to nie banuj". Niesłuszny ban może skrzywdzić taką osobę (strata floty, zaufania innych graczy) więc GO musi mieć pewność gdy kogoś blokuje.
      Co do zielonek to może dobra rada "złóż podanie na GO" :D hyhyhy



      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
      moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
    • Dzień dobery! :P

      Czy lubisz szokować ludzi swoimi tekstami? :P
      Musisz myśleć nad swoimi pomysłami, czy przychodzą spontanicznie?
      Czemu lubisz zadawać trudne pytania? <:
      Czy sama miałaś kiedyś tak, że ktoś zadał Ci trudne pytanie na które wolałaś nie odpowiadać, a jednak nie chciałaś też skłamać i w efekcie musiałaś i tak kręcić, żeby uniknąć wyznania prawdy? :P

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.