Początki Uni

• Pomimo stosunkowo małej ilości graczy, widać wyraźnie po przyrostach, że jest tu sporo ludzików mających silne parcie na szkło. I nie mam tu wcale na myśli ścisłej czołówki grających za pieniądze.

Aż ciekawym jest, jak to Uni będzie wyglądało za 3 miesiące.
    Posiedzę, popatrzę, poklikam lajtowo.
  • lawka wrote:

ale grających pewnie z 2k ;P gdzie te czasy że po 2dniach nie można było się zarejestrować bo 12k ludzi i serwer full :D

Dokładnie nie było nawet jak koloni załozyc, ale napewno była wieksza możliwość, trafienie dużo pól na koloni nawet przy gorszej pozycji, teraz zauważyłem ze uległo to zmniejszeniu bo nie ma tylu graczy i zapewne dali ograniczenie, moje pierwsze uni to u10 to jest różnica w polach na koloni kiedyś trafiało sie nawet po 300(i nie mówimy tu o 5 próbach)pól, tak 230 to był standard ponizej 200,210 sie usuwało planety, teraz na dobrej pozycji ciężko żeby było 210 i nawet bierze sie planety co maja po 190, no ale wtedy nie było możliwości dokupienia dodatkwych pól :)
  • Szczerze, to nie rozumiem tego ciąłego narzekania na użytkowników antymaterii, przewija się to ciągle i w różnych tematach. Anty jest częscią gry, developerzy dali taką możliwosć użytkownikom, nie zmuszają nikogo do jej używania. Kto wie, czy gra by była nadal żywa po tylu latach gdyby nie anty. Przestańcie narzekać na topkę używającą anty, jeżeli ktos wybera taką opcję to jego sprawa i już. Do tego dochodzi kolejna sprawa czy bycie poza Top10, Top20 czy jakikolwiek próg można wyznaczyć od razu okresla czy ktos jest dobrym graczem czy nie? Ta gra rozkłada się na lata, liczy się wytrwałosc i zaangażowanie.

Tak, sam też używam anty na oficerów i boostery (tylko na starcie i tylko jednej planecie) i tak, jestem na pierwszej stronie i nikomu nic do tego.
    It’s just if a person doesn’t have a sense of achievement in their real life it’s easy to lose themselves in a virtual world where they get a false sense of accomplishment. Leonard, "The Big Bang Theory"
    [headline][/headline]
  • kot wrote:

Kto wie, czy gra by była nadal żywa po tylu latach gdyby nie anty

Ze strony graczy żyłaby na pewno, to właśnie przez to rezygnowali wielcy tej gry, o których pewnie nawet nie słyszałeś. Aż dziw bierze, że taką głupotę jak powyższe stwierdzenie dało się wymyślić. Wiesz czego jeszcze brakuje anty graczom ? złomowania za anty, powinna być taka opcja na skanie : ''zezłomuj w 15min'' koszt 500k antymaterii, i uwaga co lepsze po kliknięciu w to jeszcze byłoby ''skróć'' 500k anty :E

Płatny dodatek zabił tę grę, o ile oficerowie są jeszcze do zniesienia czy tam handlarz, o tyle cala reszta to jakaś pomyłka. Dojdziesz do tego wniosku jak za pomocą anty ktoś zrobi Ci z konta jesień średniowiecza ale Ty i tak powiesz wtedy, że to tylko gra 0_o Nawet jeśli miałbyś miliardy ( w co wątpię ) to jednak trzeba trochę rozumu mieć ;)

W jednym tylko masz rację, co robisz ze swoimi pieniędzmi, choćbyś w nie wiadomo jak głupi sposób je wydawał to nikomu nic do tego
  • akurat z tym cytowanym zdaniem też się nie zgadzam, też wolałem grę bez anty ale w końcu przestańcie już wszędzie gdzie się tylko da płakać i narzekać na tą anty, bo to jest już żałosne, anty jest już dobre kilka ładnych lat i to się nie zmieni a wręcz przeciwnie będzie coraz więcej płatnych dodatków, tak jak piszesz za jakiś czas może być że flota będzie szybciej latać za anty, ale pogódźcie się już z tym i dostosujcie się do panujących warunków albo przestańcie grać !
  • Shax wrote:

kot wrote:

Kto wie, czy gra by była nadal żywa po tylu latach gdyby nie anty

Ze strony graczy żyłaby na pewno, to właśnie przez to rezygnowali wielcy tej gry, o których pewnie nawet nie słyszałeś. Aż dziw bierze, że taką głupotę jak powyższe stwierdzenie dało się wymyślić. Wiesz czego jeszcze brakuje anty graczom ? złomowania za anty, powinna być taka opcja na skanie : ''zezłomuj w 15min'' koszt 500k antymaterii, i uwaga co lepsze po kliknięciu w to jeszcze byłoby ''skróć'' 500k anty :E

Płatny dodatek zabił tę grę, o ile oficerowie są jeszcze do zniesienia czy tam handlarz, o tyle cala reszta to jakaś pomyłka. Dojdziesz do tego wniosku jak za pomocą anty ktoś zrobi Ci z konta jesień średniowiecza ale Ty i tak powiesz wtedy, że to tylko gra 0_o Nawet jeśli miałbyś miliardy ( w co wątpię ) to jednak trzeba trochę rozumu mieć ;)

W jednym tylko masz rację, co robisz ze swoimi pieniędzmi, choćbyś w nie wiadomo jak głupi sposób je wydawał to nikomu nic do tego

No cóż, w mojej wypowiedzi zastosowałem tryb przypuszczający, niczego nie stwierdziłem. Co ciekawe Ty od razu przeskoczyłeś do wniosków jaki wpływ anty ma/miła, najwyraźniej jesteś w posiadaniu jakiś ciekawych danych. +3 wycieczki nawiązujące do mojej inteligencji... czuję się zdruzgotany.
    It’s just if a person doesn’t have a sense of achievement in their real life it’s easy to lose themselves in a virtual world where they get a false sense of accomplishment. Leonard, "The Big Bang Theory"
    [headline][/headline]
  • kot wrote:

No cóż, w mojej wypowiedzi zastosowałem tryb przypuszczający, niczego nie stwierdziłem. Co ciekawe Ty od razu przeskoczyłeś do wniosków jaki wpływ anty ma/miła, najwyraźniej jesteś w posiadaniu jakiś ciekawych danych. +3 wycieczki nawiązujące do mojej inteligencji... czuję się zdruzgotany.

Tak, jestem w posiadaniu podstawowych danych o sytuacji, informacji, których Ty nie posiadasz i nie wiem na co siejesz ferment nawet takim przypuszczeniem skoro nie masz pojęcia o sytuacji ?

Poza tym nie rozumiem, co Twoim zdaniem ciekawego jest w wyciągnięciu oczywistych wniosków ? od kiedy ciekawość przykuwa coś co jest już dobrze znane ?
  • Dziękuję za wyjasnienie. Zawsze to dobrze otrzymać konkrety od znawców polityki i piłki nożnej.
    [headline][/headline]
  • Shax przesadzasz... to juz nawet na miano dyskusji nie zasługuje . Bardzo protekcjonalnie się wypowiadasz . Równie dobrze ktoś mógłby Cię trzy razy ''zwyzywać'' od głupków itp. twierdząc ,że nie masz racji... ( Chodzi tu o to jak potraktowałeś forumowego kolegę Kot-a ). Pozdrawiam

Ps. Jeżeli chodzi o samą grę to oszczędzę ewentualne jechanie mi po rajtach... Gram raz na ruski rok i dalej nie wiem jak wyliczyć kogoś z PZ itp :E
    Nie każdy musi być jak '' Jestę Ekspertę'' :E

• No to słuchajcie jutro będę miał pierwszą kolonie, liczę po cichu na 200 + pól i obrałem taką drogę, że kasuje planetę matkę bo i tak będę musiał to później zrobić a tak sobie przeniosę wszystko do dalszej gali i będę bezpieczny.
    Dt już są więc farming czas zacząć :D
  • Mari ja mam już 2 (204 pola i 199 pól) więc się lenisz trochę :E a matka poleci w dalszej przyszłości póki co niech dorzuca surowców hehe
    ]:-D Ex MOD Handlu ]:-D
    Nick: Luck87
    Ursa-uf Wasat -> top 300
    Deimos -> top 200 - obecnie urlop
    Ganimed -> top 100
    :top1: Na każdym uni gram rekreacyjnie idąc w ekonomię :top1:
  • ciosnozem wrote:

Shax przesadzasz... to juz nawet na miano dyskusji nie zasługuje . Bardzo protekcjonalnie się wypowiadasz . Równie dobrze ktoś mógłby Cię trzy razy ''zwyzywać'' od głupków itp. twierdząc ,że nie masz racji... ( Chodzi tu o to jak potraktowałeś forumowego kolegę Kot-a ). Pozdrawiam

Nielogiczne argumenty do wydawałoby się prostej sprawy nie zasługują na inne miano jak głupoty. To ostatni post gwoli wyjaśnienia tej kwestii, bo to ani czas ani miejsce na taką dyskusję. Jedyne o co apeluje to, żeby sobie kolega kot zdał sprawę z tego, że anty grę dobiła, a nie podniosła, a w tym celu dla ułatwienia, proponuję zapoznać się z kilkoma tematami pożegnalnymi np ;)
  • Ktoś, kto poznał tę grę dopiero po wprowadzeniu antymeterii ( a przynajmniej tak wnioskuję po dacie rejestracji na forum ) wypowiada się na temat tego jak gra upadłaby bez niej ;)
    Kolego, ogame w Polsce istnieje od bodajże 2005, czy nawet 2004 roku i przez dobre 5 - 6 lat jedynym płatnym dodatkiem był komandor. Nikt nie narzekał, z developerami włącznie, gdyż na każdym jednym uniwersum zdecydowana większość graczy, którzy nie odpadli po kilku miesiącach używała rzeczonego komandora. Nawet nie tyle z uwagi na uproszczony interfejs, ale właśnie w celu wspierania twórców gry. Nie chcę się tu bawić w jasnowidza, bo oczywiście takich danych nie mam, ale szczerze wątpię żeby obecne zyski GF z polskich serwerów były wyższe aniżeli te z lat świetności ogame. Jest tylko jedna różnica - zarówno liczba i "jakość" graczy drastycznie spadły, bo czasy, kiedy najlepsi złomiarze okupowali uniwersa i kiedy Ogame faktycznie było wspaniałą grą dawno przeminęły. A ludzie którzy pamiętają to, jak było kiedyś, mają to developerom za złe - i bardzo słusznie.
    1w2
    emerytura zawieszona... again

The post was edited 1 time, last by OldSchool ().

• @OldSchool

Do takiej odpowiedzi mogę się odnieść :) Przynajmniej bez obrzucania błotem.

Tak, grę poznałem dopiero po wprowadzeniu anty, Twoje wnioski są słuszne.

Co do wypowiadania się jak gra by upadła bez anty - proszę wróć do mojego oryginalnego posta i przeczytaj jeszcze raz, nic takiego nie stwierdziłem a jedynie dopuściłem taką możliwość. Anty jest częścią modelu biznesowego, tak jak mikrotransakcje w wielu grach, abonament za MMO, i można nadal twierdzić że chciałoby się powrotu czasów Super Mario bo kupa ludzi w to grała, doskonaliła skill i żadnych rożnych modyfikatorów nie było. ale te czasy nie wrócą. To tak trochę jak z tymi ludźmi, którzy nie potrafili się przystosować do nowej rzeczywistości po upadku komunizmu i wspominali jak to dobrze w tych czasach było - wiem, że może porównanie nie do końca trafione, ale akurat mi przyszło do głowy.

GF nie są już małym studiem realizującymi fajny pomysł. Walczy się o każdy 0.1% zyskowności - i akurat tutaj doskonale wiem co mówię, bo doświadczenie w tym zakresie mam i to w firmie kilkusetkrotnie większej niż GF, choć w innej branży.

Do tego pozostaje pytanie, jeżeli nie anty, to co? Gdzieś na forum czytałem prośbę do GF o odpalenie serwera bez anty. Uważam to za fantastyczny pomysł i mam szczerą nadzieję, że to zrobią, ja przynajmniej tak bym zrobił i potraktował jako case study. Co więcej sam na takim uni bym się też zarejestrował. Tylko znowu, jeżeli nie anty to co? Abonament? Reklamy? Pamiętajcie, tu już nie chodzi o "zarabianie dużo więcej", "dużo mniej", "wspieranie dev", patrzy się na słupki, liczby, a jak nie przystają do oczekiwań, to wprowadza się akcje korygujące :)
    [headline][/headline]