ACS

• Witaj!

Minęły już praktycznie 4 miesiące od otwarcia tego Universum.
    Chcielibyśmy wiedzieć, czy mamy starać się o aktywowanie systemu ACS,
    czy zostawiamy sytuację bez zmian.

W tym celu uruchomiliśmy ankietę, a swój głos możesz oddać pod tym adresem:

xxxxx

Głosowanie potrwa 7 dni.

Zapraszamy!

jak myślicie ? :) może troszkę podyskutujemy o tym ?

The post was edited 2 times, last by Majs ().

• A to mnie zaskoczyli. Nie sądziłem, że Art (?) na poważnie wspominał że po kilku miesiącach będzie taka opcja, a jednak. Myślę, że to uni pokazało że bez ACSa gra nie ma większego sensu. W topce same cyrki, konta idą jak świeże bułeczki przyczyniając się do powstawania nietykalnych solo flot. To uni potrzebuje ACSa, bo niedługo nie będzie nikogo kto by w ogóle mógł w takiej ankiecie oddać głos.
  • Ja powiem jak ja to widzę. Rejestrowałem się świadomie na Uni bez ACS, jedynego jak do tej pory w ramach polskiego ogejma po redesignie. Gdyby od początku była infa o tym że zamierzają wprowadzić ACS inaczej poprowadził bym strategię rozwoju konta (może nie diametralnie ale jednak). Narzekał nie będę w przypadku obu opcji - każda ma swoje plusy i minusy.

Jednak podkreślę - na Antaresie się zarejestrowałem ze względu na plusy BRAKU ACS.

Co tam gracze zdecydują zobaczymy! :bicz1:

The post was edited 1 time, last by PainBringer ().

• Dzisiaj osobiście poprosiłem o to Kasie i moje modły zostały wysłuchane.

Dziękuje Ci Kasiu raz jeszcze za tak szybkie działanie i załatwienie sprawy. Myślę, że od tego momentu ludzie rozumni wezmą sprawy w swoje ręce i jeśli ACS zostanie przegłosowany wiem nawet czyje moony spadną najszybciej.

Uni 34 Top 60 - end
    Uni 64 Top 24 - end, 16 ST Solo-535,84%|ACS-750,88%
    Uni Antares - Top19 end, 17 ST Solo-10817,29%
    Uni Betel Top 130 end, 4ST Solo-23,36%|ACS-34,45%
  • PainBringer wrote:

Ja powiem jak ja to widzę. Rejestrowałem się świadomie na Uni bez ACS, jedynego jak do tej pory w ramach polskiego ogejma po redesignie. Gdyby od początku była infa o tym że zamierzają wprowadzić ACS inaczej poprowadził bym strategię rozwoju konta (może nie diametralnie ale jednak). Narzekał nie będę w przypadku obu opcji - każda ma swoje plusy i minusy.

Jednak podkreślę - na Antaresie się zarejestrowałem ze względu na plusy BRAKU ACS.

Co tam gracze zdecydują zobaczymy! :bicz1:
    Od początku art pisał, że MOZE BYC ankieta jak się uni rozwinie. Wiec mogles sie spodziewac ze acs moze wejsc jak ludzie zauwaza ze brak acs + antymateria + sprzedawanie kont to przepis na kupe :D
  • szpic wrote:

Od początku art pisał, że MOZE BYC ankieta jak się uni rozwinie. Wiec mogles sie spodziewac ze acs moze wejsc jak ludzie zauwaza ze brak acs + antymateria + sprzedawanie kont to przepis na kupe :D
    Tzn. z tego co pamiętam Art pisał to na forum i to w tym spamowym temacie o nowych uni. W mailu o nowym uni co przyszedł lub na stronie w specyfikacji takiej informacji nie było. No ale to już szczegóły :P Przynajmniej coś się dzieje na uni :D choć po cichu liczę że nie przejdzie opcja :P szkoda że wyników ankiety nie da się zobaczyć
  • @PainBringer zgodzę się. Konfiguracją wiążącą jest ta ogłoszona na stronie głównej i w ogłoszeniu. Moja wzmianka padłą w wątku, którego nie każdy musi przeglądać na bieżąco. Doskonale rozumiem, że ktoś rejestrował się na Uni bez ACS i takiego chce. Może jednak zrozumie wolę większości.

@Dholas: Wyniki będą podane na koniec ankiety. Nie zamierzam nic manipulować, bo nie po to stworzyłem ten mechanizm ankiet. Każdy głos jest monitorowany, więc wiem, które konto oddało jaki głos :>

Na razie sytuacja jest dość wyrównana. Różnicą kilku głosów na jedną z opcji :> Przy tak znikomej różnicy zdań nie wiem, czy pokuszę się o zmianę konfiguracji chociażby z powodu wspomnianego na początku.

PS. @Majs Twój link do ankiety cały czas jest widoczny, wszyscy widzą jak zagłosowałeś :P Nawet jeśli go upublicznisz, to nikt więcej z niego nie skorzysta :)

Community Manager
  • Gram tu, bo nie ma ACS, bo jest szansa na zbudowanie nietykalnej floty, do czego starannie dążę, nie patrząc na 2 konta cichego.

W grach p2p wiadomym faktem jest, że i tak przewodzi kasa, ale to też ma swój koniec, a koniec końców jest taki, że czołówkę po roku albo i dłużej i tak pokryją Ci lepsi, nie tylko co mają kupe hajsu czy pomysł na pusz, taki cichy jak widać ma małe pojęcie o grze, ale co ja go tam będę uczył ma flo top2 i gsówke top1 to niech pyka :)

Btw.

Jak wejdzie ACS, konto oddaję tudzież złomuje i kasuję, gwoli ścisłości jeśli zezłomuję to surowce odejdą razem z kontem, jeśli oddam to za darmo.

NQ

@@@ART a jak odniesiesz się do nowych kont na uni? Czy konta nowo zarejestrowane też mają prawo głosu?
    "Wiecie tyle ile ja chce żebyście wiedzieli." - Nyah [*]
    Kariera oGame: 06.10.2005r. - Ta historia dalej trwa...
    Top SOLO - 30952,17%
    Top ACS - 127265,44%
    Elektra - 150ST [OFF]
    Top2 - Antares - 69ST [OFF]
    Top4 - Spica - 28ST [OFF]

The post was edited 1 time, last by Poke ().

• No przepraszam za ton ale to sa jakies zarty ze strony teamu.

Paru graczy sie poplakalo i teraz ankieta o zmiane systemu uni? To moze od razu zmienmy tez predkosc bo im sie nie podoba albo % z pz bo tez jest do bani.. od kiedy to takie rzeczy sa wogole do zrobienia? Co to ma byc za walek?

Panowie przyszliscie tu grac bez Acs a teraz jedyne uni ktore takie zostalo probujecie usunac? Idzcie sobie na inne uni.. wymiencie konto i po problemie jak wam sie tu nie podoba... dlaczego chcecie jedyne takie uni zniszczyc??? JEDYNE TAKIE UNI!!!!

Ja i wielu innych graczy przyszlismy tu tylko dlatego ze to uni pozwala na calkowita dominacje, nie dlatego zeby bylo fer dla tych ktorzy nie wlozyli w gre tyle czasu czy tez pieniedzy co my...

Panowie zastanowcie sie... tyle ludzi juz odeszlo na inne serwery a teraz odejda wszyscy ci ktorzy tu grali tylko dlatego ze ACS nie ma.. bo po jakie diably tu grac jak mozna na Elce, Quantum czy innych serwerach... z acs bedzie to tylko kolejny zwykly serwer na ktorym nic mnie nie bedzie trzymac... i mimo ze wlozylem w to konto grube tysiace zwyczajnie skoncze grac jak i reszta tych co tutaj placa... po co psujecie cos co dziala tak jak mialo, zabierajac wszystko to po co tu sie gralo i na dodatek tysiace zlotych co z tego serwera wplywa co chwile do GF... skad ta kasa - wlasnie z braku ACS...

Masakra poprostu... chyba sie komus poprzewracalo...

Tyle w temacie...

The post was edited 1 time, last by Ja anonim ().

• Art wrote:

PS. @Majs Twój link do ankiety cały czas jest widoczny, wszyscy widzą jak zagłosowałeś :P Nawet jeśli go upublicznisz, to nikt więcej z niego nie skorzysta :)
    a wiesz co arcik jest najlepsze ? ze to nie ja wybrałem ... ze jestem na TAK tylko ktos tutaj z obecnych za mnie kliknął możesz mi dać wybór jeszcze raz ? :D bo to nie JA GŁOSOWAŁEM :(:(
  • Ja anonim wrote:

Paru graczy sie poplakalo i teraz ankieta o zmiane systemu uni? To moze od razu zmienmy tez predkosc bo im sie nie podoba albo % z pz bo tez jest do bani.. od kiedy to takie rzeczy sa wogole do zrobienia? Co to ma byc za walek?
    Spokojnie, bez nerw! :) Tak jak wyżej wspomniano, planowałem zrobić ankietę właśnie po kilku miesiącach. Nie wzięliśmy sobie tego z kapelusza, a sytuacja związana z 'płaczem' na topowego gracza, przyśpieszyła sprawę. Przypominajkę o ankiecie miałem w kalendarzu zaplanowaną za tydzień.

Niemniej jednak, tak jak napisałem - była by to pierwsza sytuacja, gdzie głosem graczy dokonalibyśmy zmiany statusu ACS, dlatego też podchodzę do sprawy dość ostrożnie...

PS. @Ja Anonim, mógłbyś mieć chociaż na tyle odwagi, żeby napisać tu pod swoim prawdziwym nickiem forumowym czy też w grze :P
    Bo w przeciwnym razie, nie będę brał Twojego komentarza pod uwagę.

a wiesz co arcik jest najlepsze ? ze to nie ja wybrałem ... ze jestem na
    TAK tylko ktos tutaj z obecnych za mnie kliknął możesz mi dać wybór
    jeszcze raz ? :D bo to nie JA GŁOSOWAŁEM :(:(

:D :D :D Jeśli możesz, pojaw się na IRC, to spróbuję to zrobić od ręki.

Community Manager
  • Najbardziej mnie ciekawi czy rzeczywiscie wiekszosc nie chce ACS czy po prostu najbardziej Was tutaj widac.
    Ankieta ma to do siebie, ze wiekszosc i tak powinna byc zadowolona.

Dholas wrote:

Cytat za "PainBringer"

Co tam gracze zdecydują zobaczymy!

Niekoniecznie zobaczymy . Poznamy pewnie tylko decyzję, a wyniki ankiety niekoniecznie będą ją odzwierciedlać.

Oby jednak odzwierciedlaly bo szkoda by bylo zeby polowa graczy pozegnala sie z uni.
  • Art wrote:

PS. @Ja Anonim, mógłbyś mieć chociaż na tyle odwagi, żeby napisać tu pod swoim prawdziwym nickiem forumowym czy też w grze :P
    Chcialem uniknac hate'ow w moja strone, ale prosze bardzo, tylko jak zbanujecie to konto forumowe (tak jak moje poprzednie - stad to smieszne konto) to do siebie pretensje..

Btw. Sam fakt Art ze tak jak pisales bedziesz wiedzial kto jak glosowal jest b.ciekawy ^^

Pozdrawiam. Top 1 uni Antares...

The post was edited 1 time, last by Ja anonim ().

• Ja anonim wrote:

No przepraszam za ton ale to sa jakies zarty ze strony teamu.

Panowie przyszliscie tu grac bez Acs a teraz jedyne uni ktore takie zostalo probujecie usunac? Idzcie sobie na inne uni.. wymiencie konto i po problemie jak wam sie tu nie podoba... dlaczego chcecie jedyne takie uni zniszczyc??? JEDYNE TAKIE UNI!!!!

Ja i wielu innych graczy przyszlismy tu tylko dlatego ze to uni pozwala na calkowita dominacje, nie dlatego zeby bylo fer dla tych ktorzy nie wlozyli w gre tyle czasu czy tez pieniedzy co my...

Panowie zastanowcie sie... tyle ludzi juz odeszlo na inne serwery a teraz odejda wszyscy ci ktorzy tu grali tylko dlatego ze ACS nie ma.. bo po jakie diably tu grac jak mozna na Elce, Quantum czy innych serwerach... z acs bedzie to tylko kolejny zwykly serwer na ktorym nic mnie nie bedzie trzymac... i mimo ze wlozylem w to konto grube tysiace zwyczajnie skoncze grac jak i reszta tych co tutaj placa... po co psujecie cos co dziala tak jak mialo, zabierajac wszystko to po co tu sie gralo i na dodatek tysiace zlotych co z tego serwera wplywa co chwile do GF... skad ta kasa - wlasnie z braku ACS...

Masakra poprostu... chyba sie komus poprzewracalo...

Tyle w temacie...

Oto głos pierwszego i największego pushera na uni który wydał 30+ tysięcy na konto i swoje pushe.

Otóż odpowiem Ci krótko. Gdyby gracze faktycznie wydawaliby swoje ciężko czy też łatwo zarobione pieniądze na pushowanie poprzez kupowanie surowców za antymaterie miałbym to w głębokim poważaniu natomiast kilku cwanych pusherów zapewne jakim jesteś i Ty wymyśliło sobie, że można się pushować legalnie kupując sobie konta topowe po 200zł i mieć z tego 100x lepszy interes i zysk niż kupienie antymaterii za tą samą cenę.
    Jeśli GA uda się wyłapać te osoby, które bezczelnie pushują się w ten sposób to nie było tematu ACS jednak znalazła się już "czarna"owca, która płacze. Zagłosuje na TAK tylko i wyłącznie aby patrzeć z uśmiechem na twarzy jak złomujesz i kasujesz swoje wtopione w tą grę pieniądze.

Pozdrawiam. Top 46 Antares...

Uni 34 Top 60 - end
    Uni 64 Top 24 - end, 16 ST Solo-535,84%|ACS-750,88%
    Uni Antares - Top19 end, 17 ST Solo-10817,29%
    Uni Betel Top 130 end, 4ST Solo-23,36%|ACS-34,45%

The post was edited 1 time, last by NPS ().

• Ja anonim wrote:

Art wrote:

Chcialem uniknac hate'ow w moja strone, ale prosze bardzo, tylko jak zbanujecie to konto forumowe (tak jak moje poprzednie - stad to smieszne konto) to do siebie pretensje..

Btw. Sam fakt Art ze tak jak pisales bedziesz wiedzial kto jak glosowal jest b.ciekawy ^^

Pozdrawiam. Top 1 uni Antares...
    Ktoś będzie musiał zacząc robić fsy :D
  • Ciezko zarobione pieniadze powiadasz sa lepsze niz te lekko zarobione? Ja na swoje 25 000 zlotych , ktore wlozylem w antymaterie, ciezko zapracowalem... tak jak pisalem .. 6-7k $ na samo anty i co teraz? Szkoda ze team nie moze bo by Tobie potwierdzili...

Widzisz Art tego wlasnie chcialem uniknac : ) ale chciales to masz, z dyskusji zrobi sie tu traz glosujmy na tak bo on jest wyzej niz my..

Nie bede odpisywal wiecej bo jaki to ma sens.. moja opinie na ten temat juz znacie..
  • ART a może by tak otworzyc nowe uni bez antymaterii tylko na .....ABONAMENT MIESIĘCZNY :D
    Suma sumarum przychodzi jeden czy drugi bolek ktorego mamusia czy tatus uzywaja dolarów zamiast papieru toaletowego i ładuja w ta gre dziesiatki tysiecy plnów.... dziecko rozwija sie majac w mniemaniu wyzszosc nad innymi a nie posiadajac jakichkolwiek umiejetnosci

biorac pod uwage uni np: speed x4 eko x4 i abonament miesieczny 20pln lub 50 pln , stwierdzam ze wiekszosc ludków zgodziłoby sie z ta opcja i sporo stac by było w obecnych czasach wyłozyc dana kwote miesiecznie tylko dlatego by popykac w ogejma

dodałbym jeszcze do takiego uni powrót tabeli kar co zdecydowanie cieszyloby niesamowicie graczy ktorzy graja fair bez wydawania zbednych monet na kupno antymaterii

ps. rozumiem ze wtedy byłoby wiecej roboty dla was operatorów ale w sumie od czego jesteście? nie potraficie wyłapać multi na antaresie, moze na takim uni byscie sie spisali :D
    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death
    that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to
    pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the
    inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be
    nothing. Only I will remain.
    "

"NaZz ty jesteś jak fabryka - produkujesz zniszczenie"

The post was edited 1 time, last by NaZz ().

• NaZz wrote:

ART a może by tak otworzyc nowe uni bez antymaterii tylko na .....ABONAMENT MIESIĘCZNY :D
    Były już zapytania o takie Universum. Zdecydowanie odpada.

NaZz wrote:

ps. rozumiem ze wtedy byłoby wiecej roboty dla was operatorów ale w sumie od czego jesteście? nie potraficie wyłapać multi na antaresie, moze na takim uni byscie sie spisali :D
    W takim wypadku, Support Team musiałby być opłacany, aby podejść do sprawy bardziej profesjonalnie (i nasze narzędzia mogłyby być lepsze). W firmie jest tzw. płatny support GSR, ale wątpie by był on przeznaczony do takich gier jak OGame....

Community Manager
  • moim zdaniem jedna strona i druga ma tutaj racje....nie po to tutaj przychodziliśmy by zmieniać zasady....proponuje wprowadzić albo na antaresie lub na jakimś nowym uni zasady w którym co jakiś czas zasady by się zmieniały....np. przez miesiąc gra z ACS, natomiast w następnym już bez, w jendym x4, w drugim już x2 itd......ja bym bardzo chętnie zagrał na takim uni gdyż wiecej by trzeba było myśleć i dopasowywać się do gry.....oczywiście jest to moje zdanie, ale mam nadzieję że operatorzy zastanowią się
  • Mój głos był na nie i tak pozostanie, nie powinno się zmieniać konfiguracji unii po 4 miesiącach gry, byłoby to zwykłe oszustwo w stosunku do tych, którzy rozpoczęli tu grę z myślą, że nie ma ACSa - każdy rozpoczynający był świadomy, że to unii jest bez ACSa i takim powinno pozostać. Jeśli ktoś chce grać na unii z ACSem - ma ogromny wybór, a gdzie przejdą Ci gracze którzy chcieli grać na unii bez ACS - nigdzie, bo to jedyna takie unikalne i niech takim pozostanie.
  • Ja anonim wrote:

No przepraszam za ton ale to sa jakies zarty ze strony teamu.

Kto jak kto ale ty wiesz dużo o wałkach ;p jeśli twoje pushe są "legalne" to zdecydowanie zmiana parametrów uni również mieści się w granicach ustanowionej przez ciebie definicji słowa "legalnie"

100% tak dla wprowadzenia ACS. Gdyby na uni panowała normalna sytuacja w życiu bym tak nie zagłosował, ale pół topki wpushowane w jedno konto to wystarczający argument do wprowadzenia ACS. 25tys zlotych wtopione w jedną noc... :d to by był cudowny widok
  • Panie Art zastanawiam sie i chcialbym sie dowiedziec, dlaczego skoro
    nigdy wczesniej nie byly wprowadzane zmiany w ustawieniach uniwersum
    poprzez metode glosowania graczy, pojawil sie w pana glowie taki
    pomysl? Czy to z powodu trudnosci z uni Fusion, gdzie laczycie ACS z
    brakiem ACS'u, czy tez jak pan sam stwierdzil jest duzy zgrzyt na forum i
    nalezy cos z tym zrobic? Przyznaje pan, ze Team nie ma mozliwosci
    karania graczy za pusz i musi uzywac metody glosowania? To jest problem
    tego jak i kazdego uni, a nie ACS. Czy jego brak spowoduje, ze nie
    bedzie przekretow? oczywiscie NIE - bedzie masowe puszowanie przy uzyciu
    ACS. Odkad OGAME stalo sie gra komercyjna pompowane sa w nia olbrzymie
    pieniadze - przez kogo? Wlasnie przez ta, obszczekiwana przez
    nieplacacych, grupe graczy, ktorzy sponsoruja to uniwersum. Dlaczego
    wiec slucha sie graczy z poza topki, ktorzy narzekac beda dopuki sami
    nie beda pierwsi?

PS. Hexa i NPS
    Sa tacy dla ktorych takie
    sumy jak topowi gracze wydaja, to godzina. Gdybyscie znali takie slowo
    jak ekscentryk wiedzielibyscie, ze niektorzy postepuja tak a nie inaczej, maja kase i dlatego ja
    wydaja.

The post was edited 2 times, last by Puma Punku ().

• Każdy w grze winien być równy, czemu więc sugerujesz, że są tu "lepsi" bo płacą i "gorsi" bo nie płacą, albo płacą za mało, masz jakąś tabelę podłóg której dowiem się kto jest lepszy a kto gorszy, ile muszę wydać, że być pro?

Ekscentryk?
    Nie kolego, gość który wydaje tak masakryczne ilości pieniędzy w próżnię jest najzwyczajniej w świecie głupcem, normalny użytkownik tego świata inwestuje we własną przyszłość, ci z odrobiną empatii pomagają innym, możesz nakarmić dzieciaka, starszą osobę, psa w schronisku, możesz adoptować wioskę w Etiopii, jest wiele opcji, Ty zapewne wybierasz nakarmienie GF.
    Tylko wiesz, że ewentualny urlop jest bezpłatny?

Jestem za ACSem, czas by tych, którzy nie potrafią grać inaczej niż za pieniądze, spotkała należna im kara od prawdziwych graczy, jeżeli GF nie ma jaj by to zrobić własnymi rękoma.
    Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.

[09:01] <PabLo> nie poczebuje laski pffff [09:01] <PabLo> sam se poradze
    [14:27] <cptK> kocham Cie [14:27] <cptK> wyjdz za mnie
  • Ja anonim wrote:

Ciezko zarobione pieniadze powiadasz sa lepsze niz te lekko zarobione? Ja na swoje 25 000 zlotych , ktore wlozylem w antymaterie, ciezko zapracowalem... tak jak pisalem .. 6-7k $ na samo anty i co teraz? Szkoda ze team nie moze bo by Tobie potwierdzili...

Widzisz Art tego wlasnie chcialem uniknac : ) ale chciales to masz, z dyskusji zrobi sie tu traz glosujmy na tak bo on jest wyzej niz my..

Nie bede odpisywal wiecej bo jaki to ma sens.. moja opinie na ten temat juz znacie..
    Gdybyś nie był taki butny przez te ostatnie kilka tygodni na forum to nie byłoby tego parcia na ACS ze strony innych graczy. Sam sobie zrobiłeś krzywdę argonackim podejściem. O ile ACS wejdzie to zostaniesz bardzo szybko skarcony bo ludzi chętnych do akcji przeciwko Tobie jest multum.

--

The post was edited 1 time, last by @Piciu ().