Ogłoszenie S&D - wątek dyskusyjny

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • dlatego jak dla mnie byloby dobrze zmienic to na tylko starcia solo badz do tych 50% dodac kryterium ilosci RW solo w stosunku do acs tak jak jest to zrobione w nagrodzie druzynowej 3% badz 75% RW tylko nie ogo9lnych RW ja bym dodal 90%(kwestia ustalenia progu) RW solo zdobytych przez w/w gracza przyklad gracz robi 50 ST solo na sume 10k% do tego 3ACS na sume 20k% co do pierwszego punkty sie nie lapie 10k%>20k% ale juz dzieki drugiemu by sie lapal bo stosynek RW to 94.3% starc to starcia solo a 5.7% starc to ACSy


      Toadie
      "A ja proszę, żebyś spojrzał na to z trochę innej strony. Ta nagroda nie ma być nagrodą tylko dla graczy z mniejszymi flotami. Wprawdzie tacy gracze w teorii mają tu łatwiej i taki właśnie był jej zamysł, ale ostatecznie może o nią walczyć każdy. Z góry dużych flot w walce o tą nagrodę wykluczyć nie możemy bo to byłoby nie fair. Jeśli jeden gracz ma 10 razy większą flotę od drugiego to musi zdobyć ponad 10 razy więcej % żeby ją zdobyć, co pozwala walczyć o tą nagrodę graczom z mniejszymi flotami. No ale właśnie, tylko pozwala. Gracz z mniejszą flotą ma łatwiej, ale i tak powinien się trochę wysilić, bo za samo posiadanie małej floty nagród dawać nie będziemy. Jeśli ktoś z małą flotą pomimo takiego handicapu nie da rady, to widocznie na nagrodę nie zasłużył.?"





      Odnosnie pogrubionego czuje sie jakbym dostal liscia w twarz... male floty nie maja latwiej bo niby dlaczego? na wiekszosc celi male floty nie moge poleciec bo sa male :E zreszta w SD chodzi chyba glownie o gre druzynowa wiec to juz dla tekiego gracza ktory chce grac druzynowo jest problem jesli chce taka nagrode bo patrz na moj przypadek polecailem w jednym ACS na 13.5k % zaliczylo mi 10.5k % to jest moj jedyny ACS do tego zrobilem 55RW solo na 4.5k% flota w ktora startowalem byla warta 625k pkt wiec smiem twierdzic ze ze takie osby jak ja zasluzyly na taka nagrode a to obostrzenie to kara za staranie sie zwiekszenia % druzyny pal licho mnie jak pisalem wczesniej ale jesli takie sytuacje maja miejsce tez w innych SD na innych universach to takij osobie raczej nie bedzie chcialo sie brac udzialy w nastepnym SD skoro i tak to co robi jest nic nie warte..:< ba ten moj ACS to dokladnie 1.8% moich RW chodzi o ilosc smiesznie co nie?
      cala prawda "rynku" pozdrawiam

      Johnkopytko z klanu Kopytkow
      Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Elmo[Wieiworak] ().

    • Nie rozumiem całego tego problemu. To tak jakby posiadacz małej floty skarżył się, że nie daje rady temu z silniejszą flotą i chciałby to zmienić zapisami w zasadach. To gra wojenna i silniejszy zawsze jest na lepszej pozycji.
      Sporo osób zapisuje się do S&D i nie robią absolutnie nic... Tylko osłabiają potencjalnie swoją drużynę. Ale nagrodę oczywiście by chcieli jeśli okazałoby się że ich drużyna jednak wygrała. Posiadacze małych flot też przecież mogą skanować i szukać celi, dawać je silniejszym, a silniejsi w zamian zabiorą takiego gracza do ACS i będzie extra % dla drużyny. Tak jak już ktoś wspomniał to zabawa drużynowa i to drużyna zwycięska uznawana jest za zwycięzcę S&D. Pozostałe kategorie to moim zdaniem takie nagrody pocieszenia, chociaż nagroda dla aktywisty wydaje się być najbardziej wartościowa - chociaż uzyskanie aktywisty często jest też najtrudniejsze.


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • Gully napisał(a):

      Nie rozumiem całego tego problemu.


      zaraz zrozumiesz, oto jest klasyfikacja walecznego lowcy na u68

      1. Eldorado [137,98]
      2. Elmo [230,37]
      3. Mili [277,48]

      4. Selene [970,87]


      trzech pierwszych nie spelnilo wymogow nagrody poniewaz wiekszosc ich %-tow pochodzi z acs zatem nagroda przeszla na czwartego, bez swoich acs nr 1 i 3 osuna sie klasyfikacji na tyle daleko ze i tak nie beda sie liczyc wiec nie bierzemy ich pod uwage, przypadek elmo jest jednak troche kuriozalny, zrobil on 1 acs i jesli usuniemy ten % z dorobku znalazlby sie na 3 miejscu [ok 800] ale mialby uprawnienia do nagrody

      ostatnio na sd jeden zawodnik rzezil w sprawie nagrody ktorej nie dostal bo zrobil 2 rw za malo, tu wiadomo ze sam jest sobie winny, natomiast w/w gracz przegral nagrode bo zrobil 1 rw za duzo :)
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Jakbym grał o WŁ, to policzyłbym sobie wszystko od A do Z, aby nagrody nie stracić. Może i zrobił za dużo o 1RW w ACS, ale mógl też zrobić więcej lub lepsze RW solo. Te zasady nie pojawiły się przecież wczoraj. Nie twierdzę, że ten punkt regulaminu jest ok, ale Elmo mógł jednak sobie policzyć czy jednym ACS nie zaprzepaści sobie szansy na WŁ.


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • Rzeczywistość faktycznie zweryfikowała te zasady i pokazała, że na kilkunastu uni zadziałały, tylko na pojedynczych były jakieś kłopoty. Oczywiście jeśli się da, to warto spróbować coś poprawić i postaramy się to zrobić, ale też nie ma co liczyć na to, że uda się znaleźć jakieś idealne rozwiązanie które będzie działało super absolutnie wszędzie. S&D na każdym uni jest unikalne.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • to nie byl acs zrobiony ostatniego dnia a zreszta nabicie slaba flota 5k % w stosunkowo krotkim czasie tez nie nalezy do najlatwiejszych zadan, ale tu absolutnie nie chodzi o to czy powinien cokolwiek liczyc, problemem jest fakt ze chcac liczyc sie w klasyfikacji lowcy musialbys odmawiac udzialu w acs wlasnej druzyny co jest troche absurdalne, ten problem nie wystepuje w zadnej innej klasyfikacji indywidualnej

      napisze tez ze nie da wymazac raportu na zyczenie gracza ktory go zrobil, to zrodzi jeszcze wiecej problemow, sporo komplikacji nastreczyloby tez jakies oddzielanie rw solo i acs, ogolnie dotychczasowy system zamieszczania rw jest nie do ruszenia, jesli mialaby byc wprowadzona jakas zmiana to tylko w sposobie naliczania %/pkt militarnych oraz innych


      edit:

      przyszlo mi do glowy cos takiego - zostawiamy wszystkie obecne zasady takie jak teraz sa ale dorzucamy jeden podpunkt uruchamiany tylko i wylacznie po zakonczeniu s&d gdyby okazalo sie ze potencjalny zwyciezca walecznego lowcy nie kwalifikuje sie do nagrody ze wzgledu na niewystarczajaca ilosc % solo, wtedy takiemu graczowi liczy sie jeszcze jednorazowo dodatkowe bonusy jako % solo

      1) liczba rw jest mnozona x100% = np 50rw = 5000%
      2) liczbe zniszczonych km ksiezycow zamienia sie na % i dzieli przez 10 = np 10000km = 1000 %

      jesli i wowczas dany gracz nie spelnia warunkow wtedy nie dostaje nagrody ktora przechodzi na kolejnego na liscie (tu takze liczymy bonusy w przypadku braku kwalifkacji ale dopiero wtedy gdy pierwszy na liscie zostal definitywnie skreslony)
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Ciernik [COMA] ().

    • Super, a jak będzie dwóch pretendentów do nagrody WŁ, zbliżone punkty w klasyfikacji i jeden z nich zrobi ACS, który przekreśli jego szanse na wygraną, to co? Mamy na siłę szukać wzorów, bonusów, czy innych obostrzeń, żeby jednak dostał tą nagrodę? Pomimo, że graczowi z drugiego miejsca należałaby się równie bardzo? To jest nie fair.

      Jak ktoś boli się stracić swoją pozycję, to przecież polecieć w ACS może, ale RW nie musi już wrzucać.



    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      edit:

      przyszlo mi do glowy cos takiego - zostawiamy wszystkie obecne zasady takie jak teraz sa ale dorzucamy jeden podpunkt uruchamiany tylko i wylacznie po zakonczeniu s&d gdyby okazalo sie ze potencjalny zwyciezca walecznego lowcy nie kwalifikuje sie do nagrody ze wzgledu na niewystarczajaca ilosc % solo, wtedy takiemu graczowi liczy sie jeszcze jednorazowo dodatkowe bonusy jako % solo

      1) liczba rw jest mnozona x100% = np 50rw = 5000%
      2) liczbe zniszczonych km ksiezycow zamienia sie na % i dzieli przez 10 = np 10000km = 1000 %

      jesli i wowczas dany gracz nie spelnia warunkow wtedy nie dostaje nagrody ktora przechodzi na kolejnego na liscie (tu takze liczymy bonusy w przypadku braku kwalifkacji ale dopiero wtedy gdy pierwszy na liscie zostal definitywnie skreslony)
      Tylko zauważ, że jedno uni drugiemu nie równe. Na quantum 5000% to jest prawie nic, a na młodym uni z orędkośćią x1 to już bardzo, bardzo dużo. Obecny system na większości uni działa jak trzeba, a to co zaproponowałeś działałoby strasznie różnie na różnych uniwersach (na młodszych nie dałoby się chyba nie dostać nagrody, na starszych to by nie działało praktycznie wcale). Poza tym nie jestem fanem takich zapisów wprowadzanych na silę. Jeśli mamy coś zmienić, to musi być coś co będzie się sprawdzało na różnych uni i co będzie lesze od obecnego systemu, który wbrew narzekaniom wcale nie jest taki zły.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • wystarczy liczyc tylko i wylacznie starcia solo bez ACSow problem rozwiazany nikt wtedy nie bedzie musial sprawdzac i liczyc czy moze leciec czy jednak nie bo % bedzie za duzo zastanawiac sie czy da rade nadrobic brakujace % w starcioach solo czy nie jak komus bedzie sie nalezala taka nagroda to ja poprostu dostanie wtedyu nie ma znaczenia czy uni jest stare czy nowe bo o to chyba chodzi o zabawe zeby latac w SD i robic % dla druzyny a nie liczyc % czy mozna leciec bo wtedy mozna byc wyeliminowanym przez jakies dziwne obostrzenia
      cala prawda "rynku" pozdrawiam

      Johnkopytko z klanu Kopytkow
      Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Elmo[Wieiworak] ().

    • Niestety, ale liczenie do WŁ tylko starć solo odpada z przyczyn technicznych. Program do liczenia jest jaki jest i pewnych rzeczy nie tu przeskoczymy (bo wątpię, że tak jak kilka lat temu pojawi się użytkownik który sam z siebie napisze nam program dostosowany do obecnych zasad).

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Toadie napisał(a):

      Tylko zauważ, że jedno uni drugiemu nie równe. Na quantum 5000% to jest prawie nic, a na młodym uni z orędkośćią x1 to już bardzo, bardzo dużo. Obecny system na większości uni działa jak trzeba, a to co zaproponowałeś działałoby strasznie różnie na różnych uniwersach (na młodszych nie dałoby się chyba nie dostać nagrody, na starszych to by nie działało praktycznie wcale). Poza tym nie jestem fanem takich zapisów wprowadzanych na silę. Jeśli mamy coś zmienić, to musi być coś co będzie się sprawdzało na różnych uni i co będzie lesze od obecnego systemu, który wbrew narzekaniom wcale nie jest taki zły.


      no coz, nie zwracam uwagi na speeduni, inne mnozniki? :)

      Tygrys`glodny napisał(a):

      Super, a jak będzie dwóch pretendentów do nagrody WŁ, zbliżone punkty w klasyfikacji i jeden z nich zrobi ACS, który przekreśli jego szanse na wygraną, to co? Mamy na siłę szukać wzorów, bonusów, czy innych obostrzeń, żeby jednak dostał tą nagrodę? Pomimo, że graczowi z drugiego miejsca należałaby się równie bardzo? To jest nie fair.

      Jak ktoś boli się stracić swoją pozycję, to przecież polecieć w ACS może, ale RW nie musi już wrzucać.


      kazdy z pretendentow moze zrobic acs ktory wywinduje mu % w gore, jesli drugi tego nie zrobil to znaczy tylko tyle ze ten pierwszy bardziej sie staral, najpierw trzeba klasyfikacje wygrac aby uruchomic podpunkt i aby pokryc niedobor % solo trzeba jednak tez miec sporo rw / niszczen czyli ogolnie [ciach]

      uwazam ze naszym podstawowym celem powinno byc zwiekszanie aktywnosci i ilosci rw a nie ich ograniczanie, jezeli gracz nie wrzuci acs w obawie przed utrata pozycji wł to ucierpi na tym jego druzyna


      moze wiec inna modyfikacja tego podpunktu nie dodajacy mam nadzieje zbyt wiele pracy: po zakonczeniu rozgrywki sd zwyciezca walecznego lowcy ktory nie spelnia kryterium % solo otrzymuje mozliwosc eliminacji do 1 lub 2 rw acs ze swojego dorobku, eliminacja dotyczy wylacznie wł, w innych statystykach zostaje utrzymana, jesli po odjeciu tych % acs nadal zachowa premiowane miejsce i spelni prog to dostanie nagrode, zobrazuje to przykladem w ktorym uzyje % zamiast pkt

      1) nick - 1 rw 500 % solo i i 1 rw 1000 % acs = 1500 %
      2) nick - 1 rw 400 % solo = 400 %

      zwyciezca moze zadeklarowac usuniecie danego acs, w tym wypadku 1000%, jak widac zachowuje pierwsza pozycje wiec dostanie nagrode, jezeli jednak nr 2 bedzie mial np. 600 % solo wtedy nr 1 po usunieciu acs bedzie mial mniejszy dorobek i wtedy przegrywa
      Moderator Tygrys`glodny:
      Upominam za pseudocenzurę.
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • wakat napisał(a):

      Czas upływa, a zgłoszeń mało... proszę nie czekać na ostatnią chwilę, omija Was dużo zabawy i cenne nagrody ;>


      Wydaje mi się, że sporo osób nie zgłasza się, ponieważ wymagane jest podanie składu swojej floty. Nie każdy chce się tym dzielić.
      Może wystarczy wysłać takie zgłoszenie do Opiekuna projektu albo zmienić treść zgłoszenia podając np. wartość floty (punkty).
    • Zastrzeżenia co do podawania stanu swojej floty towarzyszą S&D od samego początku. Nie bardzo widzę możliwość wyeliminowania takowego obowiązku albowiem jakiekolwiek inne rozwiązanie, które mi przychodzi do głowy będzie powodować znaczny spadek przejrzystości podziału na drużyny, co skutkować będzie tylko podejrzeniami o "spiski", "ustawki" i inne tego typu zachowania.

      Abstrahując już od tego, jak wiele osób siedzi na tyle często na koncie, aby rzeczywiście unikać każdej sondy, która leci "wybadać" teren oraz faktu, iż bardzo podobne zastrzeżenia można mieć do zamieszczania rw w ST czy nawet w tematach wojennych.
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
    • chemikos napisał(a):

      wakat napisał(a):

      Czas upływa, a zgłoszeń mało... proszę nie czekać na ostatnią chwilę, omija Was dużo zabawy i cenne nagrody ;>


      Wydaje mi się, że sporo osób nie zgłasza się, ponieważ wymagane jest podanie składu swojej floty. Nie każdy chce się tym dzielić.
      Może wystarczy wysłać takie zgłoszenie do Opiekuna projektu albo zmienić treść zgłoszenia podając np. wartość floty (punkty).

      Widać, że chemiś górnikiem jesteś, ni wiem jak postawiłeś te 800 gs i resztę tej szybkiej floty.
      Przyczyna jest inna. Nie chcę nam się, bo nie ma na co latać. Bo na kogo? Na Ciebie? Skoro Ty wiecznie się palisz od rana do wieczora przez ostatnie 6 miesięcy.
      A SD nie polega na redukcji satek czy złomowaniu samych detków ekonobów, chociaż migotka zawsze wstawi to jako starcie tytanów :E hahaha.
      Na Q gra mało osób, większość to ekonoby, czekająca na moonach aż lotnik wyleci, albo wchodzi albo przepał.
      Osób grających flotą jest garstka i to zazwyczaj ufs, tak też się do nich zaliczam, żeby nie było sapów.
      Więc ogólnie uni Q upada, wymiera.. Nawet po podniesieniu nagrody do 7kk, pl1 się nie zachęcił tym faktem, może nie zauważył, albo po prostu też mu się nie chcę.
      Takie jest moje zdanie.

      PS pl1 się z nim nie zgadza.
      PS2 pozdrawiam Rudą :*

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Marys ().

    • DarthMario. napisał(a):


      Widać, że chemiś górnikiem jesteś, ni wiem jak postawiłeś te 800 gs i resztę tej szybkiej floty.

      Też się czasami nad tym zastanawiam :) . Dziwne, że do tej pory nikt mnie nie złapał, ale to pewnie dlatego, że "nie chce się" Wam.

      To, że "leń" dopada prawie wszystkich wcale mnie nie dziwi, wiem sam po sobie. Zgadzam się z Tobą, że jest to główny powód małej ilości zgłoszeń, ale chyba nie jedyny.
      W sumie napisałem tego posta po rozmowie z pewnym graczem. Stwierdził, że mógłby się zapisać, ale "wstyd" Mu wpisać skład swojej floty (taki mały w porównaniu do topowych flot), dlatego zaproponowałem coś innego.

      PS: miałem coś jeszcze napisać, ale no "nie chce mi się" ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez chemikos ().

    • chemikos napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):


      Widać, że chemiś górnikiem jesteś, ni wiem jak postawiłeś te 800 gs i resztę tej szybkiej floty.



      To, że "leń" dopada prawie wszystkich wcale mnie nie dziwi, wiem sam po sobie. Zgadzam się z Tobą, że jest to główny powód małej ilości zgłoszeń, ale chyba nie jedyny.
      W sumie napisałem tego posta po rozmowie z pewnym graczem. Stwierdził, że mógłby się zapisać, ale "wstyd" Mu wpisać skład swojej floty (taki mały w porównaniu do topowych flot), dlatego zaproponowałem coś innego.

      PS: miałem coś jeszcze napisać, ale no "nie chce mi się" ;)


      Chemikos to powiedz mu, że istnieje coś takiego jak nagroda Walecznego Łowcy wprowadzona własnie dlatego aby każdy w S&D znalazł coś dla siebie. Nie uważam, że Q wymiera. Poza tym, co komu szkodzi się zgłosić (tutaj piję do Marysi) przecież i tak wszyscy latają.
    • Już wcześniej gracz na uni gdzie top1 ma poniżej 50kk punktów nie mógł wybrać nagrody wartej więcej niźli 1kk surowców nie ma więc w tym przypadku mowy o obniżeniu wartości nagrody.

      Zawsze takoż obowiązywało ograniczeni w wysokości nagrody dla graczy poniżej 20 kk punktów, jak również próg 5% wartości konta. Na czy więc ma Twoim zdaniem polegać ograniczenie?

      Abstrahując już od faktu, iż obecny system określania wysokości nagród jest uzależniony w znacznie większym stopniu od ilości punktów zgromadzonych prze konkretnego gracza, co raczej nie wydaje się być wadą.
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
    • W przypadku gdy top 1 ma ponad 100kk to gracz mający 30kk pkt wcześniej mógł otrzymać nagrodę wartą 1,5kk pkt a w tej chwili tylko 1kk wcześniej było 5% teraz jest 2% nie mniej niż 1kk dopiero kiedy gracz przekroczy 75kk pkt będzie mógł zgarnąć więcej niż 1,5kk.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cezus44 ().

    • Nowe zasady przyznawania nagród miały właśnie takie sytuacje ograniczyć, bo w sytuacji przedstawionej przez Ciebie wartość nagrody była uzależniona tylko od punktacji gracza top1, na co przecież dany gracz ma raczej mały wpływ.

      Utrzymanie poprzednich zasad przyznawania nagród prowadziłoby do występowania co raz częstszych tego typu problemów, zwłaszcza, iż cięzko było objąć tą metodą wszystkie uniwersa, których rozpiętość punktowa jest co raz większa, a i same punktacje - co raz wyższe.
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.