Ogłoszenie S&D - wątek dyskusyjny

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • wersja 6 jest kompletna porażką -_- , w trakcie lotu na kogos nim sie sprawdzi czy jest czy czasem nie kampi w tej wersji co teraz jest mozna wyłapać pięknego złoma bo wprowadzili jakiś przycisk start? co to ma być?chyba twórcy tej wersji robia jakies pośmiewisko z graczy czy co? czy to ma byc gra do ekowców? bo na tym co teraz jest nie da sie normalnie grać, jak na moje oko żenada .
    • W ostatniej aktualizacji konwertera ogotcha została dodana opcja tworzenia nagłówków do S&D. W opcjach, trzeba znaleźć pole "Wygląd raportu" i zaznaczyć "pl- Seek&Destroy". Samemu trzeba jedynie zmienić tag sojuszu nazwę drużyny. W przypadku ataku ACS trzeba jeszcze usunąć nicki pozostałych graczy i zostawić swój, no i oczywiście obliczyć % przysługuje, jeśli wasza flota nie była największą w starciu.

      Szkoda tylko, że dodano to w przedostatnim dniu zabawy dla obecnych uniwersów, ale może kolejnym się przyda :)

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      nowe ujecie graficzne raportu szpiegowskiego wymaga recznego wpisywania czesci danych do ss, w takich warunkach np. walka o aktywiste nie ma sensu, ja wolalbym poczekac na nowe narzedzia



      Zawsze jest coś takiego jak Skynet, dzięki czemu po kliknięciu w raport, poniżej jest przycisk SpeedSim i po naciśnięciu go, przeglądarka google chrome otwiera nową kartę ze speedsimem. gdzie wszystkie dane. nawet swoje techy i planetę startową są wpisane. trzeba jedynie uzupełnić dane czym chce się lecieć. jeśli więc wpisywanie wszystkiego samodzielnie dla Ciebie jest problemem to polecam te narzędzie google.
    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      apeluje o niewprowadzanie kolejnej sd na u68 do czasu wyprostowania niedorobek wersji 6.0


      Cierniku nie jest tak źle jak myślisz.

      Wpisywanie flo/obrony do ss trochę dłużej trwa aczkolwiek już się poprawiło kopiowanie.

      Ale w wersji 6 jest udogodnienie niwelujące ww problem.
      Po skanowaniu patrzysz na raporty i bez otwierania ich w kilka minut możesz z dużej ilości wyłapać te warte zainteresowania.
      W każdym raporcie masz wartość floty i obrony + sura więc na oko bez liczenia wiesz czy Cię on interesuje.

      Przykładowo ja uzyskałem na nowym interfejsie 113rw w 20dni gry. Gdyby nie leniwy początek to by było jeszcze więcej :xwink:
    • Nie tylko Taurus ale jeszcze Draco, Quantum nie mają, bo na nich S&D w tej edycji już się odbyło przed łączeniem.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Waleczny Łowca:

      wymagania: dzielenie liczby punktów militarnych przez ilość zaliczonych procentów w rozgrywce - ten u kogo na 1% przypada najmniej punktów otrzymuje nagrodę

      Obostrzenie: ponad połowa zaliczonych procentów musi być osiągnięta ze starć solo





      obostrzenie do zmainy jest idiotyczne czego doswiadczylem zrobilem jednego acsa i 59 rw solo niestety nie bede do tego liczony gdyz nie osiagnalem tych 50%(smieszne jest to ze gdybym nie lecial w tym acsie to pewnie tez bym bez tego rw wygral w tej kategorii dlatego ze mialem bardzo mala flote podczas startu sd mniejsza wartosc niz 1kk) co jest dla mnie krzywdzace osobiscie wniskowalbym o zmodyfikowanie tego podpunktu na dwa warianty


      1. Obostrzenie: ponad połowa zaliczonych procentów musi być osiągnięta ze starć solo jesli wymagany prog nie jest osiagniety liczone sa procenty osiagniete tylko z starc solo

      2. Obostrzenie: ponad połowa zaliczonych procentów musi być osiągnięta ze starć solo badz 90% starc to starcia solo

      3. Obostrzenie: licza sie tylko starcia solo



      edit. w obecnej chwili jesli ktos ma mala flote to ten podpunkt jest jakby kara dla graczy ktorzy maja malutkie floty w porownaniu do innych za to ze sa zabierani w acsy druzyna zyskuje % ale sam taki gracz jak widac po moim przypadku traci
      cala prawda "rynku" pozdrawiam

      Johnkopytko z klanu Kopytkow
      Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Elmo[Wieiworak] ().

    • Podpunkt ten został napisany tak a nie inaczej ażeby uniknąć prób "naginania zasad", tj. w sytuacji kiedy gracz ze znacznie mniejszą flotą ma znajomego ze znacznie większą i dołączą się do ataku ACS tylko i wyłącznie po to aby wygrać nagrodę dla Walecznego Łowcy [albowiem ich flota nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla wyniku bitwy], niwecząc tym samym wysiłki innych graczy, którzy albo znajomych z odpowiednio duża flotą nie mają albo zalogowali się za późno aby z uprzejmości innego gracza skorzystać.

      Usunięcie tegoż obostrzenia nie wchodzi zatem w rachubę.

      Co do Twoich propozycji - pierwsza i druga rodzą dużo potencjalnych problemów i niejasności - czemu bowiem jednemu graczowi zaliczymy tylko starcia solo a innemu, do tej samej klasyfikacji, zaliczymy wszystkie rw bo nie przekroczył progu 50%? czemu dla jednego gracza z wszystkich rw ma być 50% a inny ma mieć liczony od ilości?
      Nie są to jasne i łatwe do zastosowania kryteria.

      Trzecia propozycja ma najwięcej sensu moim zdaniem i się nad nią zastanowimy.
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
    • wakat napisał(a):


      Trzecia propozycja ma najwięcej sensu moim zdaniem i się nad nią zastanowimy.

      Tu się nie ma nawet co zastanawiać, z nagrody o którą miały walczyć małe aktywne floty zrobiła się nagroda pocieszenia dla dużych flot którym nie udało ugrać się głównej nagrody.

      Widać to doskonale po u68, Nekkar i Wasat (na inne nie patrzyłem), czołówka WŁ to duże floty. To jakieś nieporozumienie, a nawet jak pojawiła się mniejsza to została skreślona przez jednego lub dwa ACS. Mimo, że często uzbierała samodzielnie na tą nagrodę (po odliczeniu ACS).

      Kolejna rzecz. To ta na jakiej podstawie liczone są te całe punkty w WŁ.
      wymagania: dzielenie liczby punktów militarnych przez ilość zaliczonych procentów w rozgrywce - ten u kogo na 1% przypada najmniej punktów otrzymuje nagrodę

      Dzielenie punktów militarnych... skąd szary gracz ma wiedzieć o co tak naprawdę walczy? I ile mu brakuje. Skoro startowe punkty militarne nie są nigdzie podane? To, że namieszano ludziom w głowach odnośnie punktów branych pod uwagę ze względu na podawanie przez nich składów flot, a później branie innych statystyk pod uwagę to kolejna rzecz. Dochodzi tutaj także wiarygodność, a duża część graczy nie darzy jakoś szczególnie nią teamu, ani osób z nim współpracujących. Jak się spojrzy na różnice w pkt WŁ między niektórymi graczami to o zwycięstwie przesądzało 20-200k pkt przy flotach za grube miliony... bądźmy poważni.

      Przy moonach, drużynowo, przy aktywiście czy złomiarzy widać ile komu brakuje w trakcie rozgrywki, jak się rozlicza punkty i co trzeba zrobić, żeby wygrać lub nawiązać walkę. A tutaj? Jest, bo jest i tyle. Ktoś na koniec dostanie nagrodę, za nie wiadomo dokładni co.


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

    • Ech, przed przystąpieniem do konkursu powinniście dokładnie czytać nagrody. Kategoria WŁ nie była wprowadzona miesiąc temu, tylko kilka miesięcy wcześniej. Była dyskusja w tym temacie dla graczy i.. mogliście wyrazić swoje zdanie. Większość się na to nie skarży, tylko ktoś, kto przegrał o 20 punktów.

      Punty militarne, w dniu startu rozgrywki, zamieszczamy na forum dla pomocników. Skoro nie wierzysz swojemu opiekunowi, to możesz zapytać się każdego teamowca (włączając w to administratorów), żeby potwierdził.

      Naprawdę, nie podoba mi się to, w jakim kierunku dąży ten konkurs. Nie było takich problemów jak S&D startował. Nie było drużyn urlopowiczów, oszustwa i pretensji, że się nie wygrało nagrody. Liczyła się zabawa.



    • Akurat nie przegralem o 20 punktów... Także malo trafnie. Pretensji o nie wygranie nagrody nie mam, także musisz spróbować z inna argumentacją.

      Wierzysz, nie wierzysz... Kogo to obchodzi. Tu chodzi o przejrzystości. To chyba oczywiste.

      Jak dla mnie nie musi być tutaj żadnych nagród. Tylko jak można zrobić cos lepiej to dlaczego tego nie zrobić? Wiele osób się wypowiadalo, wiele wyraziło swoje zdanie, ja także. Co nie zmienia faktu że jest to dla mnie nowość, bo pierwszy raz mam z nią bezpośrednio do czynienia. Widze teraz jej pewne niedoskonałości, które każdy może zobaczyć po pewnym czasie. I możliwości jej poprawy, także gdzie mam się wypowiedziec jak nie tutaj?


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

    • ustalmy jedno - nikt nikomu nie robi na zlosc ani tez nie probuje oszukac; po prostu liczenie klasyfikacji odbywa sie wg. nakreslonych wczesniej zasad, a zasady, zwlaszcza nowe maja to do siebie ze niestety bardzo czesto weryfikuja sie dopiero w trakcie rozgrywki (dlatego nie zawsze uprzedzisz fakty), doszlo do paradoksalnej sytuacji w ktorej murowany kandydat do zwyciestwa w klasyfikacji walecznego lowcy przegral ja tylko dlatego ze wzial udzial w druzynowym acs, okazalo sie ze moze wystapic przypadek w ktorym reguly sd beda sie wzajemnie wykluczac

      trzeba tak skorygowac zasady walecznego lowcy aby nie wykluczac gry druzynowej a jednoczesnie nie dokladac roboty opiekunom bo od razu pisze ze nikt nie bedzie wisial na kalkulatorze liczac jakies skomplikowane algorytmy, sa trzy wyjscia

      1) znajdziemy zloty srodek
      2) zostawiamy tak jak jest
      3) wywali sie ta klasyfikacje i bedzie jedna nagroda mniej
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • No niestety, jest jak jest. Zmian się dokonuje po odpowiedniej ilości testów/iteracji. Dla przykładu ekonom zgłaszający się do gry z flota za 0.5kk i posiadajacy obronę farmingowa za 4kk jest na starcie spalony.


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

    • nie widze miejsca gdzie moglbys testowac zasady sd w praktyce, a zmiana polegala na wprowadzeniu dodatkowej kategorii, jest to jeden gratis wiecej i chocby dlatego warto pomyslec jak go utrzymac, zwrocmy uwage ze tak czy siak nagrode przyznano tylko ze kolejnemu na liscie

      sd zostalo stworzone z mysla o flociarzach, ekowcy maja swoje dodatki a tutaj nikt im nie bedzie robil taryfy ulgowej
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • sorry bardzo ja nie chce zadnej tarufy ulgowaj ale popatrz sobie na moj przyklad 56 RW 1 ACS i nie lapie sie bo jest obostrzenie mi to i tak wisi bo badania mam slabe najwyzej dostyalbym badanie za 50kk ale jest to wedlug mnie poprostu glupie w chwili gdy SD sie zaczynalo mialem flote za mniej niz 1kk pkt a jednak bylem drugim aktywistom wiec jak dla mnie powinny byc albo liczone tylko starcia solo albo ten podpunkt nie powinien tyczyc wylacznie osiagnietych % ale liczba RW tez powinna sie liczyc tak samo jak w nagrodzie druzynowej



      Uwaga: Uprawniony do otrzymania nagrody jest również ten kto nie osiągnął progu 3% jednak łączna liczba zaliczonych rw wynosić będzie minimum 75% ilości wszystkich zaliczonych rw przypadających na jednego gracza na danym uni



      czy naprawde tak ciezko dostrzec niektorym idiotyzm tamtego obostrzenia?









      Edit

      nawet osoby ktore maja duze floty moga byc pokrzywdzone przez cos takiego wystarczy jedno RW w ACSie na 200k % jak mialo to miejsce i to juz eliminuje praktycznie z takiej nagrody
      cala prawda "rynku" pozdrawiam

      Johnkopytko z klanu Kopytkow
      Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Elmo[Wieiworak] ().

    • Szkoda tylko, że taki młyn wychodzi po rozgrywce, a nie na jej początku. Większość graczy wgl nie zna zasad przydzielania nagród i poznaje je dopiero gdy coś wygra :P
      Z wiarygodnością Opiekuna znów tak nie przesadzajcie, każdy ma swojego przełożonego w Teamie i nie ma prawa by doszło do jakichkolwiek wałków :P
      po za tym nie jesteśmy przydzielani do uni gdzie gramy/graliśmy.
      Jak już mówiłam jednej osobie na pw, proszę nie mylić pkt militarnych z flotą bojową którą podajcie w zgłoszeniach do podziału. To są dwie zupełnie inne rzeczy.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ruda ().

    • Mililion napisał(a):

      wakat napisał(a):


      Trzecia propozycja ma najwięcej sensu moim zdaniem i się nad nią zastanowimy.

      Tu się nie ma nawet co zastanawiać, z nagrody o którą miały walczyć małe aktywne floty zrobiła się nagroda pocieszenia dla dużych flot którym nie udało ugrać się głównej nagrody.

      Widać to doskonale po u68, Nekkar i Wasat (na inne nie patrzyłem), czołówka WŁ to duże floty. To jakieś nieporozumienie, a nawet jak pojawiła się mniejsza to została skreślona przez jednego lub dwa ACS. Mimo, że często uzbierała samodzielnie na tą nagrodę (po odliczeniu ACS).
      A ja proszę, żebyś spojrzał na to z trochę innej strony. Ta nagroda nie ma być nagrodą tylko dla graczy z mniejszymi flotami. Wprawdzie tacy gracze w teorii mają tu łatwiej i taki właśnie był jej zamysł, ale ostatecznie może o nią walczyć każdy. Z góry dużych flot w walce o tą nagrodę wykluczyć nie możemy bo to byłoby nie fair. Jeśli jeden gracz ma 10 razy większą flotę od drugiego to musi zdobyć ponad 10 razy więcej % żeby ją zdobyć, co pozwala walczyć o tą nagrodę graczom z mniejszymi flotami. No ale właśnie, tylko pozwala. Gracz z mniejszą flotą ma łatwiej, ale i tak powinien się trochę wysilić, bo za samo posiadanie małej floty nagród dawać nie będziemy. Jeśli ktoś z małą flotą pomimo takiego handicapu nie da rady, to widocznie na nagrodę nie zasłużył.

      Elmo[Wieiworak] napisał(a):

      e tam mlyn poprostu widac ze mozna to poprawic wiec dlaczego tego nie zrobic od nastepnej edycji
      Na pewno wszystkie wasze propozycje weźmiemy przed startem kolejnej edycji pod uwagę. Jednak obostrzenie z progiem ACS, tak jak napisał wakat, ma chronić przed nabijaniem % dzięki atakom ACS i jego usunięcie odpada. Z kolei niektóre z waszych propozycje są niemożliwe do wprowadzenia z przyczyn technicznych (mówiąc w skrócie: jeśli jakaś zmiana zasad powodowałaby, że robienie jednego podliczenia nagle trwałoby po kilka godzin, to z miejsca ono odpada). Niemniej, problem przeanalizujemy na podstawie danych z ostatniej edycji i w miarę możliwości postaramy się coś zrobić. Wszelkie pomysły na zmiany mile widziane :)

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Elmo[Wieiworak] napisał(a):

      sorry bardzo ja nie chce zadnej tarufy ulgowaj ale popatrz sobie na moj przyklad 56 RW 1 ACS i nie lapie sie bo jest obostrzenie


      wlasnie do tego przykladu caly czas sie odnosze, swoja droga lowca funkcjonuje na obecnych zasadach juz troche czasu i to dopiero pierwszy przypadek kiedy okazalo sie ze jednak moze dojsc do paradoksu, czyli jest prawie dobrze :P
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl