Ogłoszenie S&D - wątek dyskusyjny

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Mililion napisał(a):

      Nawet przy moonkillu 40x300% to zaledwie 12k%, każdy złomiarz bez większego problemu powinien zrobić taki %
      No nie do końca tak jest... Na u69 częstotliwość ST jest bardzo duża w porównaniu z innymi serwerami o prędkości x1 a % powyżej 10k, ba nawet powyżej 5k nie było już bardzo dawno... Flot na % powyżej 12k o którym piszesz jest stosunkowo niewiele a te które są to zezłomować solo może jedynie kilku graczy z mocnymi flotami. Może u Ciebie na na unii wygląda to inaczej, nie wiem. A przyznawanie % dla najlepszego złomiarza za zniszczenie moona z którego nie ma pz to przecież absurd...
      Ciap Ty jak nie masz nic konstruktywnego do dodania w temacie to może lepiej nie wtrącaj wszędzie swoich 3 groszy :)
    • Vesper91 napisał(a):

      A przyznawanie % dla najlepszego złomiarza za zniszczenie moona z którego nie ma pz to przecież absurd...

      Dokładnie. Jasno wymienione są 3 kategorie: aktywista, złomiarz, niszczyciel księżyców, i za nie przysługują nagrody. O ile pierwsza kategoria może łączyć się z drugą i z trzecią z uwagi na ilość wklejonych RW lub raportów z NM, o tyle druga nie jest w żaden sposób tożsama trzeciej. Złomiarz złomuje floty, z których jest złom. Niszczyciel księżyców niszczy księżyce, z których złomu nie ma. Nie chodzi mnie o łączenie nagród. Wskazuję pewną korelację między kategoriami. Druga i trzecia powinny być jasno i wyraźnie rozdzielone jakimś punktem regulaminu.


      UNI 39: OFF
      UNI 40: OFF
      UNI 69: OFF
      UNI Nekkar: ON
    • Mówiąc 12k% w domyśle jest suma z mniejszych RW... sam napisałeś:

      Vesper91 napisał(a):

      Na u69 częstotliwość ST jest bardzo duża w porównaniu z innymi serwerami o prędkości x1

      Także, nie musi być duże, a dużo. Po prostu daliście ciała na u69 i przez to wygrali ludzie niszczący moony. Dlatego ten płacz, nic poza tym.

      Jedyne co można zmienić to liczyć 2x mniejsze procenty za zniszczenie moona z względu na próg ST (u Was 300% na starszych 600).



      xLORD SITHx
      Wskazuję pewną korelację między kategoriami. Druga i trzecia powinny być jasno i wyraźnie rozdzielone jakimś punktem regulaminu.

      No pewnie... i odebrać czasem jedyną szansę małym flotom na jakąkolwiek walkę o nagrodę/punkty.


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mililion ().

    • też wtrącę swoje trzy grosze

      też mi się dużo rzeczy nie podoba w S&D zwłaszcza że to ma być rozrywka i poznawanie graczy z którymi nigdy wcześniej się nie latało a wręcz przeciwnie jeden na drugiego szczerzył zęby...

      Vesper ma dużo racji Moonkile powinny zostać ale nie tak jak to jest teraz - powinna być dla nich klasyfikacja tylko i wyłącznie najlepszy niszczyciel Księżyców - procent może zostać dla drużyny i wtedy to będzie fer, w takim regulaminie jest dla mnie to żenada zdobyć złomiarza za coś gdzie się nie widziało nawet pół złomu

      druga sprawa - każde RW minusowe nie powinno być zaliczane do zabawy - gdyż nie widzę sztuki rozbicia pół swojej floty o bunkier pod koniec SD lub poświęcenie jednego gracza - który i tak kończył grę lub coś w ten deseń - RW powinno być zliczone tylko wtedy kiedy jest to rozgrywka plusowa!

      trzecia sprawa Drużyna powinna mieć prawo wymiany lub wyrzucenia gracza ze swojej drużyny po 7 dniach - bez RW z jego strony - w końcu niech team pomyśli jak to zrobić aby niektórzy gracze nie psuli zabawy innym...(przykład Uni69 gdzie gracz dwukrotnie się zgłosił i dwukrotnie nie zrobił nawet pół RW)

      czwarta rzecz, która mnie nurtuje to RW gdzie większość procentów jakie uzyskał gracz do zabawy w danym RW jest zrobiona ze swojej floty - nie powinna mieć yo miejsca, dlatego takie RW nie powinno być zaliczone

      Imperare sibi maximum imperium est



      ST#262 NEKKAR ON
      ST#2 WASSAT- OFF

      ST#87 Uni69 - OFF
      ST#67Fenrir - OFF
      ST#3 Dorado - ON
      ST łącznie - 421
    • Vesper91 napisał(a):

      Ciap Ty jak nie masz nic konstruktywnego do dodania w temacie to może lepiej nie wtrącaj wszędzie swoich 3 groszy
      Jako osoba aktywnie biorąca udział w S&D mam prawo się wypowiadać....
      ...a przepraszam niszczę tylko moony i jako człowiek niższej kategorii nie mam prawa wypowiadać się.
      Przepraszam. Mam nadzieję że mi Pan wybaczy! :fsad:

      A tak serio...
      Kto Ci broni niszczyć moony szarakom? Jak nie wyrabiasz flotą niszcz moony.
      Niestety niszczenie moonów, nawet szarakom, sporo kosztuje. Były przypadki że moon padł w 12 fali a GS padły w 11 próbach. :E
      Nagroda jest miłym dodatkiem żeby chociaż wyjść na zero.



      ZDOBYWCA1

      trzecia sprawa Drużyna powinna mieć prawo wymiany lub wyrzucenia gracza ze swojej drużyny po 7 dniach - bez RW z jego strony - w końcu niech team pomyśli jak to zrobić aby niektórzy gracze nie psuli zabawy innym...
      Próbowaliście tego zapisu:
      2. Leader drużyny ma prawo wnioskować o wymianę gracza, oraz ubiegać się o zastępstwo za wykluczonego, jednak taka wymiana nie może spowodować zachwiania równowagi wartości flot a ilość graczy musi pozostać taka sama. Zamiana musi być zaakceptowana przez Radę Projektu.
      ?

      druga sprawa - każde RW minusowe nie powinno być zaliczane do zabawy - gdyż nie widzę sztuki rozbicia pół swojej floty o bunkier pod koniec SD lub poświęcenie jednego gracza - który i tak kończył grę lub coś w ten deseń - RW powinno być zliczone tylko wtedy kiedy jest to rozgrywka plusowa!
      czwarta rzecz, która mnie nurtuje to RW gdzie większość procentów jakie uzyskał gracz do zabawy w danym RW jest zrobiona ze swojej floty - nie powinna mieć yo miejsca, dlatego takie RW nie powinno być zaliczone
      We wojnach na u8 często mieliśmy zapisy:
      + RW musi być zyskowne
      + RW musi powstać na flocie (nie można latać na satelity albo musi być choć jeden statek bojowy)
      + RW musi być w większości z floty przegranego

      Każdy ma swoje minusy...
      Zysk? Duże ST są zazwyczaj bez zysku. Szablonowym tutaj jest RW z u67 gdzie każda ze stron miała ok 30kkk surowców strat. W takim modelu RW by się nie liczyło do SD.
      Większość %? Można zrobić RW w którym większość PZ będzie z agresora ale on i tak wyjdzie na plus.
      Trzeba by zastosować "albo" i połączyć dwa warunki.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • ZDOBYWCA1 napisał(a):

      druga sprawa - każde RW minusowe nie powinno być zaliczane do zabawy - gdyż nie widzę sztuki rozbicia pół swojej floty o bunkier pod koniec SD lub poświęcenie jednego gracza - który i tak kończył grę lub coś w ten deseń - RW powinno być zliczone tylko wtedy kiedy jest to rozgrywka plusowa!

      A jak ktoś ukradnie Ci złom? To będziesz na minus i co wtedy? Sztuką nie jest się rozbić, sztuką jest się rozbić tak, żeby zysk z nagrody spowodował to, że będzie się na plus. Nie mówiąc o tym, że przeciwnik będzie miał niewiele czasu na reakcję. Taktyka jest w głównej mierze esencją tej gry.


      ZDOBYWCA1 napisał(a):

      trzecia sprawa Drużyna powinna mieć prawo wymiany lub wyrzucenia gracza ze swojej drużyny po 7 dniach - bez RW z jego strony - w końcu niech team pomyśli jak to zrobić aby niektórzy gracze nie psuli zabawy innym...(przykład Uni69 gdzie gracz dwukrotnie się zgłosił i dwukrotnie nie zrobił nawet pół RW)

      Od tego masz lidera drużyny, żeby nim był, a nie tylko nickiem i statystykami. On ma takie prawa - drużynie się coś nie podoba, uzgadniają coś z lidem i idą do opiekuna. Był takie przypadki, wystarczy chcieć.

      ZDOBYWCA1 napisał(a):

      czwarta rzecz, która mnie nurtuje to RW gdzie większość procentów jakie uzyskał gracz do zabawy w danym RW jest zrobiona ze swojej floty - nie powinna mieć yo miejsca, dlatego takie RW nie powinno być zaliczone

      Przy złomie w RW innym niż 30% takie przypadki to bardzo częsta rzecz. Nie mówiąc o RW w którym leci się po surowce, a nie na samą flotę. Jest zwycięzca określony przez raport i tyle to ma sens. Jeżeli chciałbyś dodać jakieś dodatkowo zaostrzenia do RW to po pierwsze miałbyś ich mniej (bylo by nudno), po drugie każdy musiałby znać nie wiadomo ile elementów regulaminu (przy obecnym regulaminie wiele osób ma problem z jego przeczytaniem nie mówiąc o zrozumieniu). Szczerze mówiąc nie chciałbym się zastanawiać z każdym wylotem, czy przypadkiem nie będzie 0,005% więcej z mojej floty niż przewiduje regulamin. Dodatkowe zaostrzenia wprowadzą więcej problemów niż to jest warte.

      ps. fair
      ps.2. Nikt nie broni nikomu niszczenia moonów... Wam też.


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

    • ZDOBYWCA1 napisał(a):

      popatrz się to może jeszcze niech zrobią procent za prawie udane RW - niszczenie moonów to nie złomiarz czy to tak ciężko pojąć ??

      Twój żal wynika tylko z tego, że przegrałeś w klasyfikacji złomiarza właśnie przez moon-kille. Nic innego. Ciężko to zrozumieć?


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mililion ().

    • Mililion napisał(a):

      Twój żal wynika tylko z tego, że przegrałeś w klasyfikacji złomiarza właśnie przez moon-kille. Nic innego. Ciężko to zrozumieć?



      nie kolego mylisz się nie przegrałem dzięki niszczeniu księżyców i nie o to chodzi w tej dyskusji, która jak widzę jest jałowa niszczenie moonów to nie złomiarz i tyle tak ja górnik nie flociarz i jak czarne nie jest białe flustrujesz to się TY bo zapewne jedno co potrafisz w tej zabawie to właśnie latać na mony idlerków dlatego tak zacięcie bronisz tego punktu regulaminu - jak byś miał choć odrobinę żyłki bycia flociarzem to byś widział sens w tej dyskusji
      bez odbioru

      Imperare sibi maximum imperium est



      ST#262 NEKKAR ON
      ST#2 WASSAT- OFF

      ST#87 Uni69 - OFF
      ST#67Fenrir - OFF
      ST#3 Dorado - ON
      ST łącznie - 421
    • Mililion napisał(a):

      Twój żal wynika tylko z tego, że przegrałeś w klasyfikacji złomiarza właśnie przez moon-kille. Nic innego. Ciężko to zrozumieć?
      Ty nadal nie rozumiesz tego o czym mówimy... Zaliczanie % z niszczenia moona do klasyfikacji najlepszego złomiarza można porównać mniej więcej do sytuacji w której grałbym w totalizatorze sportowym w loterii Multi Lotek a nagrodę dostał za Dużego Lotka.
      Zresztą stwierdzam, że i tak dyskusja nie ma sensu bo i tak jak każda inna nie zmieni kompletnie nic w zapisach zasad S&D :P
      Trwajmy dalej w chorym systemie a za pewien czas nikt już w tym projekcie nie będzie chciał wziąć udziału tak jak w tej edycji miało to miejsce bodajże na dwóch serwerach...
    • Mililion napisał(a):

      Twój żal wynika tylko z tego, że przegrałeś w klasyfikacji złomiarza właśnie przez moon-kille. Nic innego. Ciężko to zrozumieć?

      ciap napisał(a):

      Uuu ale poleciała obraza do jednego z lepszych złomiarzy z u41/u68.

      PS, Mili nie lubię Cie



      a widzisz a zachowuje się w tej dyskusji jak noobek co mnie bardzo dziwi i nie tylko moje wrażenie takie :P

      Imperare sibi maximum imperium est



      ST#262 NEKKAR ON
      ST#2 WASSAT- OFF

      ST#87 Uni69 - OFF
      ST#67Fenrir - OFF
      ST#3 Dorado - ON
      ST łącznie - 421
    • ZDOBYWCA1 napisał(a):

      (...) flustrujesz to się TY bo zapewne jedno co potrafisz w tej zabawie to właśnie latać na mony idlerków dlatego tak zacięcie bronisz tego punktu regulaminu - jak byś miał choć odrobinę żyłki bycia flociarzem to byś widział sens w tej dyskusji
      bez odbioru

      Zapewne masz rację :E


      Vesper91 napisał(a):

      (...) dyskusja nie ma sensu bo i tak jak każda inna nie zmieni kompletnie nic w zapisach zasad S&D
      Trwajmy dalej w chorym systemie a za pewien czas nikt już w tym projekcie nie będzie chciał wziąć udziału tak jak w tej edycji miało to miejsce bodajże na dwóch serwerach...

      Każda dyskusja ma sens. Tylko tutaj nie chodzi o odbieranie szans, czy logiczne podejście do złomowania, a o wyrównywanie szans graczom którzy są słabsi i nie mogą sobie pozwolić na złomowanie. Takie zniszczenie moona to często być lub nie być w grze dla niektórych. Jedyne czego tutaj potrzeba to wyrównanie szans, żeby każdy mógł się bawić. Ale Wy tego nie widzicie, bo niszczenie źle, bo minus to źle... wszystko żeby ustawić rozgrywkę tak żeby było wygodniej. Moon kille są ok, modyfikacja procentu względem progu ST i jest całkiem fajny bilans rozgrywki w tej kwestii.

      Pewnie jak noobek... podkreślę jeszcze raz, każdy chce się bawić KAZDY zrozumcie to. Może to być ekonom z dziesięcioma GSami, a nawet top1000 z 500 pancami


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mililion ().

    • Mililion napisał(a):

      Każda dyskusja ma sens. Tylko tutaj nie chodzi o odbieranie szans, czy logiczne podejście do złomowania, a o wyrównywanie szans graczom którzy są słabsi i nie mogą sobie pozwolić na złomowanie. Takie zniszczenie moona to często być lub nie być w grze dla niektórych. Jedyne czego tutaj potrzeba to wyrównanie szans, żeby każdy mógł się bawić. Ale Wy tego nie widzicie, bo niszczenie źle, bo minus to źle... wszystko żeby ustawić rozgrywkę tak żeby było wygodniej. Moon kille są ok, modyfikacja procentu względem progu ST i jest całkiem fajny bilans rozgrywki w tej kwestii.



      takk zgadzam się z Tobą w 100% aby niszczenie moonów pozostało jak i procenty za nie dla drużyny ale te procenty nie powinny przechodzić na złomiarza gdyż złomu z tego nie ma - więc jaki jest sens bycia złomiarzem jak się nie jest złomiarzem


      edit _ przepraszam jak uraziłem ale teraz ja się troszkę sfrustrowałem pozdrawiam

      Imperare sibi maximum imperium est



      ST#262 NEKKAR ON
      ST#2 WASSAT- OFF

      ST#87 Uni69 - OFF
      ST#67Fenrir - OFF
      ST#3 Dorado - ON
      ST łącznie - 421

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ZDOBYWCA1 ().

    • Mililion napisał(a):

      No pewnie... i odebrać czasem jedyną szansę małym flotom na jakąkolwiek walkę o nagrodę/punkty.

      No i właśnie dlatego powyższa dyskusja nie ma sensu: na siłę stajecie w obronie słabszych flot/graczy.
      Problem, który porusza Vesper, Zdobywca i ja, to zapis, który paradoksalnie nie pozwala słabszym coś ugrać, tylko silniejszym na siłę się rozbijać i nabijać procenty do S&D, przy własnej stracie 1,5kk punktów podczas edycji. Kto strąci więcej moonów? Konto 10kk, czy 1kk? Odpowiedź jest prosta.
      Mam wrażenie, że regulamin S&D to regulamin jakiejś organizacji charytatywnej, ale pomagającej tym, którym nie trzeba. Nie umniejszając przy tym zasługom tego rodzaju organizacjom.


      UNI 39: OFF
      UNI 40: OFF
      UNI 69: OFF
      UNI Nekkar: ON

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez xLORD SITHx ().

    • xLORD SITHx napisał(a):

      No i właśnie dlatego powyższa dyskusja nie ma sensu: na siłę stajecie w obronie słabszych flot/graczy.
      Problem, który porusza Vesper, Zdobywca i ja, to zapis, który paradoksalnie nie pozwala słabszym coś ugrać, tylko silniejszym na siłę się rozbijać i nabijać procenty do S&D przy własnej stracie 1,5kk punktów podczas edycji. Kto strąci więcej moonów? Konto 10kk, czy 1kk? Odpowiedź jest prosta.
      Mam wrażenie, że regulamin S&D to regulamin jakieś organizacji charytatywnej, ale pomagającej tym, którym nie trzeba. Nie umniejszając przy tym zasługom tego rodzaju organizacjom.

      Nie na siłę... tylko dbam o własne podwórko. Za miesiąc będziecie płakać, że nikt nie gra, bo nie ma nowych graczy, a nikt nie myśli jak ich zachęcić, czy utrzymać. Że nie ma żadnej aktywności na uni i nikt kompletnie nie gra. A kto ma napędzać gospodarkę jak nie 'małe firmy'? Właśnie z drobnych elementów buduje się większe i to one znacząco wpływają na całość chociaż większość tego nie widzi. Ja chcę mieć za jakiś czas kolejną flotkę do ustrzelenia, za którą można się uganiać. Personalnie nie widzę żadnego powodu żeby pomagać tym, którzy sobie doskonale radzą lub sami powinni sobie radzić ze względu za to że potrafią (nie róbcie z siebie kalek na siłę). Za organizacjami charytatywnymi sam nie przepadam, bo nie jestem za tym żeby komuś coś dawać, ale za tym żeby nie rzucać kłód pod nogi tym mniejszym którzy chcą coś zrobić. Stąd takie, a nie inne podejście do NM, czy 3% z puli drużyny.

      Widzę, że pijesz do naszego RW z u68... fakt na -1,5kk, a w perspektywie nagród +2,5kk. Jakbyś się bardziej zainteresował i zobaczył jak powstawały większe RW pod koniec edycji widziałbyś, że to bardzo dobre posunięcie taktyczne. Nie można być tak krótkowzrocznym zarówno w pierwszej kwestii jak i drugiej.

      Edit:
      Co do moonów to mógłbyś się zdziwić... przykłady masz w edycjach S&D.

      Edit2:
      Ciapka zaraz napisze, że S&D powoduje to że gracze odchodzą. Tak, ale odchodzą gracze ktorzy i tak w zasadzie są idlerami. Wolę 10 aktywnych flot, niż 50 FSów.


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Mililion ().

    • Kto będzie chcieć grać w OGame, to będzie grać w OGame - to jest fakt.

      Mililion napisał(a):

      Widzę, że pijesz do naszego RW z u68... fakt na -1,5kk, a w perspektywie nagród +2,5kk. Jakbyś się bardziej zainteresował i zobaczył jak powstawały większe RW pod koniec edycji widziałbyś, że to bardzo dobre posunięcie taktyczne. Nie można być tak krótkowzrocznym zarówno w pierwszej kwestii jak i drugiej.

      Źle widzisz. Nie piję do tego RW i nie interesuje mnie u68. Interesuję się jak to ująłeś, swoim podwórkiem. Widać ten minus na 1,5kk pkt to zbieg okoliczności między u68 a u69. Powinieneś się zainteresować tematem zanim posądziłeś mnie o jakieś picie w stosunku do tego Twojego RW; nie bądź tak krótkowzrocznym.


      UNI 39: OFF
      UNI 40: OFF
      UNI 69: OFF
      UNI Nekkar: ON

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez xLORD SITHx ().

    • Mililion jak byś przeczytał ze zrozumieniem co napisał Lord Sith to można by było dalej prowadzić tę dyskusje - który słabszy gracz zostanie pseudozłomiarzem za niszczenie moonów do tego trzeba mieć potężne zaplecze Gąsek - także coraz bardziej mi się wydaje że bronisz siebie lub swoich ziomali (a to hipokryzja) bo na bank nie słabszych graczy

      i druga sprawa myślałem że Proflociarze na Uni68 mają troszkę większe ambicje :P

      i trzecia sprawa bronisz najgłupszego zapisu w historii tej gry i tak masz racje ja w 3 edycji nie będę brał udziału no chyba że się coś zmieni a i uwierz mi że za niedlugo ten projekt umrze dzięki takim obrońcom głupich punktóew regulaminu

      Fajnie jest wypić 5 litrów mleka i dzięki temu wygrać zawody w piciu Wódki :D

      Imperare sibi maximum imperium est



      ST#262 NEKKAR ON
      ST#2 WASSAT- OFF

      ST#87 Uni69 - OFF
      ST#67Fenrir - OFF
      ST#3 Dorado - ON
      ST łącznie - 421

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ZDOBYWCA1 ().

    • xLORD SITHx napisał(a):


      Źle widzisz. Nie piję do tego RW i nie interesuje mnie u68. Interesuję się jak to ująłeś, swoim podwórkiem. Widać ten minus na 1,5kk pkt to zbieg okoliczności między u68 a u69. Powinieneś się zainteresować tematem zanim posądziłeś mnie o jakieś picie w stosunku do tego Twojego RW; nie bądź tak krótkowzrocznym.

      Niestety nie widzę o jakie RW na -1,5kk Ci chodzi, wydawało mi się że w miarę na bieżąco śledziłem także u69 (proszę o RW na pw).


      ZDOBYWCA1 napisał(a):

      Mililion jak byś przeczytał ze zrozumieniem co napisał Lord Sith to można by było dalej prowadzić tę dyskusje - który słabszy gracz zostanie pseudozłomiarzem za niszczenie moonów do tego trzeba mieć potężne zaplecze Gąsek - także coraz bardziej mi się wydaje że bronisz siebie lub swoich ziomali (a to hipokryzja) bo na bank nie słabszych graczy

      A czy ja bronię kogoś kto wygrał klasyfikację złomiarzy dzięki NM? Nie, ja bronię osób które w ten sposób mogą cokolwiek nabić, żeby zaistnieć w S&D. Nie napisałem też nigdzie, że nie chcę tak jak Wy zaliczania % z NM tylko w drużynówce (chociaż widzę lepsze rozwiązanie). Zrobienie kilku NM z % przez słabego gracza będzie w zasadzie nie groźne dla wszystkich, a jemu da jakieś szanse. Tak czy inaczej jeżeli jakiś złomiarz da się wyprzedzić przez NM widocznie nie zasługuje na miano złomiarza (nie chodzi mi tutaj o u69).

      I nie bronię siebie (nie wstawiłem ani jednego NM) i swoich sojuszników także nie (oni też nie wstawili żadnego NM)... także co do 'ziomali' to byłoby na tyle.

      ZDOBYWCA1 napisał(a):

      i druga sprawa myślałem że Proflociarze na Uni68 mają troszkę większe ambicje

      Kolejny raz ktoś próbuje tutaj obrażać innych? W sumie to nie wiem, musiałbyś ich zapytać ;)

      ZDOBYWCA1 napisał(a):

      i trzecia sprawa bronisz najgłupszego zapisu w historii tej gry i tak masz racje ja w 3 edycji nie będę brał udziału no chyba że się coś zmieni a i uwierz mi że za niedlugo ten projekt umrze dzięki takim obrońcom głupich punktóew regulaminu

      Eh... a czy ja bronię tego punktu takim jaki jest?

      ZDOBYWCA1 napisał(a):

      Fajnie jest wypić 5 litrów mleka i dzięki temu wygrać zawody w piciu Wódki

      Spróbuj wypić 5l mleka :E


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mililion ().

    • Mililion napisał(a):

      Ciapka zaraz napisze, że S&D powoduje to że gracze odchodzą. Tak, ale odchodzą gracze ktorzy i tak w zasadzie są idlerami. Wolę 10 aktywnych flot, niż 50 FSów.
      Jeżeli byłby idlerem to skąd bym wiedziała że odchodzi bo ma dość zabawy S&D? Maciej mi to wywróżył? :quasi:
      To że z kimś nie rozmawiasz nie znaczy że jest idlerem. Są to osoby aktywne w swoim gronie, osoby dziennie logujące się do gry.

      Cytat za "ZDOBYWCA1"
      Fajnie jest wypić 5 litrów mleka i dzięki temu wygrać zawody w piciu Wódki
      Spróbuj wypić 5l mleka
      Tez życzę powodzenia xD
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Jestem tego samego zdania co Zdobywca, Vexper i Lotd SITH. Zaliczanie moonkilli do klasyfikacji złomiarza jest zwyczajnie nie fair chociażby z tego powodu że niszcząc moony dorabia się do czterech klasyfikacji, podczas gdy każda inna akcja tylko do trzech. Poza tym, wszyscy piszecie że punkty powinny być za zyskowne akcje. Co to za zysk, jak przez miesiąc traci się 2.5kk pkt, dla nagrody wartej max 1.2kk pkt...

      Robiąc RW nie ingeruję w klasyfikację moonkilli, a niszcząc moona nie powinno się ingerować w klasyfikację złomiarza. Niech procent z moona liczy się dla drużyny, ale złomowanie to nie jest niszczenie księżyców. Zwłaszcza idlerów. W kolejnych edycjach pozapisują się same GSówki i jak komuś w drużynie trafią się ze dwie to powodzenia reszcie drużyn które będą próbowały coś ugrać. Lepiej się opłaca pójść na aktywistę i mieć to w czterech literach, czy na koniec S&D ktoś przypadkiem nie zezłomuje jakiegoś swojego konta na duży procent aby wygrać S&D.

      Podsumowując jestem za zmianą w regulaminie dotyczącej klasyfikacji niszczyciela księżyców:
      Procent zdobyty ze zniszczonego księżyca zalicza się do klasyfikacji niszczyciela księżyców oraz na konto drużyny (no i oczywiście punkt do klasyfikacji aktywistów), ale nie może się zaliczyć do klasyfikacji złomiarzy. Aby zaliczyć RW do klasyfikacji złomiarzy, musi powstać PZ.


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • W związku z przygotowaniami do rozegrania następnej edycji S&D powyższe uwagi zebralisy w całość, wydzieliliśmy z nich kilka wątków, a następnie się do nich ustosunkowaliśmy jako poniżej

      1. podawanie dokładnej daty (dzień, godzina, minuta, sekunda) rozpoczęcia i zakończenia rozgrywki - kierowane były do nas dość liczne zapytania względem tego, kiedy jest ostatni dzień, w którym można zrobić rw liczące się do rozgrywki w związku z czym od następnej edycji będziemy podawać dokładniejsze daty (godzina, minuta, sekunda)
      2. odwieczny problem "lotu bez zysku" - tj. agresor ponosi większe straty niźli obrońca i pomimo tego, iż w raporcie jest wskazany jak wygrany procent nie powinien być zaliczany na jego korzyść/w ogóle niezaliczany - przejrzeliśmy raporty z poprzedniej edycji i jest to zjawisko marginalne w związku z czym oszczędzimy, i Wam i sobie, wprowadzanie wzorów na obliczanie dla kogo liczy się pozostając przy obecnej, bardziej czytelnej metodzie
      3. karanie drużyny jakimiś minusowym procentami za to, że członek/członkowie drużyny zrobili ustawkę względnie zgrzeszyli w innszy sposób - tutaj w zupełnej zgodności stwierdziliśmy, iż wprowadzanie "karnych" procentów czy innych form kar dla danej drużyny za wystepki jednego/kilku członków drużyny, mija się z celem albowiem inni członkowie drużyny nie mają ani wpływu na to co robi ktoś inny ani nie mają nad tym żadnej kontroli
      4. problem dużych rw, które wykluczają słabszych graczy z otrzymania nagrody dla drużyny, nawet jesli duzo latali i wynikło z tego sporo rw mniejszego kalibru - do kryterium 3% wartości rw dodać kolejne, odrębne kryterium - do nagrody dla członka zwycięskiej drużyny kwalifikowałby się również ktoś kto osiągnąłby 75% ilości wszystkich rw zaliczonych na danym uni; przeprowadziliśmy analizę na podstawie poprzedniej edycji i to kryterium "zadziałoby" wylącznie na uniwersach, gdzie ktoś zrobił "potęzne" ST
      5. zaliczanie zniszczonych księzyców - albo nie liczenie w ogóle albo nie zaliczanie tychże do poszczególnych statystyk decydujących o zdobyciu nagród - wyeliminowanie niszczeń moonów tylko dlatego, iż ktoś ma z tego powodu problemy z wygraniem klasyfikacji najlepszego złomiarza nie przemawia do nas; niestety występują równiez inne okoliczności - spadają głównie moony "idlerów", co znacznie minimalizuje ryzyko związane z niszczenie księżyców, bo zostaje tylko kwestia prawdopodobieństwa zniszczenia moona/GŚ - bez ryzyka podstawki floty/kontry; słusznie podnoszone jest również, iż niszczenie moonów idlerom nie wymaga żadnego "skila", a nie o to przeciez w S&D chodzi;
        w związku z powyższym proponujemy likwidację zaliczania niszczenia ksieżyców do rozgrywki - w zamian jednak powinna pojawić się nowa kategoria w której można by przyznawać nagrody



      Propozycje nowej kategorii przyznawania nagród, na które dotychczas wpadliśmy a które da sie stosunkowo łatwo wprowadzić, zasady zas ich przyznawania będą przejrzyste i nie wymagające dokonywania szeregu wyliczeń:

      • dzielenie liczby punktów (ogólnych lub tylko militarnych) przez ilość zdobytych procentów w rozgrywce - ten u kogo na 1% przypadałoby najmniej puntów otrzymywałby nagrodę; zwiększyłoby to szansę na otrzymanie nagrody dla graczy, którzy pomimo nie posiadania "topowej" floty wykazali duża aktywność w rozgrywce
      • liczenie zniszczonych GŚ - 1 zniszczony GŚ to 1 pkt, liczenie GŚ zniszczonych w GŚ zgodnie z zasadami już istniejącym dla obliczania procentów ze starcia, które można zaliczac poszczególnym osobom lecącym w ACS - ten kto zdobędzie najwięcej punktów ten wygrywa


      Inne propozycje, nie tylko dotyczące nagród, mile widziane ;) Podobnie jak opinie dotyczące kwestii zaliczania bądź niezaliczania niszczeń księżyców do rozgrywki.

      Zachęcamy do zamieszczania swoich opinii.
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
    • Głównie rozbijanie sie na 0 jest dla aktywisty, bo robi mase nisko procentowych raportów.
      Aktywiste ograniczyc tylko do komputerowej i napedow, i problem rozbijania sie byle astrofizyke dostac jest rozwiazany i mozna zdjac próg procentowy nagrody.
    • u66juras napisał(a):

      Głównie rozbijanie sie na 0 jest dla aktywisty, bo robi mase nisko procentowych raportów.
      Aktywiste ograniczyc tylko do komputerowej i napedow, i problem rozbijania sie byle astrofizyke dostac jest rozwiazany i mozna zdjac próg procentowy nagrody.

      W ogóle zlikwidujmy nagrody, zlikwidujmy S&D, zlikwidujmy ogame. Problem z głowy. Podziwiam Twój tok rozumowania.


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • lol, widac ze idziesz sie rozbijac do S&D byle aktywiste miec. Ograniczenie tej nagrody, bo S&D najlepszy zlomiarz i najlepsza druzyna powinny byc najlepsze nagrody, a nie ta oferma, ktora rozbija flote, byle miec badanie.
      To tak jakbys za 1 miejsce podczas sezonu skokow narciaskich dal zwyciezcy 100 tysiecy zloty, a temu kto najczesciej skakal dal 1 mln.
      ALe wiem ze niektorzy sa za tepi zeby rozroznic roznice miedzy ograniczeniem a likwidacja, wiec nie ma co sie klocic w sumie bo sie nie przegada.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez u66juras ().

    • osoby niszczace ksiezyce ponosza zazwyczaj ogromne straty, nierzadko wieksze od wartosci spodziewanej nagrody, z drugiej strony rzadko bierze w tym udzial na powaznie wiecej niz 2-3 uczestnikow

      jezeli odbierze sie mozliwosc zaliczania zniszczonych ksiezycow do dorobku druzyny wtedy ta klasyfikacja straci jakikolwiek sens, co najwyzej mozna usunac ja z dorobku zlomiarzy ale i tu jestem sceptycznie nastawiony (w ilu edycjach sd niszczyciel ksiezycow liczyl sie w wyscigu zlomiarzy?)


      generalnie nie widze zadnego problemu ale skoro ktos pisze ze sa jakies kontrowersje ze skillem, tego zmienic sie juz nie da, odetniemy idlerow?, z latwoscia znajda sie inne cele nie logujace calymi dniami, bedziemy lepiej promowac duze ksiezyce?, zmieni sie jedynie wielkosc atakowanych moonow idlerow


      jezeli chodzi o inne kategorie to do glowy przychodzi mi tylko jedna sensowna propozycja - gracz ktora zadal najwieksze straty innym uczestnikom sd (moonkil+zlomowanie)
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • u66juras napisał(a):

      lol, widac ze idziesz sie rozbijac do S&D byle aktywiste miec. Ograniczenie tej nagrody, bo S&D najlepszy zlomiarz i najlepsza druzyna powinny byc najlepsze nagrody, a nie ta oferma, ktora rozbija flote, byle miec badanie.
      To tak jakbys za 1 miejsce podczas sezonu skokow narciaskich dal zwyciezcy 100 tysiecy zloty, a temu kto najczesciej skakal dal 1 mln.
      ALe wiem ze niektorzy sa za tepi zeby rozroznic roznice miedzy ograniczeniem a likwidacja, wiec nie ma co sie klocic w sumie bo sie nie przegada.

      Po pierwsze nie obrażaj mnie, bo ja ciebie nie obrażam. Mój punkt widzenia jest taki, że tytuł złomiarza można bardzo łatwo uzyskać jednym lub dwoma tzw. ustawkami na wielki procent i już jest po zawodach. Jak włączy się w ten proceder kilku graczy z drużyny to zwycięstwo prawie w kieszeni. Niszcząc księżyce idlerów również można osiągnąć podobny efekt choć nie na tak wielką skalę. Gdybyś chociaż raz spróbował zgarnąć tytuł aktywisty to wiedziałbyś ile przy tym jest pracy. Owszem ostatnio poszedłem w aktywistę i wszystkie RW miałem z zyskiem, a wiele z tych RW było zrobionych GSami. Oczywiście, nie sztuką jest się rozbić albo polecieć na straty - ale podobny efekt można uzyskać również wbijając się w jakiś bunkier flotą aby zrobić duży procent ale wygrywając w myśl zasad S&D i wtedy procent się liczy. Każdy kij ma dwa końce. Zaproponowane rozwiązanie przez team wydaje się być w porządku.

      Dla mnie kategoria niszczenia księżyców jest o tyle bez sensu, że punkty zdobyte zaliczają się obecnie do każdej z pozostałych kategorii, a straty ponosi się w zasadzie większe niż rozbijanie się dla aktywisty. Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby wyłączenie niszczenia księżyców z klasyfikacji dla najlepszego złomiarza, bo to żadne złomowanie niszczenie księżyców - nawet złom nie powstaje, a niszczenie księżyców nieaktywnych idlerów nijak ma się ze skillem złomiarza czy zaangażowaniem aktywisty. Ot raz wieczorem przeleci się po układach i wyszuka kilka księżyców idlerków, puści gsy i idzie spać. Aktywista czy złomiarz musi cały czas szukać, skanować godzinami, szacować opłacalność wlotu, potem pilnować wlotów, zawracać w razie potrzeby, i tak przez całą dobę i cały miesiąc trwania zabawy. Odpuści się na kilka dni i już się odpada w klasyfikacji. Taka prawda.


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • Przypominam, iż w zasadach przyznawania nagród są zapisane reguły chroniące przed "trzaskaniem" mnóstwa rw ledwie przekraczającym minimalny próg po to aby zdobyć nagrodę dla aktywisty.

      Nie rozumiem nadto rzekomego problemu wynikającego z przyznawaniem jako nagrody astrofizyki - krótki rzut oka na zasady przyznawania nagród pokazuje, iż są tutaj znaczne ograniczenia - ze względu na ich istnienie jest to rzadko wybierana nagroda i to głównie na "świeższych" universach - kto bowiem na starszych będzie brał 18 level astro warty trochę ponad 200k punktów, skoro do wyboru ma badanie warte nawet 1kk?


      Ciernik [COMA] napisał(a):


      jezeli chodzi o inne kategorie to do glowy przychodzi mi tylko jedna sensowna propozycja - gracz ktora zadal najwieksze straty innym uczestnikom sd (moonkil+zlomowanie)


      Jak konkretne te straty chcesz liczyć? Proste sumowanie zdobytych procentów + procenty ze zniszczonych moonów czyli dokładnie to co obecnie jest w przypadku złomiarza?
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
    • wakat napisał(a):

      Jak konkretne te straty chcesz liczyć? Proste sumowanie zdobytych procentów + procenty ze zniszczonych moonów czyli dokładnie to co obecnie jest w przypadku złomiarza?


      tak byloby najprosciej, innym wariantem tej rozgrywki jest liczenie raportow zrobionych na graczach z top100 flot choc de facto byloby to dublowanie klasyfikacji zlomiarza

      mozna podzielic okres trwania sd na rozne przedzialy czasowe i zastosowac dla specjalne systemy badz mnozniki, pisze to bardzo ogolnie zeby rozwinac dyskusje, moze ktos inny wpadnie na dobry pomysl bazujacy na tym

      wreszcie mozna ustanowic kategorie bedaca polaczeniem wszystkich trzech konkursow (zlomiarza, aktywisty, niszczyciela), to tylko kwestia zastosowania odpowiedniej punktacji (np taka aby nie dalo sie jej wygrac jednym poteznym rw)
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Nie byłoby można tego połączyć, gdyż nie będzie już jednej z kategorii :)
      Praktycznie każda propozycja będzie lepsza niż niszczenie, ale wg mnie powinna być ona skierowana do graczy na słabszych kontach. Obecnie nie mają praktycznie oni o co grać, bo ani nie zdobędą "złomiarza" ani aktywisty a wynik drużyny zależy od nich w niewielkim stopniu. A jeżeli dzięki nowej kategorii 2-3 osoby zamiast machnąć ręką się zgłoszą i będą aktywnie grać to chyba warto.
      Przy czym bym lekko zmodyfikował propozycję teamu na:
      liczbę rw przez pierwiastek z punktów ogólnych przy założeniu, że liczymy maksymalnie dwukrotność rw solo.
      W tym przypadku zostawienie ilości zdobytych procentów skutkowałoby tym, że o wyniku decydowałoby to kto komu by się pozwolił się dołączyć do większych ataków, a pierwiastek ponieważ ilość punktów jest bardzo istotnym, ale tylko jednym z czynników.
      Czyli: przed rozpoczęciem S&D opiekun by tworzył tabelę na podstawie ilości punktów i jeżeli do rozgrywki by się zgłosiło 3 graczy:
      A: 50kk pkt
      B: 5 kk pkt
      C: 500k pkt
      to za każde rw gracz A by dostawał 1 pkt, B 3,16, a C 10.
      Odnosząc się do innych pomysłów: liczenie zniszczonych GS to w 90% byłoby powtórzenie "złomiarza", jeżeli chodzi o bezpośrednią rywalizację między uczestnikami to jest to zdecydowanie godne rozważenia, ale niestety skierowane do dinozaurów.
    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      innym wariantem tej rozgrywki jest liczenie raportow zrobionych na graczach z top100 flot choc de facto byloby to dublowanie klasyfikacji zlomiarza


      a kiedy gracze musieliby być w top100 flot? na początku rozgrywki? na końcu? bieżace sprawdzanie kto w momencie zrobienia danego rw jest w top100 flot a kto nie jest niestety awykonalne. Spisywanie tejże listy zaś co tydzień czy w innym czasookresie zawsze bedzie powodować, iż ktoś będzie poszkodowany, bo sytuacja we flotach, poza ścisłą topką, jest bardzo dynamiczna zarówno na starszych uniach, gdzie niewiele trzeba, aby wejść do top100 jak i na nowszych, gdzie ciagle jeszcze trwa intensywnie proces "wykruszania się" graczy.

      Lightman napisał(a):

      Czyli: przed rozpoczęciem S&D opiekun by tworzył tabelę na podstawie ilości punktów i jeżeli do rozgrywki by się zgłosiło 3 graczy:
      A: 50kk pkt
      B: 5 kk pkt
      C: 500k pkt
      to za każde rw gracz A by dostawał 1 pkt, B 3,16, a C 10.


      Nie do końca rozumiem - dzielimy graczy na 3 grupy. Na końcu edycji sprawdzamy kto ile zrobił rw i mnożymy przez liczbę punktów przypadających na każde rw dla danej grupy?
      Np. Gracz A - 5 rw, współczynnik 1 = 5*1 = 5
      Gracz B - 4 rw, współczynnik 1.75 = 4*1,75 = 7?
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.