Coś Ci nie wyszło – pojedź po JOKERZE7

• Coś Ci nie wyszło – pojedź po JOKERZE7

Nie odpisuję na wszystkie Wasze wiadomości ze względów
    taktycznych. Chciałbym tutaj odpowiedzieć na niektóre Wasze zapytania .

1/ Nie wejdę do żadnego sojuszu dopóki jest wyłączona opcja
    ACS. Jeżeli zmieni się konfiguracja uni
    to się zastanowię.

A dlaczego nie wejdę:

A/ Dlatego że uni stałoby się bardzo przewidywalne i tak jak
    ktoś pisał o uni bez ACS, gracze Top którzy wydają kasę na anty oraz mają
    duże floty byliby nie do ruszenia. Gracze top 300 plus we flotach będą
    pewnie złomowani przez silniejszych, ale od czasu do czasu będą mieli
    przyjemność zobaczenia swojego prześladowcy zezłomowanego przez JOKERA7 - uni stanie się atrakcyjniejsze -
    jestem zaprzeczeniem ciepłej wody w kranie!

B/ Jak masz już dosyć jakiegoś Gracza z niby skillem, który Cię non stop
    najeżdża, znasz pozycje oraz skład floty to napisz- może będę mógł pomóc ( piszę to ponieważ już
    takie posty dostaję) . A uni zaraz będzie x4 więc będzie totalna jazda !!

C/ Topka ze SKILLEM pewnie sobie błyskawicznie ze mną
    poradzi skoro, jak niektórzy twierdzą, jestem cienias, brak mi umiejętności, lecę tylko na kasie więc bez problemu mnie
    zniszczycie choćby anty obroną , cóż jest ryzyko jest fun!

2/ Nie pytajcie mnie ile wydałem kasy. Trochę wydałem, ale dużo mniej niż większość z Was mnie podlicza, po
    prostu miałem niesamowite szczęście i to wykorzystałem / tak jak moja babcia mawiała, bogatemu to i
    byk się ocieli /. Moja córka nie głoduje,
    wyjeżdżam 2 razy do roku na wczasy, często na Karaiby , jestem rentierem,
    już wiele razy darowałem ludziom długi, stać mnie na to abym mógł bez
    uszczerbku wydać na swoją zachciankę więc skończmy temat „ściskodupia”- przecież topka też wydaje. Ja przez pierwsze 2
    dni miałem zablokowane kupno anty (pomyłka w numerze karty) a i tak utrzymywałem
    się w pierwszej 100.

Też mi się obecna forma gry specjalnie nie podoba,
    pewnie wolałbym aby wszyscy płacili jakiś abonament i mieli równe szanse ale
    nie jesteśmy Właścicielami, a znając mnie jakbym był właścicielem robiłbym to
    samo - firma musi zarabiać!!!

3/ Może ktoś doceni ten post, którego nie musiałem pisać i
    mogłem cicho siedzieć w jakimś sojuszu. Uni jest nowe, chciałbym je rozruszać i
    aby było dużo fajnej zabawy, dużo wpisów w dziale DID, jakieś konkursy. Może na
    tym uni gra ktoś, kogo nie zalewa żółć, ma poczucie humoru i jest tzw . freak-iem.

4/ Grałem na uni 47. Nie było wtedy żadnych wspomagaczy, a
    ja przez 3 miesiące od startu byłem cały czas top1, jako pierwszy
    miałem GSy, nigdy nie dostałem złoma. Konto
    oddałem i potem już je złomowal, dlatego też tego konta nikomu nie oddam, tak
    samo jak na Yankini - proszę nie pisać do mnie w tej sprawie.

5/ Na Yankini przestałem grać ponieważ to, że mam kasę nie
    znaczy, że nie znam jej wartości i nią szastam tak jak KOMORNIK!

6/ Konfiguracja tego uni mi się tak spodobał,a że
    stwierdziłem pomimo lata czyli najgorszego okresu na grę, że jeszcze raz
    zagram. Na szczęście żyjemy w dobie medialnej i każdy ma smartfona.

7/ Jak będą ciekawe pytani będę odpowiadał.
    ***Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje***

TOP1 UNI47
  • Oooo stary.. znowu przypadkowo wpadłem na ogeja XD
    Oddałem oriona, wyjechałem z babą i miesiąc temu SAM wróciłem z bałaganem w głowie -_-
    Tu tylko 8k anty i czasem klikne defa jak coś się nawinie.
    Co u Ciebie mój najlepszy ex sojuszniku i legendo ogame? :piwko:

Joker7, żeby nie rozmywać tematu - o której chodzisz spać? :XP:
    Multikonto na forum Ogame.pl
    ;]
  • JOKER7 wrote:

przyjemność zobaczenia swojego prześladowcy zezłomowanego przez JOKERA7 - uni stanie się atrakcyjniejsze -

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, chcesz na tym uni pilnować porządku? Jeśli ktoś jest be, farmi, złomuje, wywyższa się itd, to piętnowani i uciskani inni gracze mogą liczyć na to, że ich pomścisz i przytemperujesz jednego z drugim koksa? Ewentualnie jeśli któryś z graczy odjedzie innym w punktach i flocie do tego stopnia, że bez acs będzie nie do ruszenia, to wtedy możemy liczyć na Ciebie, że go zezłomujesz i przywrócisz do szeregu, żeby inni dalej mogli walczyć o zaszczytne, drugie miejsce? Chcesz się bawić w Kirę z Death Note?
  • Darth_Sidius wrote:

JOKER7 wrote:

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, chcesz na tym uni pilnować porządku? Jeśli ktoś jest be, farmi, złomuje, wywyższa się itd, to piętnowani i uciskani inni gracze mogą liczyć na to, że ich pomścisz i przytemperujesz jednego z drugim koksa? Ewentualnie jeśli któryś z graczy odjedzie innym w punktach i flocie do tego stopnia, że bez acs będzie nie do ruszenia, to wtedy możemy liczyć na Ciebie, że go zezłomujesz i przywrócisz do szeregu, żeby inni dalej mogli walczyć o zaszczytne, drugie miejsce? Chcesz się bawić w Kirę z Death Note

Nie będę tak okrutny jak Ona . Ale przyjmując wersję zabawową czyli ewentualne zezłomowanie floty to można tak powiedzieć. :D

TOP1 UNI47
  • To ciekawe. W mandze w końcu dopadli go (bo to był On, Light Yagami ;) ), na naszym uni na pewno grają nie tylko krzykacze, ale także ludzie, którzy ogarniają i po cichu będą wyczekiwać swojej okazji. Bo jak już wcześniej napisałem, ze stołka można tylko spaść. Także rozgrywka faktycznie z czasem może być coraz bardziej interesująca ;)
  • A ja cie Joker mialem za normalnego, a widze ze przejmujesz sie hejtami i zazdrosnikami. Taka mala uwaga ode mnie, nie badz taki szczytny i ufny bo moze to odwrocic sie przeciwko Tobie kolezko:) Powodzenia w wybawianiu uni od tych ZLYCH topowych graczy.

Na Y pokzales ze jak ktos wyda wiecej kasy od Ciebie to juz jest be, wiec nie dziw sie tym gracza ktorzy uczciwie bez anty graja na tym uni, ze maja jakies ale..

Na uni 47 byles top 1 przez 2 miechy, wakacje miales czy co?

Chyba nie wierzysz ze gracze beda Cie szanowac, taki z Ciebie pewniak na top1 a jednak sie srasz i za anty grasz!
  • Co wy wszyscy sie tak uczepiliście ludzi ktorzy opłacają nam serwery abyśmy mogli grać za darmo hmm ? Macie pretensje do garbatego że ma dzieci proste :E To nie jego wina że na uni x2 w obecnym etapie wy wielcy pro elo gracze nie robicie fs a floty stoja bez opieki. Ja gram eko bo mi sie nie chce siedzieć po nocach i latać , a pomimo to mam na oku 3 cele na ponad 20% i nie polece bo nie mam czym , nawet jak bym miał czym to znając życie zawsze czegoś brakuje jak nie recków to mt na osłone itp. itd.
    Gość ma to od ręki ale nie złomował by was pro elo gracze gdybyście pilnowali swoich flot - tyle.
  • Niszcz tych hipokrytów Joker. Pozdrawiam
    "Niszczyciel to SRUL wśród statków wojennych. Posiada wielorzędowe kapiszony ze straganów miejskich . Ponieważ niszczyciele są tak duże, ich zdolność manewrowa jest mocno ograniczona,dlatego można go porównywać bardziej do darmowej próby moonowej niż do statku wojennego. Tak jak dziadowska jest jego moc bojowa, tak też i duże jest jego zapotrzebowanie na deuter."
  • Moje pytanie jest takie z Yakini zrezygnowałeś bo Komornik zabrał Ci top1 tak?
    Więc se odpuściłeś bez walki i poszedłeś na nową unie z ciekawą konfiguracją bo na Zagadrze standardowa więc wszystko za wolno...
    Wyszło Antares zakupiłeś anty jesteś top1 bez walki bo niema Komornika ani nikogo podobnego.. bo każda inna osoba wie że taka gra niema sensu.. - no ale jak widać Joker chce być .. jak to nazwać.. "Bogiem" Antaresa ?

Cytat za "JOKER7"

Na to wychodzi z twojej wypowiedzi... Ogólnie nic do Ciebie nie mam i rób ze swoją kasą co chcesz.. ale ta pewność siebie.. - może Cię zdradzić :)

pozdro.

Bądź prawdziwy, doceń prostotę bo życie to nie fotel na którym siedzisz z pilotem!
  • JOKER7
    Berbeć

mężczyzna
    Data rejestracji: 29.01.2014
    Prywatna wiadomość
    8
    12.03.2014, 11:57
    Ponieważ zostałem wywołany to odpowiem.

1/Skanowałeś mnie kilkanaście razy dziennie przez ostatni tydzień więc twoich akcji i skanów się nie obawiałem trzeba było lecieć na mnie.
    2/ Urlop wziąłem ponieważ stwierdzam bezsens gry w obecnej formule oraz zero satysfakcji ze złomowań pomimo to że mnie stać na kupno anty i za 10 tys PLN oraz walczenia z Tobą o top1 choćby dlatego że jesteś bardzo napalony to okazałoby się że 10tys to za mało znając siebie i swoje podejście to dalej byśmy grali na anty co już byłoby totalną parodią gry . Bo parodią ta gra to już jest !
    3/ Na 99% włączyłem urlop dożywotni lub ewentualną kasację konta .
    4/ Pozdrawiam życzę bycia TOP1.
    5/ Obrońcy odbudowy.
  • amen0688 wrote:

JOKER7
    Berbeć

mężczyzna
    Data rejestracji: 29.01.2014
    Prywatna wiadomość
    8
    12.03.2014, 11:57
    Ponieważ zostałem wywołany to odpowiem.

1/Skanowałeś mnie kilkanaście razy dziennie przez ostatni tydzień więc twoich akcji i skanów się nie obawiałem trzeba było lecieć na mnie.
    2/ Urlop wziąłem ponieważ stwierdzam bezsens gry w obecnej formule oraz zero satysfakcji ze złomowań pomimo to że mnie stać na kupno anty i za 10 tys PLN oraz walczenia z Tobą o top1 choćby dlatego że jesteś bardzo napalony to okazałoby się że 10tys to za mało znając siebie i swoje podejście to dalej byśmy grali na anty co już byłoby totalną parodią gry . Bo parodią ta gra to już jest !
    3/ Na 99% włączyłem urlop dożywotni lub ewentualną kasację konta .
    4/ Pozdrawiam życzę bycia TOP1.
    5/ Obrońcy odbudowy.

Ale ja się nie wypieram swoich poglądów co do gry po prostu z trudem je akceptuje , też wolałbym aby był abonament powiedzmy 100PLN na miesiąc i żadnych ułatwień dla graczy . Spodobało mi się uni bez ACS i dlatego gram na nim !

TOP1 UNI47

The post was edited 1 time, last by JOKER7 ().

• Powiem tak:
    na prawdę jest Joker do dogonienia.
    Ja w tej chwili mam top 400, ale gdybym tylko miał czas i chęci więcej farmić,spokojnie dobiłbym to top 100 , nie wydałem ani grosza na anty.W zasadzie to siadam na chwilkę wieczorem,pofarmię troche i fs do następnego wieczora,ale tak jak powiedziałem gdybym robił to systematyczniej to bez problemu byłbym w top 100:P
    Wystarczy spiąć poślady i farmić:P
    HYPERION OFF

LIBRA OFF

The post was edited 1 time, last by ProRock ().

• Tylko Ty jak i wielu innych nie rozumieją podstawowej zasady.
    Top 100 to nie jest top 1 . Co z tego , że będziesz top 100 ? Jak będziesz miał 10 RAZY mniej punktów ?
    Top 10 to nawet nie jest top 1 , więc prosze mi nie pisać , że się da dojść do top 100 bez anty.
    W tym momencie nie patrzy się na statystyki tylko na rożnice w punktach , między statystykami.
    Możesz być i top 2 , ale co z tego jak top 1 Cie 4 razy zdubluje ?

Będziesz sobie tkwił w marnym top 100 z 50 krążkami , gdzie top 1 będzie miał 200 pancków.
    Ty wybudujesz 200 to on grubo ponad 1000 .
    Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić.
  • @JOKER

Podoba mi się szczera postawa. Buńczuczna, ale szczera. Doceniam to i gratuluje. Niemniej gwarantuję Ci, że z tronu zostaniesz zrzucony.

@ProRock

To co napisał chelmek jest prawdą. Dodam tylko, że TOP100 to farma może być. Regularność w farmieniu idlerów + postawienie ostre na eco, a TOP100 jest bezproblemowe dla każdego. Tylko, że dla mnie TOP100, czy nawet TOP10 nie jest żadnym osiągnięciem. Liczy się tylko tron, a na nim póki co siedzi JOKER. Zobaczymy ile czasu, ale zakładam, że jeszcze ze 2-3 miesiące, bo po rozpędzeniu się uni potrzebne będzie jednak trochę czasu, żeby go dopaść, a potem przeskoczyć.

@amen

Daj mu spokój i się nie spinaj. Patrząc po stylu gry to go dopadniemy. Przypuszczam, że większość z najlepszych go dopadnie i przegoni. Cooldown, bro. Czas działa na naszą korzyść. ;)

PS. JOKER czyść Iluminatów, bo ubaw mam po pachy jak płaczą, że kosi ich ktoś kto wydał więcej. :D
    Moja Duma i Chwała
    TOP2 OGame.pl
    Uni23 TOP1, Uni36 TOP2, Uni39 TOP1, Uni Fornax TOP2, Uni Quantum TOP2

The post was edited 1 time, last by Sitr Falki ().

• Falki ja go za portfel lapal nie bede. Kazdy kto gra dluzej w ogame, wie ze anty-pseudo czolowka spada po 2-3 miesiacach, tylko drazni mnie to ile farm mi zabiora:D

Joker nie do konca rozumiem twoja postawe , niby top 1 byles na uni 47, czemu tu na Antaresie dajesz sobie takie fory? Co to za gra gdy wszystko podane masz jak na dloni. Nie rozumiem tego i chyba nie zrozumiem bo dla mnie liczy sie walka a nie cwaniactwo i jechanie po bandzie.
  • amen0688 wrote:

Joker nie do konca rozumiem twoja postawe , niby top 1 byles na uni 47, czemu tu na Antaresie dajesz sobie takie fory? Co to za gra gdy wszystko podane masz jak na dloni. Nie rozumiem tego i chyba nie zrozumiem bo dla mnie liczy sie walka a nie cwaniactwo i jechanie po bandzie.

Powiedzial Amen, ktory swego czasu dostal bana na yakini za push zlomowy. Do dzisiaj wiele osob twierdzi iz kupil kilka kont na yakini tylko po to zeby je wystawiac i zlomowac. Takie troche posmiewisko calego uni. Mimo ostrego nolifienia :)
  • Niezły szok przeżyłem, jak po Ogame'owej emeryturze wpadłem zobaczyć co się pozmieniało i zobaczyłem możliwość zapełniania sobie magazynów za $$. Nigdy wcześniej nie narzekałem na tych którzy się wspomagają anty i nadal nie mam zamiaru - każdy powinien grać dla własnej satysfakcji, zadowolenia przed sobą a nie dla czytania gratek bycia top1, top10 itd. Jeśli Joker ma frajdę z takiego a nie innego stylu gry i go na to stać - czemu nie. Wszystkie posty przeciw niemu go tylko do tego nakręcają. A dla osób traktujących tą grę z trochę większym dystansem myślę, że jest to sytuacja in plus - przynajmniej coś się dzieje i jest co czytać ;)

Po paru latach przerwy wbiłem sobie przedwczoraj na uni, pobawię się trochę w eko i poobserwuję co tam się dzieje w topce. Enjoy :D
  • Nie wiem co mnie tu przyciągnęło.
    Aż musiałem się zalogować, pierwszy raz od 6-7 lat...
    To fajnie, że pojawił się taki ZACNY cel - Joker7

Wspomnienia wracają, przypominam sobie cudne noce spędzone z kumplami na czacie polując i licząc co do sekundy floty przeciwników :)
    I ta niepewność - czy trafiłeś dwie-trzy sekundy po jego powrocie, czy zdąży uciec, czy pojawi się magiczny-ktoś i zwinie złom przed nami? I sprawdzanie czy ktoś inny oprócz nas również obserwuje gwiazdy w galaktyce na kontratak...

Wreszcie idea sojuszu ma szansę na wyprodukowanie prawdziwie zgranych kompanów, zdolnych do taktycznego rozpracowania zbyt pewnych siebie jednostek :)
    Czy znajdą się tacy?

Rozumiem Jokera - teraz ma taką przewagę, że nawet FSów nie musi robić, bo nie ma na tym uniwersum tak rozwiniętego i zgranego sojuszu, który poświęciłby własne floty, żeby zdetronizować obecnego imperatora... Tak trzeba sobie radzić bez ACSów.
    Ale może to się zmieni?

Bardzo mi się podoba obecna sytuacja - silnie motywująca do działania, aż poobserwuję, z bliska.
    Za jakiś czas, jak sam nie polecę, to na pewno umożliwię lot innym - nic nie sprawiało mi większej przyjemności grając w tą grę, niż pogawędki z ziomkami w nocy i rozpracowywanie celów :)

Niech się temat rozwinie, oczekuję na wypowiedzi łowców głów i ambitne plany - z pewnością nie tylko ja chciałbym w nich w jakikolwiek sposób uczestniczyć, macie nasze wsparcie! :)
  • BM-BlackMamba wrote:

Nie wiem co mnie tu przyciągnęło.
    Aż musiałem się zalogować, pierwszy raz od 6-7 lat...
    To fajnie, że pojawił się taki ZACNY cel - Joker7
    Wspomnienia wracają, przypominam sobie cudne noce spędzone z kumplami na czacie polując i licząc co do sekundy floty przeciwników :)
    I ta niepewność - czy trafiłeś dwie-trzy sekundy po jego powrocie, czy zdąży uciec, czy pojawi się magiczny-ktoś i zwinie złom przed nami? I sprawdzanie czy ktoś inny oprócz nas również obserwuje gwiazdy w galaktyce na kontratak...
    Wreszcie idea sojuszu ma szansę na wyprodukowanie prawdziwie zgranych kompanów, zdolnych do taktycznego rozpracowania zbyt pewnych siebie jednostek :)
    Czy znajdą się tacy?
    Rozumiem Jokera - teraz ma taką przewagę, że nawet FSów nie musi robić, bo nie ma na tym uniwersum tak rozwiniętego i zgranego sojuszu, który poświęciłby własne floty, żeby zdetronizować obecnego imperatora... Tak trzeba sobie radzić bez ACSów.
    Ale może to się zmieni?
    Bardzo mi się podoba obecna sytuacja - silnie motywująca do działania, aż poobserwuję, z bliska.
    Za jakiś czas, jak sam nie polecę, to na pewno umożliwię lot innym - nic nie sprawiało mi większej przyjemności grając w tą grę, niż pogawędki z ziomkami w nocy i rozpracowywanie celów :)
    Niech się temat rozwinie, oczekuję na wypowiedzi łowców głów i ambitne plany - z pewnością nie tylko ja chciałbym w nich w jakikolwiek sposób uczestniczyć, macie nasze wsparcie! :)

Fajnie i dosyć mądrze napisane więc podpisuje się obiema nogami.

Dla młodszego pokolenia dopiszę że kiedyś np. nie było żadnych map i nakładek do ogejma.
    Pisało się w sojuszu albo po znajomych - "nie mogę znaleźć jednej planety gracza XXX, nie widziałeś go?"
    Jeśli nikt nie wiedział gdzie jest szukana przez ciebie planeta to trzeba było przeglądać gala po gali, układ po układzie żeby ją odnaleźć (to kosztowało czas i tony deuteru).
    Zeszyt, długopis a szczególnie notatki były w tamtych czasach bezcenne i cały czas w użyciu.
    Czasy gdzie nie było astro i można było po tygodniu nowego uni wypuścić 8 kolonów + matka czyli max 9/9 planet.
    To już nie wróci w takiej formie jak była kiedyś a szkoda bo były to czasy 15-tu k ludzi na każde nowo otwarte uni..

Co do złapania Jokera jest kilka opcji lecz najefektywniejsze potrzebują poświecenia kasy i/lub flot.
    Najlepiej jednak poczekać bo to normalne ze topka goni (finansowo i skillem) naszego lidera i bardzo chce go rozmontować.
    Jeśli nasz lider straci parcie, przestanie się finansować lub nie wyzłomuje topki to straci pudło bo już delikatnie różnice zacierają się.
    Multikonto na forum Ogame.pl
    ;]
  • Na razie jest nie do ruszenia jednak jak predkość flota się zwiększy różnice także zaczną się zacierać. Następnie i tak będzie musiała być zastosowana opcja lotów kamikaze żeby można było myśleć o spakowaniu w recki jego floty. Na razie ciekawe jest to ze nie dołącza do żadnego soja ale zobaczymy jak dalej się sytuacja będzie rozwijać (skądś ci kamikaze powinni byc zeby mu sensowne straty zadać :P).

The post was edited 2 times, last by Nevski ().

• Oj, coś czuję, że oty kamikaze nie będą niezbędne. Potrzebny będzie zgrany mały zespół. Nie ma i nie będzie w tej grze niepokonanych. Kiedyś popełni błąd, który będzie go słono kosztował. A ja z ciekawości będę śledził rozwój sytuacji bo zapowiada się naprawdę ciekawie. I powodzenia życzę zarówno Jokerowi jak i tym, którzy zechcą go zdetronizować. Coś czuję, że będzie świetna zabawa :D

uni66 - off - Vendetta
    wasat - on - MAFIA
    merkur - on - BERK

Support
    Zasady Gry