Po 35 dniach zmiana statusu idlerów z wykupioną antymaterią na urlop.

    • Po 35 dniach zmiana statusu idlerów z wykupioną antymaterią na urlop.

      Nie wiem na ile dobry i czy był wcześniej podejmowany temat, ale taki pomysł pojawił się.

      GF pewnie zamiast zwracać kasę, za wykupioną, a nie wykorzystaną antymaterię, to woli utrzymywać konta w "nieskończoność".
      Wcześniej idlerzy znikali, po 35 dniach i nie było takich farm w pobliżu ze statusem "wieczyste użytkowanie"
      Czy nie można by zrobić coś takiego, że po 35 dniach automatycznie włącza się urlop na takim idlerze?
    • Mi się osobiście nie podoba utrzymywanie takich kont, zajmują miejsce, które ktoś mógłby wykorzystać do kolonizacji i nie dają już później takich profitów żeby się opłacało na nie lecieć.
      Usunąć konta idlerów po 35 niezależnie od posiadanej antymaterii i będzie super, ale marzenia to niestety tylko marzenia. Co do włączenia urlopu to dobry pomysł, jestem za.
    • Myślę, że idle świetnie napędzają serwer. W łańcuchu pokarmowym tej gry, od czasu kiedy wznowiono ich wydobycie są w podstawie tego szlaku. Takie konta dają ogromną ilość ogólnodostępnych surowców i przyśpieszają rozwój serwera. Brak miejsc na kolonizacje?:D Bez żartów, przy takim zapełnieniu serwerów jakie obecnie jest notowane to nie ma o czym mówić bo tego miejsca jest ogrom...

      :evil:
    • Powiem ci tak, rozumiem, że na początku to się farmi byle co każdego idlaka i w ogóle ale z czasem przestają być tak dochodowe żeby się opłacało na nie wciąż latać dlatego po prostu sądzę, że w końcu musiałyby się usunąć. Dążmy do aktywizacji uni, tak żeby było jak najwięcej aktywnych graczy. I właśnie po to są robione fuzje bo wtedy z tego co mi wiadomo idlerzy nie są przenoszeni i jest nieco odświeżenie rozgrywki. Zastanówcie się po co są tak oprócz kwestii finansowych otwierane nowe uni. Żeby jak najwięcej aktywnych graczy grało i rywalizowało ze sobą, na starszych uni na pewno jest mniej aktywnych graczy aczkolwiek na starych uni wg mojego zdania grają najlepsi gracze ogame. To tylko moja opinia możecie się z nią nie zgadzać to normalne.
    • Ściągnięcie nowych graczy? Żaden problem. :D
      Według mnie, wystarczy kilkanaście reklam na różnych stronach z grami internetowymi. Jednak większość się do tego zniechęca, bo za długo to wszystko idzie. Budowy, zdobywanie kolonii, czy inne mankamenty tej gry. Według mnie, tych elementów łatwo dostępnych powinno być ze 2 razy tyle. Oczywiście, mogą być słabsze itp. ale większa dostępność do tego powinna być. Co za tym idzie? Np. zamiast obecnie dostępnej ilości około 20 statków.. powinno być ich z 40-50. Większe urozmaicenie, zamotanie. To by pomogło według mnie. ;)
    • Rozumiem, bo grałem na kodach ( Gorky 2 ) :D
      jednak twierdzę że idlaki powinni zostać, trzeba skądś czerpać surkę.
      Byłbym nawet zwolennikiem dodania na starszych uni PZ z obrony. chociażby jakieś 10 proc :3
    • Beznadziejny Pomysł.

      Lepsi gracze żyją z ST, słabsi z idlerów. Zajmują się farmingiem.

      Kiedy znikają idlerzy pozostają puste miejsca które nikt nie zapełnia.
      Serwer z czasem wygląda jak ser szwajcarski pełen pustek, urlopowiczów i mocnych graczy.
      Leszcze nie mają jak pozyskiwać surowca. Samolubny i beznadziejny pomysł. -_-
    • Mari napisał(a):

      Powiem ci tak, rozumiem, że na początku to się farmi byle co każdego idlaka i w ogóle ale z czasem przestają być tak dochodowe żeby się opłacało na nie wciąż latać dlatego po prostu sądzę, że w końcu musiałyby się usunąć. Dążmy do aktywizacji uni, tak żeby było jak najwięcej aktywnych graczy. I właśnie po to są robione fuzje bo wtedy z tego co mi wiadomo idlerzy nie są przenoszeni i jest nieco odświeżenie rozgrywki. Zastanówcie się po co są tak oprócz kwestii finansowych otwierane nowe uni. Żeby jak najwięcej aktywnych graczy grało i rywalizowało ze sobą, na starszych uni na pewno jest mniej aktywnych graczy aczkolwiek na starych uni wg mojego zdania grają najlepsi gracze ogame. To tylko moja opinia możecie się z nią nie zgadzać to normalne.
      Przeczysz sam sobie.

      Chcesz aktywizacji jednocześnie usuwania ilderów, bo się nie opłaca na nie latać. Tobie się nie opłaca, ale tym pod Tobą, opłaca się i to bardzo. Na tym polega łańcuch pokarmowy tej gry. Zaczynasz od idlerów (szczególnie na starszych uni) i powoli nadgryzasz graczy, potem latasz i złomujesz na całego. Usuwając idlerów zabierasz najsłabszym graczą możliwość szybkiego rozwoju, a chyba o to tu chodzi? Plus, są dni, że nie masz czasu na latanie po satkach, więc jedyną opcją są idlerki.

      PS. Zabierają miejsce? hmm na trzy miesięcznym uni, ja spotykam sporo pustych układów w pierwszej galaktyce, więc albo grywasz na przeludnionych uni, albo nie rozumiem o czym mówisz.
    • Wiesz idlerzy i tak nawet po fuzji pojawią się po pewnym czasie, chociaż definitywnie będzie ich mniej, a bardziej chodziło mi o to, że idlerzy zajmują miejsce w galaktykach, jak wiadomo najbardziej oblegane planety 7-9 są często pozajmowane przez idlerów a to sprawia, że człowiek musi się zadowolić innymi miejscami.
      Druga sprawa, że nie mówię, że idlerzy są nieopłacalni, bo dzięki idlerom można robić nawet kilka razy takie przyrosty pkt jakie by się miało z samego wydobycia, tylko ja zwyczajnie wolę sobie wybrać aktywny cel polecieć zgarnąć wszystko i mieć spokój, to jest kwestia tego, że na idlerów trzeba latać codziennie po parę razy żeby to się opłacało, a niektóre wloty są tak zyskowne, że zastąpią w zupełności nawet i tygodnie latania na idlerów. A co do aktywizacji uni to chodziło mi o to, że uni po fuzji upodabniają się do tych nowych, bo idlerzy są kasowani, zostają prawie tylko aktywni gracze i jest nowe wyzwanie, bo nie znamy tych graczy co dołączyli ani ich umiejętności, więc UF to takie odświeżenie rozgrywki.
    • Witam
      Po pierwsze czym różni się nowo założony temat od już istniejącego -Planety idlerów-otóż niczym.
      Po drugie kolega Mari chyba nie czyta ze zrozumieniem tego co piszą inni.Koledze się nie opłaca lub nie chce lecieć na mały cel woli raz na grube cele,ale ilość tych celi zmniejszy się właśnie z powodu braku idlaków. Farmerzy latają na małe cele ,zbierają z mozołem surkę inni próbują pójść na łatwiznę i trafić takiego farmera i jest zabawa. To tyle jeśli chodzi o aktywację graczy, koledze chodzi chyba o dezaktywację.
      Po trzecie zajmowanie miejsc przez idlaków i zamiana ich na urlopowiczów,kolega to chyba nie gra.Urlopowiczów mamy chyba z pięć razy więcej niż idlaków (zwłaszcza na starych uniach) zero z nich pożytku zajmuja tylko miejsce ,a szanowny Mari wraz założycielem tematu Skylerem chcą tych idlaków zamienić na kolejnych niepotrzebnych zajmujących miejsce urlopowiczów .Dlaczego,bo idlerzy zajmują miejsce ,jest tu może jakaś pokrętna logika ,ale ja jej nie widzę.
      Po czwarte na UF najczęściej dołączasz do jakiegoś starego unii i tam nie ma żadnej kasacji idlerów ,tylko nie są przenoszeni idlerzy i urlopowicze z nowych migracyjnych unii ,taka mała róznica.
      Nie wspomnę już o tym że na uniach gra po 2500 graczy i mówieniu o braku miejsca do kolonizacji jest po prostu śmieszne.Po za tym jest sporo kont nieaktywnych z dużymi przyrostami towaru na których opłaca się latać . Tobie może się nie chce ,ale może innych to bawi i chętnie latają na takie cele.
      Pozdrawiam ja:)