Wasze ulubione seriale

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nie spodziewałem się, ale wciągnęła mnie pewna seria polskiego youtubera. Filmiki są bardzo krótkie, ale naprawdę świetnie nasycają wiedzą i bardzo obrazowo tłumaczą początki państwa polskiego. Polecam tą interaktywną lekcję historii.

      Historia na szybko
      1. Początki państwa
      2. Mieszko I Część 1
      3. Mieszko I Część 2
      4. Bolesław Chrobry Część 1
      c.d.n.
      "Keep high aspirations, moderate expectations, and small needs."
    • Jestem w połowie 3-go sezonu House of Cards. Mam wrażenie, że lepszy od 2-go, zdecydowanie trzymający poziom serii.
      EDYCJA
      Trzeci sezon jeśli nie lepszy od pierwszego to przynajmniej tak samo dobry. Zakończenie takie, że trzeba czekać na dokończenie.
      "Keep high aspirations, moderate expectations, and small needs."

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez log i calus ().

    • Sherlock 6.5/10
      Najbardziej nierówny serial jaki w życiu widziałem. Sezon 1 (5/10) dziurawy jak ser szwajcarski, proste zagadki, bazujący na próbie zbudowania wowowatości i strasznie pośpieszny, jakby to tempo było próbą ukrycia niedociągnięć, a nie przemyślanym elementem twórców. Sezon 2 (9/10) to w moim odczuciu całkowicie inna bajka. Bardziej przemyślany, lepiej napisany, inteligentniej zmontowany, z ciekawszą gamą postaci i wartką akcją. Sezon 3 (6.5/10) jest trochę, a nawet bardzo jak fan-fiction. Humor, dynamika i akcja całkowicie podporządkowane ekspozycji postaci oraz relacji pomiędzy nimi. Wszystko zrobione po to, by fanki popiszczały przez telefon co to sie to nie wydarzało zamiast po prostu ambitniej dopracować scenariusz.

      Transparent 3/10
      Widziałem w całości tylko dwa odcinki, resztę przeleciałem i wiem, że nic nie straciłem. Transseksualna przemiana w oparach dusznego Los Angeles, wciąganych i połykanych dragów oraz seksu. Świetna główna rola, ok. Pomimo, że na pierwszym planie mamy bardziej fizyczną parodię człowieka, szczęśliwie serial jest bardziej dramatem obyczajowym niż kawałkiem taśmy do uhahania widzów. Humor jest tutaj bardziej poboczny, życiowy i wynika raczej z faktu miejsca akcji oraz pokręconej, żydowskiej rodzinki. Na tym tle ojciec wcale nie wydaje się taki śmieszny i zwariowany więc być może pomysł był dobry, ale na mnie nie podziałał. Chociaż dla spóźnionych bitników spod znaku Krytyki Politycznej, którzy szukają potwierdzenia własnej wartości i wyzwolenia w tolerowaniu innych, ten serial może być bardziej znaczący.

      Silicon Valley 4/10
      Nie wiem dlaczego jestem rozczarowany tym serialem chociaż nie miałem żadnych oczekiwań. Humor i tempo akcji rodem z Californication więc jeśli ktoś jest gorącym fanem tego typu rozrywki to SV jest pozycją obowiązkową. Dla mnie osobiście ten serial zbyt często i za bardzo skręcał w stronę American Pie i nie chodzi tutaj o żadne epatowanie seksem tylko o skrajnie sztubacki humor. Grupa informatyków próbująca stworzyć firmę i sprzedać algorytm do kompresji plików to istna parada dziwaków, prawiczków, satanistów i skrajnych przerysowań. To może zadziałać na jakiejś solidnie zakrapianej domówce z włączonym telewizorem, ale bez alkoholu tego nie ruszać.
      Jedyne co naprawdę polecam w ramach tego serialu to obejrzenie ostatniego odcinka pomijając poprzednie. Nie bójcie się spoilerów, bo to nie jest tego typu serial. Po prostu obejrzyjcie genialny, kilkuminutowy fragment o tym, jak się robi naukę i jakkolwiek absurdalne by to nie było, to ten fragment akurat im wyszedł znakomicie. Ostatni odcinek ze względu na ten fragment 9/10.

      Olive Kitteridge 9.5/10
      Uwaga mamy bombę. Nie wyobrażam sobie, by z gatunku "obyczajowy" (bo chyba tak powinniśmy to klasyfikować) można by wycisnąć coś więcej. Bardzo bardzo dojrzały, świetnie napisany, równy serial. Gra aktorska to mistrzostwo świata, humor niesamowicie wpleciony w całą fabułę, tworzony przez sytuacje, zagrania aktorskie, czasem nawet bez słów. Niesamowicie umiejętna żonglerka osią czasu i akcją sprawia, że nawet przez chwilę nie mamy podstaw ulec znużeniu ani się zdekoncentrować. Pomimo, że każdy odcinek jest inny, wszystkie są równie dobre i perfekcyjnie komponują całość tej mini serii. Mam wrażenie, że całość jest bardzo w duchu braci Coen chociaż zdecydowanie mniej męcząca i usypiająca od ich filmów. Nareszcie coś, co mogę polecić chociaż bardziej na jesień niż na wiosnę.
      "Keep high aspirations, moderate expectations, and small needs."

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez log i calus ().

    • po ogarnięciu prawie całego sezonu (cały sezon opublikował Netflix 10 kwietnia) Daredevil'a mogę polecić z całego serca.
      Daredevil 2015
      Niewidomy prawnik, mając wyczulone pozostałe zmysły, zwalcza przestępczość na ulicach Nowego Jorku jako zamaskowany superbohater.

      serial dość realistyczny jak na produkt ze stajni Marvel Comics.
      średnia ocen powyżej 8,5/10.
      Recenzja Marvelcomics

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez GamBit ().

    • Wczoraj finał True Detective 2. Mogę powiedzieć, że końcówka podobała mi się bardziej niż w pierwszym sezonie, natomiast serial jako całość podobał mi się mniej od pierwszego.

      Klimat, muza, aktorstwo - to pozostało na bardzo wysokim poziomie. Mega industrialna otoczka. Niby duża mieścina ale mentalnie pipidówa z typowymi problemami pogranicza. Jeżeli chodzi o związki władzy z mafią i wszelkie możliwe patologie, pachniało mi to Detroit na kilometr.
      Zaryzykowałbym twierdzenie, że aktorzy lepiej zagrali niż Mefju i Woody w jedynce. Przynajmniej pewnym odkryciem był dla mnie Vince Voughn. Początkowo nie mogłem się przekonać do jego roli. Nie wierzyłem, że po tylu głupkowatych filmach pokaże pazur. Pomyliłem się. Colin też ogarnął temat. Woodrugh ciekawy. laska mnie irytowała ale przeżyłem.

      Byłem bardzo napalony na nowy sezon. Wielu moim znajomym jedynka przypadła do gustu, a w dwójce odpadli po 2/3 odcinkach bo "nudno". Faktycznie na początku jest średnio, ale od 4 odcinka robi się gęsto i ciekawie. Nie wiem na jakiej zasadzie ale serial dostaje przyspieszenia. Nawet nie zauważyłem tego kluczowego momentu ale po prostu jest dużo lepiej.

      Ogółem jedynkę oceniłbym bez żenady na 10/10
      Dwójce dałbym pewne 7/10
    • log i calus napisał(a):


      Silicon Valley 4/10
      Nie wiem dlaczego jestem rozczarowany tym serialem chociaż nie miałem żadnych oczekiwań. Humor i tempo akcji rodem z Californication więc jeśli ktoś jest gorącym fanem tego typu rozrywki to SV jest pozycją obowiązkową. Dla mnie osobiście ten serial zbyt często i za bardzo skręcał w stronę American Pie i nie chodzi tutaj o żadne epatowanie seksem tylko o skrajnie sztubacki humor. Grupa informatyków próbująca stworzyć firmę i sprzedać algorytm do kompresji plików to istna parada dziwaków, prawiczków, satanistów i skrajnych przerysowań. To może zadziałać na jakiejś solidnie zakrapianej domówce z włączonym telewizorem, ale bez alkoholu tego nie ruszać.
      Jedyne co naprawdę polecam w ramach tego serialu to obejrzenie ostatniego odcinka pomijając poprzednie. Nie bójcie się spoilerów, bo to nie jest tego typu serial. Po prostu obejrzyjcie genialny, kilkuminutowy fragment o tym, jak się robi naukę i jakkolwiek absurdalne by to nie było, to ten fragment akurat im wyszedł znakomicie. Ostatni odcinek ze względu na ten fragment 9/10.

      Miał potencjał więc obejrzałem drugi sezon. To jest kompletnie inna historia. O ile sezon 1-szy był dla gimbazy, o tyle 2-gi wskoczył na wyższy poziom (może nawet dla studentów). Wszystko w dalszym ciągu ma podobny klimat, ale jest zrobione bardziej ze smakiem. Scenarzyści pozwolili historii być na pierwszym planie, a humor jest używany jako przyprawa do całości. Ten sezon oceniam na 8/10 i chociaż widać pewną powtarzalność, której scenarzyści się trzymają, to świetne dialogi, fajna gama dobrze zagranych postaci i naprawdę dobry humor przeplatany informatycznym slangiem sprawia, że jest to serial wart obejrzenia. Obawiam się jednak, że trzeba przebrnąć przez pierwszy sezon zanim obejrzy się drugi żeby we wszystkim się połapać.
      "Keep high aspirations, moderate expectations, and small needs."
    • Podbijając temat, zachęcam do zapoznania się z serialem "Ash vs. Evil Dead". Dla fanów "Evil Dead" i Brucea Campbella, oryginalna obsada i nawet klimat filmu. Martwe zło powraca :)

      Przez ostatnie 30 lat Ash unikał odpowiedzialności, dojrzałości i terrorów Martwego Zła. Kiedy plaga Deadite’ów zagraża zniszczeniem ludzkości, Ash jest zmuszony do stawienia czoła demonom osobistym i tym dosłownym.
    • Ja mega polecam Breaking Bad - jest to o nauczycielu chemii ktory zachorowal na raka.
      True detective seazon 1 - o dwoch detektywach ktorzy prowadza sledztwo o zabojstwie na podstawie satanistycznym.
      Roswell: W kregu tajemnic - mlodziezowy serial o zyciu nastolatkow ktorzy sa kosmitami.
      Better call saul - o prawniku z Breaking Bad.
      UNI48 Top140 OFF
      UNI56 Top130 OFF
      Wasat Top 130 OFF

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Yuri* ().

    • Ja albo mam specyficzne poczucie humoru albo jestem dość wybredny odnośnie seriali. Miałem podejście do takich seriali jak Dexter, House of cards czy Suits, The OC, ale mnie nie wciągnęły i po kilku odcinkach lub po sezonie rezygnowałem.

      Oglądnąłem natomiast wszystkie odcinki seriali takich jak Chuck, Detektyw Monk, Breaking Bad, Pitbull. Teraz jestem w trakcie oglądania Kryminalni, szczerze mówiąc myślałem, że będzie słabszy, a całkiem intrygujące są sprawy, które rozwiązują. Oglądam jakiś 1-2 odcinki tygodniowo.

      Oglądam też Grę o tron, ale szczerze mówiąc nie wiem czy polecam ten serial. Jest kilka fajnych zwrotów akcji i intryg, ale ciągnie się ten serial jak flaki z olejem i za dużo golizny.
    • xVc6 napisał(a):

      .:skar:. napisał(a):

      mr robot. oglada ktos ? po pierwszym odcinku zapowiada sie ciekawie, praktycznie przez cala godzine akcja. mam nadzieje ze dalsze odcinki nie beda zwalnialy tempa :P

      Ja, niedawno zacząłem, póki co nawet fajny + te nawiązania w 1 odcinku do fight clubu.
      mr robot okazal sie praktycznie tym samym co film who i am (chyba tak sie nazywal,nie pamietam juz dokladnie), jednak fajnie sie ogladalo.
      Tiaos tez widzialem wszystkie odcinki detektywa monka, super serial :D

    • 4 sezon House of Cards rozczarował.

      W połowie jest męczący (2 odcinki po prostu miażdżą nudą i bzdurnymi majakami), a na koniec robi się niewiarygodnie - przesadzili z przytupem, dramaturgią i fabułą.
      Oglądanie Kevina od pewnego czasu stanowi ucztę samą w sobie, ale napompowali balonik zdecydowanie za mocno.
      Kampania reklamowa była świetna, wyważona i przez to budziła we mnie ogromne nadzieje. Klops.
    • A mi tam 4 sezon podobał się bardziej niż 3. No ale do sezonów 1 i 2 to czwartemu jednak trochę brakowało.

      Ja ostatnio zacząłem oglądać Better Call Saul, no i chyba podoba mi się nawet bardziej od Breaking Bad, które według mnie było trochę przereklamowane (bardzo dobre, ale nie wybitne). Szczególnie wątek Mike'a bardzo fajny, bo wątek Jimmy'ego bywa nudny.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Breaking Bad, podobnie jak Dr House - utknąłem na którymś z kolei sezonie i dalej już nie mogę. Teraz oglądam oczywiście Wikingów - czwarty sezon nie zawodzi, wciąż są zwroty akcji, wciąż nie wiadomo, czego się spodziewać :) Tylko nie wiadomo co się dzieje z Ragnarem - już w trzeciej części był dziwny, ciężko było stwierdzić, co nim kieruje, teraz jest podobnie...

      Oglądam też The Magicians - bardzo dobry serial o czarodziejach, z początku wydaje się infantylny, ale później wciąga i to mocno. Na podstawie książki jakiejś, ale nie czytałem.

      Lwica jest boska :)
    • Vikings chyba co sezon jest lepsze. Zachowanie Ragnara faktycznie dziwne, no ale może potem coś się wyjaśni. Czwarty sezon ma mieć 20 odcinków, piąty podobnie więc będzie co oglądać. Szkoda tylko, ze podobno w kolejnym sezonie ma być mniej Rollo, bo aktor chce się skupić na innym serialu.

      A już za tydzień wraca Banshee, kolejny serial który z każdym sezonem był coraz lepszy. Ten serial to czysta rozrywka, a czwarty sezon ma być finałowym, więc liczę że będzie jeszcze bardziej efekciarsko niż dotychczas.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Slyszalem ze ostatnio dosc popularne staly sie seriale Narcos i Strange Things. Ktos mial okazje sie z nimi zapoznac? Swoja droga tak a propos Wikingow to 4 sezon choc ogolnie calkiem niezly to irytuje zupelnie niepotrzebnymi watkami. Tez macie takie odczucie? Tak dla przykladu w ogole nie rozumiem dlaczego w pojawil i po co watek uzaleznienia Ragnara od ''lekarstwa''. Podobnie ciagle pokazywany Wessex i ksiezniczka bawiaca sie w mnicha...
    • hakelbery napisał(a):


      orientuję się ktoś kiedy będzie kolejny sezon wikingów?? serial jest na prawdę niezły i czekam na kolejny sezon

      wikingowie.historytv.pl
      Czekanko trwa, zwlaszcza po ostatnim trailerze. No coz, kazdy kto zna historie krola Ragnara wie jak to sie skonczy, ale mam nadzieje, ze beda kontynuowac serial i bez Ragnara

      Swoja droga widzial ktos z Was pierwszy odcinek TWD? Autentycznie przekroczyli wszystkie granice. Negan i wszystko jasne
    • Ja wrzucę seriale, które widziałem lub aktualnie oglądam i są moim zdaniem warte zobaczenia :thumbsup:

      - Mr Robot
      - Hannibal
      - iZombie
      - Surviving Jack
      - Undateable
      - Belfer
      - Westworld
      - Stranger Things
      - Black Sails
      - Breaking Bad
      - Gotham
      - The Big Bang Theory
      - New Girl
      - Two and a Half Men
      - Game of Thrones
      - Gomorra

      Do tego jeszcze kupę anime mógłbym dorzucić, ale to nie ten wątek ;)
      Juve per sempre sarà! 01.11.1897! 120 anni!

      UNII 64 PLAYER
      UNII Mizar / top 77
      UNII Rigel / top 34
      UNII Fidis / top 58
      UNII Libra / top 31