Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • @Das140

      2) Tylko, że czy lecisz 3 h czy 1 h czy nawet 4, gdzie cel śpi 5-6 h albo go nie ma tyle nie robi żadnej różnicy.
      Co do obserwacji to tu i tu musisz wiedzieć kiedy ktoś jest aktywny.
      4) Expy są nie tylko do surowców, ale także darmowy handlarz i antymateria. Handlarz przekłada się na to, że możesz wtedy sobie szybciej zrobić(uzbierać) daną rzecz(badanie/budynek, itp.), a za anty możesz skrócić.
      Doszedł mi jeszcze jeden ciekawy pomysł. Mianowicie szybsze zbiory reckami antymaterii z pztów podczas eventu. Daje to tyle, że szybciej ją uzbieramy, nie czekamy aż tyle co na wolniejszych prędkościach.
      6) Liczą się także gracze eko, więc zamrożony surowiec latający np. gość ma na fsie 2kkk surowców. Ty obserwujesz go, zdejmujesz moona, rozwalasz, zgarniasz te 2kkk. Jakby cały czas latały te surowce fsem, co jest chyba najczęstszą rzeczą jaka istnieje, sam mam wielu znajomych co chomikują miliony surowców, mając je zamrożone w transporterach. Więcej zgarniesz z farmingów, możesz więcej wybudować i te surowce, które były zamrożone(na takiej jakby kwarantannie) teraz są wrzucone np. we flotę, która może być dalej zezłomowana przez kolejnych flociarzy, dlatego moim zdaniem więcej złomów/farmingów =więcej surowców.
    • Rozwijam podpunkt szósty:

      Ale te surowce są na serwerze, nie ważne u kogo. Przy mniejszych szybkościach i tak prędzej czy później zostaną wydane (albo przez posiadacze, albo przez agresora, który w końcu ukradnie mu surowce). Nie wierzę, żeby ktoś trzymał w fs-ie np. roczne swoje wydobycie i nie znalazłby się nikt, kto za wszelką cenę mu tego nie odbierze ;>

      A jak już mówiłem, złomy prowadzą do utraty ogólnych zasobów uniwersum, więc jeżeli uni chce gonić inne, musi przestać atakować i rozbudować eko (wolne żarty :P ) albo podnieść złom z floty.

      Teoretycznie, wprowadzenie złomu z obrony też powinno pozytywnie wpłynąć na sumę punktów uniwersum, ale akurat na opcja raczej nie jest popularna. Po prostu będzie mniej graczy, co w stosunku do zdobytych punktów dzięki wprowadzeniu złomu z obrony będzie nie opłacalne (nie robiłem badań statystycznych na ten temat, ale tak zgaduje :P )

      PS: Co do pierwszego akapitu. Jednak w tym przypadku, przy ogromnych ilościach surowców i małej floty przewozowej, może się opłacić (patrząc ze strony sumy punktów uniwersum) zezłomować flotę, zrabować surowce oraz od razu je zainwestować. Ponieważ leżące surowce nie zarabiają.

      Nie wiem, czy do końca zostanę zrozumiany, ale trzymam kciuki :thumbsup:
    • @Mari

      Co do moonkillingu to już nie róbmy sobie żartów, obserwacje trzeba wykonać zawsze, ale nie mówmy, że tak samo łatwo utrzymać księżyce na x6 jak na x1/x2. Przy prędkości x1 to właściwie wystarczy jedna pobudka w nocy i jest spokój. Zresztą - mając zapchany układ to nawet zgsowanie z us obok z przeklikanego teleportu i księżyca z sond zajmie chwilę + lot gsów.

      Co nie zmienia faktu, że uważam uni x1 za przeżytek :P
    • Każdy gra na takim speedzie jaki mu pasuje i wasze wyliczanki raczej nic nie zmienią.
      Proponuje sprawdzić ile kont jest aktywnych na speed x1 a ile akywnych na speed x6 da wam to odpowiedź, oczywiscie tylko teoretyczną, ktory speed jest bardziej preferowany.

      U68 + nekkar daje 1500 kont aktywnych
      Quantum daje 277 kont aktywnych

      Dobitnie to pokazuje jaki speed jest bardziej prwferowany :)
      Bla, bla, bla, bla
    • Nie widze mozliwosci gry na dluzsza mete y na unii z speed floty 5 lub wyzej
      W poczatkowej fazie gry oczywiscie mozna grac , ale czy ktos pomyslal o tym , ze pozniej np przy nap nadprzestrzennym lev 15 lot w ukladzie Pancrami i Krazkami trwa niecale 5 min a poza uklad ciut dluzej
      Sproboj wtedy normalnie grac i zyc
      Wyjscie do toalety lub na papierosa , nie mowiac o zjedzeniu posilku moze zakonczyc sie zlomem
      O reszcie nie bede wspominal , zakupy ,spacer czy sen
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Nie widze mozliwosci gry na dluzsza mete y na unii z speed floty 5 lub wyzej
      W poczatkowej fazie gry oczywiscie mozna grac , ale czy ktos pomyslal o tym , ze pozniej np przy nap nadprzestrzennym lev 15 lot w ukladzie Pancrami i Krazkami trwa niecale 5 min a poza uklad ciut dluzej
      Sproboj wtedy normalnie grac i zyc
      Wyjscie do toalety lub na papierosa , nie mowiac o zjedzeniu posilku moze zakonczyc sie zlomem
      O reszcie nie bede wspominal , zakupy ,spacer czy sen


      Co to ma wspolnego z grą na x5 czy x6 ?
      Zrozumcie że poprostu trzeba robic fsa , na toalete, papierosa, posiłek , zakupy spacer czy sen.
    • Winter napisał(a):

      john malkowitz007 napisał(a):

      Nie widze mozliwosci gry na dluzsza mete y na unii z speed floty 5 lub wyzej
      W poczatkowej fazie gry oczywiscie mozna grac , ale czy ktos pomyslal o tym , ze pozniej np przy nap nadprzestrzennym lev 15 lot w ukladzie Pancrami i Krazkami trwa niecale 5 min a poza uklad ciut dluzej
      Sproboj wtedy normalnie grac i zyc
      Wyjscie do toalety lub na papierosa , nie mowiac o zjedzeniu posilku moze zakonczyc sie zlomem
      O reszcie nie bede wspominal , zakupy ,spacer czy sen
      Co to ma wspolnego z grą na x5 czy x6 ?
      Zrozumcie że poprostu trzeba robic fsa , na toalete, papierosa, posiłek , zakupy spacer czy sen.
      Po prostu speed uni jest typowo dla flociarzy, ktorzy chca wszystko "szybko" i "duzo". Bo na takim speed uni sam komputer to za malo. Wylacza swiatlo na kwadrans i bez telefonu, tableta czy bez lapka mozna sie tylko podrapac a nie fs zrobic :E
    • Winter napisał(a):

      Co to ma wspolnego z grą na x5 czy x6 ?
      Zrozumcie że poprostu trzeba robic fsa , na toalete, papierosa, posiłek , zakupy spacer czy sen.
      To ma wspólnego, że na x1 można w ogóle nie robić fs-ów odświeżając co 30-40 minut (co 20 jeśli mamy wrogą flotę w układzie). Na x5 czy x6 to niemożliwe. I na x1, gdy Cię ktoś woła, to wstajesz i idziesz, a nie, że zaraz i idziesz po 2 minutach jak puścisz wszystkie fs-y.

      Lwica jest boska :)
    • Winter napisał(a):

      grałem i na x6 i na x1
      i tu i tu grałem aktywnie flotą
      na x1 musiałem recki słac koło 21 żeby koło 3 położyć sie spać
      na x6 recki wysłam 21 a 22 juz mam je na bazie

      ktoś kto mówi że na x6 trzeba być nolifem sie mocno myli

      Winter napisał(a):

      Zrozumcie że poprostu trzeba robic fsa , na toalete, papierosa, posiłek , zakupy spacer czy sen.
      Coś za coś. Na speed x6 może nie czekasz na powrót recków ale jak piszesz na każde odejście od komputera musisz zrobić FS. Lot w układzie 4 min, lot poza układem 7 min więc nie wyobrażam sobie grania na takim serwerze własnie z powodu małego czasu który jest na moje błędy, spóźnienia. Czas lotu na speed x1 pozwala na mniej nerwowe życie poza lotami, atakami. Mogę odświeżyć ogame, iść do kuchni zrobić sobie coś do picia i w tym czasie porozmawiać z kimś z domowników bez nerwowego powrotu do komputera bo mija magiczne 4/7 min. I takie zachowanie osoby preferujące speed x1 nazywają nolife. Nie trzeba planować małych krótkich czynności w swoim życiu, być gotowym na każde krótkie zdarzenie gdy odchodzę od komputera nawet na 2 minuty.

      Dlatego pisanie "po prostu trzeba zrobić FS" gdy to FS trzeba dosłownie zrobić zawsze gdy odchodzę od komputera nie jest "po prostu" a dodatkowa komplikacja, większe uwiązanie do gry. :fsmile:

      Nie gram aktywnie reckami ale również czekam wielokrotnie na floty. W tym czasie można zobaczyć film, poczytać książkę, pozmywać czy się wykąpać (pozdrawiam sąsiadów :fgrin: ) i nie muszę pamiętać o odświeżaniu ogame. Nie jest to zmarnowany czas, nie patrzę ciągle w ekran. Mogę robić coś innego a bufor na odświeżenie ogame jest 20/40 minutowy a nie 4/7.

      edit:

      na x1 musiałem recki słac koło 21 żeby koło 3 położyć sie spać
      Między godziną 21 a 3 jest 6 godzin. Od 5 lat mamy szybsze recyklery więc czas został skrócony o połowę. :fsmile:

      (Już 5 lat ale ten czas leci... :O )
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Tak, na x1 mozna odświeżać co 20-40min i to jest duzy problem dla flociarzy ze wzgledu na to ze nie wiesz czy gosciowi wrocila flota czy poprostu poszedl sie wykapac. Kto klepie kopalnie nie zrozumie... Jezeli flota x1 to eko tez i powodzenia na uni z eko x1 dochodzenia do turborecy od 0 aby flociarz nie czekal na nie 6h... Argument ze mamy szybkie recki jest o kant... Rozbic bo pamietajmy ze rozmawiamy o NOWYCH uniwersach.
      A fructibus eorum cognoscetis eos


      Darkstar napisał(a):

      Ton wypowiedzi ten sam, arogancki, pełen pychy i pewności siebie, nawet śledztwo swoje robiłem i czytałem posty etc, to Ty xD
    • ALbo nie rozumiesz albo udajesz ze nie rozumiesz... bylo to opisane wyzej- w czasach kiedy gracze rozbudowywali swoje konta internet nie byl tak powszechny jak dzis, dzis kazdy loguje z telefonu itd i gra na uni x1 niemal calkowicie mija sie z celem jezeli chcesz grac flota, kopalnie nie maja znaczenia bo tu wazne jest aby wszyscy byli rowni- czy kazdy postawi 1 kopalnie na tydzien czy 10 dziennie nie ma znaczenia bo szanse sa rowne, dla flociarza x1 jest calkowicie bez sensu i stad tez te uni nie cieszyly sie zbytnim zainteresowaniem, nie porownujcie tu uni ktore sa zlepkiem wszystkich od poczatku ogame bo tam chcac nie chcac te napedy sa mocno rozwiniete, rozmawiajamy o nowym uni gdzie rece 1us obok leca 2,5h, jezeli nieuzywasz floty to po co ona stoi na moonie zapytam kolejny raz? jezeli siedzisz na kiblu 20min to bedziesz miec zylaki odbytu wiec ogame wrecz ratuje Ci zycie na speedzie x5 bo nie pozwoli na tak dlugie posiedzenie. Proste zaleznosci, ale nie wazne w sumie, niech wybierze wiekszosc w ankiecie a GF zrobi po swojemu, waze aby bylko robione to z glowa i bylo co z czym laczyc bo uni wychodza co 40dni przez co jest na nich sladowa ilosc graczy i nie ma motywacji do odbudowy itd jezeli komus na poczatku nie pojdzie
      A fructibus eorum cognoscetis eos


      Darkstar napisał(a):

      Ton wypowiedzi ten sam, arogancki, pełen pychy i pewności siebie, nawet śledztwo swoje robiłem i czytałem posty etc, to Ty xD
    • na 1x swietnie gra sie flota, gralem na xanthus i rewelacja :) co prawda farmic mi sie nie chcialo (zreszta dla mnie farmienie nie jest domena flociarzy) ale duzo zlomowalem :) kazda predkosc rzadzi sie swoimi prawami i na 1x mozna mnostwo bfsów trafic nawet jesli musisz leciec ponad 1,5h w jedna strone... ciekawsze akcje to czysta przyjemnosc obserwacje, taktyka, dobre pomysly a nie latanie na pale :)
    • Lucky Gal napisał(a):

      ALbo nie rozumiesz albo udajesz ze nie rozumiesz
      Nic nie musze udawac :) moj komentarz byl tylko odpowiedzia do tego co napisales wczesniej. A mianowicie:

      Lucky Gal napisał(a):

      Jezeli flota x1 to eko tez i powodzenia na uni z eko x1 dochodzenia do turborecy od 0 aby flociarz nie czekal na nie 6h... Argument ze mamy szybkie recki jest o kant
      Widac kto ma klopoty z wlasciwa interpretacja
    • driver udajesz... powiedz ze zartujesz... i Ty wytykjasz mi bledna interpretacje? moj komentarz odnosil sie do wypwowiedzi Ciap ktora twierdzila ze w dzisiejszych czasach na uni x1 nie trzeba sie martwic o 6h czekania na recki bo mozemy zrobiuc turbo z tym ze koszt turbo to ok 1,2kkk sury co w przypadku nowego uni przez kilka miesiecy albo moze i lat jest NIEOSIAGALNE a Ty do mnie wyjezdzasz z tekstem ze jakos na starych uni ludzie dali rade... tak w 13 LAT dali rade dojsc do turbo
      A fructibus eorum cognoscetis eos


      Darkstar napisał(a):

      Ton wypowiedzi ten sam, arogancki, pełen pychy i pewności siebie, nawet śledztwo swoje robiłem i czytałem posty etc, to Ty xD
    • Lucky Gal napisał(a):

      driver udajesz... powiedz ze zartujesz... i Ty wytykjasz mi bledna interpretacje? moj komentarz odnosil sie do wypwowiedzi Ciap ktora twierdzila ze w dzisiejszych czasach na uni x1 nie trzeba sie martwic o 6h czekania na recki bo mozemy zrobiuc turbo z tym ze koszt turbo to ok 1,2kkk sury co w przypadku nowego uni przez kilka miesiecy albo moze i lat jest NIEOSIAGALNE a Ty do mnie wyjezdzasz z tekstem ze jakos na starych uni ludzie dali rade... tak w 13 LAT dali rade dojsc do turbo
      heheh widze, ze bez sensu dyskusja :) raz gadasz o dupie, raz o zupie. Sam sie gubisz