Nowe uni - nowe możliwe opcje

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Wystarczy przejrzeć rankingi na uniwersach, albo zestawienia danych z zewnętrznych stron i na pierwszy rzut oka widać, że zdecydowana większość graczy gra flotą. Z tej większości kolejno większość zadowala się drobnymi łupami, a gdy dociera do nich, że cała praca jest syzyfowa, bo top należy do nieco bardziej doświadczonych, wolą zacząć na kolejnym uni - z tym samym efektem. Wydają hajsy na anty, z czego co dwa miechy GF ma swoje własne "farmienie". Nadzieja graczy to główny motor napędowy tej machiny. Mało kogo z nas obchodzi kto jak woli grać, - grunt że hajs się zgadza.

Czasem czytam, że OGame upada, że zchodzi na psy. Bzdura... Po subforach związanych z eventami, płatnymi udogodnieniami i nowościami, widzę wyraźnie, że jest zupełnie odwrotnie. Serwery przechodzą fuzje po to żeby zachować proporcjonalną ciągłość między preferencjami graczy, a idącą za tym intratność producenta gry. Łącząc te fakty, oraz to że gra ewoluuje w sensowny sposób, można dojść do wniosku, że GF wie co robi. To, czy dany gracz zagrzeje miejsce na danym uni na dłuższy czas, robiąc jakiś wyróżnik w osiągach (bo nie koniecznie musi być top 10), to już jego sprawa. No ale to już uzupełniająca dygresja.

Jedno uni "nie dla mnie" w tą, czy w tą...
    • nova wrote:

ma ktos link do jakis statystyk zeby zobaczyc czy ilosc graczy rejstrujacych sie na kazde uni? w sensie, czy ma tendencje spadkowa czy rosnaca? dawno gralem i w szoku jestem ze tutaj nadal jest taka zawzieta dyskusja
      przyrostyogame.cba.pl/Info42.html
      Możesz sobie zmniejszać numerek po "Info" a przed ".html". XD

lub:

pl.ogniter.eu/pl

;)

Każdy serwer ma spadek mały duży ale spadek. Gdy gracz kończy grę to nie każde konto jest oddawane. Niektóre są kasowane więc spadek jest rzeczą naturalną.
      [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
      [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
      :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!
    • Wiadomo, w grze jest coraz mniej osob, a nowe uni sa glownie dla tych, co chca pograc chwile. Jesli ktos chce grac przez dlugi czas, lepiej od razu zarejestrowac sie na uni docelowym do fuzji. Latwiej sie gra i lepsze mozliwosci dlugofalowego rozwoju.
      Si vis pacem, para bellum
    • Wiesz tu jest kwestia jeszcze konfiguracji. Wszystkim nie dogodzisz GF idzie na jakiś tam kompromis, a raczej słucha się graczy poprzez ankiety.
      Jednak wielu graczy taka konfiguracja nie zadowala. Ciekaw tylko jestem ile było głosujących w ankiecie i czy rzeczywiście będzie tyle samo grających co oddało głos na obecnie wybrane parametry uniwersum. To ilu graczy głosowało w ankiecie za obecną opcją dałoby mniej więcej przybliżoną liczbę graczy, których spotkamy na uni.
    • Truck driver wrote:

Zawsze jak jest ankieta wybieram to czego bym najbardziej nie chcial a i tak nowe uni powstaja :D bym byl debilem to bym probowal na kazdym nowym uni a nie trzymal sie jednego konta :)
      czyli że jak, jakbyś klikał to co byś najbardziej chciał to by nowe uni nie powstawały, klikasz to czego najbardziej nie chcesz i tak powstają, czyli najlepiej jakbyś nic nie robił wtedy nic nie powstanie. No właśnie nie, wtedy byłbyś mniejszym debilem, a tak klikasz chociaż i się nie rejestrujesz i przez takich włąsnie ludzi powstaje to czego nie chcemy. git?
    • DarthMario. wrote:

Truck driver wrote:

Zawsze jak jest ankieta wybieram to czego bym najbardziej nie chcial a i tak nowe uni powstaja :D bym byl debilem to bym probowal na kazdym nowym uni a nie trzymal sie jednego konta :)
      czyli że jak, jakbyś klikał to co byś najbardziej chciał to by nowe uni nie powstawały, klikasz to czego najbardziej nie chcesz i tak powstają, czyli najlepiej jakbyś nic nie robił wtedy nic nie powstanie. No właśnie nie, wtedy byłbyś mniejszym debilem, a tak klikasz chociaż i się nie rejestrujesz i przez takich włąsnie ludzi powstaje to czego nie chcemy. git?
      Nie rozumiesz co mam na mysli klikajac w ankietach samo najgorsze. Otoz jestem za tym by nowi gracze dolaczali do starych, rozwinietych uni tak jak sam to zrobilem jakies 6 lat temu wbijajac na Draco i majac zerowe pojecie o grze. Na nowym uni zdominowanym przez cwaniaczkow z grubym portfelem jest bardzo ciezko sie wybic i pozniej uni umieraja szybciej niz zdaza powstac. Trzeba zachecic mlodych do gry na rozwinietych uni ale przeciez nowe uni to czysty zysk w postaci $$ dla GF.

Takie to moje zdanie. Ogejmowego debila, forumowego trolla :)
    • Truck driver wrote:

Nie rozumiesz co mam na mysli klikajac w ankietach samo najgorsze. Otoz jestem za tym by nowi gracze dolaczali do starych, rozwinietych uni tak jak sam to zrobilem jakies 6 lat temu wbijajac na Draco i majac zerowe pojecie o grze. Takie to moje zdanie. Ogejmowego debila, forumowego trolla :)
      No Ciebie nie rozumiem, tutaj pierwszy raz się z Tobą zgodzę. Ze światopoglądem na tą grę zatrzymałeś się właśnie 6 lat temu. Tutaj nikt nowy nie przyjdzie, a tym bardziej na uni gdzie ktoś ma x21345252 wieksza flote.
      Takie moje zdanie.
    • DarthMario. wrote:

Ze światopoglądem na tą grę zatrzymałeś się właśnie 6 lat temu. Tutaj nikt nowy nie przyjdzie, a tym bardziej na uni gdzie ktoś ma x21345252 wieksza flote.
      Na Draco mi sie udalo. I gram do dzis na koncie zbudowanym od zera, teraz juz na Librze po fuzji. Probowalem tez na yakini od startu uni ale jak po 2-3 dniach dostalem wlot krazkami gdzie grajac bez antymaterii nie bylo mnie stac nawet na zbadanie napedow pod mt to podziekowalem za taka gre. Moze komus sie podobaja takie wyscigi szczurow na nowych uniach ale ja zaczalem na starszym uni i nie uwazam by to byl zly ruch z mojej strony. Moze i nie gram flotowo i mam mizerne w tym wyniki ale i tak konto bujnalem bez wiekszych problemow i mam wielu wrogow a to chyba z niczego sie nie bierze.
    • Truck driver wrote:

Otoz jestem za tym by nowi gracze dolaczali do starych, rozwinietych uni tak jak sam to zrobilem jakies 6 lat temu wbijajac na Draco i majac zerowe pojecie o grze
      Gratuluję podejścia. Naprawdę.
      Gracz na stare i tak nie pójdzie bo będzie daleko w top. I to jest główny powód wymierania serwerów. Nowi nie chcą zaczynać bo daleko w top, osoby odchodzące kasują konta zamiast oddawać.
      Pamiętaj że potem z tych nowych serwerów jest łączenie z Twoim starym. Więc otwieranie beznadziejnych serwerów też jest takie słabe.

Inna sprawa jak Ci się zwróci uwagę że głupoty piszesz to mówisz "jestem nowy nie tak doświadczony jak Ty". Teraz piszesz że taka płotka jak Ty zaszła wysoko w top. :uhuh:

Nie masz zamiaru grac? Nie głosuj.
      Na uni 68 jak zwiększało speed też brałeś czynny udział. Jak Ci zwróciłam uwagę to "może kiedyś zagram". Minął rok. Zagrałeś? ;)
      [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
      [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
      :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!
    • Truck driver wrote:

Na Draco mi sie udalo. I gram do dzis na koncie zbudowanym od zera, teraz juz na Librze po fuzji. Probowalem tez na yakini od startu uni ale jak po 2-3 dniach dostalem wlot krazkami gdzie grajac bez antymaterii nie bylo mnie stac nawet na zbadanie napedow pod mt to podziekowalem za taka gre. Moze komus sie podobaja takie wyscigi szczurow na nowych uniach ale ja zaczalem na starszym uni i nie uwazam by to byl zly ruch z mojej strony. Moze i nie gram flotowo i mam mizerne w tym wyniki ale i tak konto bujnalem bez wiekszych problemow i mam wielu wrogow a to chyba z niczego sie nie bierze.

A nie jest tak, ze na wymarłym uniwersum jesteś jednym z ostatnich aktywnie grajacych użytkowników? (Odliczając gsowki, pushkonta, wieczne urlopy, ktorych ktos przypadkiem 5 lat temu nie skasował itd).
      To trochę jakby się chwalić, że w wyścigu gdzie brało udział 7 zawodników zająłeś 5 miejsce, przy czym jeden z nich złamał nogę a drugi zachlał i nie przyszedł...
      Si vis pacem, para bellum
    • Vertigo77 wrote:

Jako górnik z zamiłowania mogę powiedzieć, że jak widzę w parametrach złom z obrony, to wiem jedno - nie gram i nigdy nie zagram :)
      Złom z obrony sprawdzał się na speed x1, mały zysk bo nikomu się po 3 banie lecieć nie chciało 3h. Złom z obrony owszem ale na tej prędkości to chyba pogra pare osób, mateuszgg sprzedawca kony i inni 3 tyg i koniec.
      ST- 88368% 8-)
    • Skoro każdemu nie pasują takie parametry to kto w końcu głosował? :whistling: mi niestety nie było dane głosować....
      lecz był bym za flo 1x :thumbup: a reszta bez znaczenia :saint: bez acs? to bez sensu były by sojusze jak każdy grał by solo a ci co mają nadmiar $ i lubią "zdobywać" inne konta deptali by pozostałych (pisząc kulturalnie). Byłby to wyścig kto więcej wyda $, a przy ACS jest zawsze szansa spakować takiego napompowanego jak mi się na Cosmos udało z Eneczką spakować Wuja Adama...

Takie moje zdanie... i kropka. :thumbsup:

Może parametry nie w moim guście, lecz spróbuje swoich sił na początku jak się uda :thumbsup:
      Do zobaczenia... :lm: :ow:

ps... kiedy planowany start? coś mi się 18ty obił o uszy a bardziej o oczy lecz nie mogę znaleźć na ten moment...

Pozdrawiam
      Pozdrawiam byłych sojuszników [DT, Kredki oraz GTS] oraz znajomych z uni Cosmos gdzie zaczęła się przygoda :saint:
      w0jci3ch [D T] & Eneczka [D T] vs. Wujek Adam [Zmory] ~ 58641.42% - TOP 1 ACS

• Wokół nas jest to, co potrzebujemy, aby wygrać.…
      • Pamiętaj czego się nauczyłeś. Ocalić cię to może