Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Hermes napisał(a):

      new_mateuszgg napisał(a):

      jak beda bunkry to se nie pofarmi
      Możesz proszę zatroszczyć się trochę o interpunkcję, składnię zdaniową, czy po prostu o ułatwienie interpretacji? Byłbym wdzięczny też za uzasadnienie wypowiedzi, ponad zdawkowe argumentacje ;)

      to nie pismo urzedowe wiec nie zatroszcze sie :E

      interpretacja jest dosc oczywista, tyle tylko ze zacytowales czesc mojego postu a nie calosc.. gornik wiekszosc punktow ma z kopalni, ale ze jest aktywny i ambitny to buduje mala flotke ktora moze farmic malo aktywnych graczy i dzieki temu miec wiecej surki na kopalnie :) napisz czego KONKRETNIE jeszcze nie zrozumiales z mojej wypowiedzi to wytlumacze :D
    • new_mateuszgg napisał(a):

      tyle tylko ze zacytowales czesc mojego postu a nie calosc
      Odniosłem się do całości, a tylko w zacytowanej kwestii poprosiłem o sprostowanie. Myślę, że skoro i tak się nie zrozumiemy, zrezygnuję z tej prośby, powściągnę język i zachowam dalsze uwagi dla siebie. Miłego wieczoru życzę :)

      @Das140 wydobycie w standardowej proporcji eko, obrona wyważona, ale skromna. To ma sens na takim uni. Powodzenia więc ;)
    • Konfiguracja, którą znaczącą przewagą głosów wybraliście i którą przekazaliśmy, to:

      Eco x6, Floty x3, Badania x12, 80% złomu, 30% złomu z obrony, 8 galaktyk, 0.5 konsumpcji deuteru, +25 pól, ACS, zakrzywienie układów i galaktyk

      Jak zawsze, do momentu uzyskania potwierdzenia, nie jest to obowiązująca konfiguracja nowego uni.
      Kontakt z Operatorami Gry


      Smok jest dziki, Smok jest zły, Smok ma bardzo ostre kły
    • Vertigo77 napisał(a):

      widać czas dać sobie całkiem spokój z tą grą
      Moim zdaniem każdy gracz powinien popróbować gry na różnych uni i wyczuć na jakiego typu parametrach czuje się najlepiej. Uni takie jak to jest bardzo wymagające dla flociarzy, więc jeśli gra się preferując bardzo agresywny styl, trzeba się liczyć z konkurencją. No ale parcie na topkę w początkowych fazach gry tak właśnie się kończy (i nie tylko na stricte flociarskich uni) - z całym szacunkiem.

      Nie znam się, ale się wypowiedziałem :D
    • Brak określenia ładowności sond oznacza, że ona będzie czy wręcz przeciwnie? Chyba od Cosmos nie było ładownych sond. I od Cosmos nie było starego dobrego x1 floty...

      Kolejne uni, gdzie trzeba koniecznie logować się codziennie. Aquarius do kwadratu, z większym eko, równie szybkie, z jeszcze większym złomem z floty, małym dokiem, mniejsze o galaktykę.

      Pozostaje mieć nadzieję, że Himalia będzie bardziej górnicza.

      Lwica jest boska :)
    • Kwestia tego, że w czasach mobilnego internetu logowanie raz dziennie naprawdę nie jest już problemem.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • Hermes napisał(a):

      Moim zdaniem każdy gracz powinien popróbować gry na różnych uni i wyczuć na jakiego typu parametrach czuje się najlepiej. Uni takie jak to jest bardzo wymagające dla flociarzy, więc jeśli gra się preferując bardzo agresywny styl, trzeba się liczyć z konkurencją. No ale parcie na topkę w początkowych fazach gry tak właśnie się kończy (i nie tylko na stricte flociarskich uni) - z całym szacunkiem.

      Niekoniecznie. Myślę, że wręcz przeciwnie. Większość graczy ogame jest już na tyle doświadczona, że wie, na ile może sobie pozwolić jeśli chodzi o poświęcanie czasu grze. Bo tak jak określiłeś - takie uni jak nadchodzące, są bardzo wymagające, i to nie tylko dla flociarzy, a nawet przede wszystkim nie dla nich - one są wymagające DLA KAŻDEGO, a podstawowy wymóg to czas poświęcony grze. Ogame to gra bardzo łatwa, nie jest chyba dla nikogo wyzwaniem intelektualnym. Ale jak się ma w perspektywie przysłowiowe przyspawanie tyłka do fotela, to na taką wizję jest mało chętnych.
      Trochę wyobraźni - na to uni nie trzeba będzie się logować raz dziennie, jak pisze nade mną Buleon - tam się trzeba będzie logować co godzinę. Taki quake w kosmosie dla no-life'ów. Dobre na pierwsze dwa tygodnie, potem zacznie szybko zmierzać w stronę pustyni. To uni będzie miało szalone parametry, zmuszające do bardzo aktywnej gry przez cały czas. Właściwie tylko early game jest na takim potworku możliwa, ale ile można siedzieć 24/7? Tak długo, aż żona nie spakuje twoich walizek i nie postawi ich w progu. Czyli dobre tylko dla tych, co już się rozwiedli i rzucili pracę, żeby grać w ogame. Wieszczę temu uni szybką i bolesną śmierć :P
      Si vis pacem, para bellum
    • Ja osobiście paradoksalnie zawsze musiałem spędzać najwięcej czasu na wolniejszych uni. Nie rozpatruję tutaj Dorado, na którym sobie klikam kopalenki, a o tych uni, gdzie gram/grałem flotowo. To wszystko kwestia stylu gry. Rozpatrując standardowe farmingi, łatwiej jest przysnąć na powrót recków które wracają za np. 3 godziny, niż te które wracają za godzinę. ;) Może dlatego, że zaczynałem od Quantum, rzucając się od razu na głęboką wodę, i zostały mi tamtejsze nawyki :P Zmieniła się technologia, teraz już nie jesteśmy ograniczeni do grania z domowego komputera, w zasadzie obecność antigame na androidzie umożliwia granie z każdego miejsca na ziemi. Nawet wyklikać pz można :P Więc nie przesadzajmy, zalogowanie raz na jakiś czas nie jest bolesne



      Co do złomu z obrony: kwestia jest taka że 90% osób twierdzących, że to zabójczy parametr uniemożliwiający grę. Grałem jakieś 2 lata na takim uni, i nikt nigdy nie sfarmił mi bunkra. Jak się komuś nie będzie opłacało, to nie poleci. Mamy sytuację, że nikt na takich uni nie gra, bo inni ludzie się boją i tym samym nikt nie gra. I tworzy się takie błędne koło w tym momencie.


      PS. Na x3jkach też są ludzie którzy logują raz na 2-3 dni. Może nie przez pierwszy rok, ale na późniejszym etapie- jak najbardziej.Warunek bezpieczeństwa jest jeden, w dodatku dość uniwersalny w odniesieniu do każdego speeda: zawrócić stacjonuj przed zniszczeniem docelowego moona ;)
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • Tylko tu, oprócz wysokiego złomu z obrony, będzie bardzo wysoki złom z floty oraz duża prędkość flot. Będą latać górnikom nawet po satkach, bo wloty w planetę będą praktycznie bez strat (zbiórka własnego złomu + złom z obrony + praktycznie pewność zebrania złomu z wlotu dzięki szybkim reckom).
      Si vis pacem, para bellum
    • Vertigo77 napisał(a):

      Tylko tu, oprócz wysokiego złomu z obrony, będzie bardzo wysoki złom z floty oraz duża prędkość flot. Będą latać górnikom nawet po satkach, bo wloty w planetę będą praktycznie bez strat (zbiórka własnego złomu + złom z obrony + praktycznie pewność zebrania złomu z wlotu dzięki szybkim reckom).
      Ile to już razy słyszałem takie teksty, i nigdy mi jeszcze nikt w satki nie wleciał, a zawsze robię 15tki więc trochę ich mam. Wystarczy robić fsy ;)
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • DUDEUSZ napisał(a):

      Vertigo77 napisał(a):

      Tylko tu, oprócz wysokiego złomu z obrony, będzie bardzo wysoki złom z floty oraz duża prędkość flot. Będą latać górnikom nawet po satkach, bo wloty w planetę będą praktycznie bez strat (zbiórka własnego złomu + złom z obrony + praktycznie pewność zebrania złomu z wlotu dzięki szybkim reckom).
      Ile to już razy słyszałem takie teksty, i nigdy mi jeszcze nikt w satki nie wleciał, a zawsze robię 15tki więc trochę ich mam. Wystarczy robić fsy ;)
      No poczekaj na seeka:-D
      Trafi Ci się na uni taki ciamajdek co się rozbije na 300kk żeby mieć te 6kk zysku :E
      Ogólnie wszystko zależy na kogo trafisz. Czasami masz spokój robiąc zwozke raz na dwa dni, a czasami to możesz dwa razy dziennie zwozić, a i tak ktoś będzie gasić Ci światło. Niestety debris z obrony do tego zachęca. Przerabiałem to na zibalu, więc wiem o czym piszę:-D