Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Qnick napisał(a):

      Slotare napisał(a):

      Ja osobiście grałem na uni 24 x1/x1 i bez anty i w ogóle nie widziałbym chęci grać na takim uni. Wszystko poszło do przodu, a Świat strasznie przyspieszył. Nowe uni powinno być x7/8+ eko flota też min x5 i badania min x12 bo czekać 8 tygodni na badanie, to masakra jakaś.
      Świat poszedł do przodu, pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty. Ale co z tego, jeżeli ich serca pompują tę samą krew – są potomkami człowieka, który grał na uni x1x1 bez antymaterii i pancerników z możliwością zmiany szaty graficznej.
      Ale takie Uni nie powstanie, bo nie przynosiłoby zysku. Nie licząc nędznych groszy z reklam byłoby za darmo, a za darmo to w tych czasach nawet w ryj na mieście nie dostaniesz.
      Uważaj bo zaraz wyjedziesz, ze ludzie rzucali kamieniami w dinozaury :E

      Ja napisałem, że świat przyspieszył, a nie że poszedł do przodu to jest różnica moim zdaniem. Jednak widząc chęć robienia gówno burzy bo Twój post nic nie wnosi, z radością Ci odpiszę ]:-D Pierwszy przykład z ręki DoTa czy LoL, jeśli ktoś grał to wie, że teraz postacie muszą skakać, teleportować się itp itd względem pierwszych herosów który tylko coś tam castowały i miały 50/50 aktywnych i pasywnych skilli.

      Rozgrywka przyśpieszyła, i raczej wątpię aby były chęci do odbudowy floty która zajęła by rok z tzw. samego eko(mówię o moim przykładzie), są wyjątki od reguły za to chwałą im.

      Co do tematu zarabiania teamu Ogame na grze, oni też muszą za coś żyć, także argument bo to by zysku nie przyniosło. Proszę włóż w między bajki tam gdzie komunizm działa, bo takie podejście wszystko dla wszystkich za darmo zlatuje roszczeniowym lewactwem, który zalewa normalny świat.
      Bo mi się należ, bo jestem :E :E :E

      O cholercia ale się rozpisałem i wiele tematów zahaczyłem, jednak podsumowując, podtrzymuje moje zdanie, że servery 1x1x1x1x itp itd to sentymenty.



      Dodam na koniec

      We will fight or we will fall!
    • Śpieszę z wyjaśnieniami, bo chyba mnie nie zrozumiałeś.
      Sparafrazowałem jeden z cytatów z filmu "Chłopaki nie płaczą". Obejrzyj, polecam :)

      Również uważam za x1x1 to już przeszłość.

      Po drugie napisałem, że nie ma nic za darmo, tak więc nie wiem skąd wyjechałeś z tym komunizmem.

      Takie czytanie między wierszami zajeżdża skrajną prawica i robieniem gownoburzy z niczego.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Qnick napisał(a):

      Śpieszę z wyjaśnieniami, bo chyba mnie nie zrozumiałeś.
      Sparafrazowałem jeden z cytatów z filmu "Chłopaki nie płaczą". Obejrzyj, polecam :)

      Również uważam za x1x1 to już przeszłość.

      Po drugie napisałem, że nie ma nic za darmo, tak więc nie wiem skąd wyjechałeś z tym komunizmem.

      Takie czytanie między wierszami zajeżdża skrajną prawica i robieniem gownoburzy z niczego.
      w filmie "Chłopaki nie płaczą" są kwestie:
      -co tam w wielkim świecie słychać?
      -a co kwa** gazet nie czytasz?

      Więc od sparafrazowania kinematografii min. Polskiej to mógłbym Misia wyciągnąć, więc dalej śpiewaj do szafy prezesa ;)

      Z komunizmem, może daleko pojechałem, ale narzekanie albo nawet zwracanie uwagi, jak typowy Janusz Małpa Nosacz, że on zarabia to jest lewactwo ejekej komuna.

      Czytanie miedzy wierszami, akurat jest po lewej stronie, gówno burza też.

      Bo przecież, biały mężczyzna heteroseksualny to już problem, prawda?


      Niby się zgadzamy, a jednak jakiś problem jest, dziwne :quasi: :quasi: :quasi:
      We will fight or we will fall!
    • Mam dziwne wrażenie, że znowu zaczyna się wymiana zdań w rodzaju "bo ja wiem najlepiej". W dodatku okraszona hollywood'zkim stylem wypowiedzu. Kiedy czytam dwa podobne do siebie posty wnoszące do wątku tyle samo (tutaj niewiele), zgaduję, że temat zamienia się w paplaninę. Blelbalnie dla bleblania. A ja myślałem, że od tego jest Hyde i spam. W dodatku nic nie dało założenie przeze mnie wątku odnośnie mijającej epoki uniwersów x1. Trochę chaos na forum...
    • Slotare napisał(a):

      Co do tematu zarabiania teamu Ogame na grze, oni też muszą za coś żyć, także argument bo to by zysku nie przyniosło.
      Team nie zarabia na byciu w team. :fsmile:

      x1x1 bywało bardzo często w ankietach i bardzo często było najsłabszą opcją w głosowaniu. Nawet gdy robiło się ogólnopolską kampanie reklamującą x1. :E
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Tyle tylko, że na pewnym etapie obronę opłaca się robić, chociażby żeby zebrać dzienne wydobycie.
      Nie wiem jak Wy, ale ja cenię swój czas i robię to dokładnie raz dziennie. Teraz złom z obrony powoduje, że wloty w mój bunkier stają się opłacalne, bo czym większy zbuduje tym większy zysk ma potencjalny agresor, co de facto zmusza mnie do stylu gry - robienia zwózki 2-3 razy dziennie.
    • Dlatego Mari napisałem, żeby tego złomu było mniej, niż ze standardowego statku ze stoczni, ale żeby w ogóle był.
      Bo są gracze, którzy mają kolosalne punkty za bunkier np. na planecie matce, wchodzą jak Ty raz dziennie i zwożą do bunkra po czym powtarzają schemat po 24 godzinach.
      Teraz załóżmy, że złomu z bunkrów jest tyle samo ile za flotę, ale dostajesz złom na przykład tylko z tej nieodbudowanej obrony, czyli powiedzmy 0.7 (za statki) * 0.3 (30% obrony nieodbudowanej - przykładowo) = 0.21 złomu z całkowitej wartości bunkra.
    • new_mateuszgg napisał(a):

      dobry gornik to taki ktory lubi sobie pofarmic jak ma wolna chwile :) a ze to gornik to ma mala flotke wlasnie farmingowa i jak beda bunkry to se nie pofarmi :E

      jak gornik jest aktywny to zaden zlom z obrony mu nie straszny, zwozka 1-2 razy dziennie, a na starszym uni max 1 raz dziennie i nikt nie wlatuje

      Co to za górnik, co lubi sobie pofarmić? To nie górnik, tylko taktyka mieszana, eko/flota. Dla mnie czyste górnictwo zaczyna się, gdy 90-95% punktów uzbierałeś z własnych kopalń :) No a pozostałe, to z wlotu w idlaków.

      Jak górnik jest aktywny, to gra flotą i nie jest górnikiem :)
      A co do nie bycia farmionym przy zwózce raz dziennie, to chyba graliśmy do tej pory w inne gry. Po mnie zawsze latali, jeśli nie było mocnej obrony.
      Si vis pacem, para bellum
    • Złom z obrony na zibalu to słaby dodatek , bo normalnej obronie dla samej obrony nie opłaca się orać.
      Ale jak stoi trochę floty i fajny bunkier to zysk jakiś tam wychodził . Trzeba pamiętać że złom jest tylko z tej obrony która się nie odbuduje więc jak ktoś ma sztab to wychodzą naprawdę nikłe ilości
    • Vertigo77 napisał(a):

      new_mateuszgg napisał(a):

      dobry gornik to taki ktory lubi sobie pofarmic jak ma wolna chwile :) a ze to gornik to ma mala flotke wlasnie farmingowa i jak beda bunkry to se nie pofarmi :E

      jak gornik jest aktywny to zaden zlom z obrony mu nie straszny, zwozka 1-2 razy dziennie, a na starszym uni max 1 raz dziennie i nikt nie wlatuje
      Co to za górnik, co lubi sobie pofarmić? To nie górnik, tylko taktyka mieszana, eko/flota. Dla mnie czyste górnictwo zaczyna się, gdy 90-95% punktów uzbierałeś z własnych kopalń :) No a pozostałe, to z wlotu w idlaków.

      Jak górnik jest aktywny, to gra flotą i nie jest górnikiem :)
      A co do nie bycia farmionym przy zwózce raz dziennie, to chyba graliśmy do tej pory w inne gry. Po mnie zawsze latali, jeśli nie było mocnej obrony.

      to taki gornik co kocha kopalnie nawet swoich sasiadow i jego wydobycie :D


      edit: wiadomo ze na poczatku uni trzeba czesciej ale dobij chociaz do 1-2 kk pkt to nikt ci nie bedzie latal :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez new_mateuszgg ().

    • new_mateuszgg napisał(a):

      jak beda bunkry to se nie pofarmi
      Możesz proszę zatroszczyć się trochę o interpunkcję, składnię zdaniową, czy po prostu o ułatwienie interpretacji? Byłbym wdzięczny też za uzasadnienie wypowiedzi, ponad zdawkowe argumentacje ;)

      Vertigo77 napisał(a):

      Jak górnik jest aktywny, to gra flotą i nie jest górnikiem
      Zgadzam się. Rozdzielanie stylów gry tylko na eko/flotę pomija fakt, że można robić sporo rzeczy inaczej i też mieć frajdę z gry :) I podzielam zdanie, że żaden szanujący się ekowiec nie zagra na uni z debris obrony.

      Słuszna uwaga @Winter. Mechanik jest niewidoczny w raportach.

      P.s. Przepraszam za arbitralny ton :) Temat odrobinkę generalizowany.
    • Przepraszam, że tak to ująłem. Nie miałem na celu kogokolwiek urazić ;) Oczywiście po to są tworzone tego typu serwery, żeby nie było sztampy w stylach gry. Jeśli grasz na tym uni, musisz mieć jaja. Chodziło mi o puszczenie oczka dla wszystkich leniwych górników, którym nie chce się gorączkowo wszystkiego codziennie kontrolować - zwłaszcza tych, którzy logują się nawet raz na tydzień :)

      Mam nadzieję, że wszystko gra. Dla dobitnego rozładowania poproszę Cię o uchylenie rąbka tajemnicy. Powiedz proszę - jakie proporcje obrony stosujesz, żeby zachować kondycję eko, ale nie kusić flociarzy?