Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Truck driver napisał(a):

      BROWAR napisał(a):

      Zastanawia mnie dlaczego ludzie dają 30% z obrony... przez takie cos uni umrze szybciej niż powstanie
      Chodzi o to by nie bylo przerosnietych bunkrow "nie do przejscia" a wiecej floty latalo na fs. Zabunkrowac sie i utrzymac za bunkrami to zadna sztuka.
      Wlasnie na tym polega ta gra. Nie ma bunkra który jest nie do przejścia

      Ponad 50 ST w dorobku & Minionki są spoko <3
    • @BROWAR ale sens w tym, ze jak jest debris z obrony to nie ma sensu stawiac jakis duzych bunkrow. Wychodzi na to samo co bys stal na bfs. Wiec kiedy obrona idzie na pz wtedy trzeba sie bardziej postarac i fs-owac i nie schowasz juz floty i jakies tam ilosci sury za bunkrem na planecie.

      OldSchool napisał(a):

      Zwłaszcza kiedy jest dostępny ACS. A obrona która może wylądować w reckach traci jakąkolwiek rację bytu... równie dobrze mogliby zamiast debrisu z obrony całkowicie skasować zakładkę obrona, na to samo by wyszło.
      Nie gralem na uni gdzie jest pz z obrony ale ja bym to tak rozwiazal. Nie ma mnie na koncie to podnosze flote z surowcami na fs i znikam z konta. A kiedy pilnuje konta to zostawiam przynajmniej jeden slot wolny by w razie ataku miec mozliwosc ruchu i ewentualnie uciekac. Latwo by nie bylo dlatego nie gram na takim uni ale moze sa tacy, ktorzy lubia tak grac.
    • Trzeba postawić tez siebie w roli obrońcy, załóżmy ze nie mozemy wejść na konto przez pół dnia, praca czy cos. Zawsze można zrobic niewielki bunkier, który uchroni dzienne wydobycie. Natomiast gdy jest debris z obrony stawianie jej nie ma sensu. Takie uni umiera w miesiac, zostają tylko Ci najsilniejsi, którzy grają ufsem, a Ci poniżej top50 nie maja już czego na takim uni szukać. Dla mnie jako flociarza fajnie się przedstawia dwbris z obrony, ale patrząc przyszłościowo, nie chcąc zmieniać uni po 2 miesiącach wprowadzenie tego jest bez sensu. Dodam jeszcze, ze przecież czymś trzeba ochronić satelity. Na tego typu uni bedzie można farmic dosłownie wszystko

      Ponad 50 ST w dorobku & Minionki są spoko <3
    • Grałem na Oberonie gdzie jest złom z obrony i mimo tego że wróciłem do tej gry właśnie tam po blisko 10 latach rozłąki i rejestrowałem się gdy uni miało już blisko trzy miechy było tam dużo więcej aktywnych graczy niż wszystkich zarejestrowanych na najnowszym Wezn. Płacz srEKO "graczy" nic tu nie wnosi do grywalności a jedynie sieje zamęt. Być może nie wiecie ale złom idzie tylko że zniszczonej obrony więc jest to nie więcej jak 30% całego bunkra. Przy chorym noobprotection nie da się niemal wcale skonstruować takiego składu aby go nie przekroczyć i jednocześnie wbić się w bunkier a do tego dołączając BASH niejednokrotnie 6 wlotów to za mało aby nie było więcej niż 5:1. 30% z 30% to wcale nie jest tak dużo ale niejednokrotnie taki bonus wystarczy aby komuś zachciało się polecieć a to wzmaga grywalność uni. "EKOwcy" jedynie jęczą że floty za szybko latają, że na uni jest za małe wydobycie a sami schowani za bunkrami mają nadzieję że logowanie się raz dziennie na speed uni z zabunkrowanymi planetami wystarczy i co oni w takim razie wnoszą do rozwoju nowych uni? NIC!!! Jedyne co rozwijają to własne kopalnie ale z pewnością nie uni i jego grywalność. Tyle w temacie, kto jest choć odrobinę kumaty zrozumie moje "przesłanie" ;) See...
    • BROWAR napisał(a):

      Trzeba postawić tez siebie w roli obrońcy, załóżmy ze nie mozemy wejść na konto przez pół dnia, praca czy cos. Zawsze można zrobic niewielki bunkier, który uchroni dzienne wydobycie. Natomiast gdy jest debris z obrony stawianie jej nie ma sensu. Takie uni umiera w miesiac, zostają tylko Ci najsilniejsi, którzy grają ufsem, a Ci poniżej top50 nie maja już czego na takim uni szukać. Dla mnie jako flociarza fajnie się przedstawia dwbris z obrony, ale patrząc przyszłościowo, nie chcąc zmieniać uni po 2 miesiącach wprowadzenie tego jest bez sensu. Dodam jeszcze, ze przecież czymś trzeba ochronić satelity. Na tego typu uni bedzie można farmic dosłownie wszystko
      Poki co jest tylko ankieta. Zaglosowalem jakis czas temu mimo, ze i tak gral tam nie bede. Ale glosowanie jeszcze trwa wiec nie ma co plakac nad czyms co jeszcze nie jest przesadzone. Glosowanie sie zakonczy, bedzie debris z obrony to przeciez nie bedzie to oznaczalo konca swiata. Jest wiele innych uni wiec na pewno znajdziesz sobie takie, ktore bedzie Ci pasowalo. A jesli liczysz na to, ze latwej bedzie Ci osiagnac wysokie miejsce w tabeli na nowym uni niz na starszym to moim zdaniem grubo sie mylisz. Teraz rzadzi antymateria na kazdym nowo otwieranym uni. Jesli potrafisz grac uczciwie to poswiecisz kilka lat gry ale zbudujesz konto od momentu rejestracji i jakies tam wysokie top tez zdobedziesz.
    • Truck driver napisał(a):

      BROWAR napisał(a):

      Trzeba postawić tez siebie w roli obrońcy, załóżmy ze nie mozemy wejść na konto przez pół dnia, praca czy cos. Zawsze można zrobic niewielki bunkier, który uchroni dzienne wydobycie. Natomiast gdy jest debris z obrony stawianie jej nie ma sensu. Takie uni umiera w miesiac, zostają tylko Ci najsilniejsi, którzy grają ufsem, a Ci poniżej top50 nie maja już czego na takim uni szukać. Dla mnie jako flociarza fajnie się przedstawia dwbris z obrony, ale patrząc przyszłościowo, nie chcąc zmieniać uni po 2 miesiącach wprowadzenie tego jest bez sensu. Dodam jeszcze, ze przecież czymś trzeba ochronić satelity. Na tego typu uni bedzie można farmic dosłownie wszystko
      Poki co jest tylko ankieta. Zaglosowalem jakis czas temu mimo, ze i tak gral tam nie bede. Ale glosowanie jeszcze trwa wiec nie ma co plakac nad czyms co jeszcze nie jest przesadzone. Glosowanie sie zakonczy, bedzie debris z obrony to przeciez nie bedzie to oznaczalo konca swiata. Jest wiele innych uni wiec na pewno znajdziesz sobie takie, ktore bedzie Ci pasowalo. A jesli liczysz na to, ze latwej bedzie Ci osiagnac wysokie miejsce w tabeli na nowym uni niz na starszym to moim zdaniem grubo sie mylisz. Teraz rzadzi antymateria na kazdym nowo otwieranym uni. Jesli potrafisz grac uczciwie to poswiecisz kilka lat gry ale zbudujesz konto od momentu rejestracji i jakies tam wysokie top tez zdobedziesz.
      on jest z tych co wysokie miejsca już mieli, teraz są tu dla "fun'u"

      ad topic, skoro ktoś tak głosuje to widać tak chce grać =]
      kiedyś prawie wszystkie uni były takie same i nie było dyskusji, teraz dali graczom jakieś możliwości to i tak jest źle :D
      nie da się dogodzić wszystkim ^^
      top ileś U20
      top40 U38 - Blood
      Best ST - 5 562% - link

      3 powrót - Sombrero :E

    • I bardzo dobrze, wreszcie jest szansa na jakieś uni z normalnym speedem floty i do tego bez bunkrów, dawno takiego nie było. Nie chodzi o to, żeby ciągle wychodziły nowe uni o takich samych parametrach, tylko żeby każdy znalazł uni dla siebie.

      A i tak te 30% ze złomu z obrony, to jest śmieszna ilość.
      kmlody84
      ---------
      Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
      Ganimed [DarkBlue] - OFF
      Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
    • @smoki rozumiem ze chodzi o 30 % z nieodbudowanej obrony? Warto to jakos zanaczyc w ankiecie bo wiele osob zapewne o tym nie wie i dlatego nie glosuje na ta opcje.

      Taki procent z obrony to w rzeczywistosci bardzo malo, gdzies na poziomie 9 % z calej obrony i jest to rzeczywiscie bardzo dobry pomysl poniewaz tak jak napisali poprzednicy nie rosna bunkry nie do przejscia... A przy wydobyciu x5 to rosna normalnie jak grzyby po deszczu...
    • Mnie zastanawiają dziwne nazwy niektórych graczy (posiadaczy forum) zarejestrowanych w tym samym dniu!!!!!!!
      Flota 1X, Eko 1X ew. 2X - jeśli tak mają wyglądać ankiety nigdy nie przejdzie...
      Brawo że wysłuchano mojej opcji o której pisałem i wprowadzono 1X, 3X , 5X ... bez 2 X czt 4 X...
      Na nowe standardowe unii już nie liczę... ale głos oddałem.
    • To i ja cos napisze ...zanzacze, ze zaczynalem grac w 2005 roku na uni5 - mozna sprawdzic po dacie rejestracji na forum. Od kilku lat nie gralem ...obecnie na uni Wezn jestem moonowka kumpel mnie poprosil i tak sobie pomyslalem, ze fajnie znow byloby pograc i polatac.
      Najwiekszym problemem jest ilosc aktywnych graczy - ludzie zaczynaja grac i szybko rezygnuja. Dlaczego ? Nie mozna myslec, czego chca topowi gracze ...trzeba myslec jak zatrzymac ludzi na uni. Tych srednich i slabych graczy ... najgorsze co jest to debris 70%!! Wtedy grupka 20-50 ogajmowych wyjadaczy wlatuje we wszystko bo i tak sie oplaca ... wtedy gracze rezygnuja bo jesli sa farmieni i zlomowania nawet dla kilku statkow to jaki to ma sens. Speed uni - wszystko powyzej x 3 flota to dla masochistow i nie ma nic wspolnego ze skillem czy strategia - liczy sie tylko posiadany czas. Wedlug mnie nawet uni x3 flota jest juz tylko dla naprawde napalencow(chodzi mi o gre flota) i tez niewiele ma wspolnego ze skillem czy strategia. Wiadomo ogame sie zmienilo i wiekszosc nie chce czekac dniami i tygodniami by tak naprawde uni sie rozkrecilo. Trzeba znalezsc cos pomiedzy co zatrzyma slabszych i srednich graczy na uni - przez co ci topowi gracze beda mieli wiecej celi, farm i ogolnie atmosfera bedzie znacznie lepsza gdyz bedzie wieksza ilosc graczy na uni. Wiec jak znalesc cos co zadowoli wieksza ilosc graczy plus nie wyludni szybko uni ? Debris z obrony to chyba tez nie najlepszy pomysl i pisze to jako gracz grajacy flota ale nie myslacy o sobie tylko o tym jak zatrzymac graczy na uni.
      Mi sie wydaje ze cos optymalnego dla wszystkich bedzie czyms co pozwoli w miare szybko budowac, latac w granicach rozsadku i nie pozwoli atakowac non stop byle czego.
      3xeko
      2xflota
      max 50% debrisu z floty a najlepiej 30-40%
      50% zuzycia deuteru
      mniej galaktyk

      Mysle, ze kazdy na takim uni cos znajdzie plus uni nie opustoszeje zbyt szybko. Innym rozwiazanniem jest klasyczne uni z klasycznymi ustawieniami 1x1 ale nie sadze aby to sie udalo. Czasy sie zmienily panowie.
      Olorin

      ForFun - Xanthus ... powrot po latach ;)
    • Zagłosowałam za klasycznym ponieważ ostatnio takie uni powstało w kwietniu 2014 roku. 0_o

      Ruda napisał(a):

      A najlepsze jest to, że takie uni standard to chyba najszybciej wymiera :P
      Porównajmy ten serwer do powstałych później:


      SerwerAktywni EkoFlota
      126 - Zagadra21411
      127 - Antares28834
      128 - Betelgeuse8121
      129 - Cygnus16144
      130 - Deimos25541
      131 - Eridanus48255
      132 - Fidis13822
      133 - Ganimed22641
      134 - Hyperion12022
      135 - Izar23833
      136 - Japetus21424
      137 - Kallisto35521
      138 - Libra28852
      139 - Merkur34441
      140 - Nusakan21855
      141 - Oberon24353
      142 - Polaris41342
      143 - Quaoar100652
      144 - Rhea96941
      145 - Spica88166
      146 - Tarazed98133
      147 - Uriel109051
      148 - Virgo125566
      149 - Wezn331553
      206 - Serwer eventowy1102107



      Jak widać są uni które powstały później i mają mniej graczy aktywnych.
      Nusakan ma niewiele więcej graczy a powstało 2 lata po klasycznym (maj 2016) a ma speed x5/x5, 70% złomu, +25 pól i 7 galaktyk.
      Oberon ma 29 graczy więcej, serwer z czerwca 2016 no ale tutaj jest obrona na PZ (eko x5, flota x3, 80% złomu).

      Ja bym nie wyciągała wniosków że klasyczne umiera najszybciej. Po 1 tabelka na to nie wskazuje, po 2 dawno takiego uni nie było więc może być różnie. Nie wykluczam że może być to totalna klapa. Dawno w innych krajach takiego uni nie było. Chyba najnowsza jest Rhea na DE (ok rok temu).

      Trochę smuci mnie że każdy kto tu napisze "chce klasyczne uni" dostaje w odpowiedzi "już takie jest, idź tam graj". Tak jest i powstało 23 uni teamu co odpowiada okresowi 3,5 roku. Wysyłający na stare klasyczne bardzo często piszą że chcą uni o konfiguracji które było 1-3 uni teamu ale w takim razie dlaczego sami nie pójdą na serwer który już jest? Za nisko w top?

      Wszyscy krzyczą że tak często powstają uni. Więc dlaczego jednego nie poświęcić na klasyczne? Jeżeli nikt tam nie będzie grać to tak jakby uni nie istniało? :fgrin:

      :<

      (Ciekawa jestem aktywności na takim uni.)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Niestety, teraz większość chce szybciej, więcej itd. Po czym szybciej rezygnują.
      Zbyt piękne, żeby było prawdziwe, nie wierzę, że wprowadza klasyka. Niech by i nawet dali powiększony złom, mniejsze spalanie, więcej pól, mniej gali, ale żeby było wreszcie wolniej. A nie miliard takich samych universow, które wymierają tak szybko jak powstały.
      Na klasyku to i ja bym może zagrał :D
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)