Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wracając jeszcze do wprowadzania nowych zmian, sądzę, że najważniejszym czynnikiem decydującym o przyjęciu czegoś nowego w życie jest poparcie pomysłu na forum origin.
      Zamiast ciągle narzekać, że nic nowego nie wchodzi, stwórzcie konto na origin i zacznijmy chwalić dany temat, myślę, że jak zobaczą duży odzew to przekonają się do danego pomysłu.
      A teraz kwestia nowego uni, są ludzie którzy chcieliby x2, wiadomo, że dla niektórych ta prędkość jest zbyt niska albo zbyt duża(zależy od preferencji), ale skoro zadowoli to niektórych to o tyle jest to szczęściem w nieszczęściu. Firma powinna zrobić ankietę i na podstawie jej tworzyć nowe uni, byłoby to najbardziej sprawiedliwe. Jak mamy traktować tak poważną firmę(gameforge) mają przecież tyle gier, skoro oni nas mało poważnie traktują.
      Wiem, że pewnie apel jednej osoby nic nie da, ale można by stworzyć jakiś temacik, żeby kolejne konfiguracje uni były wybierane tylko dzięki ankietom. I tak nikt z administracji pewnie nie przeczyta tego posta, ale chciałem tylko pokazać w czym leży problem.
    • Tak prawdę powiedziawszy to nie jesteś w stanie zweryfikować czy ktoś nie zacznie gry na nowym uni, zawsze może być tak, że po prostu dana konfiguracja nam odpowiada i na niej zagramy a jak nam nie będzie odpowiadała to nie będziemy grać. Tym samym bez sensu jest żeby głosowali tylko ci co głosują na daną konfiguracje. Z tego co się orientuje to nikt bezsensownie nie oddaje głosu chyba, że jest jawne oszustwo i ktoś za namową drugiego gracza głosuje na dane uni, ale jaki masz pomysł żeby to zweryfikować bo ja jakoś nie wiem, co można by było zrobić. Jak zabronisz jednym głosować to powiedzą, że może stworzą konto ale uni musi mieć określoną konfiguracje.
    • Mari, przecież parametry są wybierane na podstawie ankiet! Chcieliśmy prędkość x4-5 to dostaliśmy x2.
      Ankieta była? Była.
      Dział propozycji ma niby być od tego, że te świetne pomysły będą przekazywane dalej. Jak widać nic nie jest przekazywane, a jeśli to firma nas po prostu olewa. Szkoda, że tam nikt nie zdaje sobie sprawy, że wystarczyłoby wprowadzić trochę świeżości do gry, typu nowe statki i okręty - megatransportowiec, lotniskowiec(nie rozśmieszajcie mnie że to temat zakazany!), liniowiec, nowe technologie.
      Ale nie, zamiast dać druga młodość tej grze, po prostu ją dobijają i wysysają z niej wszystko co się da - jak wampir ssący krew z AIDS.
      Wszyscy chcą teraz szybkie unii, bo nie ma sensu przeznaczać miesięcy, tygodni, a nawet dni na tą grę skoro można kupić sobie surowce i w drugi-trzeci dzień stawiać już kolonie.
      Więc teraz gra ma sens na krótki czas. Tak by się naprawdę pobawić, po wkurzać innych. Bo przyznajmy się, wcześniej prócz zabawy i czerpania przyjemności każdy starał się iść jak najwyżej. I nie da się tego ukryć, czy temu zaprzeczyć, bo taki jest sens grania. Wspinać się, nawet jeśli nie ma się szans na ścisłe top.

      Poza tym CJK?! Xalynth miał podobne parametry do tego teraz proponowanego unii.
      Nie chcemy prędkości x2. Chcemy wszystkie x4-5 i 70% złomu.

      Podążanie za blogiem, pozwoli ci znacznie szybciej dowiadywać się o nowych opowiadaniach!
    • Mari napisał(a):

      jaki masz pomysł żeby to zweryfikować bo ja jakoś nie wiem, co można by było zrobić.
      Nie mam dlatego pokazuję paradoks tej sytuacji.

      "Więc teraz gra ma sens na krótki czas."

      A ty co myślałeś? Załaduj anty. Niech cię ktoś zezłomuje i pętla na następnym uni.
    • zapewne speed uni nie będzie , a co do Ciebie Art , to po co robisz te ankiety jak i tak GF podejmie decyzje o konfiguracji , jesteś tylko pionkiem w rękach szwabsów :D
      uni 2 top 260 off
      uni 62 top 80 off
      uni Xalynth top 993 off
      uni Kassiopeia ARG top 31 OFF
      uni Eridanus top 170 ON
    • Jako ze jestem ekspertem, pokusze sie o opinie na temat nowo zaanonsowanego universum Yakini.
      Universum ow bedzie bardzo slabo zaludnione. Liczba zarejestrowanych graczy z pewnoscia nie przekroczy 5.000. Niektore z moich wyliczen wskazuja nawet, ze nie przekroczy 4.000 w szczytowym momencie tj. 20-30 dni od powstania.
      Dziekuje za uwage.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gwiezdny Kloszard ().

    • adicol napisał(a):

      zapewne speed uni nie będzie , a co do Ciebie Art , to po co robisz te ankiety jak i tak GF podejmie decyzje o konfiguracji , jesteś tylko pionkiem w rękach szwabsów :D
      Jestem Waszym głosem, który wyraża opinię na różne sprawy ;) Ankiety były, są i będą przeprowadzane. Pozwalają mi na zbieranie informacji i przekazywanie ich dalej pod ocenę. Każde Wasze zdanie nie zawsze musi spotkać się z posłusznym respektowaniem. Wcześniej też były ankiety, które miały okazję wejść w życie w całości. Jak napisałem wcześniej, był to mój błąd, który niepotrzebnie dawał nadzieję na prędkość x4, która została ustalona na jednym z poprzednich Universów. Kolejne Universum dla odmiany będzie miało standardową konfigurację (albo może prędkość 0,5x? Bo też są możliwe połówki)

      Dla mnie ankiety to źródło informacji, szybkie i łatwe bez potrzeby pytania każdego gracza z osobna ;)

      agie napisał(a):

      Bardzo ładnie zrobione - dzisiaj informacja, że jutro Uni zostanie otwarte nic innego jak pogratulować administracji!
      Informacja podana z wyprzedzeniem nie ważne jakie ono by nie było. Nie mogliśmy przekazać tego ogłoszenia szybciej. Dlatego dziękujemy za gratulacje. ;)

      Community Manager
    • Nie zamierzam grać na tym uni, bo czekałem na 1x speed, ale z reklamą to faktycznie trochę lipa jest... nie każdy wchodzi tak często na forum by to zobaczyć, zwłaszcza jeśli info pojawia się dzień wcześniej...
      Może Art dałoby rade, żeby umieszczać info o nowym uni na stronie startowej ogame? Dokładnie to samo co jest w zakładce portal na forum wrzucić nad tym zwiastunem na stronie ogame i każdy gracz wiedziałby o starcie nowego uni ;)
    • Rada od Gwiezdnego Kloszarda: wysylac do wszystkich graczy na wszystkich universach wiadomosc od TeamuOGame z informacja o otwarciu nowego universum. Ewentualnie dzien przed.
      Szacuje, ze populacja na nowych universach wzroslaby o 5-10%

      Nie ma za co. Zawsze sluze dobrymi radami.
    • AR - 4x, 7 Galaxies
      BA - Fleet 1x / Economy 3x, 50% DF, +25 fields, 7 Galaxies
      BR - Fleet 2x / Economy 4x, + 25 fields, 50% DF, 7 Galaxies
      CZ - Fleet 2x / Economy 3x, + 25 fields, 6 Galaxies
      DE - Fleet 3x (1st week) - 2,5x (2nd week) - 2x (3rd week) - 1,5x (4th week) - 1x (from 5th week on) / Economy 2x, 50% DF, +25 fields
      EN - 2x, without ACS
      ES - 2x, 50% DF, 8 Galaxies
      FR - Fleet 2x / Economy 4x, 50% DF
      HR - 2x, 70% DF, 7 Galaxies
      HU - Fleet 1x / Economy 2x, 70% DF
      IT - 50% DF, 8 Galaxies
      PL - 2x, 70% DF, 8 Galaxies
      PT - 3x, 7 Galaxies, 60% DF
      RO - Fleet 2x / Economy 4x, 7 Galaxies
      RU - 3x, +25 fields, 50% DF
      SK - 4x, 7 Galaxies
      TR - 2x, 50% DF, 8 Galaxies, + 25 fields
      US - 2x, 50% DF


      Niemcy to sobie dopiero konfiguracje sprawili :)

      [665] Mniejsze Zło

      uni 13: OFF top xx
      uni 31: OFF top 10
      uni Mizar: ON top 3

    • Gwiezdny Kloszard napisał(a):

      Rada od Gwiezdnego Kloszarda: wysylac do wszystkich graczy na wszystkich universach wiadomosc od TeamuOGame z informacja o otwarciu nowego universum. Ewentualnie dzien przed.
      Szacuje, ze populacja na nowych universach wzroslaby o 5-10%

      Nie ma za co. Zawsze sluze dobrymi radami.
      Jeśli rozwiązanie na stronie głównej nie przejdzie, to na pewno weźmiemy Twoją cenną radę pod uwagę ;)

      EccLestone napisał(a):

      Niemcy to sobie dopiero konfiguracje sprawili :)
      Jest to pomysł testowy. Jeśli się tam przyjmie, pewnie będziemy także mogli go zapożyczyć ;)

      Community Manager
    • Cześć. Jutro wychodzą nowe uniwersa na świecie , czy jest może jakaś zorganizowana paczka do gry na którymś z tych uniwersów ?
      Moony : Posiadane: 9 Dane: 10 Zniszczone: 0
      Best Staty Miejsce: TOP 235 Badania: TOP 207 Flota: TOP 129
      Best Ataki Solo: 507,70 % ACS: 1042,95 %
      Łącznie w 4 Starciach Tytanów 2119,07 %
      Zniszczone GSy: 10
    • Fernandez napisał(a):

      wiem że moja propozycja już trochę spóźniona, ale się wpiszę...

      szczerze mówiąc zamiast tych wszystkich speedów, przyspieszania wydobycia itd. ja najchętniej zagrałbym na nowym uni z jedną opcją: wyłączoną astrofizyką.
      Zwiększamy speeda wydobycia, bo gracze chcą szybciej do czegoś dojść. Zwiększamy prędkość flot, % z floty, aby zadowolić flociarzy... A tak naprawdę brak astro rozwiązałby te wszystkie problemy - rozwój szedłby szybciej, każdy postawiłby sobie na początek te 9 planet i mógł je rozbudowywać, surowce by rosły, można by było sobie przesyłać, robić jakąś strategie rozbudowy i nie trzeba by było wchodzić co chwila, bo przy 25 lvl kopalni w 5 godzin (Xalnyth) ukopie się ponad 150k surowca i ktoś może już się pokusić o atak.
      Druga sprawa - uniwersum zapełniłoby się planetami, od 1 do 9 gali wszędzie byłoby gdzie latać gdyby każdy z tych powiedzmy 10k graczy postawił 9 planet. Nic tylko wybierać gdzie lecieć :) tutaj dochodzi też czynnik utrzymania graczy - skoro rozbudowali już swoje imperium z 9ma planetami, dzięki temu mają już niezłe eko, trochę punktów, to może nie odpuszczą gry, bo ktoś przyfarmił im jedną z nich czy strącił część floty.

      opcje do realizacji są dwie:
      - ustawić max. ilość planet na 9 i brak astro
      - ustawić cene 1 lvl'a astrofizyki na taką jaka obecnie jest za 16lvl i po zbadaniu kolejnych 2 umożliwić kolonizację następnej planety

      Prawdziwą zabawę w latanie, złomowanie, które jest solą tej gry można by zacząć praktycznie od samego początku, a nie ciągle celów jak na lekarstwo (na początku mało planet, później mało graczy).



      dobry post <3

      do tego następnego uni 1x dorzucić 9 planet na start i pewnie bym zagrał:P
      ale to pewnie marzenia ściętej głowy..
      4w5

      [00:34] <Szkodnik> ej fs na trasnportuj moon-mon jest widoczny na fali?
      [18:09] <Szkodnik> stocznia też wpływa na czas statków?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Felix- ().

    • Dorzućmy jeszcze po 1000 panców to gracze szybciej by siebie atakowali :).

      Ludzie, przestańcie - ta gra i tak jest już za łatwa.
      "Ja to Cie przygarnąlem tak jak Shrek tego osła. Szkoda tak zostawić samego w lesie mimo tego, że cie wkurza :D " ~ panwpolo


      Ursa - Top 34 THE END
      16.07.2013 - 29.12.2014
      Bez urlopu
    • nie jest zła konfiguracja, tak naprawdę nie ma co narzekać ;) Jedynie do czego można się przyczepić to brak solidnej reklamy ale może ludzie się porejestrują. W sumie na Xalynt było podobnie - początek nie był jakoś obfity wśród graczy ale po miesiącu już sporo osób było, a ile jest tam teraz, to można się zdziwić :)
    • agie napisał(a):

      nie jest zła konfiguracja, tak naprawdę nie ma co narzekać ;) Jedynie do czego można się przyczepić to brak solidnej reklamy ale może ludzie się porejestrują. W sumie na Xalynt było podobnie - początek nie był jakoś obfity wśród graczy ale po miesiącu już sporo osób było, a ile jest tam teraz, to można się zdziwić :)


      Zdziwić to się będzie można dopiero za 2-3 lata ile osób tam zostanie :E
    • Nietrudno zauważyć, że teraz uni są otwierane co miesiąc.
      W zasadzie można powiedzieć, że firma może otwierać uni jakie chce bo to ich gra, ale jak spojrzą na rynek(czytaj na zapotrzebowanie) to można łatwo zauważyć, że speed uni są oblegane przez bardzo dużą liczbę graczy. Im więcej graczy tym większa kasa takie są fakty.
      Sam zastanawiam się nad grą na jakimś nowym speed uni, na yakini raczej nie ale może na Zagadrze bym sobie pograł. Jak będzie ankieta to zagłosuje na x5.