Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Jak widzę ty jestes z tych co lubią wymyślać teorie spiskowe :P
      Wcale nie jest tak, że w ciagu 30 min top1 ma 500-1kpkt, bo max to 200-300 w ciagu DNIA, i to jest spora różnica.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ninety Six ().

    • Co do moona za anty to jeszcze bym siedział cicho... lecz surowce za anty to już krok do większego bagna.
      Powinno być więcej urozmaiceń w grze (bez wykorzystania anty) ponieważ nie każdego stać aby sobie kupić "ułatwienia" .
      Nie chce teoryzować bo zaraz na mnie powiedzą, że marudzę :P

      hmmm moim zdaniem to wygląda tak...
      Starzy gracze odchodzą bo są zniesmaczeni nowymi poczynaniami GF a przychodzą nowi ktorzy nie mają bladego pojęcia co dzieje sie w grze a potem są zasypywani nowymi ofertami za "antymaterie" . Mają duże nadzieje, że będą wysoko w rankingu ale w pewnej chwili zdają sobie sprawe, że bez anty nie ma co liczyć na wysoki wynik. I tak się zamyka błędne koło.
      Można bylo by tak w nie skonczoność o tym gadać ale po co?
      Nie lepiej zacząć coś działać w takich sprawach aby ta gra odzyskała swoją dawną twarz którą się charakteryzowała TZN. "grywalność" ??
      Nie wiem czym jest ta moc, ale wiem, że ona istnieje...



      ^^ KENOJ ^^
    • ale pierdoly tu pociskaja niektorzy... gra pada dlatego ze nikt nie pomaga nowym a tylko czeka az przestana byc zieloni i leje ich do ostatniej kropli deuteru... jakby tlumaczylo sie im na czym ten ogamowy swiat stoi to inaczej sprawa by wygladala ale naszy czasy nie na dopalacze a na graczy pro cyferki
    • Jak nowy gracz, napisze temat w did swojego universum i poprosi o pomoc, to jeszcze nie spotkałem się z odmową, a raczej z dobrocią graczy, którzy wysyłali mu jakieś surowce. Kiedyś sam byłem nowicjuszem i nikt mi nie pomagał, wszystkiego nauczyłem się sam i gram do dzisiaj, a jechali mnie nie raz, więc sory, ale jak dla mnie, to Ty pociskasz jakieś pierdoły i nie za bardzo orientujesz się w temacie ..
    • Rozumiem, że jesteście jednostkami wybitnymi i uczycie się na błędach innych? Nikt nie nauczy się grać czytając tysiące poradników i słuchając miliona porad. Podstawy można poznać z tych tutoriali, ale znajomość gry przychodzi wraz ze stażem. Wiadomo, że świeżak prędzej, czy później popełni błąd, który wykorzysta doświadczony w bojach kocur. Get rich or die tryin'. Na tym polega ta gra w telegraficznym skrócie. Dziwicie się, że topowcy czekają aż im słabsi gracze przestaną świecić zielenią? To za przeproszeniem na kim mamy zarabiać? Farmienie to jest zarobek stały. Każdy dobry gracz ma stały income z farmingu niezależnie od tego, czy trafia coś dużego ślęcząc nocami. Farmimy, bo flota za darmo nie lata, a wielkie bitwy są kosztowne w paliwo, które trzeba za coś kupić. Ekonomia z reguły zarabia na rozwój samej siebie, więc flota musi zarabiać na siebie i paliwo.

      W kwestii antymaterii to właśnie dlatego GF nie chce nam otwierać speeduni, bo najzwyczajniej w świecie stosunek zakupionych surowców do czasu wydobycia ich normalnie jest krótszy, więc wszelkiego rodzaju łaki grające za hajs krócej pakują szmal, bo Ci najlepsi doganiają ich umiejętnościami. Toż to oczywiste prawo wynikające z matematyki... Dlatego też uni, które się rozpędza jest w stanie przejść. Chyba nie dacie sobie zamydlić oczu, że to kwestia wielkoduszności GF i Arta? :D Początek uni, czyli wielkie żniwa gotówkowe na niskiej prędkości, żeby ogóry za kasę budowały konta, a wolna prędkość właśnie klientów GF wspiera. Z czasem universum ma przyspieszać. Przypadek? No nie bardzo, bo po miesiącu to już tylko kretyni kupują surowce, bo przełożenie złotówek na wartość konta spada drastycznie. Czysta matematyka i podstawy logicznego myślenia.

      Art dlaczego nie odpowiadasz na niewygodne pytania? Jesteś głosem polskiego społeczeństwa OGame, czy nie? Dlaczego nie można otworzyć universum z nieaktywną opcją niszcz? Jeśli to stanowi wielki problem to dlaczego nie można obniżyć prędkości lotu GS tylko dla opcji niszcz?

      Daję Ci na tacy najlepsze universum, a Ty nawet nie potrafisz wejść ze mną w dyskusję na ten temat. Universa x5 są po dziś dzień najbardziej zaludnione, a to co powoduje granie UFSem można wyeliminować w banalny sposób. Dlaczego chcesz wyważać otwarte drzwi?
      Moja Duma i Chwała
      TOP2 OGame.pl
      Uni23 TOP1, Uni36 TOP2, Uni39 TOP1, Uni Fornax TOP2, Uni Quantum TOP2
    • Brak acsa to bezsens...
      Obczaj sprawę na Yakin
      Jak na nowe uni wpadnie taki komornik, to bedzie straszna lipa, bo gosc bedzie robił nas jak bedzie chciał i nikt go nie puknie :(
      Ja bym proponował uni speed 4x (eko i flota), 70% PZ, ACS on i + 25 dodatkowych pól.
    • Nie placze, nie jestem nowym graczem. Wielkie kozaki nauczyly sue grac...? fakt tylko jak wy zaczynaliscie to nie bylo w co innego grac i dzieki temu teraz umiecie grac (a raczej wysylac fsy bo nikt ciekawy sie tu nie odezwal procz falkiego). Wysylania fsa nie nazywajamy umiejetnoscia gry bo to smieszne. Jak noobek zaczyna grac to ma gdzies forum bo do gier typowych dla tych czasow fora sa nie uzywane wiec wychodza z prostego zalozenia ze znajda tam same pierdoly. Jakby byl jakis uklon w strone nowych ( nie samouczek kazacy robic kopalnie mety) to inaczej by to wygladalo. Teraz wy placzcie
    • - Crion - napisał(a):

      Tak szczerze Art, to dla mnie Twoje zachowanie jest żenujące ;)

      ? Niby co napisał żenującego?

      PS. Informacje o nowym universum pojawią się dziś w tym tygodniu.

      Dobre wieści :) Jest to jeden z nielicznych tematów o nowym uni w którym administracja przynajmniej coś odpisuje :P Więc nie rozumiem tych narzekań.

      Jak info w tym tygodniu to w przyszłym pewnie otworzą :P
    • Trochę dziwne, zawsze uni były otwierane we wszystkich krajach o równej porze, ale może coś pozmieniali. W każdym bądź razie szkoda, że na nowych uni nie zablokują możliwości kupowania surki przez pewien czas, bo tak jak kiedyś opłacało się zaczynać na nowym uni tak teraz wolę zacząć na starym, gdzie nikt już nie kupuje surki.
    • - Crion - napisał(a):

      Tak szczerze Art, to dla mnie Twoje zachowanie jest żenujące ;)
      Jeśli już chcesz bawić się w offtop, to dopisz coś więcej. Inaczej nie będę w stanie odnieść się do Twojej 'wypowiedzi'.

      @Mari: Polityka otwierania nowych Universów zmienną jest ;) Co do wykluczenia opcji premium, powiedzmy sobie wprost, byłoby to nierozsądne z punktu ekonomicznego :x

      Community Manager
    • Under-Grund napisał(a):

      Nie placze, nie jestem nowym graczem. Wielkie kozaki nauczyly sue grac...? fakt tylko jak wy zaczynaliscie to nie bylo w co innego grac i dzieki temu teraz umiecie grac (a raczej wysylac fsy bo nikt ciekawy sie tu nie odezwal procz falkiego). Wysylania fsa nie nazywajamy umiejetnoscia gry bo to smieszne. Jak noobek zaczyna grac to ma gdzies forum bo do gier typowych dla tych czasow fora sa nie uzywane wiec wychodza z prostego zalozenia ze znajda tam same pierdoly. Jakby byl jakis uklon w strone nowych ( nie samouczek kazacy robic kopalnie mety) to inaczej by to wygladalo. Teraz wy placzcie


      Co ty chłopaku żresz ? Dropsy wcinasz czy cytrynowy ze szkłem ?. Jedno powtórzenie za drugim. "Umiecie grać bo fs i nikt nic nie potrafi" , wypowiadasz się jak nieokrzesany 16 latek, który żre grochy. Zastanów się co piszesz , ogarnij i jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia prócz pisania pierdół , lizania komuś czterech liter , powtórzeń i propsowania to lepiej zamilcz i chociaż nie bądź hipokrytą. Pokaż coś od siebie. Daj pomysł co może zmienić tą grę , poprawić , zarzucić pomysł jak "falki" , który zaproponował opcję niszcz, która jest bardzo ciekawa. Drugi tiger bonzo hejter 100%.

      Przepraszam za offtop , ale krew zalewa jak coś takiego widzę.

      @Mari prawda jest taka , że gość co nakupował surowca i ma 1k pkt w parę minut ma guzik z tego ? Dlaczego ? Bo wszyscy są zieloni prócz top50. Gra w ogame jest to gra długodystansowa dlatego i takich ludzi, którzy na początku dają wypłatę aby chociaż raz poczuć ten smak by być pierwszym można wyeliminować.
      - My name is Riddick... and i remember everything -

      Wasat - [top 3 flot] - (off)
      Yakini - [top 11 flot] - (off)
      Ponad 70 starć tytanów.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez -- Riddick -- ().

    • @Art

      Chyba moje posty są dla Ciebie niewidzialne co jest bardzo przykre, bo jestem jednym z najbardziej doświadczonych graczy wypowiadających się w tym temacie. Szkoda, że nie możesz mi odpowiedzieć wprost z czego wynika "tumiwisizm" w kwestii mojego pomysłu. Kto jest bardziej rzetelnym źródłem informacji w sprawie speeduni, niż TOPowiec z Fornaxa, czy Quantum? Universum x4 też zginie brutalną śmiercią, jeśli GSy będą niszczyć moony lecąc kilkadziesiąt minut w układzie i 3-4 godziny po 50 układów. Miasto smerfów na nowym uni zacznie się pi razy oko rok po otwarciu. Jeśli tego chcecie to nie ma problemu.

      Kolejny absurd to brak ACS na tego typu universum. Kassiopeia niczego nie nauczyła? W czasach kupowania surowców brak ACSa to śmiech na sali. Tylko, że ja już mam rozwiązanie, które umożliwi mi oszukiwanie. Zbuduje sobie konto moonowe, którym będę nadkruszał floty antygraczów, a potem główną flotą powinienem spokojnie sobie poradzić, żeby wyjść na plus przy 70% złomu. Niemniej jednak kolejny kretyński pomysł. Wprowadźcie jeszcze przyspieszenie lotu za kasę i dopełnicie ten obraz nędzy i rozpaczy.

      W ogóle to nie rozumiem jakim cudem marketingowcy i ekonomiści GF jeszcze są na stanowiskach. Zamiast wspierać rozwój grywalności to go zabijają co raz to bardziej debilnymi dodatkami. Nic tylko pogratulować powolnego zabijania złotej kury. ;)
      Moja Duma i Chwała
      TOP2 OGame.pl
      Uni23 TOP1, Uni36 TOP2, Uni39 TOP1, Uni Fornax TOP2, Uni Quantum TOP2
    • Falki jak bedziesz tak dalej pisał to, art przestanie wchodzić na ten temat, żeby nie musieć odpowiadać na twoje posty :E
      Myśle że ci co przeczytali twoje posty o braku sensu uni bez ACS i o zwiekszajacej się prędkości floty zakumali problem i jak art zrobi nową ankietę( o ile zrobi), to będzie miała ona sensowna :P
    • Sitr Falki napisał(a):

      W ogóle to nie rozumiem jakim cudem marketingowcy i ekonomiści GF jeszcze są na stanowiskach. Zamiast wspierać rozwój grywalności to go zabijają co raz to bardziej debilnymi dodatkami. Nic tylko pogratulować powolnego zabijania złotej kury. ;)
      Kura zdechła już dawno, a marketingowcy nadal siedzą bo dzieciaki ładują kasę.
      Zadaniem teamu marketingowców nie jest wspieranie grywalności tylko nabijanie kabzy. Ogame lata świetności ma już za sobą a mikropłatności to ogólnoświatowy trend we wszystkich grach. Doświadczenia innych gier pokazują, że gracze mają określony poziom tolerancji na płatne dodatki - jak na razie ogame na tle innych gier przeglądarkowych ma się całkiem dobrze, czyli jeszcze coś z graczy można wydoić. Możesz poszukać w necie przykłady jak długo można cisnąć graczy np. gra dungeon keeper. Tam przegięli pałę na maxa a mimo to zarobili...

      W teamie nie siedzą ludzie którzy maniaczą w ogame, tylko jak dobrze zauważyłeś ekonomiści...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bob Bunkrowniczy ().

    • Falki co do acs popieram Cie :) Sam jakimś tam Flotowcem byłem na Qua trochę krwi napsułem :) Więc co do opcji zniszcz to przypominam to ma być x4 a nie x5 uni więc samo w sobie gsy będą wolniejsze:)
      Nie ma nic ważniejszego na tym świecie niż lojalność i miłość, poza lojalnością i miłością miedzy zbirami
    • a ja chce brak acs....

      też się mogę na strone rozpisać i po co.. była ankieta, kolejne uni po tym co wyjdzie zrobicie z acs najwyżej :P


      co to krzykaczy, że nie pasuje im konfiguracja to mogę powiedzieć tyle, że jakakolwiek by była to i tak obumrze, z tego powodu, że są nowe gry, teraz jest to tylko kwestia czasu, mówicie by połączyli w kilka mniejszych uni, i co zrobią 5 uni, które obumrą, a na nowe uni i tak nowi nie przyjmą, prosty powód = brak reklamy, z innych gier GF ma więcej hajsu, więc nie będzie utrzymywać straruszka

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez TenZły ().

    • Ekonomiści to powinni dopilnować aby ta gra się jakoś podniosła a nie ciàgle dopychać ją jakimiś dodatkami bo to mija się z celem.

      Ja na tym uni bym wprowadził pewne/ą zmiane.
      1. Co do ekspedycji . Dwa-trzy razy większa szansa na znalezienie antymateriì
      2. Licytator. Wprowadzić przedział licytowania dla słabszych i mocniejszych. Nie zawsze gdy rozpoczynamy gre jesteśmy w stanie przelicytować rzeczy które są w milionach jednostek. Proponuje kilka przedziałów zrobić, że np słabi gracze którzy mają do 5.000 pkt licytują w tym przedziale. Szczerze czasami szlag trafia gdy człowiek który ma np 2k pkt chce sobie coś kupić a tu ceny 5 poprzednich licytacji poszły do ponad miliona albo bóg wie ile x_x
      Nie wiem czym jest ta moc, ale wiem, że ona istnieje...



      ^^ KENOJ ^^

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez kenoj ().

    • Ogame miało swoją świetność do czasu gdy wprowadzono nowy interfejs. Można w sumie powiedzieć... do momentu gdy wprowadzono takie dodatki jak bustery czy skracanie czasu budowy. Komandorów itp można jeszcze jakoś zrozumieć. Wprowadzenie sury za hajs jest już przesadą (lub coś w tym stylu) . Ekonomiści... oni powinni dopilnować aby ta gra przetrwała a nie wprowadzać coraz to bardziej żałosne dodatki. Nie wiem czy kwestia czasu czy coś w tym stylu jak usłyszymy info takie jak: Uwaga. W związku z kłopotami finansowymi jesteśmy zmuszeni zamknąć grę.
      Oczywiście to tylko moje dziwne wizje ale gdzieś widziałem, że ktoś już kiedyś o tym mówił.
      Nie wiem czym jest ta moc, ale wiem, że ona istnieje...



      ^^ KENOJ ^^
    • kenoj napisał(a):

      W związku z kłopotami finansowymi jesteśmy zmuszeni zamknąć grę.
      Oczywiście to tylko moje dziwne wizje ale gdzieś widziałem, że ktoś już kiedyś o tym mówił.


      Bez przesady pare osób w to gra i będzie jeszcze grało. Zawsze można połączyć międzynarodowe uniwersa a i jak pisałem wcześniej po prostu sprzedać komuś ta grę.
      W brew pozorom ona wcale nie jest taka zła. Tak się akurat składa że lubię testować różne gry komputerowe a w szczególności MMO i przeglądarkowe. Na tle tego co do tej pory widziałem Ogame wypada całkiem dobrze a że parę rzeczy przeszkadza? Cóż nie ma gry bez wad a każda jest nastawiona na hajs. Trzeba tylko podchodzić do tego z głową.
    • Była sobie kiedyś gra od GameForge MetalDamage.

      Też były serwery różnych państw itd.
      Jak skończyła?
      A no tak, że pewnego dnia wyskoczył właśnie taki smutny komunikat o zamknięciu. I tyle. Koniec. Nie ma gry.
      I nie, nie było żadnego łączenia serwerów innych państw.
      "Drodzy gracze, niestety musieliśmy podjąć decyzję o usunięciu gry Metaldamage. Gra zostanie wyłączona w dniu 13.10.2010, a więc za tydzień. Liczba graczy znacząco się zmniejszyła i bieżące koszty są za wysokie, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak tylko usunąć grę. Teraz już nie możesz kupić waluty premium. Jesteśmy przekonani, że dobrze się bawiłeś grając w grę Metaldamage i chcemy Ci serdecznie podziękować za Twoją wierność. Na pl.mmogame.com znajdziesz wiele innych darmowych gier, które na pewno Ci się spodobają. Cieszymy się na ponowne spotkanie z Tobą! Twój Metaldamage Team"



      Art, czy oni naprawdę się nie nauczyli nic przez 4 lata? Może pamiętasz mnie z czasów MD - byłem tam praktycznie od początku, tak samo jak jestem na Ogame.
      "Ja to Cie przygarnąlem tak jak Shrek tego osła. Szkoda tak zostawić samego w lesie mimo tego, że cie wkurza :D " ~ panwpolo


      Ursa - Top 34 THE END
      16.07.2013 - 29.12.2014
      Bez urlopu

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Mind_war ().

    • "Drodzy gracze, niestety musieliśmy podjąć decyzję o usunięciu gry Ogame. Gra zostanie wyłączona w dniu 19.06.2014, a więc za tydzień. Liczba graczy znacząco się zmniejszyła i bieżące koszty są za wysokie, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak tylko usunąć grę. Teraz już nie możesz kupić waluty premium. Jesteśmy przekonani, że dobrze się bawiłeś grając w grę Ogame i chcemy Ci serdecznie podziękować za Twoją wierność. Na pl.mmogame.com znajdziesz wiele innych darmowych gier, które na pewno Ci się spodobają. Cieszymy się na ponowne spotkanie z Tobą! Twój Gameforge Team"

      xD
    • Ok, zbaczamy z tematu :)

      Konfiguracja nowego Universum została przyjęta, zwiększanie prędkości będzie miało szybsze tempo. Co do ACS - zamieściłem Aniketę, miała ona tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Czas pokaże, kto miał rację.

      Co do podejścia 'ekonomicznego', marketingowego - to już nie mój zakres kompetencji. Logicznym wydaje się fakt, że Ci, którzy podejmują decyzje, mają wgląd w cyferki i widzą co się dzieje i nie mówię tu tylko o cyferkach dotyczących płatności. Generalnie jednak zmiany idą w ślimaczym tempie, grupa projektowa jest teraz znacznie okrojona. Może ktoś chce pomóc? ^^ Zapewne są otwarte aplikacje na programistów ;)

      Zamknięcie flagowego produktu? Nieprędko to nastąpi. Prędzej inne projekty będą 'zrzucały się' na utrzymanie go na rynku, aniżeli mielibyśmy przeczytać wspomniany tekst o zamknięciu. Szkoda tylko, że brakuje ludziom wyobraźni, pryzmat pieniędzy czasem przysłania rozsądny rozwój gry. Mi też jest ciężko na to wszystko patrzeć, jednak mogę tak samo jak Wy, marudzić, narzekać i oczekiwać, aż ktoś się w końcu otrząśnie i ruszy do przodu.

      Community Manager