Nowe uni - nowe możliwe opcje

    • a co z opcją x5 ?
      już dawno nie mogliśmy pograć na takim Uni
      Art nie wierze że jakieś inne uni jest lepsze niż Quantum pod względem aktywności itd...
      DAJCIE UNI X5!!!
    • 2/4
      60-70% złom
      +25 pól ( przy kazdym innym spedzie od 1x, to akurat ta opcja powinna być standardowa już od dawna)

      byle tylko żadnego % z obrony, bo to największa głupota


      swoją drogą czemu tak mało czasu na decyzję??
      skoro uni w styczniu to w czym problem, nawet jesli miałby to byc 1 styczeń to czasu i tak jeszcze nie mało, gdyby miało wyjsc jutro to co innego
      u6 - Yoda/Neytiri
    • Totalny bezsens większość postów mówiła o 70% złomu a wyszło 60 , czyli wychodzi na to wy sobie gadajcie a my i tak zrobimy po swojemu , psu na budę takie info odnośnie konfiguracji jaką byśmy chcieli ogól chce co innego wybiera się co innego :brawo:
    • Pewnie mój głos nie będzie się różnił od głosu "wołającego na puszczy", chociaż w puszczy przynajmniej echo odpowiada. Otóż zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie tego serwera:

      Dlaczego pytanie o konfigurację zostało skierowane do istniejących, już związanych z produktem(mających nawet kilka kont), klientów, a nie do nowych potencjalnych konsumentów, którzy może by się skusili?

      Przy okazji pragnę przypomnieć, hurra optymistom, że nowy serwer wystartuje bardzo blisko, albo nawet już po updacie dotyczącym kupowania surowców za Antymaterię i wierzcie mi na 100% znajdą się ludzie, którzy już w pierwszy dzień kupią te surowce.
    • Niech kupują zapewne i "my" co nie kupimy skorzystamy XD. Pierwsze większe ponad stan wtopy nam pokażą kto jedzie na "dopingu" :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez xaero32 ().

    • Art napisał(a):

      Ok, czas naglił - przekazałem propozycję:

      Speed: 2 / 4
      DF: 60%
      +25 fields

      DM on start.


      Skomentuje po kolei:
      Jeżeli chodzi o prędkość to tendencje są różne, na zagranicznych serwerach może wyglądać to inaczej ale w Polsce większość chciałaby większego speeda od x1 i takie też proponujecie aczkolwiek największy popyt(z odpowiedzi ludzi wynika) byłby na uni o prędkości x5, ale tak jak już pisałem należałoby zrobić ankietę na każdym z serwerów i wypytać jakie uni byłoby najbardziej oczekiwane. Nie ma sensu robić uni o konfiguracji innej niż chcą ludzie nie rozumiem zupełnie tego postępowania może mi ktoś to wytłumaczy.
      Co do złomu to tu jest różnie każdy ma swoje zdanie na ten temat i na pewno ważnym czynnikiem jest to, że takie uni zakładając, że będzie z wyczekiwaną przez ludzi prędkością było również jak najbardziej odpowiadające zapotrzebowaniu na rynku.
      Trzeba badać rynek przede wszystkim. Odnośnie pól i antymaterii to trochę niesprawiedliwe posunięcie ze względu na to, że niektórzy nie mieli takich udogodnień i jestem generalnie przeciwnikiem dodatków, zawsze można powiedzieć, że "O wy to mieliście anty na start i 25 pól dodatkowych więc się nie chwalcie tym, że mieliście lepiej od nas", aczkolwiek chętnie podyskutuje z wami na te tematy bo każdy może przedstawić własny punkt widzenia w tej sprawie.
    • Dla mnie sprawa jest jednoznaczna. Art jest CM w Polsce, nie tylko Ogame, ale także innych gier z oferty GF. To, że nie popytał na innych forach w tym tych nie związanych z firmą w której pracuje, tylko korzysta z obecnej bazy graczy, świadczy o tym, że nowy serwer będzie nastawiony na eksploatację(również, a może przede wszystkim, finansową) istniejącej bazy klientów. Nie jest on nastawiony na sprowadzenie nowych potencjalnych klientów do tego tytułu. Nigdzie poza forum Ogame nie widziałem żadnej informacji o tym, że będzie nowy serwer, a w całym internecie wszelkiego rodzaju for służących wymianie poglądów na różne tematy, w tym związane z grami, jest sporo. Nie widziałem równiez pytania na portalach informacyjnych, które swoje spam-fora(odwiedzane codziennie przez dziesiątki ludzi) też posiadają. Choroba? Ok, to się bierze laptopa do łózka, albo łyka aspirynę i pracuje dalej. Do szpitala laptop też można wziąć i pracować gdy trzeba. Sam kiedyś byłem do tego zmuszony.
      Amen.
    • A_nimus, chyba zapominasz, że Art to PRACOWNIK, pracownik wykonuje polecenia szefostwa. Ewentualnie, może zgłosić jakieś swoje propozycje, ale to też zależy od pracodawcy. GF chce żeby pytani byli stali użytkownic to są pytani stali. Gdyby GF chciało pytać użytkowniczki samosi, to najpewniej Art pytał by tam. Mam wrażenie, że część osób nie dostrzega, jak bardzo team, a szczególnei Art w ciągu ostatnich 2-3 lat zmienił podejście do użytkowników. Kiedys było nie bo nie, teraz za każdym razem Art coś w naszym imieniu próbuje wskórać i za to mu chwała ;).
      Koniec, końców i tak pewnie dostaniemy to czego najmniej chcemy, takei juz GF jest ;).
      kertoip company
      przekręty to nasza specjalność.
    • A_nimus napisał(a):

      Dla mnie sprawa jest jednoznaczna. Art jest CM w Polsce, nie tylko Ogame, ale także innych gier z oferty GF. To, że nie popytał na innych forach w tym tych nie związanych z firmą w której pracuje, tylko korzysta z obecnej bazy graczy, świadczy o tym, że nowy serwer będzie nastawiony na eksploatację(również, a może przede wszystkim, finansową) istniejącej bazy klientów. Nie jest on nastawiony na sprowadzenie nowych potencjalnych klientów do tego tytułu. Nigdzie poza forum Ogame nie widziałem żadnej informacji o tym, że będzie nowy serwer, a w całym internecie wszelkiego rodzaju for służących wymianie poglądów na różne tematy, w tym związane z grami, jest sporo. Nie widziałem równiez pytania na portalach informacyjnych, które swoje spam-fora(odwiedzane codziennie przez dziesiątki ludzi) też posiadają. Choroba? Ok, to się bierze laptopa do łózka, albo łyka aspirynę i pracuje dalej. Do szpitala laptop też można wziąć i pracować gdy trzeba. Sam kiedyś byłem do tego zmuszony.
      Amen.
      Czlowieku zanim cos napiszesz przyłóż tak ze 3 razy czołem o beton zastanow sie i jeszcze ze 2 razy przywal a potem napisz. Art niczego nie musi on co najwyzej MOZE. A skoro daje nam mozliwosc wyrazenia swojej opini na temat roznych konfiguracji ktore zostaly zapewne wydzielone ODGÓRNIE to ja i tak jestem zadowolony. On nie jest Twoim pracownikiem i niczego nie musi robic co ty sobie zazyczysz...jezeli tak ma wygladac to "nowe pokolenie" graczy to ja dzekuje bardzo. Po drugiej stronie monitora tez siedzi czlowiek...i tak jak ktos pisal wyzej, kiedys bylo zupelnie inaczej a jak zwykle ktos bedzie pierdzielil glupoty jak to mu zle...
      Hear Me Roar!
    • Rzeczą bardzo pozytywną jest, że CM ma dobry kontakt z bazą graczy, aczkolwiek, może to zabrzmi brutalnie, z perspektywy F2P pytanie o konfigurację, niczym nie różni się od pytania: "Czy chcecie abyśmy pocięli Wasze pieniążki, które nam ewentualnie zapłacicie, w kwadraciki czy paseczki?". Po prostu bardzo dziwę się, że Art nie popytał na innych forach GF'u. Ma przecież do nich dostęp, komuś by na pewno przypomniałoby się, że kiedyś w ogame grał i może by ktoś wrócił.
      @Lannister
      W przeciwieństwie do Ciebie, ja nie gustuję w samookaleczaniu się. Art pewne rzezy MUSI, nie wnikam jakie(chociaż nie powiem, żeby mnie wewnętrzna struktura GF, ta ukryta przed oczami konsumenta, nie interesowała, bo interesuje mnie i to bardzo, kto czytał inne moje posty wie dlaczego. Ciekawość zawodowa. :P ). W każdym razie jest to sprawa między Artem a pracodawcą i nie do nas, ani Ciebie należy dyskusja o tym.
      jezeli tak ma wygladac to "nowe pokolenie" graczy to ja dzekuje bardzo.
      A to pozostawie bez komentarza "człowieku".
    • Nie graj i bedziesz mial po problemie z glowy. Ja sie ciesze ze nawet najmniejszy glos ludu jest brany pod uwage. Przyzwyczaj sie albo nie graj bo to sie nie zmieni nie wazne ile by ludzie plakali a nie jestes pierwszy ostatni. A Art pewnie siedzi z paczkiem w lapie i sie tylko smieje z takich ludzi " title=":>">
      Hear Me Roar!
    • Lanister,
      koles pisze od swoich pierwszych postow absolutnie na temat, nie zdziwilbym sie jak okazal by sie ex pracownikiem jakiejs gry f2p bo sie na tym zna,
      szukalem potwierdzenia tego o czym mowil i taka piramida potrzeb faktycznie istnieje,
      najlepsze w tym wszystkim jest to ze nie umietnie starasz sie go skrytykowac a ma racje,
      gf zarabia glownie na nowych uni,
      dziwie sie ze powstaja rozne predkosci i konfiguracje bo tego po prostu dalej nie bedzie sie dalo polaczyc,
      albo otwieramy uni x2 pz 70% ktore za 1,5 roku bedzie w fuzji z draco, albo otwieramy x5 z pz takim jak na elce albo fornaxie, proste
      na cholere nowe uni z czym to potem polaczycie?
      pomyslcie troche o przyszlosci
      ale widze ze problem nadal jest taki ze nikt o niej nie mysli a potem szok i zdziwienie ze nikt nie chce dalej grac na takim uni,

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez entropia ().

    • To pomysl [ciach] ze zakladanie uni z mysla juz tylko o fuzji trąci polskie ogame na samo dno. Jak widac gf szuka rozwiazan ktore przygarna ludzi na dluzej i stale - innowacje. I ja nie mowilem o slusznosci jego wypowiedzi bo moga byc konstruktywne tylko o odrobinie szacunku dla ludzi ktorzy staraja sie dogodzic innym a jak zwykle komus cos nie pasi, to mnie boli. Nie widze rowniez problemu z polaczeniem tego uni z vega na ewentualna przyszlosc. Roznice sa niewielkie wiec potencjalna fuzja rowniez nie bedzie sprawiac problemow. Co do ele itp sa juz uni ktore sa w stanie sie polaczyc na x5 czyli 3 rozne uni ktore maja zacna populacje. Jezeli teraz by zrobili x5 problem by sie pojawil pozniej z czym wlasnie to uni polaczyc jezeli pozostale zostana juz ze soba polaczone. Chyba lepiej stworzyc takie z ktorym juz dalo by sie cos polaczyc. Powinno tez sie wprowadzic jakies innowacje na forum bo to druga strona gry a w did na nowych uni nic sie nie dzieje jak i dalej ewentualnie jak jakis troll wejdzie.

      Moderator stefan000102:
      Obraza. Prosze prowadzić kulturalną rozmowe i nie obrażać innych użytkowników, dlatego, że ma inne zdanie.
      Hear Me Roar!

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Lannister ().

    • Mało widze grales w ogame,
      kazde uni zbiega do fuzji i nie jest to koniec swiata a raczej nowy poczatek,
      radze ci zebys pogral ze 2-3 lata wtedy moze zczaisz co z czym sie tutaj je a potem zacznij tutaj kogos obrazac,
      [ciach] nie pisze tego dla hejtu ale piszesz takie banialuki ze jak to czytam to nie mam ochoty zaczynac nawet nastepnego zdania,
      najpierw narzekasz na to ze ogame niby spada na samo dno, bo dochodzi do fuzji a potem mowisz o potencjalnej fuzji nowego uni z vega :E

      I tak eko, x4 a flota x2 to jest OGROMNA roznica, tobie tylko sie zdaje ze to malo ale wystarczy popatrzec jakich gornikow strzela sie na x2 a jakich na x5,
      farming 1,5mln na draco to moze 2 trafienia na miesiac tudziez nawet dwa.
      A na electrze/fornaxie gdzie defacto predkosc rozni sie o jeden od uni o jakim prawisz tacy gornicy to codziennosc praktycznie, oni nawet ladownosci nie maja zeby podniesc cala surke od takich kopaczy. Takze nastepny nonsens.
      [ciach] siejesz zament czlowieku tutaj tymi banialukami, ktore opowiadasz - po tym co piszesz wynika ze gracz z ciebie zaden, dostales konto pograles troche i raczysz sie wypowiadac na temat ktorego do konca nie rozumiesz.

      WSZYSTKO zbiega do fuzji, wszystko
      czasy gdzie 1 uni gralo do konca zbiegly do konca
      uni 1 zostalo tylko ze wzgledu na sentyment i tez z czasem bedzie laczone z 67 albo na odwrot.

      Jesli otworzysz x4 to bedzie laczone z x5, otworzysz x2 bedzie laczone z draco. Nic tego nie cofnie. Jedyne co mogloby sie stac i jest jakas alternatywa to to aby polaczyc gre w jedna spojna calosc, wszystkie speedy x2 to speedow x2, do nastepnego koszyka x5 itd.

      Moderator stefan000102:
      Obraza. Prosze prowadzić kulturalną rozmowe i nie obrażać innych użytkowników, dlatego, że ma inne zdanie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez entropia ().

    • Ja zaczynalem od czego innego a Ty mi imputujesz jeszcze co innego...

      Nie zgadzam sie z Twoim zdaniem i nie widze powodu zmieniac pogladow. Cieszy mnie ze wchodza zmiany jest cos innego w ogame a nie ta monotonia. Szkoda tez tylko ze niektore zmiany wchodza anty, no ale co zrobic...f2p. Widac to juz na przykladzie 2 nowych uni jak Vega i Wasat. Vega ma cos nowego i mimo iz jest mloda stazem to jak na owe czasy trzyma jeszcze ludzi gdzie normalnie sporo juz by odeszlo a taki wasat z mozna powiedziec juz standardowa konfiguracja umarl przy narodzinach.

      WSZYSTKO zbiega do fuzji, wszystko

      czasy gdzie 1 uni gralo do konca zbiegly do konca

      uni 1 zostalo tylko ze wzgledu na sentyment i tez z czasem bedzie laczone z 67 albo na odwrot.


      I tego wlasnie powinno sie unikac, probowac czego sie tylko da aby wrocily czasy gdzie siedzialo sie jak na szpilkach aby po otwarciu uni zdazyc sie tylko zarejestrowac. I idac Twoim tokiem myslenia, zawsze w przyszlosci bedzie mozna otwierac uni ktore bedzie mozna polaczyc z tymi z niestandardowa konfiguracja. Ja tu problemu nie widze.
      Hear Me Roar!
    • To tam chyba liczba universow nie ma znaczenia na koszty bo liczba graczy nie wzrasta. Mysle ze laczenie ma raczej na zasadzie przytrzymanie graczy przy grze i ewentualnie ich nie zniechecenie sie do tworzenia nowych kont na nowych uni a co za tym idzie wykupienie anty na start bo jak wiadomo im mlodsze uni tym wiecej anty sie wydaje im dalej w pole tym mniej. Chociaz to sie chyba zmieni jak widac po zmianach niestety....