Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • buleon napisał(a):

      Conradus Ars Humana napisał(a):

      A ja myślę, że świetne. Nie dla generałów i gimbusodzbanów, ale na spokojne, niespieszne uniwersum, jak najbardziej. I takie uniwersum ma szansę potrwać trochę dłużej niż szybkie uniwersa, gdzie po dwóch miesiącach nie ma komu ani czym grać. Złom z floty mały, ale właśnie to wymaga finezji, a nie pustego walenia na oślep. W każdym razie, ja zagram.
      Byłoby fajne, gdyby nie złom z obrony. Tym bardziej mnie zdumiewa, że takie rzeczy piszesz, skoro grasz na Zibalu, uni ze złomem z obrony, gdzie grasz tak aktywnie, że jesteś 3 miejsca nade mną, przy czym ja gram paliwówką...
      Nie kłóć się z nauczycielem, Ty dzbanie. I gimbusie.
      Nauczyciel ma zawsze rację, a te swoje argumenty to schowaj!
      Ogólnie to siadaj, jedynka.
      I jutro z rodzicami masz być w tych internetach.
    • Darkstar napisał(a):

      Z tego co wiem to nie jest to tak,ze te 30% nie jest liczone z calej obrony,ale tylko z tej obrony co nie jest odbudowywana po starciu? Czyli jak ktos ma mechanika to malo co jest pzta z obrony. @zefir ??
      Nigdy nie grałem na uni ze złomem z obrony, więc niestety nie wiem, jak to dokładnie działa :-/


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Podarujmy sobie ten złom z obrony.. Ankieta, ankietą ale mogą to zmienić przy starcie. Dla mnie to nie jest ogame. tylko jakiś wymysł - złom z obrony..
      Ktoś ma bunkier to są GSy albo pance czy rozpruwacze... a nie latanie po planetach na obronę..
      p.s. przy złomie z obrony silos rakietowy rozumiem niepotrzebny..
    • Złom z obrony jest fajny. Przynajmniej nie ma gimbussialnego bunkrowania. Ba, obrona nie ucieka. XD Ale sucho. Ale właśnie za to kocham obronę, a dokładniej z niej złom.

      A tak przy okazji, to śmieszne jest zmienianie parametrów po ankiecie. Na jednym z poprzednich uniwersów już tak było, że kilka rozwydrzonych lalusiów zawyło, że beeee i w duszy ankieta konfiguracyjna i ileś głosów oddanych, bo kilku sistersom się nie spodobało. I to jest dopiero żenada.
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • 30% ze statków i 30% z obrony.. gratulacje XD Nie przekonacie mnie. Podobnie jak Zefir nigdy nie grałem na takim unii i nie zagram.
      Bunkrowanie - masz rakiety.. i duży bunkier znika w mig. Nawet na monie można rakietować. Chcesz kogoś trafić - ściągasz moona i działasz.
      Żenadą nie jest zmiana parametrów po ankiecie bo można je korygować.. Bo to na pierwszy rzut oka widać, ten złom z obrony nie pasuje.
      Wreszcie powstało unii z małym PZ to ci jeszcze dowalą złom z obrony... Na co to komu..!?
      Jestem za zmianą aby wprowadzić brak złomu z obrony na nowym unii!
      Chcecie większy PZ macie unii gdzie PZ ze statków jest 70 - 80% a nie 30%.
    • Robert21 napisał(a):

      Wreszcie powstało unii z małym PZ to ci jeszcze dowalą złom z obrony... Na co to komu..!?
      Dla rownowagi, by nie bylo placzu, ze za malo zlomu bedzie na pz :D a jak dali 30% z floty plus 30% z obrony to juz zauwaz, ze nie ma wielkiego placzu. Tylko nikt nie pomysli, ze zlapanie floty na bfs, na moonie bez obrony to nadal tylko 30% zlomu :E raczej watpliwe, by w poczatkowej fazie uni, ktos mial mega bunkry na moonach :)
    • Conradus Ars Humana napisał(a):

      Złom z obrony jest fajny. Przynajmniej nie ma gimbussialnego bunkrowania. Ba, obrona nie ucieka. Ale sucho. Ale właśnie za to kocham obronę, a dokładniej z niej złom.

      A tak przy okazji, to śmieszne jest zmienianie parametrów po ankiecie. Na jednym z poprzednich uniwersów już tak było, że kilka rozwydrzonych lalusiów zawyło, że beeee i w duszy ankieta konfiguracyjna i ileś głosów oddanych, bo kilku sistersom się nie spodobało. I to jest dopiero żenada.
      Ta gra jest fajna, gdy jest easy to play (& learn), hard to master. Generalnie bunkry jako jedyne się nie amortyzują, nigdy nie będzie z nich zysku. Pozwalają za to grać tym, którzy nie mają za dużo czasu i mogą pograć raz-dwa razy dziennie czy nawet raz-dwa razy na tydzień. Dodając PZ z obrony, od razu usuwasz z uni takie osoby. Grają tylko ci, którzy grają aktywnie. Raz, że jest ich mniej, dwa, że szybciej się wykruszają. W efekcie masz uni jak Zibal - 863 graczy i w top 100 59 urlopów. Dla odróżnienia Cosmos, uni o tylko 144 dni młodsze - 994 graczy i w top 100 17 urlopów. Bo na Cosmos da się grać spokojnie, na Zibal nie.

      Zmienianie parametrów po ankiecie nie jest śmieszne. Po prostu w ankietach w większości głosują gracze, którzy później na danym uni nie grają i częste są głosy na minus - dla zgrywy lub "żeby gracze z mojego uni nie uciekli na lepsze parametry".

      Lwica jest boska :)
    • @Darkstar ja wychodze z zalozenia, ze szybciej i latwiej sie rozwinac wlasnie na starym uni. Na nowym uni to jest sieczka bo kazdy farmi kazdego, nawet na niewielki zysk. A na starym uni wiekszy spokoj i idlaki duzo generuja sury jak dla nowego konta na poczatek rozwoju. Sam tak zaczynalem. Konto zalozylem na rozwinietym juz uni i gram juz tak kilka lat. A probowalem raz na nowym uni i po kilku dniach dalem sobie spokoj.
    • Wbiłem na Quasar w ten sam dzień, kiedy wznowiono handlarza. Od razu pykłem kilka pakietów, żeby mieć rozwinięte podstawowe badania i nie bawić się miesiąc w ich rozwój. Czołówka przez trzy miesiące zdążyła odejść na tyle, że dopiero teraz, po pół roku grania na farmach (które jeszcze znikają, bo komuś się przypomni zalogować/zalogować i usunąć konto), robieniu równomiernie eko i lekkich bunkrów pod dalszą - jak to ujął wyżej buleon, - spokojną grę, wbijam do top 100. Bez jakiegoś szczególnego parcia na topkę (której przyrosty obserwuję co kilka dni). Może nie jestem jakimś PG, bo nie mam już siedemnastu lat i nie cisnę tak jakbym mógł, ale powtórzę co jakiś czas temu tu pisałem. Na Quasar, mimo że to uni jest jeszcze młode, warto wbić. Grunt żeby mieć świadomość, że tam jest jednak to x10 i trzeba pilnować surki (u mnie to działa, bo widzę jak częstotliwość tych samych skanujących z czasem opada, znika i ustępuje miejsca kolejnym). I nieważne, że jest wysokie PZ, bo trzymanie niecałego tysiąca Dt z regularną zwózką (na początku) niweluje ryzyko.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aurora Borealis ().

    • Virus z tego co widać na oprócz dwóch ostatnich to najwięcej graczy jest na Sombrelo i U68. Flota 1X, Złom 50-70%, brak złomu z obrony! Dlatego te parametry nowego unii nie są najgorsze ale bez % z obrony.
      Fakt może i lepiej zaczynać na starszym unii co też pisałem wcześniej i potwierdził to I am back. Tylko, że trzeba dobrze wybrać.
      Problem jest, że sporo ludzi już nie gra.. bardzo mała liczba ludzi interesuje się ogame - tzn. aktynie gra. Sporo jest urlopowiczów a na nowo powstałych masa nieaktywnych, masa urlopów.. Jak źle wybierzesz to nawet moona nie będziesz miał z kim zrobić.
      Jak widać jest sporo narwańców co to chwila być top 1 flota zasłania wszystko... ale większość ludzi pograła by spokojnie.
      I te unii może takie być. Tylko, że złom z obrony popsuł parametry i jeszcze raz napiszę trzeba go skreślić.
      Co do wyboru czasami też mam wrażenie, że ludzie w ankietach głosują tak aby ich unii się nie wyludniło a więc na parametry najgorsze z możliwych...
    • Robert21 napisał(a):

      Co do wyboru czasami też mam wrażenie, że ludzie w ankietach głosują tak aby ich unii się nie wyludniło a więc na parametry najgorsze z możliwych...
      Ciekawi mnie czy zostanę zlinczowany za to co napiszę. Tak - ja jestem trollem, który klika w każdej kolejnej ankiecie najbardziej chore możliwe opcje jakie mi przyjdą do głowy. Nie ukrywam, że nowe uni ma "moją" konfigurację. ;) Na pewno takich osób jak ja musi być więcej. W moim przypadku wynika to ze zdenerwowania na to, że GF co 10 dni otwiera nowe uni. Jeszcze jedno nie ostygnie dobrze, a już są 4 kolejne. Irytuje mnie to nastawienie na szybki przemiał taktyki pod tytułem: "Nowe uni - nowy ja, ups nie wyszło, to zacznę sobie na kolejnym za 3 dni"