Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nie wiem na jakich nie można zwolnić floty bo na takich nie gram i nigdy mnie takie nie interesowały. Ale jak nikt z sojuszu nie może dołączyć to tu się zgadzamy i brak acs jest słabe. Dojdzie to sytuacji, że ktoś rozbuduje tak flotę, że może sobie stać na moonie non stop i tak go nikt nie zdejmie albo będzie robił fsy na przeciwnikach.. Tak po prostu wyślij na leć na obojętnie kogo i tak ci się nic nie stanie a może zyskasz... jeśli masz najlepszą flotę.
      Opcja kupna nie psuje tej gry jak opcja latania Lmami na expo. To jest bez-sens. Odkrywca nie powinien statków bojowych wysyłać na expo i ta opcja powinna zostać wprowadzona. Lub tylko Odkrywca powinien robić expo bez możliwości wysyłania statków bojowych. Inne klasy miały by tą opcję zablokowaną. Bo po co zbieraczowi latanie na ekspedycje lub generałowi..? Lata odkrywca.
      A tak buduj LM - lataj na piratów - buduj Lm - lataj na piratów itd.. na co to komu..?
    • Robert21 napisał(a):

      Dojdzie to sytuacji, że ktoś rozbuduje tak flotę, że może sobie stać na moonie non stop i tak go nikt nie zdejmie albo będzie robił fsy na przeciwnikach.. Tak po prostu wyślij na leć na obojętnie kogo i tak ci się nic nie stanie a może zyskasz... jeśli masz najlepszą flotę.
      W dobie opcji kupna gotowych pakietow surowcow, dlugo by sobie taka flota samowolnie nie polatal bezczelnie smiejac sie z innych. Na kazdego cwaniaka znajdzie sie wiekszy cwaniak. Przyrosty na nowo otwieranych uni o czyms swiadcza.
    • Tak, zgadzam się, jest inna skala początkowych przyrostów w topkach, ale samo zjawisko nie ulega zmianie. A tak w skrócie - o co ci dokładnie chodzi?

      Chcesz powiedzieć, że gra się popsuła bo GF narzucił nowe tempo i tak sobie po prostu pomarudzić, czy o co? To że skill przestał mieć znaczenie, wszyscy od dawna wiedzą. W czym rzecz Kamil?

      Kiedyś to było...
    • Robert21 napisał(a):

      1X jest spoko ale... 2X nie wiem czy nie lepsze...
      Ankiety są bez sensu. Tworzy się unii speed po czym kolejne to speed... albo jest Sombrelo 1X po czym nastepnie zmienie się na 5X jak wygrywa 1X flota. Prywatnie nie tykam niczego co jest szybsze od flota 2X. Dlaczego bo utrata moona na szybszym jest zbyt prosta.
      Obecna ankieta jest tragiczna. Zmiana eko na mniejsze to jakiś śmieszny żart. Do tego pytanie o % z obrony... (masakra)... Tak samo o ACS - a jak flotę zwalniać? Na pewniaka się leci..? Nigdy na czymś takim nie grałem ale to chyba o to chodzi aby z kimś działać.
      Po pierwsze flota 1X ew. 2X spoko. - wiadomo problem jest w tempie recków to może zniechęcać bo trochę zejdzie jak recki nabiorą napędów...
      Przy flota 1X - 2X to zebranie złomu jest kłopotliwe - przy lataniu na spalinowym napędzie.
      Po drugie eko nie może być małe - dlaczego bo nie ma co farmić... kopalnie na nowo powstałych unii nie są zbyt rozbudowane. Ograniczenie eko na maks 5 w ankiecie to pierwszy strzał do wyludniania uni po krótkim czasie.. (znów mega przewaga odkrywcy)
      Po trzecie zamiast pytać o % z obrony to należy zrobić mniejszy % z PZ. Floty tak szybko u topowych graczy powstają, że nawet największy bunkier nie ma szans. Nawet jak ktoś inwestuje w obronę a nie ma moona na początku gry nie jest w stanie się obronić przed flotami topowych graczy to jest przepaść... procent z PZ - 50 % maks i jest ok.
      Po czwarte mała ilość układów 6 maks.
      Po piąte - 0,5 dex
      Po szóste - krótkie badania
      Po siódme - duże planety

      I jeszcze jedna kwestia - sprawa tej gry. Klepanie LMów na odkrywcy - na tym głównie polega ta gra teraz.. Co to ma być..?
      Wybór innej klasy niż odkrywca na początku gry mija się z celem. Wybór klas jest ok i ma to sens na starszych unii ktoś ma bardziej rozwinięte eko wybiera zbieracza, ktoś inny odkrywcę i klepie LM a jeszcze inny generała i wbija się w bunkry...

      Jedną rzecz trzeba zrobić - wycofać z expo statki bojowe. I sprawa się wyrówna co do innych klas. Masz większe planety, większy zasięg falangi, expo bardziej udane i tak się opłaca być odkrywcą - ale skończy się klepanie LM i wysyłanie na piratów lub obcych bo to zepsuło tą grę...

      Podsumowująć: Nowe uniwersum moim zdaniem -

      Flota 1x lub 2X
      Eko ponad 10 X może 16 X
      Badania 8 X
      ACS TAK
      50 % PZ
      Brak % z obrony
      Brak ładowności sond
      25% większe planety
      0,5 DEX

      i na próbę możecie spróbować brak możliwości wysyłania statków bojowych i ew. włączenie rynku.
      popieram w 100% i dokladnie na takie nowe uni czekam jak zaproponowałeś.nie grałem kilka lat,wróciłem na sombrero ale czekam na nowe uni speed x2 ale nie takie jak z ankiety bo to porazka dla mnie jest.
    • Aurora Borealis napisał(a):

      A tak w skrócie - o co ci dokładnie chodzi?

      Chcesz powiedzieć, że gra się popsuła bo GF narzucił nowe tempo i tak sobie po prostu pomarudzić, czy o co? To że skill przestał mieć znaczenie, wszyscy od dawna wiedzą. W czym rzecz Kamil?
      Odpowiedzialem jedynie na czyjs komentarz, cytujac posta. Ty napisales, ze przeciez topki od zawsze sie tasuja. Przyznalem Ci racje ale wyjasnilem, ze kiedys nie bylo to tasowanie z takim rozmachem jak obecnie. Dla mnie na tym temat mozna zakonczyc. Znajac zycie znowu bedziemy sie lapac za slowka i dojdzie do czyszczenia tematu. Warto?
    • Pit nie do końca się zgadzam, że ilu ludzi tyle zdań... Ktoś nad tym czuwa a parametry w ankiecie nie są zbytnio rozbudowane.
      Myślę, że osoby które zakładają określone parametry nie do końca czują klimat..
      Jak można dać małe eko jak przy nowych unii kopalnie nie są zbyt rozbudowane..? Zanim kopalnie się rozbuduje to już 2/3 uni traci graczy.
      Po co dają na nowych unii tyle układów? 6 maks powinno być.
      Patrząc na to obiektynie to lepiej zacząć na np. 68 jak ktoś lubi flota 1X niż od nowego uniwersum. Pewnie już nie będzie nigdy w top - wiadomo.. bo tam latami ludzie dbają o konta i je rozwijają ale szybko można mieć radość z gry. Idlaki mają sporo surowców bo kopalnie w miarę rozbudowane a po wybudowaniu cięższej floty też ładne zyski można robić. Jak ktoś ma czas na grę to chyba większy fan przyniesie coś takiego niż klepanie od początku.. no chyba, że ktoś chce być w topce na wyludnionym unii po pół roku..
    • Robert21 napisał(a):

      Patrząc na to obiektynie to lepiej zacząć na np. 68 jak ktoś lubi flota 1X niż od nowego uniwersum. Pewnie już nie będzie nigdy w top - wiadomo.. bo tam latami ludzie dbają o konta i je rozwijają ale szybko można mieć radość z gry. Idlaki mają sporo surowców bo kopalnie w miarę rozbudowane a po wybudowaniu cięższej floty też ładne zyski można robić. Jak ktoś ma czas na grę to chyba większy fan przyniesie coś takiego niż klepanie od początku.. no chyba, że ktoś chce być w topce na wyludnionym unii po pół roku..
      Uni 68 jest mało dynamiczne. Jeśli ktoś chce zakładać konto na x1 na uni z idlakami i je farmić, polecam Xanthus, gdzie jest ładowność sond. Flotowo też jest łatwiej dzięki PZ 70 %.

      Lwica jest boska :)
    • Przecież zaczynanie na nowym UNI to jest dla tych co dostali massowego złoma na wcześniejszym UNI i włączyli urlop. Ja tam nie wiem, po 10 latach wróciłem do gry, na Aquariusa i tam mnie trzyma na razie od kwietnia i nie śni mi się zmieniać serwera. To trochę jak zboczenie jakieś musi być, co nowe UNI to nowe konto, tylko po co? By w wyścigu przez te 2-3 miechy być w topce, ewentualnie nie? Ogame to gra na lata moim zdaniem, dla cierpliwych...
      "Sztuka To Ludzkość" 8)
      W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...
    • Ardnas napisał(a):

      Przecież zaczynanie na nowym UNI to jest dla tych co dostali massowego złoma na wcześniejszym UNI i włączyli urlop. Ja tam nie wiem, po 10 latach wróciłem do gry, na Aquariusa i tam mnie trzyma na razie od kwietnia i nie śni mi się zmieniać serwera. To trochę jak zboczenie jakieś musi być, co nowe UNI to nowe konto, tylko po co? By w wyścigu przez te 2-3 miechy być w topce, ewentualnie nie? Ogame to gra na lata moim zdaniem, dla cierpliwych...
      Zastanawia mnie co by na ten temat mial @buleon do napisania. Ma kilka/kilkanascie kont na roznych uniwersach i sam sie zastanawiam, po co w sumie...
    • Ardnas napisał(a):

      Przecież zaczynanie na nowym UNI to jest dla tych co dostali massowego złoma na wcześniejszym UNI i włączyli urlop. Ja tam nie wiem, po 10 latach wróciłem do gry, na Aquariusa i tam mnie trzyma na razie od kwietnia i nie śni mi się zmieniać serwera. To trochę jak zboczenie jakieś musi być, co nowe UNI to nowe konto, tylko po co? By w wyścigu przez te 2-3 miechy być w topce, ewentualnie nie? Ogame to gra na lata moim zdaniem, dla cierpliwych...
      Niekoniecznie, niektórzy lubią early game, rozwój, delikatne farmienie, złomy małe, ale dużo ludzi, lubią czuć ten wyścig. Generalnie po turboreckach i rozwoju grawitonów nic w tej grze się nie zmienia oprócz skali. Jeśli ktoś lubi długoletnie plany, poprawianie pozycji w rankingu, to gra na jednym uni długo, nie przejmując się małą intensywnością gry (choćby ze strony zmniejszającej się stale liczby przeciwników).

      I am back napisał(a):

      Zastanawia mnie co by na ten temat mial @buleon do napisania. Ma kilka/kilkanascie kont na roznych uniwersach i sam sie zastanawiam, po co w sumie...
      W pewnym momencie, zwłaszcza przed niedzielą handlową, można było robić piękne przyrosty, zupełnie legalne, wykorzystując ówczesne IZG, czyli niższy przelicznik i możliwość zapętlania handlu z graczem i handlu z handlarzem surowców. Polegało to na tworzeniu tzw. sieci, czyli po prostu grupy kont górniczych sprzedających deuter po minimalnym przeliczniku. Po niedzieli handlowej słupy zwykłe i antymateryjne przestały być legalne, a paliwówki zwykłe dla większości graczy stały się zbyt mało opłacalne, żeby grać na więcej niż jednym uni.

      Swój renesans sieci przeżyły w czasach rynku, kiedy produkowały statki dla swoich patronów, co było również bardzo opłacalne. Po skasowaniu rynku konta górnicze albo poszły na urlop, albo nadal handlują deuterem po 1:1,5:2,5, co daje patronowi przy dość dobrze rozwiniętym koncie (np. mój wciąż rozwijany Zibal, koło 70 kk punktów) przynosi patronowi jakieś 1-2 kkk surowca miesięcznie, czyli generalnie grosze w porównaniu z tym, co ma odkrywca.

      Swoje konta też wysłałem na urlop poza kilkoma, kilka być może jeszcze reaktywuję, gdy będę chciał sobie pograć, względnie przetestować jakąś strategię.

      Lwica jest boska :)
    • smoki napisał(a):

      Konfiguracja, na którą głosowaliście:

      flota x1
      eko x5
      badania x10
      30% złomu ze ziszczonych statków
      30% złomu z obrony
      0,7 spalania deuteru
      6 galaktyk
      +25 fields
      ACS
      A ja myślę, że świetne. Nie dla generałów i gimbusodzbanów, ale na spokojne, niespieszne uniwersum, jak najbardziej. I takie uniwersum ma szansę potrwać trochę dłużej niż szybkie uniwersa, gdzie po dwóch miesiącach nie ma komu ani czym grać. Złom z floty mały, ale właśnie to wymaga finezji, a nie pustego walenia na oślep. W każdym razie, ja zagram.
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Conradus Ars Humana napisał(a):

      A ja myślę, że świetne. Nie dla generałów i gimbusodzbanów, ale na spokojne, niespieszne uniwersum, jak najbardziej. I takie uniwersum ma szansę potrwać trochę dłużej niż szybkie uniwersa, gdzie po dwóch miesiącach nie ma komu ani czym grać. Złom z floty mały, ale właśnie to wymaga finezji, a nie pustego walenia na oślep. W każdym razie, ja zagram.
      Byłoby fajne, gdyby nie złom z obrony. Tym bardziej mnie zdumiewa, że takie rzeczy piszesz, skoro grasz na Zibalu, uni ze złomem z obrony, gdzie grasz tak aktywnie, że jesteś 3 miejsca nade mną, przy czym ja gram paliwówką...

      Lwica jest boska :)
    • Mam wrażenie, że obojętnie jakie parametry zostaną wybrane to i tak znajdzie się grupka sympatyków jak i sceptyków... Może żeby było ciekawiej GF powinien otworzyć OPEN UNI. Każdy deklaruje na początku rozgrywki parametry na jakich chce grać... no ale liczba galaktyk i układów byłaby stała dla wszystkich i już byłoby pole do narzekania...
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??