Nowe uni - nowe możliwe opcje

    • Co zabija i wyludnia uni, to są kanciarze i puszerzy. Zakładam, że oparatorzy gry będą tępić głupotę z całą surowością. Dlaczego wyginęła Galatea? Poliszynel w tajemnicy utrzymuje. W ogóle, co to za kretyńskie pojęcia jak moonówka czy gsówka? Zakładam również, że właściciele ogame pójdą po rozum do głowy, że więcej zarobią na tysiącu graczy, z których stu kupi antymaterię za 100 złotych niż z jednego kanciarza, który kupi za 1000 i będzie bezkarny. Ale to tylko luźne dywagacje, ale o tym, że na Galatei były chrzanione kanty i nikt rzekomo tego nie widział, to wie praktycznie każdy i jest to wiedza powszechna.
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Conradus Ars Humana napisał(a):

      Co zabija i wyludnia uni, to są kanciarze i puszerzy. Zakładam, że oparatorzy gry będą tępić głupotę z całą surowością. Dlaczego wyginęła Galatea? Poliszynel w tajemnicy utrzymuje. W ogóle, co to za kretyńskie pojęcia jak moonówka czy gsówka? Zakładam również, że właściciele ogame pójdą po rozum do głowy, że więcej zarobią na tysiącu graczy, z których stu kupi antymaterię za 100 złotych niż z jednego kanciarza, który kupi za 1000 i będzie bezkarny. Ale to tylko luźne dywagacje, ale o tym, że na Galatei były chrzanione kanty i nikt rzekomo tego nie widział, to wie praktycznie każdy i jest to wiedza powszechna.
      Każde uni jest takie samo - na każdym były, są i będą kanty.

      Co do anty - to patrząc na wymieranie nowych uni - zmieniłem lekko pogląd. I teraz myślę, że jednak tych kilku napinaczy daje GF dużo większy zysk niż cała reszta. Po prostu obecnie cykl życia uni jest za krótki - po 3-4 miesiącach już gra tak niewiele osób, że nie ma sensu inwestować w anty. A w tym czasie kilku napinaczy zasponsoruje całkiem dużo. I za 42 dni nowe uni ... i nowi napinacze. I nowa kasa za anty.
    • Warto zauważyć, że większość uniwersów z innych społeczności ma 5 galaktyk, a nasze od dawien dawna po 7-8. Po co? Żeby jeszcze spotęgować uczucie pustki? Przy dzisiejszej ilości graczy nawet na wyższych speedach nie ma potrzeby ustawiania więcej niż te 5 gal, naprawdę. ;)
    • I am back napisał(a):

      Conradus Ars Humana napisał(a):

      W ogóle, co to za kretyńskie pojęcia jak moonówka czy gsówka?
      Takie samo kretynskie pojecie jak siatka kont do handlu dexem. Masz kilka/kilkanascie zaprzyjaznionych kont (graczy), ktore... a zreszta, chyba nie trzeba tlumaczyc ze szczegolami.
      Btw, w pewnym sensie sam jestem moonowka :D nigdy nie mam problemu by ulepic komus moona jak poprosi :P
      Czym innym jest moonówka, a czym innym jest moonotwórca. Ja gram na Cosmosie, totalnie na lajcie, jestem 216, więc lichutko. Latam sobie odkrywcą i zbieram sondy. I robię moony. Bo nie miałem pomysłu na grę, chciałem zostawić konto na rozfarmienie i skasowanie. Ale sojusz mnie przekonał, żebym został. Więc czym innym jest moonówka a moonotwórca.
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Conradus Ars Humana napisał(a):

      Czym innym jest moonówka, a czym innym jest moonotwórca. Ja gram na Cosmosie, totalnie na lajcie, jestem 216, więc lichutko. Latam sobie odkrywcą i zbieram sondy. I robię moony. Bo nie miałem pomysłu na grę, chciałem zostawić konto na rozfarmienie i skasowanie. Ale sojusz mnie przekonał, żebym został. Więc czym innym jest moonówka a moonotwórca.
      Punkt widzenia zalezy od punktu patrzenia na dany temat. W obu przypadkach konto do tworzenia moonow to moonowka. A moonotworca to kazdy kto ma passy do tego konta.
    • sheaker napisał(a):

      Warto zauważyć, że większość uniwersów z innych społeczności ma 5 galaktyk, a nasze od dawien dawna po 7-8. Po co? Żeby jeszcze spotęgować uczucie pustki? Przy dzisiejszej ilości graczy nawet na wyższych speedach nie ma potrzeby ustawiania więcej niż te 5 gal, naprawdę. ;)
      Dokładnie, kolega sheaker ma rację, 7 galaktyk to zdecydowanie za dużo - powinno się iść tym dobrym tropem jak octans 6 galaktyk i zejść nawet na 5 galaktyk :) może na początku wydawać się, że to super ścisk 5 galaktyk ale po 6 tygodniach gry to strzał w 10 pod kątem tego aby na uniwersum się coś działo, a nie ludzie bunkrowali w odległych galaktykach :P
      PASIPHAE Paragwajski TOP 10 OFF

      :fa: Emerytura :fa:
    • Weekend Warrior napisał(a):

      sheaker napisał(a):

      Warto zauważyć, że większość uniwersów z innych społeczności ma 5 galaktyk, a nasze od dawien dawna po 7-8. Po co? Żeby jeszcze spotęgować uczucie pustki? Przy dzisiejszej ilości graczy nawet na wyższych speedach nie ma potrzeby ustawiania więcej niż te 5 gal, naprawdę. ;)
      Dokładnie, kolega sheaker ma rację, 7 galaktyk to zdecydowanie za dużo - powinno się iść tym dobrym tropem jak octans 6 galaktyk i zejść nawet na 5 galaktyk :) może na początku wydawać się, że to super ścisk 5 galaktyk ale po 6 tygodniach gry to strzał w 10 pod kątem tego aby na uniwersum się coś działo, a nie ludzie bunkrowali w odległych galaktykach :P
      szczerze to ja dałbym 3-4 galaktyki, można by też wprowadzić mechanizm który by po jakimś czasie istnienia uni zmniejszał ich liczbę. Na moim uni nawet w 1 gali istnieją całe puste układy i to nie są pojedyncze przypadki

    • cokolwiek napisał(a):

      w0jci3ch napisał(a):

      jest strategia... nowe uni pokazało jaka strategia jest w TOPce... kto więcej ANTy wyda na surowce.
      Zakup zasobów za anty, prowadzenie multikont/siatek/pushkont/botów i szukanie bugów w grze (aby je wykorzystać). Na tym obecnie polega gra w ogame. Niczego lepszego nie oczekujcie już.
      No gracze wykazali się lepiej niż testerzy GF, albo wróć zrobili za testerów bo raczej w GF testów brak - coś się psuje może naprawimy ;)
      PASIPHAE Paragwajski TOP 10 OFF

      :fa: Emerytura :fa:
    • Z drugiej strony zawsze, na każdym uniwersum jest trochę osób, które grają ciut dłużej. Szybkie uniwersa, niestety, wymierają szybicej. Na wolnych taka rzeczywista liczba graczy to około 300, na szybkich poniżej 100. A co do rankingu, kupowania surki czy ewidentnych kantów, to wystarczy brać na serio ranking od pozycji 11 i w zasadzie wszystko jest ok. :)
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Conradus Ars Humana napisał(a):

      Z drugiej strony zawsze, na każdym uniwersum jest trochę osób, które grają ciut dłużej. Szybkie uniwersa, niestety, wymierają szybicej. Na wolnych taka rzeczywista liczba graczy to około 300, na szybkich poniżej 100. A co do rankingu, kupowania surki czy ewidentnych kantów, to wystarczy brać na serio ranking od pozycji 11 i w zasadzie wszystko jest ok. :)

      Dlatego to się kręci. ZAWSZE znajdzie się ktoś kto będzie grał aktywniej lub mnie, ale się znajdzie.
    • Tak sobie patrzę na forum i nie mogę się nadziwić malkontenctwu. Nowe uni już ma więcej boo niż aye. No normalnie, co uniwersum musiałoby mieć, żeby graczom dogodzić. Niektórzy to tu są chyba tylo po to, żeby marudzić i krytykować wszystko co się nawinie. Na szczęście można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że to są ci mniej mądrzy.
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • No ja się zastanawiam, co trzeba zrobić, żeby po nieco ponad trzech godzinach mieć prawie 60k punków. To znaczy dokładnie ile trzeba wydać. No dobra, ja też wydałem tym razem. 150 złociszków. I mam 200 punktów. XD. Bo zależało mi na szybkim kolonku i ekspach. Ale 60k? Wygląda na to, że to otwieranie uniwersów gameforgeowi sie zwyczajnie opłaca. :)
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Conradus Ars Humana napisał(a):

      No ja się zastanawiam, co trzeba zrobić, żeby po nieco ponad trzech godzinach mieć prawie 60k punków. To znaczy dokładnie ile trzeba wydać. No dobra, ja też wydałem tym razem. 150 złociszków. I mam 200 punktów. XD. Bo zależało mi na szybkim kolonku i ekspach. Ale 60k? Wygląda na to, że to otwieranie uniwersów gameforgeowi sie zwyczajnie opłaca. :)
      Jak wydajesz więcej niż 100 pln - to już powinieneś kręcić zasobami.
      Kupujesz sztab jako podstawę. A pozostałą anty zostawiasz - i budujesz po kolei kopalnie mety. Nic więcej (tzn słoneczna także, możesz symbolicznie niskie poziomy innych budować - ale skupiasz się na metalu) - tylko i wyłącznie metal. Potem tylko odpowiednio wysoko magazyn metalu - i już masz czym kręcić. Kupujesz jedną paczkę metalu, dopłacasz z anty do magazynów krychy i deu - i wymieniasz u handlarza metal.
      Pierwszą wymianę robisz w miarę wcześnie - musisz mieć deu i krychę na roboty. Drugą też. Trzecia wymiana powinna dać ci już astro i astro 5. Tam także jedyne co budujesz to kopalnie metalu.

      W praktyce za 150 pln powinineś mieć top30 bez problemu cały czas (przez pierwsze 2-3 dni, bo na tyle anty starczy).