Nowe uni - nowe możliwe opcje

• Lucky Gal wrote:

to ok 1,2kkk sury co w przypadku nowego uni przez kilka miesiecy albo moze i lat jest NIEOSIAGALNE
      Symulator pokazuje że po jednym roku grając z eko na speed x1+ eko x7 jest się w stanie zrobić z samego eko ponad 60kk punktów. :fsmile:
      Aktywnie grający flociarz zazwyczaj szybciej robi punkty.

Inna sprawa że badanie można wygrać w konkursach. x;
    • na fenrirze zrobilem turbo recki w 2.5 miecha ( na nn ), jak sie chce to mozna, ale przeciez lepiej plakac ze to za drogie xd

jak juz wczesniej w toku dyskusji wyszlo jedni wola szybka flote, a drudzy wolna
      ja jestem zwolennikiem x1 ewentualnie od biedy x2, zawsze gram flota i przyjemnie sie lata

Almera wrote:

Nie dość, że push to jeszcze bush.
    • Ale zaraz, chwila. Czy temat jest o turbo reckach? Bo nie wydaje mnie sie :) nowe uni - nowe mozliwe opcje czyli chyba dyskusja o tym co mozna wykombinowac by nowo otwierane uni rosly na tyle szybko by mogly sie rownac ze starszymi uniwersami po fuzjach? Te turborecki to tylko jeden z atutow, ze mozna zaledwie w kilka tygodni zbadac potrzebny dla nich naped. Ale flota x1 czy x6 to nie wszystko. Chodzi glownie o debris i ilosc galaktyk bo wiadomo, ze im mniej galaktyk tym wieksza szansa by kogos ubic. Co z tego, ze nowe uni bedzie mialo ten najwyzszy wspolczynnik pz kiedy wszystko bedzie rozrzucone po 7-8 galaktykach. Otwierac nowe uni z max 5-6 galaktykami albo i jeszcze mniej i w miare rozwoju takiego mlodego uni rozwazac mozliwosci zwiekszenia ilosci galaktyk badz nawet ich zmniejszenia. Bo po co komu przykladowe 7 galaktyk kiedy na uni 50 aktywnych graczy?
    • ciap wrote:

Lucky Gal wrote:

to ok 1,2kkk sury co w przypadku nowego uni przez kilka miesiecy albo moze i lat jest NIEOSIAGALNE
      Symulator pokazuje że po jednym roku grając z eko na speed x1+ eko x7 jest się w stanie zrobić z samego eko ponad 60kk punktów. :fsmile:Aktywnie grający flociarz zazwyczaj szybciej robi punkty.

Inna sprawa że badanie można wygrać w konkursach. x;

ddaaaj ten symlutator <prosi> <prosi>
      :D

Grałem a zibalu flotą uniwersum x1 flota - uwierzcie mi ze przez pierwsze trzy miesiące (45 st ) dużo więcej czasu musiałem poświęcać grze niż na uniwersum x6 flota .
      Więc podkreślam że MOIM ZDANIEM x1 flota to pomyłka i uniwersa szybkie wymagają dużo mniej czasu
    • Winter wrote:

Grałem a zibalu flotą uniwersum x1 flota - uwierzcie mi ze przez pierwsze trzy miesiące (45 st ) dużo więcej czasu musiałem poświęcać grze niż na uniwersum x6 flota .
      A co w tym dziwnego? Juz napisane bylo wczesniej, ze na speed uni nie problem dostac zloma/kogos strzelic. Z tego co widze to tylko sie powtarzasz non stop kokietujac gre na x6 floty :P Tobie moze sie taka gra podoba ale nie kazdemu musi to pasowac :)
    • Truck driver wrote:

Winter wrote:

A co w tym dziwnego? Juz napisane bylo wczesniej, ze na speed uni nie problem dostac zloma/kogos strzelic. Z tego co widze to tylko sie powtarzasz non stop kokietujac gre na x6 floty :P Tobie moze sie taka gra podoba ale nie kazdemu musi to pasowac

Mówi to gość który jest wszędzie w każdym temacie i w każdym wie najlepiej dalej piszesz wszędzie gdzie ciap tylko po to by napisać coś innego niż ona ?

Ludzie wypowiadają się że x6 jest dla nolifów to tłumacze ze czym wolniej tym więcej czasu trzeba poświęcać
    • Winter wrote:

Mówi to gość który jest wszędzie w każdym temacie i w każdym wie najlepiej dalej piszesz wszędzie gdzie ciap tylko po to by napisać coś innego niż ona ?
      Buahahah mowi to gosc, ktory mnie nie widzial nigdzie bo mialem bana przez dwa tygodnie :D :E

Winter wrote:

Ludzie wypowiadają się że x6 jest dla nolifów to tłumacze ze czym wolniej tym więcej czasu trzeba poświęcać
      Nie tylko ja pisze, ze x6 floty nie jest dla kazdego ale Ty nie widzisz zadnego argumentu. Albo nie chcesz widziec.
    • Truck driver wrote:

Winter wrote:

Buahahah mowi to gosc, ktory mnie nie widzial nigdzie bo mialem bana przez dwa tygodnie :D :E

Winter wrote:

Nie tylko ja pisze, ze x6 floty nie jest dla kazdego ale Ty nie widzisz zadnego argumentu. Albo nie chcesz widziec.

Masz racje nie widzę bo nie ma argumentów że w 2019r do grania flotą lepsze jest uni x1czy x2

Skończ też wycieczki osobiste bo ja w przeciwieństwie do ciebie traktuje to jak rozrywkę i nie mam zamiaru się z kimś przekomarzać . Moje prawo ,,kokietować,, szybkie uni bo na takich chciałbym grać.
    • Mam pytanie. O co w ogóle jest dyskusja?
      Że x1/x2 jest gorsze niż speed uniwersa?
      Jak dla mnie, to nie ma sensu. Każdy gra tam, gdzie lubi i ma na to swoje własne argumenty. Dopóty ludzie będę chcieli grać na wolnych/szybkich unierwsach, dopóki będę takie owe tworzone i tyle w temacie.
    • Tak sobie ostatnio myślałem o możliwości połączenia zalet obu typów uniwersów. Czyli w miarę bezpiecznej gry znanej z x1 i możliwości szybkich ataków z x5-6. Jeśli chodzi o graczy x1, to dwa koronne, często przewijające się argumenty przeciw szybkości floty to:
      - ściąganie moonów w nocy/przy dłuższej, ponad 7-godzinnej nieobecności (praca, szkoła itd.)
      - większa presja w zwykłej grze, brak tych 30-40 minut luzu po odświeżeniu,

Jeśli chodzi o graczy x6, to głównym argumentem jest jak widzę stracony czas.

Gdyby przyspieszyć serwery x1 do powiedzmy x5 (lot spoza układu 8 minut szybką flotą) albo chociaż do x2 i jednocześnie wziąć wzór na szybkość gwiazdy śmierci w nawias i podzielić go przez współczynnik przyspieszenia floty?

Widzę tu sporo plusów:
      - ekonomi z bunkrami w miarę bezpieczni (nie będzie tysięcy gwiazd lecących na bunkier, który nie ma szans się obronić)
      - logowanie co 6 godzin przy stosowaniu fs-a nadal zapewnia bezpieczną grę
      - flociarze mają znacznie większe pole manewru, dużo łatwiej im znaleźć błąd

Z minusów: gra stanie się znacznie bardziej angażująca

Lwica jest boska :)
    • buleon wrote:

Gdyby przyspieszyć serwery x1 do powiedzmy x5 (lot spoza układu 8 minut szybką flotą) albo chociaż do x2 i jednocześnie wziąć wzór na szybkość gwiazdy śmierci w nawias i podzielić go przez współczynnik przyspieszenia floty?
      Pomysl sam w sobie moze i nie glupi tylko czy by nie zaburzylo to szybkosci lotu dla poszczegolnych statkow? I co wtedy z wygodnymi jak dotad fs-ami dla graczy przyzwyczajonych do gry na x1...
    • Truck driver wrote:

buleon wrote:

Pomysl sam w sobie moze i nie glupi tylko czy by nie zaburzylo to szybkosci lotu dla poszczegolnych statkow? I co wtedy z wygodnymi jak dotad fs-ami dla graczy przyzwyczajonych do gry na x1...
      przeczytaj jeszcze raz ze zrozumiem, wszystkie statki maja predkosc x(y), tylko gsy x1, czyli fsujac z gsem masz speed x1 i mozesz spokojnie leciec na dlugi fs w swoj uklad, co oznacza mniejsze zuzycie paliwa

Almera wrote:

• Truck driver wrote:

Przeciez to sie kupy nie trzyma. Gs nie sa tylko do fs ale tez do atakowania wiec jesli przyspiesza cala flota to i gs tak samo powinno przyspieszac. Zreszta, w ogame wszystko mozliwe.
      no nie trzyma sie kupy i raczej nigdy nie dojdzie do skutku, ale to byl tylko pomysl, a ja tlumaczylem o co chodzi :P

gsy na x1 w ataku sa napewno malo popularne, ale atakowanie nimi nie jest niemozliwe
      w sumie nie ma co gdybac bo to i tak nie ujrzy swiatla dziennego xd

Almera wrote:

• turysta wrote:

gsy na x1 w ataku sa napewno malo popularne, ale atakowanie nimi nie jest niemozliwe
      w sumie nie ma co gdybac bo to i tak nie ujrzy swiatla dziennego xd
      Nie o to chodzi, ze sa malo popularne ale gs i tak sa wolne a przyspieszenie konwencjonalnej floty i zostawienie gs na "zolwim tempie" moim zdaniem zwiekszylo by jeszcze bardziej szanse na obrone przed niszczeniami czy na kontrowanie. Wiecej czasu na organizacje obrony itp.
    • Truck driver wrote:

Przeciez to sie kupy nie trzyma. Gs nie sa tylko do fs ale tez do atakowania wiec jesli przyspiesza cala flota to i gs tak samo powinno przyspieszac. Zreszta, w ogame wszystko mozliwe.
      Dlatego pisałem o kompromisie. Myślałem o jeszcze jednym rozwiązaniu, o przyspieszeniu wszystkich statków do x5 i spowolnieniu GS do obecnego x1, ale tylko przy misji niszcz, jednak pierwsze mi się bardziej podoba. Sporo ludzi gra na bunkrach na x1, gdyby zostawić możliwość szybkiego atakowania GS-ami, bunkrownicy mogliby się z OGame pożegnać.

Lwica jest boska :)
    • Truck driver wrote:

dyskusja o tym co mozna wykombinowac by nowo otwierane uni rosly na tyle szybko by mogly sie rownac ze starszymi uniwersami po fuzjach?
      To jest nasze pytanie.

A to ich odpowiedź

smoki wrote:

Wybrane przez Was parametry to

Niech gracze zadecydują. To decydują. Kwestia chwilowego impulsu kilku graczy. A później Uni zostaje łączone z Quantum. Bo jest tak nietypowe, że trudno połączyć to Uni przy fuzji z obecnie istniejącymi exodusami.

Ten temat powinien się nazywać - Zapotrzebowanie. Realizacja. Iście styl jak z Mordoru.

Może już pora się zatrzymać i zastanowić jak to nowe Uni później będzie łączone?
    • smoki wrote:

Wybrane przez Was parametry to:

flota x2
      eco x6,
      badania x12,
      50% złomu,
      brak złomu z obrony,
      0.5 zużycia deuteru,
      8 galaktyk,
      +15 fpól,
      ACS
      zakrzywienie
      Myślę że to nie będzie złe uni...
      choć wolał bym flotę x1
      Ale po rocznej przerwie można się troszkę pobawić na tym uni.
      tak że czekam na start :)

The hero is only one Ksanterio