Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Dlaczego uwazacie ze gra na x6 jest dla ludzi bez zycia? Ja uwazam wrecz przeciwnie, nie mam zbyt wiele czasu na gra dlatego wole uni x6. Na takim x1 jak mam czekac 2h na atak, 5h na zwozke, 4 h na recki to tu uwazam ze trzeba nie miec zycia, na x6 w 3h polatam, zrzuce sure, pohandluje i dorabiajac sie GS puszcze FSa na 2 dni- nawet fs z reckiem mozna walic na 12h, wejscie na ogame 2x w ciagu 24h to brak zycie?
      A fructibus eorum cognoscetis eos


      Darkstar napisał(a):

      Ton wypowiedzi ten sam, arogancki, pełen pychy i pewności siebie, nawet śledztwo swoje robiłem i czytałem posty etc, to Ty xD
    • Lucky Gal napisał(a):

      Dlaczego uwazacie ze gra na x6 jest dla ludzi bez zycia? Ja uwazam wrecz przeciwnie, nie mam zbyt wiele czasu na gra dlatego wole uni x6. Na takim x1 jak mam czekac 2h na atak, 5h na zwozke, 4 h na recki to tu uwazam ze trzeba nie miec zycia, na x6 w 3h polatam, zrzuce sure, pohandluje i dorabiajac sie GS puszcze FSa na 2 dni- nawet fs z reckiem mozna walic na 12h, wejscie na ogame 2x w ciagu 24h to brak zycie?


      mam identyczne zdanie , na late game do chodzi trochę innych problemów ale to prawda dla ludzi którzy nie mają czasu x6 to dużo lepsza opcja
    • Im chodzi o to ze grajac eko chcieliby nie miec farmionych planet pewnie ale wystarczy postawic antyfarming i zapewniam ze nikt nie bedzie wtywal po 1kk sury no bo bandyta nie bedziesz grajac eko bo zwyczajnie szkoda czasu i paliwa a to ze flota w us leci 8 min.,.. to po co trzymacie floty na moonach skoro tylko stoja? puscic FSa w us na ta godzine i po sprawie- koszty znikome wrecz niezauwazalne a flota bezpieczna, nikt nie bedzie klikal pz losowych planet w danym US dla paru DT

      Jak wybobrazacie sobie gre flota na x1 w dzisiejszych czasach gdzie kazdy loguje ze smartfona? gra nie przyspieszyla bo tak tylko przyspieszyla bo czasy sie zmienily, dawniej ktos nie logowal przez 8h bo byl w pracy a wiekszzosc nie miala tam dostepu do internetu, teraz nie trzeba byloby robic FSa na x1 poza FSem nocnym, wystarczyloby odswiezyc co godzine i po sprawie, recki lecace 3h na pz... jak zebrac pz w czasach gdzie mozna przeklikac recki? ja juz teraz mam z tym problemy nie male na x3 a co dopiero na x1, 70% starc jakie robie wyglada tak ze obronca loguje sie 10min po wlocie i zbiera w wielu przypadkach wiekszosc jak nie caly zlom. Nie przeczytalem jeszcze argumentu mowiacego ze x5 jest dla no lifow, argumentu a nie "tak bo tak", za to argumenty z drugiej strony- ze x5 jest bardziej dostopsowane do obecnych realiow jest masa chocby glupie zbieranie PZ i jak Winter zauwazyl jak ktos jak ja pracuje 9-17 to gra flota bylaby w tym momencie wykluczona0znalazlbym cel kolo 18 a o 24 mialbym recki na moonie i mogl puscic FSa o ile wogole mialbym co zbierac jeszcze
      A fructibus eorum cognoscetis eos


      Darkstar napisał(a):

      Ton wypowiedzi ten sam, arogancki, pełen pychy i pewności siebie, nawet śledztwo swoje robiłem i czytałem posty etc, to Ty xD

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Lucky Gal ().

    • na 1x nikt nie poleci na 1kk bo dlugi lot i szoda marnowac czasu a na 6x jak mam powiedzmy 30min w 2 strony no to hmm 2 razy 12 razy 1kk = 24kk na godzinke niezle :)

      pomysl ze jak ktos ma malo czasu na gre i w pare h moze sobie wszystko ogarnac.. no okej pofarmisz, zsylke zrobisz, pohandlujesz.. ale top starc raczej nie porobisz bo jak flota stoi to albo ktos online albo ktos robi aktywki non stop..

      na 1x troszke obserwacji, dobry pomysl i top flotki zlomujesz :)

      no i zrob fsa na noc albo jak idziesz do pracy bo nie masz tyle czasu zeby co chwila klikac.. moony pospadaja i placz bedzie

      dlatego ja nie gram na takich speedach ale jesli ktos lubi to spoko :) napisalem dlaczego mi nie pasuje ;)
    • lucky gal ladnie opisales jak sie gra przez pierwsze 2 miechy, a co pozniej ? pojawiaja sie turbo recki
      pozatym esencja gry flota to tworzenie akcji, a nie latanie na bfsy

      na x6 nigdy nie zagram bo taka gra nie ma sensu. ide spac, a jak wstaje to nie mam moonow ( nawet wszystkich ) gdzie tu sens ?
      na x1 zamiast latac na bfsy zaczyna sie myslec jak kogos spakowac i wtedy pojawiaja sie ciekawe akcje, ktore nadaja sensu graniu flota

      mam wysylac fsa idac wziac prysznic ? xd sa to 0we koszta ? chyba na poczatku uni
    • O czym Wy mowicie? Kto poleci na speed uni x5 na 1kk? Tak mowia ci co nie grali, mialem duza flote na x5 i wiem jak sie gra... Na x1 nikt nie poleci na 1kk? Gdzie tu sens? Na x1 te 1kk jest warte 5x tyle co na x5. Mowie o obronie antyfarmingowej- kto pusci 50k lm zeby w obrone wpasc dla 1kk? Szkoda slotu na recki bo zawwze kilka lm spadnie i zeby te 1kk dalo wymierny zysk to trzebaby zebrac zlom. Nie wypowiadajcie sie jak nie graliscie, ja gralem ne electrze jak byla zalozona i od tamtej pory zakochalem sie w x5 bo wkoncu nie musialem grac eko, fakt na x1 topowe floty padaja bo gracze sie rozleniwiaja ale kto mowi o lataniu na BFsy na x5? Na x1 zdążysz sie wyspac zanim zaczniesz klikac pz a na x5 gra jest dynamiczniejsza, nie robisz obiadu miedzy farmingami tylko jak juz siadasz do ogame to ciagle masz cos do roboty a nie puszczenie sond- zanim doleca i wroca zdazysz zrobic kawe, puszczenie farmingu to mozna wyjsc z psem i do sklepu zanim trzeba bedzie tego pilnowac przed wlotem. Kto na x5 Ci ściągnie moony dla DT? Jak widzisz na quantum jakos gornicy maja sie dobrze i nikt im kulek nie tyka chyba ze np wozisz 2kkk deuteru... Ale albo gramy w gre strategiczna i puszczamy FSy z glowa albo gramy w zbierajke i wtedy poprostu uni bez misji atakuj zeby gornicy mieli cos dla siebie. Wy byscie chcieli zeby nie dalo sie was tknac bo pusciliscie FSa, gsy maja leciec 2 dni itd ale gdzie tu zabawa z gry? Raz postawisz moona i koniec? Ile razy sciagali mi moona z falanga na 9 lvlu ktorego budowalem tygodnie... Ale jak ktos puszcza fsa na zbieraj grajac flota to faktycznie ma problem na x5 no ale to juz jest naturalna selekcja, jakos te duze floty wytrzymaly sciaganie moonow przez lata prawda? Boska reka ich nie bronila tylko umiejetnosc puszczania FS, nie mowmy o sytuacjach w ktorych fs kosztuje ich np 500kk deuteru i musza grac UFS.
      A fructibus eorum cognoscetis eos


      Darkstar napisał(a):

      Ton wypowiedzi ten sam, arogancki, pełen pychy i pewności siebie, nawet śledztwo swoje robiłem i czytałem posty etc, to Ty xD
    • Pisze z telefonu takze inaczej to wyglada u mnie niz na komputerze no ale nie o tym tu rozmawiamy. Skoro na Q graja UFS to juz opisalem wyzej dlaczego- puszczaj codziennie fsa za 300-500kk wody to pogadamy.

      Jakiego uzycia mozgu? Poki co to Ty mnie obrazasz a ja Ci tlumacze dlaczego uwazam tak a nie inaczej, Ty jednak wolisz obrazac niz toczyc rozmowe na poziomie, na argumenty. Skoro nie potrafisz utrzymac floty na x5 to jestes dupa nie flociarz i tyle. To ze Ty czegos nie potrafisz nie znaczy ze sie nie da, jestes strasznym ignorantem skoro twierdzisz ze przyrosty robia multi, obrazasz w ten sposob mase graczy a ja jednak uważam ze da sie grac uczciwie i robić przyrosty.

      Nie wiem juz jak ci to wytlumaczyc bo ja argumentuje swoje wypowiedzi a Tobie plyta sie zaciela "moony, moony,moony". Mialem top flote na x5 wiec uwazam ze wiem lepiej jak to dziala i tyle, skoro rowniez miales to nie potrafisz grac w te gre skoro zrobiles wszystko co mogles aby flote utrzymac a jednak to sie nie udalo, pomijam aspekty losowe typu przysnelo sie i bfs flota padla, idac spac puszczasz fsy na zbieraj albo na stacje na moona ktorego masz w us- to dziwny schemat ktory gracze powtarzaja stawiajac te 2 planety w 1 us i mysla ze ta stacja ich przed czyms uchroni... Nie bede wiecej dyskutowal, swoje zdanie przedstawilem i wiem ze normalnie sie gra flota na x5 dopoki FS nie kosztuje tyle ze nie da sie na niego zarobic i wtedy pozostaje UFS.

      A dlaczego mowie o Tobie jak o ekonomie? Bo albo jestes flociarz amator albo gornik z takimi mądrościami
      A fructibus eorum cognoscetis eos


      Darkstar napisał(a):

      Ton wypowiedzi ten sam, arogancki, pełen pychy i pewności siebie, nawet śledztwo swoje robiłem i czytałem posty etc, to Ty xD
    • turysta napisał(a):

      lucky gal ladnie opisales jak sie gra przez pierwsze 2 miechy, a co pozniej ? pojawiaja sie turbo recki
      pozatym esencja gry flota to tworzenie akcji, a nie latanie na bfsy

      na x6 nigdy nie zagram bo taka gra nie ma sensu. ide spac, a jak wstaje to nie mam moonow ( nawet wszystkich ) gdzie tu sens ?
      na x1 zamiast latac na bfsy zaczyna sie myslec jak kogos spakowac i wtedy pojawiaja sie ciekawe akcje, ktore nadaja sensu graniu flota

      mam wysylac fsa idac wziac prysznic ? XD sa to 0we koszta ? chyba na poczatku uni

      widać że jestes turysta jak i w nicku
      i x1 i x6 znajdzie swoich zwolenników
      co zmienią ci turborecki skoro nadal lot 20 usów dalej to praktycznie 3h
      grałem na uniwersach x1 , x3 , x5 , x6 .
      Najwięcej bfsów to jednak jest na x1 bo przeciez nikt nie poleci
      jak masz duzo czasu to graj na x1, czym masz mniej czasu a chcesz grać flotą graj na szybszych uniach takie moje zdanie
    • duzo nie pisalem a i tak nie potrafisz tej niewielkiej ilosci tekstu przeczytac ze zrozumieniem
      pozatym nie znasz mnie a z gory zakladasz, ze nie potrafie fsowac i utrzymac floty - i kto tu jest ignorantem ?
      odbijajac pileczke jakim ty jestes flociarzem jak nie potrafisz zlomowac na x1 ? bo bfsy loguja ?
      mam top2 flote na x2 speedzie i dobrze mi z tym
      rzeczywiscie nie da sie porozmawiac, bo Twoimi argumentami sa teroie wyssane z palca, wiec zegnam
    • Duzo nie pisalem... Tak bo piszesz moony moony moony a ja Ci tlumacze ze gadasz brednie i jakies legendy o moonach na x5 i ze skoro twierdzisz ze utrzymanie floty na x5 jest niemozliwe bez ufs to na podstawie Twojej wypowiedzi wnioskuje ze pojecie o grze masz niskie i nie wyssalem tego z palca a sam piszesz ze na Q robia przyrostu multikonta i ufsy a pisalem wyzej ze na Q FSy juz kosztuja tyle ze nierealna jest gra bez ufs, czego nie rozumiesz? I czego tu nie zrozumialem ja? Ja pokazuje Ci konkretne fragmenty wypowiedzi i je argumentuje a Ty uzywasz argumentu autorytetu (mam flote top2 bla bla bla) i zadnych argumentow. Najlepiej nazwac moje teorie wyssanymi z palca nie majac argumentow do rozmowy, myslalem ze prosciej wytlumaczyc sie juz nie da no ale... Ja nie napisalem w ani jednym poście ze nie potrafie zezlomowac czegos na x1 ale musisz sie ze mna zgodzic ze nie kazde rw to super finezyjna akcja, 90% to farmingi i bfsy ktore sa utrudnione na x1 poprzez ogolodostepnosc internetu a dochodzaca do tego mozliwosc przeklikania recy daje duze prawdopodobienstwo na nie zebranie zlomu. Fakt na uni np68 krore jest zlepkiek najstarszych uniwersow x1 napedy sa na takim poziomie ze idzie to nieco szybciej jednak mowimy tu o nowych uniach gdzie przy x1 rece leca 3-4h.
      A fructibus eorum cognoscetis eos


      Darkstar napisał(a):

      Ton wypowiedzi ten sam, arogancki, pełen pychy i pewności siebie, nawet śledztwo swoje robiłem i czytałem posty etc, to Ty xD
    • zazwyczaj jestem bardzo aktywny ale sa takie dni ze chce puscic tego fsa o godz 18 i odebrac dopiero o 12 nastepnego dnia i miec wszystko w dupie :) czasem logne sie na minutke zobaczyc co tam sie dzieje ale miec wzgledny spokoj.. niekoniecznie tez chce marnowac planet i dublowanie ich w ukladzie lub ukladzie obok... a teraz juz chyba wszyscy potrafia wyklikac zawrocona stacje wiec takich zdublowanych planet trzeba by miec ze 3x2 a to juz utrudnienie dla mnie bo wole miec lepsze rozstawienie :)

      dlatego dla osob ktore chca wiecej luzu i nie myslec non stop o ogame, pilnowac zeby nawalony nie zapomniec zawrocic stacji wolniejsze uni sa lepsze :)

      latasz mniej ale za to po obserwacjach a nie na pale i w akty ;)
    • Poszła ankieta o nowym uni, zaraz się dowiemy jakie będą wyniki głosowania.

      Dla mnie osobiście unix1 1xx1x1x tp tid to przeszłość teraz musi być wszystko więcej, szybciej, mocniej.
      Każda gra idzie w tym kierunku, smartfony, tablety itp + dostęp do internetu teraz a 8/10 lat teamu to nie ma porównania.
      Przykładów można mnożyć itp itd, kto nie ogarnia speed uni to jest taki mem z kotem [Tom i Jerry] Zapraszam w.......

      EOT.
      We will fight or we will fall!
    • new_mateuszgg napisał(a):

      zazwyczaj jestem bardzo aktywny ale sa takie dni ze chce puscic tego fsa o godz 18 i odebrac dopiero o 12 nastepnego dnia i miec wszystko w dupie :) czasem logne sie na minutke zobaczyc co tam sie dzieje ale miec wzgledny spokoj.. niekoniecznie tez chce marnowac planet i dublowanie ich w ukladzie lub ukladzie obok... a teraz juz chyba wszyscy potrafia wyklikac zawrocona stacje wiec takich zdublowanych planet trzeba by miec ze 3x2 a to juz utrudnienie dla mnie bo wole miec lepsze rozstawienie :)

      dlatego dla osob ktore chca wiecej luzu i nie myslec non stop o ogame, pilnowac zeby nawalony nie zapomniec zawrocic stacji wolniejsze uni sa lepsze :)

      latasz mniej ale za to po obserwacjach a nie na pale i w akty ;)

      przy takim fsie czy na x6 czy na x1 tak samo możesz stracić moony
    • Turysta zmień nick na Laik.
      Winter i reszta w 100 % mają rację , osobiście gram tylko na x6 i żeby być w top 10-20 wystarczy te 2-3 h dziennie pograć i używać mózgu chociaż częściowo.
      Czas uni x1 przepadł bezpowrotnie nie oszukujmy się. Od mojego pierwszego U39 mineło już naście lat, gra ewoluowała i trzeba się dostosować.
      Po drugie w og grają cały czas te same osoby. Teraz zapewne mają pracę rodzinę itd i nie będą czekać na recki po 5-6h.
      PS. A to ze jesteś "Słaby" i Cię wszystko boli to proponuję zmienić kolor z białego bądź zielonego na czarny lub niebieski.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Arth ().

    • Statystyki mówią same za siebie.uni z mniejszą prędkością mają zdecydowanie większa popularność wśród graczy. Więcej graczy rozpoczyna grę na takich uni i zostaje na dłuższy czas

      Po postach wyżej wnioskuje, że x6 ma swoich wyznawców o specjalnej inteligencji. Przestała się rozwijac i pozostała na poziomie ameby. Siedźcie sobie dalej w tym szczupłym gronie czuby XD
    • turysta napisał(a):

      Statystyki mówią same za siebie.uni z mniejszą prędkością mają zdecydowanie większa popularność wśród graczy. Więcej graczy rozpoczyna grę na takich uni i zostaje na dłuższy czas

      Po postach wyżej wnioskuje, że x6 ma swoich wyznawców o specjalnej inteligencji. Przestała się rozwijac i pozostała na poziomie ameby. Siedźcie sobie dalej w tym szczupłym gronie czuby XD
      to chyba jesteś z innej bajki, spójrz sobie na fenrir prędkość flot x2 uni ma 6 miesięcy a zostało 2.000 kont z czego aktywnych pewnie z 300 wiec nie wiem gdzie ta Twoja popularność
      桦树
      斯摩棱斯克穿刺者
    • Brzoza napisał(a):

      spójrz sobie na fenrir prędkość flot x2 uni ma 6 miesięcy a zostało 2.000 kont z czego aktywnych pewnie z 300 wiec nie wiem gdzie ta Twoja popularność
      mysle, ze jest aktywnych troche wiecej (400-500), ale mniejsza o przypuszczenia. fenrir ma w ciagu dnia okolo 150 osob online, a w nocy spada do 40-50 i jest to uni majace pol roku

      dla porownania himalia; ile ma kont aktywnych ? 700 ? nie orientuje sie ile jest zazwyczaj online. obstawiam 250 i to uni nie ma nawet miesiaca
      za 5 miesiecy to uni bedzie mialo ponizej 50kont aktywnych w ciagu dnia, a polowa to jeszcze beda multikonta

      zobacz ile jest aktywnych osob na bellatrix majacym rok
    • turysta napisał(a):

      mysle, ze jest aktywnych troche wiecej (400-500), ale mniejsza o przypuszczenia. fenrir ma w ciagu dnia okolo 150 osob online, a w nocy spada do 40-50 i jest to uni majace pol roku
      Fenrir jest jednym z nowszych Uni x2 i jest dosyć wyjątkowy jeśli chodzi o frekwencję. Nie zmienia to postaci rzeczy, że ta dyskusja zaczyna być czerstwa. Zaczeli otwierać nowe universa z różnymi prędkościami. Każdy coś dla siebie znajdzie. Problem polega raczej na tym, że obecny program zatrzymywania zarówno starych jak i nowych graczy jest grą o pietruszkę. Nie wspominając już o braku jakiegokolwiek powodu, dla którego takie Yildun jako jedyne z Uni x2 ma zaledwie 50% na pz. Gdzie Dorado, Fenrir razem z ich exodusem Librą 70%. Coś tutaj nie gra.

      Tak jak pisałem w innym temacie. Tutaj oprócz wprowadzania unifikacji lobby i wielu innych chwytów programistycznych możliwe, że dlatego aby odciążyć serwery należałoby się zastanowić nad zmianą obecnej polityki prowadzenia UF. Już nawet nie chodzi o to, że są robione na ostatnią chwile. Tylko o to, aby miały sens i sytuacje takie jak z Eridanusem (to się chyba nazywało) i Quantum się już nie powtarzały. Niestety wszystko zmierza do tego, że historia zatoczy koło i np. na Libre trafią topowe konta flotowe na swoich uniach a na exodusie ledwo będą w top 50. Zmiany i jeszcze raz zmiany.

      Brzoza napisał(a):

      to chyba jesteś z innej bajki, spójrz sobie na fenrir prędkość flot x2 uni ma 6 miesięcy a zostało 2.000 kont z czego aktywnych pewnie z 300 wiec nie wiem gdzie ta Twoja popularność
      Nie jest to prawda. Libra ma 4,4k nieaktywnych graczy (na idlu), 150 urlopowiczów i 392 aktywnych. Fenrir najmłodsze uni 914 aktywnych, 183 na urlopach. Dorado 306 aktywnych, 76 na urlopach. Yildun 295 aktywnych, 83 na urlopach. Reszta to konta nieaktywne na idlu.
    • kamykmocy napisał(a):

      @gardze wami jest jeszcze dorado, które po zmianie parametrów posiada x7x2 oraz 70% PZ.

      Wszystkich ubolewających nad poziomem PZ na yildun zapraszamy do nas ]:-D

      Tak z innej beczki to jak tam wygląda top10 flot na Yildunie - czeka nas pewniej prędzej czy później fuzja, więc warto wiedzieć czy musimy się bąć :D

      Czekam na uni bez ACS! ||
      Tak @kamykmocy przekręciłem Dorado z Wezn (x3). Na Yildunie prym wiodą B-Sy. Rolnik (211mln), a top 10 (Głowa) zaledwie 69mln.
      Jeśli do fuzji miałoby dojść jutro to tylko top 1 - top 6 Yilduna byłby między top 8 - top 30 na Librze. Reszta spada niżej. Już nawet nie chce biednego Dorado przytaczać. Top 1 Dorado to top 300 na Librze.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez gardze wami ().

    • Jestem za szybkimi prędkościami floty.

      Zalety szybkich prędkości floty:

      1) nie trzeba siedzieć i obserwować non stop, bo ataki są szybsze
      2) ściąganie moonów szybsze zaliczyłbym do zalet ze względu na to, że wszystko zależy od czasu wyliczonego, zakładasz, że fs leci z moona x na moona y z obserwacji, człowiek śpi zwykle po minimum 5-6 h, także czy to wyślesz podczas jego snu w 1 h czy 3 to nie ma znaczenia, bo i tak przy dobrym ogarnięciu uda się ściągać moona, żeby nie było ściągałem moona do top 1 acs na Siriusie - link tutaj: board.pl.ogame.gameforge.com/i…-KarpKiller-U-A-11830-75/
      3) szybsze zwózki surowców
      4) szybsze ekspedycje
      5) szybsze farmingi idlerów dla graczy eko/flota
      6) większa ilość surowców w obrocie - większa siła ekonomiczna serwera

      Wad nie będę wypisywał, niech się inni wykażą.
    • @Mari

      2) Przez to, że szybciej można rozwalić moon-a to wystarczy wiedzieć kiedy ofiara idzie spać i nie trzeba do tego jakiś wielkich obserwacji. Ja bym się bał grać na takim uni :E
      4) Ktoś jeszcze na to lata, kiedy farming daje większe zyski? :quasi:
      6) Nie znam statystyk, ale czy przypadkiem efekt nie jest odwrotny? Więcej złomów = mniej surowców (bo nie ma złomu z deuteru i nie jest 100%).

      Inną sprawą jest, że jest mniejsza szansa na zorganizowanie obrony.