Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • buleon napisał(a):

      Mari napisał(a):

      Z czasem ludzie przyzwyczaili by się do tego, a taką optymalną prędkością byłoby np. x2 flota. Nie jest to imho ani za szybko ani za wolno, chociaż na pewno nie obędzie się bez fali krytyki.
      X2 flota? Wymusza to na graczach ostre pilnowanie się. Ktoś mnie zawoła, nie mogę wstać od komputera i komuś przez pół godziny pomóc, nie mogę zagrać sobie partyjki szachów, nie klikając w międzyczasie na OGame, a choćby zjedzenie obiadu wymaga FS. Kolejną sprawą jest moonkilling. Czas absolutnego bezpieczeństwa zmniejsza się z niecałych 7 do niecałych 3,5 godziny. Jestem przeciwny, żeby wszystkich do tego zmuszać.

      Chyba nie chcesz powiedzieć, że zostawiasz flotę na moonie bez fsa przez pół godziny?
      Na poniższym screenie w spojlerze widać ile trwa lot gsem w układzie na prędkości floty x1 przy end game'owych prędkościach.



      Lot na x2 trwa 2x krócej, czyli 2h. Biorąc pod uwagę, że każdy kiedyś idzie spać to nie ma różnicy między 4h lotu a 2h, różnica byłaby między 2h lotem, a 0,5 h, co dzieje się na prędkości floty przynajmniej x4. Ściągałem moony na x1 i muszę powiedzieć, że wystarczy tylko na podstawie obserwacji wyczuć moment, gdy nasz cel po prostu odejdzie od kompa na te 4h.
    • @Mari chyba nie bierzesz do końca pod uwage, że na x1 lot przed układ z NN na 15 trwa już 6h55minut, a na x2 3h 28min, tu różnica jest już znacząca. Dużo szanujących się flociarzy robi fsy w zapchanych układach, więc nie ma możliwości wbicia się lotką
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • Guderian napisał(a):

      @Mari chyba nie bierzesz do końca pod uwage, że na x1 lot przed układ z NN na 15 trwa już 6h55minut, a na x2 3h 28min, tu różnica jest już znacząca. Dużo szanujących się flociarzy robi fsy w zapchanych układach, więc nie ma możliwości wbicia się lotką
      Racja tutaj argument trafiony w dziesiątkę, niestety skończyły mi się argumenty, więc zacznę Cię wyzywać.
      Nie no taki żarcik żenujący z rana :D
      A tak na poważnie to mi bardziej chodziło o przyszłe fuzje i jak największe możliwości łączenia nowych uni(po jakimś czasie), gdyż uni z różnymi speed flot nie są łączone i raczej nie będą.
      Muszę przyznać, że teraz zaczyna mi się podobać pomysł kilku wariantów(standard, szybkie, bardzo szybkie uni). Zawsze ktoś znalazłby coś dla siebie.
    • Truck driver napisał(a):

      DUDEUSZ napisał(a):

      trzeba więcej się wykazać
      a jak robisz komuś kontrę, albo jakąś bardziej zorganizowaną akcję, to gdzie "trzeba się bardziej wykazać"? Na x1 czy na x5. Bo patrzycie tylko na część związaną z bfsami, zapominając o innych aspektach gry.
      Wykazac sie trzeba na wiekszym speed floty bo masz o wiele mniej czasu na policzenie ataku i zorganizowanie calej akcji. A na malych speed floty na luzie policzysz wszystko na spokojnie, ogarniesz flote i zostaje tylko czekac na odpowiedni moment by wyslac statki.
      No ja to wiem, mnie nie tłumacz :D Odwołuję się tylko do tej dziwnej teorii, że na x1 tak bardzo trzeba się starać, żeby kogoś trafić. Jak widać nie zawsze to jest takie proste. Bo wszyscy zgodnie powtarzają, jak to wiele czasu nie trzeba poświęcać na wyższych prędkościach, a to gównoprawda jest. Wystarczy tylko korzystać ze starej, sprawdzonej już przez graczy mechaniki : robić FSy.
      Pokaż spoiler
      Flociarze go nienawidzą! Jednym prostym trickiem odkrył jak zabezpieczyć swoje statki przed atakami! Sprawdź jak!

      Moonkill nam nie straszny, bo i tak trzeba przecież zrobić zawrotkę stacjonuj. Dopóki moon nie padnie przed zawrotką, to jedyne co tracimy to moona, którego odstawimy w jakieś 40 sekund.

      Poza tym, o tym że na x1 znacznie prościej o przyśnięcie podczas oczekiwania na powrót recków (bo dłużej trzeba czekać), o tym, że zwózki zajmują po kilka godzin, zamiast po kilkanaście minut, jakoś niektórzy zdają się zapominać. A prawda, jak to zwykle bywa, leży gdzieś po środku.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez DUDEUSZ ().

    • tyle, że zawróconą stację nie jest tak trudno wyliczyć jeśli wie co się robi. doglądanie konta co 3-4h żeby jednak tę stację zawrócić przed moonkillem jest naprawdę uciążliwe
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • Kiedys prędkości floty X1,X2 były zadowalające.A to dlatego,że mało kto korzystał z mobilnego internetu.W dzisiejszych czasach nawet złapanie kogoś na Bfs wychodzi 1/10 prób.Przy aktywnej grze i zapchanym układzie można nawet krótkiego fsa nie robić ,jak ktoś dogląda z komorki.Predosc floty X3 na dzisiejsze czasy to powinien być minimum.Chyba,że mówimy o typowo ekonomicznym uni z garstka oseudoflociarzy.Wtedy X7 eko flota X1 dla pasjonatów.
    • Dokładnie tak jak pisze Pan wyżej. Już nie trzeba latać do kafejek internetowych. Te czasy minęły, to i pilnować floty łatwiej.


      Co do otwarcia parasola uniwersum: dopóki nie pójdzie oficjalne info z GFu, nikt z PL teamu wam tego nie powie, bo zwyczajnie nie może. I nie ma sensu co chwilę o to wypytywać.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • roermond napisał(a):

      Kiedys prędkości floty X1,X2 były zadowalające.A to dlatego,że mało kto korzystał z mobilnego internetu.W dzisiejszych czasach nawet złapanie kogoś na Bfs wychodzi 1/10 prób.Przy aktywnej grze i zapchanym układzie można nawet krótkiego fsa nie robić ,jak ktoś dogląda z komorki.Predosc floty X3 na dzisiejsze czasy to powinien być minimum.Chyba,że mówimy o typowo ekonomicznym uni z garstka oseudoflociarzy.Wtedy X7 eko flota X1 dla pasjonatów.
      Ładnie nazwałeś graczy z x1 flota pseudoflociarzami. Tyle tylko, że naraziłeś się całemu u68. Nie ma to jak etykietować ludzi, coś w stylu nie znam się, ale się wypowiem.
    • Mari napisał(a):

      roermond napisał(a):

      Kiedys prędkości floty X1,X2 były zadowalające.A to dlatego,że mało kto korzystał z mobilnego internetu.W dzisiejszych czasach nawet złapanie kogoś na Bfs wychodzi 1/10 prób.Przy aktywnej grze i zapchanym układzie można nawet krótkiego fsa nie robić ,jak ktoś dogląda z komorki.Predosc floty X3 na dzisiejsze czasy to powinien być minimum.Chyba,że mówimy o typowo ekonomicznym uni z garstka oseudoflociarzy.Wtedy X7 eko flota X1 dla pasjonatów.
      Ładnie nazwałeś graczy z x1 flota pseudoflociarzami. Tyle tylko, że naraziłeś się całemu u68. Nie ma to jak etykietować ludzi, coś w stylu nie znam się, ale się wypowiem.
      Według mnie jest odwrotnie, właśnie na x1 prędkości latają "rozkminiacze", bo nie jest łatwo trafić kogoś na bfs, kiedy ta osoba poszła pozwmywać naczynia albo pod prysznic na 10 minut, jak to bywa na x3. Na x1 częstsze są akcje kontr, wyliczeń na powrocie itp.
    • Robienie kontr,wyliczanie pz,obserwacje graczy pochłaniają dużo cennego czasu.Nie kazdy ma taką możliwość.Przy większych prędkościach można pograć dwie godzinki i też czerpac z tego radość.I wcale nie trzeba się logować co chwilę( poza pierwszym miesiącem gry).Wedlug mnie X1 jest dla pasjonatów.Sam kiedyś grałem na X1 ,ale po wejściu większych prędkości na pewno już tam nie wrócę.Ludzie grają po x lat i szkoda im takie konto zostawić.Ile już bylo zakończeń i powrotów.
    • roermond napisał(a):

      Robienie kontr,wyliczanie pz,obserwacje graczy pochłaniają dużo cennego czasu.Nie kazdy ma taką możliwość.Przy większych prędkościach można pograć dwie godzinki i też czerpac z tego radość.I wcale nie trzeba się logować co chwilę( poza pierwszym miesiącem gry).Wedlug mnie X1 jest dla pasjonatów.Sam kiedyś grałem na X1 ,ale po wejściu większych prędkości na pewno już tam nie wrócę.Ludzie grają po x lat i szkoda im takie konto zostawić.Ile już bylo zakończeń i powrotów.
      Tu się zgodzę, aczkolwiek na większej prędkości jak x3 raczej grał nie będę, x3 jest dla mnie wystarczająco szybkie. A jak wiemy są jeszcze x5 i x6.
      x1 jest dla mnie także za wolne, aczkolwiek na pewno grają tam także gracze, którzy znają bardzo dobrze mechaniki gry, liczenie, finezyjne akcje, itd.
    • roermond napisał(a):

      Robienie kontr,wyliczanie pz,obserwacje graczy pochłaniają dużo cennego czasu.Nie kazdy ma taką możliwość.Przy większych prędkościach można pograć dwie godzinki i też czerpac z tego radość.I wcale nie trzeba się logować co chwilę( poza pierwszym miesiącem gry).Wedlug mnie X1 jest dla pasjonatów.Sam kiedyś grałem na X1 ,ale po wejściu większych prędkości na pewno już tam nie wrócę.Ludzie grają po x lat i szkoda im takie konto zostawić.Ile już bylo zakończeń i powrotów.
      mam wrazenie, ze mowisz o innej grze
      te wlasnie kontry wyliczenia itd. potocznie zwane finezyjnymi akcjami daja cala przyjemnosc z tej gry, przynajmniej mi
      na wiekszym speedzie nie trzeba sie co chwile logowac po miesiacu ? to idz spac i sie zdziwisz, jak sie obudzisz bez moonow
    • tak z kronikarskiego obowiązku daję znać, że 25 marca około godziny 14 (09:00 czasu lokalnego) zostanie otwarte uni o bardzo klasycznych parametrach na amerykańskim ogame:

      EKO x 1
      FLOTA x 1
      BADANIA x 6
      BRAK ACS
      +25 PÓL

      Z tego co tam zaobserwowałem dotychczas, będzie około 1k osób, z czego aktywnie będzie grało około 300 w późniejszej fazie. Także coś za coś - parametry dla wielu konkretne, zaludnienie uni już niekoniecznie. Ale jak kogoś nie interesują tak bardzo inni gracze, chce sobie poklepać eko i nie przejmować się niczym, to polecam.


      nie ufam tym, którzy nie chcą być poza systemem
    • Lista wszystkich nowych uni

      CZ Eco x5, Fleet x1, Research x10, 70% DF, 6 Galaxies, 0.5 Deu consumption, +25 fields, Category: miner.
      DE Eco x6, Fleet x5, research x12, 70% DF, 6 Galaxies, 0.7 Deu consumption, +25 fields, 25000 DM after validation, Category: fleeter.
      EN Eco x2, Fleet x1, Research x4, 50% DF, 50%DiDF, 4 Galaxies, 0.6 Deu consumption, +25 fields, Category: miner.
      ES Eco x4, Fleet x1, Research x8, 60% DF, 5 Galaxies, 0.5 Deu consumption, +25 fields, Espionage probe storage ON, Category: miner.
      FR Eco x7, Fleet x6, 80% DF, 5 Galaxies, 0.5 Deu consumption, +30 fields, Espionage probe storage ON, Category: fleeter.
      GR Eco x6, Fleet x2, Research x12, 40% DF, 5 Galaxies, 0.7 Deu consumption, +30fields, lineal galaxies and planets, NO ACS, Espionage probe storage ON, 10k DM after validation, Category: miner.
      HU Eco x6, Fleet x2, Research 12x, 30% DF, DiDF 30%, 6 Galaxies, 0.8 Deu consumption, +25 fields, 25000 DM after validation, Category: miner.
      IT Eco x3, Fleet x2, Research 6x, 50% DF, 5 Galaxies, 0.9 Deu consumption, +25 planet fields, Category: balanced.
      PL Eco x6, Fleet x3, Research x12, 80% DF, 30% DiDF, 8 Galaxies, 0.5 Deu consumption, +25 fields, Category: balanced.
      PT Eco x6, Fleet x4, Research 12x, 70% DF, 5 Galaxies, 0.5 Deu consumption, +25 fields, Espionage probe storage ON, Category: fleeter.
      RO Eco x6, Fleet x2, Research 12x, 70% DF, 4 Galaxies, 0.5 Deu consumption, NO ACS, +25 fields, 25000 DM after validation, Category: miner.
      RU Eco x4, Fleet x1, Research 8x, 70% DF, 4 Galaxies, 0.5 Deu consumption, NO ACS, +25 fields, Espionage probe storage ON, Category: miner.
      TR Eco x6, Fleet x6, Research x12, 80% DF, 0.5 Deu consumption, +30 fields, Espionage probe storage ON, Category: fleeter.
      TW Eco x7,Fleet x6,80% DF,9 Galaxies ,0.5 Deu consumption, +25 fields, Category: fleeter.
      US Eco x1, Fleet x1, Research x6, lineal galaxies and planets, NO ACS, +25 fields, Category: miner.