Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Yes Man ma rację... Kto jak kto ale on o tej grze wie wszystko... Ja już wcześniej pisałem, że unii gdzie flota jest wyżej niż 1X mnie nie interesują... 2X jeszcze do zaakceptowania, ale flota więcej niż te parametry omijam...
      A co niech sobie inni latają po 3 godzinki gwiazdami w układzie albo 2 co tam...
      Moim zdaniem powinno powstać unii flota 1X, 0,5 deuter, 25% większe planety, 7 galaktyk, zakrzywienie, złom 50%, brak PZ z obrony... i zobaczyć ile osób tam będzie. Jak będzie mało to połączyć z Kalisto gdzie gra 900 osób razem i przyszłość tego unii nie rokuje zbyt dobrze... a nie tworzyć 3X flota, 3X eko gdzie jak napędy zrobią na Uriel otworzony w wakacje to na to samo praktycznie wyjdzie... Bez sensu...
      Osobiście chętnie bym pogram na unii o wolnych parametrach ale ja jednym już gram (nuda po tylu latach..) i chciałbym coś nowego - zostaje Kalisto otworzone z dwa lata temu tylko ma niewielu graczy...
      Czy naprawdę tak trudno stworzyć kolejne unii dla graczy, którzy preferują wolne parametry eko 2X, 1X flota 1X!?
      Zwłaszcza, że gdyby sumować głosy tych graczy, którzy tak głosowali w ankietach wcale tak mało głosów nie było...
    • Robert21 napisał(a):

      Kto jak kto ale on o tej grze wie wszystko...
      A nie jest czasem tak, ze to niemiecka gildia wie o tej grze wiecej niz gosc o ktorym wspomniales i dlatego sa otwierane takie uni a nie inne bo gracze laduja duze ilosci realnej kasy by przez chwile byc/poczuc sie najlepszym a potem dzieje sie to co zwykle tylko GF nic sobie z tego nie robi bo zysk sie dla nich liczy?
    • Truck - najlepszą opcją by było otworzenie Eko 1X ,2X lub ew. 3X, Flota 1X, 0,5 Deuter i po jakimś czasie próbować łączyć to unii jak by było pusto z Kalisto... Moim zdaniem 3X eko , 3X flota jeśli takie powstanie przy Urielu się nie przebije...
      Jest to trochę irytujące, że jest spora liczba graczy, którzy nie lubią speed - nie można się przebić w ankietach bo czy eko będzie 1X czy 2X to żadna różnica i głosy się rozchodzą.. i czekając na nowe wolne unii nie można się doczekać...
      Otworzyli by dwa teraz od razu jedno speed drugie wolne i mogli by już w tym roku nie otwierać....
      chyba Wezne zabawki i przestanę grać bo ile można czekać na nowe wolne unii...

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Robert21 ().

    • Robert21 napisał(a):

      Truck - najlepszą opcją by było otworzenie Eko 1X ,2X lub ew. 3X, Flota 1X, 0,5 Deuter i po jakimś czasie próbować łączyć to unii jak by było pusto z Kalisto... Moim zdaniem 3X eko , 3X flota jeśli takie powstanie przy Urielu się nie przebije...
      Jest to trochę irytujące, że jest spora liczba graczy, którzy nie lubią speed - nie można się przebić w ankietach bo czy eko będzie 1X czy 2X to żadna różnica i głosy się rozchodzą.. i czekając na nowe wolne unii nie można się doczekać...
      Otworzyli by dwa teraz od razu jedno speed drugie wolne i mogli by już w tym roku nie otwierać....
      chyba Wezne zabawki i przestanę grać bo ile można czekać na nowe wolne unii...
      Przeciez masz wolne uni x1 eko i flota i x2 eko i flota tyle, ze stare (uni 68 i draco) ale na pewno latwiej Ci bedzie sie rozwinac niz na nowo otwartym uni gdzie na starcie rzadzi antymateria.
    • Truck na jednym gram na drugim grałem tylko nudno... Wszystko to samo już na pamięć znasz sojusze, graczy, itd...
      Tylko wolne unii ostatnio to Kalisto... a reszta to speed w różnych konfiguracjach... jakie to ma znaczenie 3X 3X czy 2X 5X itd...
      Yes Men napisał jaka to gra a po liczbach ST to chyba koleś wie co pisze...
      Truck nie wiem czy jest łatwiej... jak na starcie masz 0 wydobycia a inni 30 milionów... hmmmm....
    • Robert21 napisał(a):

      Truck nie wiem czy jest łatwiej... jak na starcie masz 0 wydobycia a inni 30 milionów... hmmmm....
      Sam tak zaczynalem i pierwszym uni na jakim wystartowalem bylo wlasnie draco. Probowalem pozniej na innych uni ale szybko dawalem sobie spokoj. Dzis po prawie 4 latach aktywnej gry udalo mi sie nabic ponad 50kk pkt ogolnych (top 1 eko ma tych ogolnych pkt przeszlo 220kk) a przeciez zaczynalem dawno temu od zera :P moze i jest juz nudno, nie to co dawniej ale mam co robic na koncie i jest sposob na zabicie nudy. Wiele mialem tez zlomow ale to mnie tylko motywowalo do dalszej gry i tak juz siedze na tym jednym uni...
    • @Robert21

      Dołączam się do Twojego zdania. Czekam już drugi rok na jakieś wolniejsze uni, od czasów Zagadry nic takiego nie wyszło, po za Kallisto, to też zacząłem grać miesiąc temu na Kallisto bo co mi zostało... Ja nawet jestem bardziej radykalny niż Ty: Flota 1X, badania i eko max 2X, złom 30%, zakrzywienie, brak złomu z obrony to max w co będę grał. Muszę się jednak pogodzić z tym, że chyba nie dożyję normalnego uni, moja gra w Ogame sie skończy kiedy zamkną Kallisto.
    • No właśnie czy otworzycie standardowe unii (ew. plus większe pola i 50% duter)...???
      Czy trzeba całą rodzinę zapisać na ogame aby wygrać ankietę???

      EDIT: Co taka cisza w temacie???
      Kalisto ile ma osób to widzicie, 68 czy Draco żyją swoim życiem i niemożliwe aby ktoś nowy dogonił czołówkę... więc już na starcie nie zachęca to do grania dla kogoś nowego... I czy pomimo tego, że ludzie chcą grać na nowym unii i nie mogą się doczekać od dłuższego czasu unii o standardowych parametrach (ew. większe planety bo takie mają gracze na 68) tak trudno otworzyć takie uniwersum!!!?
      Osobiście chciałbym aby takie unii powstało, mam zamiar grać 10 lat a nie na speedach patrzeć co chwilę co się dzieje...
      Pomimo ankiet gdzie głosy się rozchodzą czy eko 2X jak Draco czy 1X jak w 68 to liczba tych głosów nie powinna być lekceważona.. Naprawdę tak trudno stworzyć standardowe uniwersum???? Dajcie nam grać....
      Zresztą myślę, że lepsze jest otwieranie unii tak jak było kiedyś 65,67,68... o standardowych parametrach i łączenie niż tworzenie 3x, 5x i później w przypadku małej liczby graczy nie wiadomo co z tym zrobić...

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Robert21 ().

    • Martwi na pewno, że pewnie pojawi się speed... Zrozumcie, że jest spora liczba graczy, która chętnie pogra na standardowych parametrach.. W końcu od tego się zaczęło...
      Od dłuższego czasu takie unii się nie pojawiło, ile można czekać??? A speed co chwilę wchodzi w różnych konfiguracjach...
      Osobiście na żadnym innym grać nie zamierzam. Myślę tak samo jak Alexis...
    • Robert21 napisał(a):

      Martwi na pewno, że pewnie pojawi się speed... Zrozumcie, że jest spora liczba graczy, która chętnie pogra na standardowych parametrach.. W końcu od tego się zaczęło...
      Od dłuższego czasu takie unii się nie pojawiło, ile można czekać??? A speed co chwilę wchodzi w różnych konfiguracjach...
      Osobiście na żadnym innym grać nie zamierzam. Myślę tak samo jak Alexis...
      Gdyby ludzie chcieli x1 to by za tym głosowali. Źródło: [Ankieta] Jaką konfigurację ma posiadać kolejne Uniwersum?
      Speed floty:
      42/173 osoby chciały speed x1; 131 chciało speed x2 lub wyżej
      Speed ekonomii:
      10/172 osób chciało speedx1; aż 110 osób chciało speed eko x5.

      Nikt nikogo nie zmusza do grania gdziekolwiek, ale twierdzenie 'jak nie będzie normalnego uni to nie gram' jest co najmniej nie na miejscu. Bo to, że jednostka/pojedynczy gracze chcą takiego uni to nie znaczy, że będzie ono stworzone. Niestety liczy się to co zadowoli większość, a nie jednostki. Serwery zwłaszcza speed eko cieszą się większa popularnością. Gra i rozbudowa jest szybsza, zwłaszcza że dostęp do gry zwiększył się z czasem, rozwojem gry.
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • Robert21 napisał(a):

      Osobiście na żadnym innym grać nie zamierzam.
      To nie graj. Nikt Cię nie zmusza.


      Poza tym wylewanie żali na polskim forum nie ma żadnego sensu. Wyniki ankiet ( które, jak już Kasai powiedziała, wskazują jednoznacznie,że ludzie wolą grać na szybszych uni) są tylko przekazywane do GF. To, co oni zrobią zależy tylko od nich. Idź na origin i tam protestuj.
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Jay ().

    • Kasai ale czy działanie jak np. spółdzielnia mieszkaniowa, która robi ankiety wśród mieszkańców jest ok?
      Kto bierze w nich udział? Gracze, którzy już grają... A, że najwięcej jest graczy, gdzie wolne unii dominuje to też może dla tych graczy inne wolne nie jest potrzebne...?
      Dlaczego stwierdzenie, że jeśli nie ma wolnego unii to nie gram jest nie na miejscu?? Ktoś lubi speed a ktoś nie i tyle.
      Ankieta wskazała na eko 5x i flota 3x i czy waszym zdaniem to jest ok? bo tak chce większość???
      Moim zdaniem nie. Szczególnie jest to nietrafione ze względu, że w wakacje powstał Uriel 1X, eko 5X!
      Latają statki szybciej a tak to niewielka różnica... i nawet może się to odbić stratą graczy, którzy teraz grają na Urielu...
      ale co ram większość decyduje nie jednostka ;-)))
      Zresztą popieram zdanie takiego Yes Mena jako jednostkę niż tą większość lubiących speed a najczęściej mających OFF - jako zaznaczenie, że nie grają ;-)))
      Nikt ni kogo nie zmusza do grania tylko fakty są takie, że głos tych w mniejszości nie powinien być lekceważony.. Fakty są takie, że speed otwieracie co chwilę a standardowe unii dawno nie było.. a i tak najwięcej graczy gra nie na speed - wyjątek Uriel niedawno zarejestrowany...
      Forum jest po to, żeby swoje zdanie wyrazić i ja to robię. Racje macie, grać nie trzeba, można szukać innych zajęć czy gier..
    • Czyli tak. Odrzucasz argument " większość chce speeda",a jednocześnie wskazujesz, że jest dużo osób, które chcą grać na wolnych uni. To jednak GF powinien brać pod uwagę opinie graczy czy nie? Zdecyduj się :)


      Szczególnie jest to nietrafione ze względu, że w wakacje powstał Uriel 1X, eko 5X!
      Naprawdę porównujesz grę na x1 do gry na x3?



      Zrozum. Gracze CHCĄ grać na speedach. I takie konfiguracje są im serwowane. Nic nie zdziałasz.
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF
    • Robert21 napisał(a):

      Fakty są takie, że speed otwieracie co chwilę a standardowe unii dawno nie było..
      Faktem jest tez ten oto fakt. Bylo stare uni ale sie skonczylo...

      Zamknięcie serwera Epic Blue

      Nie sprawdzilo sie i trudno. Czytaj dokladnie co pod linkiem a dowiesz sie, ze gracze dostali mozliwosc gry "jak na poczatku starego, dobrego ogame" ale za bardzo kombinowali i system tego nie zniosl wiec czyja wina, ze nie bedzie powrotu do korzeni?

      Jay napisał(a):

      Idź na origin i tam protestuj.
      Moze warto posluchac i sie dostosowac? Sam chyba widzisz, ze tutaj poza wyrazeniem Twojego wlasnego zdania niewiele sie zmienia z korzyscia dla Ciebie?
    • Cały czas wałkowany jest tutaj temat konfiguracji, który jest tematem rzeką. Może zamiast dywagacji na temat: "jaką prędkość powinno mieć uniwersum" wypadałoby się skupić na innych jakże istotnych kwestiach wspólnych dla każdej konfiguracji.
      Recyklery, wykorzystanie teleportów, urlopy (czas trwania), bash, gra na jednym ip. Kwestii tysiące, a tylko jedno x5, x1, x3 w głowie.
      Powrót do nałogu...
      Spica ON
    • Vegitto napisał(a):

      Cały czas wałkowany jest tutaj temat konfiguracji, który jest tematem rzeką. Może zamiast dywagacji na temat: "jaką prędkość powinno mieć uniwersum" wypadałoby się skupić na innych jakże istotnych kwestiach wspólnych dla każdej konfiguracji.
      Recyklery, wykorzystanie teleportów, urlopy (czas trwania), bash, gra na jednym ip. Kwestii tysiące, a tylko jedno x5, x1, x3 w głowie.
      Gornicy, ktorzy tylko wbijaja na konta by ogarnac wydobycie nie zainteresuja sie reckami, telepkami i innymi takimi. Moim zdaniem bardziej podwyzszone predkosci eko i floty na poszczegolnych uni przeszkadzaja tym co nie potrafia sie utrzymac na takiej i takiej konfiguracji z fs-ami. Typu chcieli by wyslac flote na tydzien i raz na tydzien tylko wbic na konto by zebrac tygodniowe wydobycie nie zastajac przy tym wyfarmionego konta po kilku dniach nieaktywnosci. I ta mniejsza ilosc galaktyk pewnie tylko po to aby miec planety rozrzucone po calym uni ale w miare blisko siebie by te zwozki surki nie trwaly zbyt dlugo ;)
    • Truck driver napisał(a):

      Biorac pod uwage te pretensje co do predkosci uni to co poniektorzy wlasnie chcieli by na sile zmienic ta gre na typowa klikanine dla leniwych gornikow ;)
      A niektórzy chcieli by zrobić z tego grę zręcznościową. Nie popadajmy w skrajności.

      Otóż Ogame jest grą strategiczną, która nie polega tylko na lataniu i złomowaniu. W tej grze jest miejsce dla flociarzy, górników, farmerów na idlerach, handlarzy i każdy jest niezbędny żeby dane uni sensownie funkcjonowało. Dlatego skrajne parametry, które wykluczają jakąś grupę nie mają sensu. Nie ma sensu uni dla samych flociarzy, nie ma sensu uni dla samych górników (chociaż w zasadzie takie nie istnieje, po prostu flociarzom się uni szybko nudzą i idą na nowe - ale tu już inna kwestia). Ale jeśli już ktoś takie uni chce - powinien mieć takie do wyboru.

      Co do samych parametrów uni - powinno być tworzonych mniej nowych uni, ale dla każdego. 20 % graczy chce uni x1/x1? OK, niech mają uni dla siebie. Ktoś chce x6/x6, ok, niech ma. Niech każdy znajdzie coś dla siebie. Tworzenie podobnych uni co 2 miesiące nie ma sensu, bo zadowala tylko graczy, którzy po miesiącu nudzą się jednym uni i pytają kiedy następne. Gdyby uni powstawały rzadziej, ludzie rejestrowaliby się na starych (na uni 1-2 letnim bez problemu można się w szybkim tempie wspiąć do góry). Tylko wtedy kasa by się nie zgadzała...

      Gdyby zmniejszyć wybór opcji, np
      eko - x1/x3/x5
      flota - x1/x3/x5
      % zlomu - 30/50/70 (serio komuś robi różnicę czy uni ma 70 czy 80%?)
      złom z obrony - 0/50/100%
      (reszta parametrów raczej jest nieistotna - +25 pól chce prawie każdy, gra bez ACS, czy zakrzywionych galaktyk nie ma sensu, a liczba galaktyk powinna być jak najmniejsza z uwagi na małą popularność gry)
      i puszczać po sobie uni znacznie różne od siebie, np co 3-4 miesiące, każdy byłby zadowolony. Tylko ogłosić plan nowych uni na cały rok od razu, żeby każdy wiedział, kiedy będzie uni odpowiednie dla niego.
      kmlody84
      ---------
      Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
      Ganimed [DarkBlue] - OFF
      Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]