Nagrody S&D - temat nieaktualny

  • Nagrody S&D - temat nieaktualny

    Drodzy użytkownicy - zaszły pewnie zmiany w nagrodach za S&D - odtąd nie można już dostać 2 nagród jednocześnie, w zamian pojawiła się nowa.

    Postanowiliśmy nie czekać z organizacją kolejnej rundy S&D aż do, kolejnego już, uniFusion, gdyż możemy sobie jeszcze trochę poczekać. Mamy nadzieję, iż tym razem nie pomiesza nam szyków aż tak bardzo jak uprzednio.

    Oto uaktualnione zasady:

    - nagroda dla aktywisty ==> dowolne wybrane badanie, przy czym astrofizyka dostępna z obostrzeniem, iż niemożliwe będzie upnięcie tej technologii na poziom wyższy niż 18, czyli wnioskować o podniesienie tego badania może tylko ktoś kto w momencie przyznawania nagród ma 17 level astrofizyki - jest to warunek bezwzględny dotyczący wszystkich - ma to uderzyć w tych flociarzy którzy doszli do 18 levelu astrofizyki jak również ekonomów, którzy zapragnęliby zabawy pt. "jak tutaj rozbijać się o obrony antyfarmingowe, żeby było ponad minimalny próg do S&D ale jednocześnie po przeliczeniu strat wychodzić zwycięsko zgodnie z zapisami regu"
    nadto średnia z wszystkich rw będzie musiała przekraczać 30% dla uni z normalnymi ustawieniami oraz 50% dla tzw. speeduni (gdzie prędkośc jest x 2 albo większa), co ma na celu częściowe chociaż ograniczenie nabijania rw z niskimi procentami; wybrana nagroda nie może być warta więcej niż 5% wartości punktowej konta na zasadzie opisanej w punkcie o nagrodach dla członków zwycięskiej drużyny

    - nagroda dla najlepszego złomiarza - złomiarz, czyli osoba z największą procentową wartością rw na danym uni - podniesienie o 1 poziom jednego z 8 badań, do wyboru: szpiegowska, komputerowa, opancerzenie, bojowa, osłona oraz napędy spalinowy, impulsowy, nadprzestrzenny; wybrana nagroda nie może być warta więcej niż 5% wartości punktowej konta na zasadzie opisanej w punkcie o nagrodach dla członków zwycięskiej drużyny

    - nagrody dla członków zwycięskiej drużyny - budynek do wybrania - utrzymany próg 3% całkowitej wartości rw danej ekipy, jednakoż dodane obostrzenie: gracze nie mogą wybrać budynków wartych więcej niż 5% ogólnej wartości ich konta bądź, w przypadku gdy gracz ma więcej niż 20.000.000 punktów, wartych więcej niż niż 1.000.000 punktów czyli takich, które kosztują więcej niż 1.000.000.000 surowców co ma uniemożliwić postawienie kopalni metalu 42 level/kopalni kryształu 36 level/ekstraktora deuteru 39 level/elektrownia słoneczna 41 level/fabryka nanitów 11 level. Procent o którym mowa będzie liczony w momencie sprawdzania zgłoszeń po nagrody.
    Uniwersa na których gracz Top1 ma w momencie startu zapisów ponad 50kk punktów górna granica wartości nagrody wzrasta do 1.500.000 punktów.

    - nagroda "postrach księżyców" - wygrywa ta osoba, która zniszczy w czasie trwania edycji na danym uni najwięcej księżyców, oczywiście zaliczają sie tylko te zniszczone księżyce które zostały prawidłowo zgłoszone i uznane przez opiekuna S&D, nagroda (do wyboru) napęd nadprzestrzenny oraz technologie bojowa, opancerzenie, ochronna
    wybrana nagroda nie może być warta więcej niż 5% wartości punktowej konta na zasadzie opisanej w punkcie o nagrodach dla członków zwycięskiej drużyny



    Zostanie opublikowana lista z wyborami graczy i levelami które wybrali, tak więc jak ktoś zdobędzie rekord w ten sposób a ktoś uzna go za "zdobyty w niegodny/nieuczciwy/oszukańczy etc." sposób to bedzie sobie mógł tego w rekordach przez siebie prowadzonych nie uwzględniać.


    W poście poniżej FAQ dotyczące nagród.
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
  • FAQ:

    Pyt: Najlepszym złomiarzem/aktywistą/niszczycielem księżyców została ta sama osoba, czy otrzymuje z tego tytułu nagrody?

    Odp: Nie. W takiej sytuacji osoba taka otrzymuje zawsze nagrodę z puli przeznaczonej dla aktywisty, ponieważ jest to najbardziej wartościowa nagroda w S&D. Nagrodę dla najlepszego złomiarza zgarnia w takowym razie osoba druga w klasyfikacji na najlepszego złomiarza. Podobnie w przypadku nagrody dla osoby, która zniszczy najwięcej księżyców.

    Pyt: Otrzymałem nagrodę za najlepszego złomiarza/aktywistę/niszczyciela księżyców i za udział w drużynie, czy przysługuje mi więcej jak jedna nagroda?

    Odp: Nie. Od tej rundy można wybrać tylko jedną nagrodę, gracz decyduje którą. W przypadku rezygnacji z nagrody aktywisty/złomiarza/niszczyciela księżyców otrzymuje ją następna osoba w kolejce.


    Pyt: Czy każda osoba, która jest w zwycięskiej drużynie otrzymuje nagrodę?

    Odp:Nie - trzeba uzyskać co najmniej 3% wartości rw całej drużyny. Ma to na celu ograniczenie przydzielania nagród graczom z pojedynczymi, niewielkimi rw.

    Pyt: Nie spełniam wymagań na 5 level nanitów, ponieważ wykasowałem 2 poziomy fabryki robotów (potrzebowałem wolnych pól na planecie), czy zostanie mi ustawiony owy 5 level nanitów jako nagroda?

    Odp: Nagrody to nic innego jak zwykły wpis w bazę danych, pod uwagę nie będą brane warunki niezbędne do postawienia danego budynku.

    Pyt: Czy możliwe będzie ustawienia pierwszego poziomu badań z zerowego, np. grawitonów na poziom 1?

    Odp: Tak, jest to możliwe.

    Pyt: Byłem w zwycięskiej drużynie, jednak tydzień przed końcem edycji odszedłem/zostałem wyrzucony. Czy nagroda mi przysługuje?

    Odp: Nie, nagroda przysługuje tylko tym osobom, które w momencie zakończenia danej edycji są w zwycięskiej drużynie.

    Pyt: Uzyskałem największy procent z rw/jestem najlepszym aktywista, jednak w momencie zakończenia edycji nie biorą udział w rozgrywce, czy mam prawo ubiegać się o nagrodę?

    Odp: Podobnie jak wyżej - nie, nagroda przysługuje tylko tym osobom, które w momencie zakończenia danej edycji biorą udział w rozgrywce.

    Pyt: Kiedy można się spodziewać ustawienia nagród na kontach?

    Odp: Doświadczenia z poprzedniej edycji nakazują okreslić ten czas na średnio minimum tydzień po wysłaniu przez Administracje zbiorczego maila do firmy GF. O wysłaniu takowego pojawi się informacja na forum. Mimo dokładnych starań nie gwarantujemy jednak, iż czas ten nie będzie się wydłużał.


    Co jeśli ktoś zażyczy sobie budynek wart więcej surowców niż dopuszczalny limit?

    Odp: Gracz taki zostanie poproszony o wybranie innej nagrody, w przypadku jeśli tego nie uczyni przed wysłaniem maila do GFu nagroda przepada.

    Pyt: W trakcie rozgrywki ogłoszono, że nasze uni będzie miało status exodus podczas łączenia uniwersów i "zamrożenie" kont zacznie się jeszcze w czasie trwania rozgrywki - co wtedy z nagrodami? Zostaną rozdane?

    Odp: O ile latanie flotami, a tym samym zdobywanie procentów dla swojej drużyny, będzie możliwe przez czas dłuższy bądź równy 2/3 czasu przewidzianego na trwania edycji na danym uniwersum to zostaną ogłoszone wyniki i przyznane nagrody, w przypadku jeśli ten czas będzie krótszy nastąpi tylko ogłoszenie wyników bez przyznania nagród.

    Pyt: Podałem w zgłoszeniu, iż chcę, aby mi ustawić 15 poziom technologii szpiegowskiej (lub jakiekogolwiek innego badania/budynku), w międzyczasie jednak zdobyłem wystarczająco kryształu aby samemu uruchomić to badanie, co się stanie jeśli nagroda zostanie ustawiona na koncie przed końcem badania się tej technologii?

    Odp: Podczas ustawiania badania/budynku nie są brane żadne czynności dziejące się aktualnie na koncie, tak więc może się stać tak, iż surowce wydane na badanie/budynek znikną bezpowrotnie! Dlatego od momentu wysłania zgłoszenia radzimy nie zaczynać badania/budowy budynku o który wnioskujemy w zgłoszeniu. W przypadku, jeśli pomimo dokładanych przez nas starań, taka sytuacja się wydarzy, nie gwarantujemy rekompensaty za utracone w ten sposób surowce!



    Pyt: Wysłałem zgłoszenie, jednak nie użyłem w tym celu szablonu lub też zamiast go wypełniać skasowałem wszystko zostawiając tylko numery pytań i odpowiedzi, czy takie zgłoszenie jest ważne?

    Odp: Nie, takie zgłoszenie nie jest ważne i dopóki nie zostanie zgłoszone w poprawnej formie nie zostanie uznane. Szablon zgłoszenia jest publikowany wraz z informacją o możliwości zgłaszania się po nagrody.



    Pyt: Wysłałem zgłoszenie przed tym zanim członek rady S&D obwieścił, iż można się po nie zgłaszać, czy zostanie ono uznane?

    Odp: Zależy to od aktualnej sytuacji, nie mniej z całą pewnością należy udać się do osoby odpowiedzialnej za zbieranie i weryfikowanie zgłoszeń w celu potwierdzenia swojego zgłoszenia.



    W ogłoszeniu, które pojawiło się na forum, napisano iż przyznano mi nagrodę, tymczasem nie widzę jej na swoim koncie, co robić?

    Odp: Proszę zgłosić się via pw lub irc do osoby, która zamieściła ogłoszenie w celu otrzymania dalszych instrukcji./color]


    Pyt: Nie było mnie 3 miesiące, loguje się na konto, patrzę - nie ma nagrody! Co teraz?

    Odp: Gracz ma 2 miesiące od momentu przyznania ostatnich nagród w danej edycji S&D na zgłoszenie zaistniałych nieprawidłowości, po tym czasie odwołania/skargi nie będą rozpatrywane.



    Pyt: Widzę, iż nagroda ustawiona, jednak nie doliczyło mi punktów do statów, czy aby na pewno wszystko jest ok?

    Odp: Tak - nagrody często nie od razu "doliczają się" do statystyk, należy odczekać od kilku godzin do nawet jednej pełnej doby aby punkty za wnioskowany budynek/badanie zostały doliczone do stanu punktowego naszego konta.


    Pyt: Dwie osoby zajęły wspólnie pierwsze miejsce w danej klasyfikacji, czy obydwu graczom przysługują nagrody?

    Odp: Nie - zwycięzca jest tylko jeden. W przypadku remisu dla nagrody:
    • aktywisty - zwycięża osoba z łącznym większym procentem z rw
    • złomiarza - zwycięża osoba z większą średnią z wszystkich zaliczonych rw
    • niszczyciela księżyca - zwycięża osoba, która po zsumowaniu średnic zniszczonych księżyców osiągnie większą liczbę

    W przypadku wystąpienia dalszych komplikacji sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie przez Radę Projektu.
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
  • Po konsultacjach z "górą", uwzględniwszy postulaty graczy z uniwersum Electra, wprowadzamy poniższe zmiany:

    - tymczasowo, tylko na potrzeby tej edycji, wprowadza się na uniwersum E odmienne zasady dotyczące wysokości nagród,
    - gracze powyżej 100 kk punktów mogą odtąd wybierać nagrody warte 2% wartości całego konta,
    - wartość nagrody, po uwzględnieniu zasady 2% wartości konta, nie może jednak przekroczyć 4kk punktów,
    - maksymalny level astrofizyki, który można wybrać to level 23.


    Zmiana spowodowana jest tym, iż na uniwersum Electra gracze mają znacznie wiecej punktów niźli na innych uniwersach co związane jest ze znacznym wiekiem tegoż uniwersum jak i również jego prędkością - brak podniesienia górnego progu wartości nagród mógłby sprawić, iż osoby uprawnione do ich otrzymania nie miałyby z czego wybierać.


    W związku z wprowadzoną zmianą, aby każdy kogo owe zmiany zachęcą do wzięcia udziału w S&D zdążył zgłosić swój akces, przedłużamy zapisy na uni E o 3 dni.
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.