This is poke life !!!

• This is poke life !!!

Zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy w Poke Life !
      W grze naszym zadaniem jest zrobienie najlepszej drużyny pokemonów aby staczać pojedynki z innymi trenerami :)

www.poke-life.net.

Polecam i do zobaczenia ! Pytać a wytłumacze

/Reflinki na forum ogame są zabronione
      Pajhi
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :
      "ale to co zrobił Joma przerosło największych krętaczy tego uni..."

The post was edited 1 time, last by KinG JomA ().

• Co prawda w grze są zaimplementowane punkty akcji, więc gra się tak naprawdę co kilka godzin, ale sama tematyka Pokemonów i polski język sprawia, że gram intensywnie od kilku tygodni :)

Joma, jaka drużyna?
      Ja opóźniam awans Charmandera na 15, nienazbyt mocno, ale jednak. W drużynie Charmander, Vulpix (pewnie go wymienię, na razie ma solidny dmg), Slowpoke, Spearow, Ekans (wymiatacz, tylko w att i hp muszę pójść) i Bulbasaur (też pewnie go wymienię, ale na razie nie mam ciekawszego pomysłu przed przejściem do Lasu).

Lwica jest boska :)
    • Mnie gierka naprawde wciągła :)
      Kompletowanie drużyny naprawde spoko sprawa, walki z innymi też ;)
      Od kiedy nie mam ochrony to leczenie je tyle kasy że żaluje kasy ktorej nie przeznaczylem na trening:)

Moja drużyna obecnie ( szykują sie duże zmiany )

My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :

The post was edited 1 time, last by KinG JomA ().

• Ciekawa drużyna nie powiem, widzę, że ewoluowałeś Squirtle, ja dopiero muszę dojść do tego, dlaczego wszyscy ludzie wstrzymują pokemonom ewolucję. Woda, kamień, ziemia, elektro, ogień i normal/psycho - w góry często chodziłeś?

Jak oceniasz ostatnią aktualizację?

• Pare razy byłem :)
      Ale teraz chodze tylko wybrzeże ( można zarobić najwięcej kasy ) i do miasta ( znalazlem juz 3x ultraball a jeden to 35k,
      do tego poluje na a go można znaleść tylko tam :)
      Chce zamienić geodude na niego.

Dla mnie nie ma zmian po akutalizacji ( nowi gracze maja łatwiej ), tylko tyle sie zmienilo że sie ścina gra bo cała we flashu.
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :
    • Geodude ma dwie ewolucje przed sobą, Hitmonlee żadnej (sam jest pojedynczą), także rozwiązanie interesujące. Ja myślę w tym momencie o ognistych, bo mam dwa i w rezerwie Growlithe, o którym dobrze mówią. Ale dobrze mówią też o Charizardzie :) Jaki masz pojazd? Ile PA?

• max PA mam 130 :)
      Pojazd to łyżworolki i apteczka za 90k :)

Aktualnie chce uzbierac na pokedex 2.0 zeby czesciej lapać pokemony.
      Jednak zamienie Geodude na Abre albo na Staryu ponieważ się leczy :)
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :
    • Wszystko zjadam i wypijam na okrągło :)
      Szkoda mi czasu na przechowywanie :)
      Sprzedałem Geodude i nabyłem nowego poka :

Tutaj mój Drowzee!

Typowy stoper który zatruwa i długo przetrzymuje innego poka dlatego musi być numer 2 w drużynie.
      Sp. obrona 114
      Obrona : 46
      Zycie 370
      Atak 51
      Sp. Atak 46
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :

The post was edited 3 times, last by KinG JomA ().

• Ma ekstra umiejętności Drowzee.
      Np. Blokuje na x tur umiejętność gracza :) Więc nie moze atakować tym czym najcześciej bije.
      Duża ma obrone i ciężko go pokonać, nie wsadziłem w jego trening ani grosza bo mam go nowego :)

Jak chodzi o gre to:
      Zaczynasz z 1 pokemonem.
      Chodzisz do "dziczy" aby atakować inne pokemony, zdobywać bonusu.
      Przy sobie możesz mięć 6 aktywnych pokemonów ( to te które walcza gdy atakujesz innego bohatera ) Reszta pokemonów w rezerwie to pokemony które możesz aktywować. Musisz rozwijać ich level, umiejętności, kupować naprawde sporo rzeczy, zbierać i łapać nowe poki które możesz sprzedawać :)

Polecam grę bardzo :)
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :
    • Nie wiem czy grałeś w stare gry na GameBoy Color lub GameBoy Advance. Tak jak tam masz kilka statystyk u każdego Pokemona. HP, czyli życie, atak fizyczny, atak specjalny, obronę fizyczną, obronę specjalną, szybkość, celność, uniki, przywiązanie, punkty doświadczenia. Pokemony wraz ze wzrostem doświadczenia nabywają nowe umiejętności (ataki, lepsze statystyki), możesz je trenować, łazić po dziczy w poszukiwaniu pokemonów, walczyć z innymi graczami, handlować, zdobywać odznaki etc. Dąży się do tego, żeby zostać mistrzem^^

Jeśli skonkretyzujesz pytania, odpowiedzi będą ściślejsze :)

Joma, Disable rzadko trafia, a i tak musisz się wpasować pod kogoś atak.

• Oj ale to i tak najlepszy pok w mojej drużynie a level ma jak głowny :)

To mój głowny pok w którego wpakowałem duzo kasy. Zresztą wartość to prawie 200k.

A jego wartość to 10k przy czym ja zaplacilem za niego 22k. Więc jego skille są naprawde dobre z tego co patrze :)
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :
    • Za wcześnie trenujesz Wartortle. Ponoć po aktualizacji od 40 lvla można na spokojnie. Kiedyś był to okres późniejszy. Za dużo z Blastoise nie będziesz miał, bo i plusy będą droższe i samego expu coraz więcej będzie Ci potrzeba.

Drowzee straszna mieszanka. Dwa statusowe, 1 fizyczny, 1 mentalny. Pod salę może będzie ok, ale na większe wyzwania może mu braknąć pary.

• Tak się składa, że jestem/byłem fanem pokemonów na wszelakie gameboye. Przewinęło się u mnie od yellow/red/water po silver/gold, potem pamiętam było chyba ruby/saphire i na koniec te unowocześnione leaf green, fire red i thunder yellow. A jakiś czas temu miałem okazje pograć w nowe silver i gold, ale nie pamiętam jak się konkretnie nazywały, więc generalnie świat pokemonów nie jest mi obcy. ;)

Co do konkretniejszych pytań hm...

1. Skoro zdobywa się poszczególne odznaki, to czy zdobywa się też HM-y?
      2. Początkowy pokemon starter, jak go wybieramy czy dostajemy na zasadzie losowania?
      3. Jak zdobywamy pieniądze? Rozumiem, że poprzez walkę z innymi trenerami, ale to jedyny sposób?
      4. Trenerzy to inni gracze, czy po prostu walczymy z "komputerem"?
      5. Następna sprawa w grach na gameboya pokemony typu geodude, gastly, abra i machop kiedy ewoluowały na drugi poziom, to aby zdobyć trzeci należało się z kimś wymienić, jak to jest rozwiązane tutaj?
      6. Czytałem trochę wasze posty, pomimo, że nie łapię do końca ale mówicie o sprzedaży pokemonów. Nie istnieje coś takiego jak pokecenter gdzie możemy trzymać poki które aktualnie nie używamy? Jeśli chcemy mieć innego to musimy sprzedać najsłabszego z naszego grona?
      7. Świat z tej gry przypomina którąś z gier na gameboya, czy to coś całkiem nowego?

To takie kilka pytanek ode mnie, żeby mniej więcej zobaczyć czy warto w to wchodzić. Sentyment do gry pozostal, ale obawa nowego nałogu nieco mnie przeraża. :D
    • 1) HM-ów nie ma, bo i przeszkód typu drzewo nie ma. Gra to sieciówka z punktami akcji, jak Bitefight czy Gladiatus, jeśli coś Ci to mówi. Gdy wykorzystasz, czekasz na regenerację. Mniej czasochłonne niż OGame :)
      2) Wybierasz jeden z dwóch regionów - startery masz normalne: Charmander, Bulbasaur, Squirtle w Kanto i Cyndaquil, Chikorita, Totodile w Johto.
      3) Można pracować, to jest coś, co można robić bez PA, czyli pomiędzy sesjami w dziczy/salach. Można zarabiać w walkach z trenerami w dziczy/salach, można oddawać pokemony do wirtualnej hodowli, można też sprzedawać je żywym graczom na Targu.
      4) Trenerzy z dziczy i z sal to wirtualni przeciwnicy. Walczyć można też z żywymi graczami. Jest nawet jakiś tam ranking.
      5) pokelife.pl/pokedex/index.php/Machoke
      pokelife.pl/pokedex/index.php/Wychowawca
      6) Masz magazyn, pozwalający Ci na utrzymanie nawet do 500 pokemonów. Joma chyba sprzedaje wszystkie poza swoją 6-ką. Ja sprzedaję tylko duble, rotując poziomami w rezerwie ( w 6-ce żal mi ćwiczyć od nowa przywiązanie).
      7) Zupełnie inaczej. Podobnie do gier na GameBoya wygląda Pokemon Lake, ale że to po angielsku, to odpuściłem sobie po paru minutach. Nie lubię się męczyć :)

• Buleon daj zdjęcie swojej kolekcji :)
      Masz racje ja sprzedaje na okrągło pokemony i przeznaczam to na trening / itemy.
      Aktualnie zbieram na pokedex 2.0 za 150k :)

Wbiłem dzisiaj 21poz i pokonałem drugiego goscia w sali kamiennej :) Z czego wartotle rozwalił wszystkich.
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :
    • Lubisz Ekansa? Jak dla mnie jest słaby, może jego przemiana jest lepsza ale sam ekans.. Hmmm :)
      Ja kupilem Voltroba poz. 21 za 23k :)
      Mój Voltrob poz. 14 mial średnio staty gorsze o 30 :) a sprzedałem go za 18k
      Wiec wymieniłem Voltroba za 5k na duzo lepszego.
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :
    • Póki co jeszcze żadnego pokemona nie kupiłem, same złapane i trenowane w bitwach ^^ Mam już Pokedex 2.0, apteczkę za 300k Y, i łyżworolki. No i tylko Bulbasaura na 10 lvlu, cała reszta 11-13. W sensie, że Spearow i Ekans awansowali. Na takim levelu, jaki jest, Ekans dzieki atakom Wrap, Bite i Poison Sting, jest w stanie zaszaleć. Bite jest atakiem mrocznym, więc na niektóre pokemony jest bardzo dobry. Poison Sting ma truciznę, czyli czasami dodatkowe x obrażeń do przodu, a Wrap więzi na kilka rund. Niestety dalej, do 20 lvla już nieszczególnie, bo same ataki bez obrażeń, paraliż wstawię jako czwarty, obrona -2 jest za słaba, więc przeboleję. Acid i Acid Spray już lepiej. To nie są mocne ataki, ale każdy z nich dodaje coś od siebie :)

• Panowie mam pewien problem. Mianowicie zacząłem się w to bawić, ale strasznie rzadko udaje mi się złapać pokemona. Pierwsze 3 które mi się pojawiły złapałem bez problemu, a potem wyrzuciłem kilkanaście pokebali i ani razu nie uzyskałem zamierzonego efektu. Zwykły pech, czy jest coś o czym nie wiem? ;>

Editka: Jest jakiś sposób na szybsze odnawianie punktów akcji?

The post was edited 1 time, last by Hemoglobina ().

• Początki są trudne. Ja złapałem Pokemona chyba za dwudziestym którymś razem. To norma, dopiero później te niskopoziomowe będą wpadać hurtem :)

Co do PA: spójrz na Zasługi - Klikanie. Tam można raz dziennie wyklikać 50 % mPA. Pamiętaj, że niebieskie jagody to 8 PA za sztukę (bez księgi jagód), żółte powiększają mPA, a po każdym zdobytym poziomie masz wiśniowy napój energetyczny, czyli 100 % mPA.

Aha - jaki starter?

• Zapoznałem się już z jagodami ;) Niestety na żółte jeszcze nie natrafiłem. Co do reszty - klikanie już odkryłem i napoje też, ale mimo wszystko malutko tego ;p
      Zacząłem troszkę inaczej od was i moim starterem jest Totodile + złapana Chikorita. Oba aktualnie na poziomie 5. Udało mi się złapać również Mareepa i zastanawiam się czy go trenować.
      Ampharos ciekawy pokemon. ;)

The post was edited 1 time, last by Hemoglobina ().

• Zacząłeś więc od Johto. Znam tamte pokemony co nieco, ale raczej nie w kontekście samej gry. Wodny Totodile i roślinna Chikorita to dobre pokemony, o wartości zapewne przekraczającej 6-7k Y (mowa o nietrenowanych). Elektrycznego jeszcze żadnego nie mam, spytaj się Jomy, on gra Voltorbem :) Z Łąki już chyba wszystkie pokemony widziałem, a złapać muszę jeszcze tylko Tangelę.

• Co Ty szkoda kasy :)
      Może kiedys przelew zrobie za dyche:)

Lepiej było zacząć od Kanto, mam postać jedna tam gdzie Ty ale nie kręci mnie granie tam :)

Elektryczne potworki jak dla mnie wymiatają.
      Voltrob daje rade ale mój "hipontyzer" to mistrzu, śmiałeś sie z niego a każdy pojedek sie kończy na nim, ostatnio nie dostał uderzenia przez 7 rund :)
      Generalnie to tak naprawde trenować poki oplaca sie od 30poz. jak chodzi o pozostałe a nie głownego :)
      My name is Joma...

... KinG JomA 8-)

Hanshew napisał :