Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Czy Fuzja odbędzie się na "jeden strzał" czy będzie się to tak sączyło przez tydzień?

      Jeżeli jako zarządzający sojuszem kliknę "przenieś" to co się wydarzy? Sojusz zniknie na starym uni, a gracze ponownie będą musieli wstępować? Czy może jako zarządzający mam kliknąć przeniesienie ostatni?

      Kierunek Galatea @Ruda ?
    • Nonick napisał(a):

      Czy Fuzja odbędzie się na "jeden strzał" czy będzie się to tak sączyło przez tydzień?
      Porozmawiajmy na temat UniFusion

      Klikasz guzik "Migracja"

      Zaraz Cie przenosi do lobby

      Konto ex znika
      Pojawia się konto na uni przenoszonym


      Większość Waszych pytań ma odpowiedź w oknie które pokazuje w czasie fuzji.



      powyginany drucik napisał(a):

      zapodaj.net/images/c73ab459d25a8.png

      Informacje o przenoszeniu planet
      Aktywne przeniesienia planet są transferowane wraz z kontem i będą kontynuowane na Universum docelowym. Jeśli wybrana pozycja na Universum docelowym jest już zajęta, to przeniesienie planety zostanie anulowane.

      Wiadomości i znajomi
      Podczas migracji przepadną znajomi oraz wiadomości z czatu i gry.

      Informacje o sojuszach
      Członkostwo w sojuszu przepada w trakcie migracji. Sojusze muszą formować się na nowo w Universum docelowym.

      Informacje o rynku
      W trakcie przymusowej migracji kont surowce z wiadomości rynkowych zostaną automatycznie odebrane. Aktywne oferty na rynku zostaną usunięte i zwrócone z potrąceniem odpowiednich opłat.

      Informacje o aktywnych flotach
      W trakcie przymusowej migracji kont aktywne floty zostaną automatycznie teleportowane na swoją domyślną planetę. Niezużyty deuter flot przepadnie.

      Informacje o zleceniach budowy i badań
      Po migracji czasy budowy i badań zostaną dopasowane do czynników szybkości Universum docelowego, tzn. przyspieszone lub spowolnione.




      edit:

      wylogowało do lobby

      i zaraz mogłam logować na nowym serwerze

      :)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Nonick napisał(a):

      Czy Fuzja odbędzie się na "jeden strzał" czy będzie się to tak sączyło przez tydzień?

      Jeżeli jako zarządzający sojuszem kliknę "przenieś" to co się wydarzy? Sojusz zniknie na starym uni, a gracze ponownie będą musieli wstępować? Czy może jako zarządzający mam kliknąć przeniesienie ostatni?

      Kierunek Galatea @Ruda ?
      Zebrałam informacje do jednego tematu z wykorzystaniem screenów od @powyginany drucik ;)

      FAQ: Łączenie uniwersów





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • @Ruda
      Moim zdaniem jest pewna luka (nie jakaś poważna, ale mogąca zirytować niektóre osoby). Otóż - można się zarejestrować i podprowadzić komuś nazwę sojuszu... Dlatego też zarejestrowałem się z tego samego lobby na Galatei, założyłem już sojusz dla naszych graczy, rozumiem, że mogę potem na spokojnie bez obawy o multi usunąć to konto po przekazaniu praw na moje nowe i nie będzie problemu?
    • Tja. Jasne. Nie oczekuję oficjalnej wypowiedzi największych Ogejmowych głów, a jedynie wskazówki jak człek do człeka. ;)
      W końcu ludzie mają konta na 2 uniach i przy fuzji rozumiem, że nie dostaną bana tylko dostaną wybór. Tak to rozumiem. Więc skoro mam konto z 0 pkt, które przekaże mi prawa do sojuszu, a następnie zostanie usunięte, to linczu być nie powinno. Upewniam się. ;) Bo znając życie, to różnie może być. ;)
    • Nonick napisał(a):

      Tja. Jasne. Nie oczekuję oficjalnej wypowiedzi największych Ogejmowych głów, a jedynie wskazówki jak człek do człeka. ;)
      W końcu ludzie mają konta na 2 uniach i przy fuzji rozumiem, że nie dostaną bana tylko dostaną wybór. Tak to rozumiem. Więc skoro mam konto z 0 pkt, które przekaże mi prawa do sojuszu, a następnie zostanie usunięte, to linczu być nie powinno. Upewniam się. ;) Bo znając życie, to różnie może być. ;)
      taki stary, a jeszcze pewnych metod, o których pisać nie można, nie zna :rolleyes:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez NowyLolek ().

    • Ruda napisał(a):

      Łączenie uniwersów


      Informacje dotyczące uniwersów Exodus (uniwersa które przechodzą na serwer docelowy):
      ...
      • Wiadomości zostaną usunięte (w tym ulubione i raporty wojenne).
      • Czaty zostaną usunięte.
      • Buddy i ignorowani gracze zostaną usunięci.
      • Sojusze nie zostaną skopiowane. Kiedy założyciel opuści swój sojusz, zostanie on przekazany jego prawej ręce. Jeśli nie ma prawej ręki, zostanie on przekazany najstarszemu członkowi. Sojusze muszą tworzyć się na nowo w Universum docelowym.
      • Podczas aktywnego Eventu Nagród trycjum nie zostaje przeniesione na docelowy serwer
      ....
      @Ruda A co z Notatkami ? Czy też zostaną usunięte czy zostaną przeniesione ?
    • Nonick napisał(a):

      Ok. Nie dostanę raczej bana za konto z 0 pkt, które ewidentnie służy tylko do tego celu? ;) @Ruda

      mozes napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      Łączenie uniwersów


      Informacje dotyczące uniwersów Exodus (uniwersa które przechodzą na serwer docelowy):
      ...
      • Wiadomości zostaną usunięte (w tym ulubione i raporty wojenne).
      • Czaty zostaną usunięte.
      • Buddy i ignorowani gracze zostaną usunięci.
      • Sojusze nie zostaną skopiowane. Kiedy założyciel opuści swój sojusz, zostanie on przekazany jego prawej ręce. Jeśli nie ma prawej ręki, zostanie on przekazany najstarszemu członkowi. Sojusze muszą tworzyć się na nowo w Universum docelowym.
      • Podczas aktywnego Eventu Nagród trycjum nie zostaje przeniesione na docelowy serwer
      ....
      @Ruda A co z Notatkami ? Czy też zostaną usunięte czy zostaną przeniesione ?
      Dwa lata temu mi skopiowało ale nie zaszkodzi ich gdzieś zapisać na wszelki wypadek :)





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • No a takie pytanko @powyginany drucik lub @Ruda

      Ruda napisał(a):

      Nieaktywne konta zostaną przeniesione na Cmentarzysko. Istnieje jednak możliwość wyboru serwera docelowego w dowolnej społeczności.
      To się dotyczy tylko urlopowiczów czy bez urlopów też? I czy to się tyczy tylko tych z serwerów exodus, czy z docelowych także? No i czy do czasu zakończenia tej części fuzji zostanie naprawiony program przenoszenia nieaktywnych kont?
      I takie ogólne pytanie dotyczące cmenatrzyska, bo nie śledziłam jakoś dokładnie tamtego tematu. Jak się tam trafi, to można się przenieść na dowolne uniwersum czy z powrotem na to uniwersum na jakim konto było?


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      No a takie pytanko @powyginany drucik lub @Ruda

      Ruda napisał(a):

      Nieaktywne konta zostaną przeniesione na Cmentarzysko. Istnieje jednak możliwość wyboru serwera docelowego w dowolnej społeczności.
      To się dotyczy tylko urlopowiczów czy bez urlopów też? I czy to się tyczy tylko tych z serwerów exodus, czy z docelowych także? No i czy do czasu zakończenia tej części fuzji zostanie naprawiony program przenoszenia nieaktywnych kont?I takie ogólne pytanie dotyczące cmenatrzyska, bo nie śledziłam jakoś dokładnie tamtego tematu. Jak się tam trafi, to można się przenieść na dowolne uniwersum czy z powrotem na to uniwersum na jakim konto było?
      Z Cmentarza przenosisz się na dowolne Uni
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Kusząca opcja, ale może to spowodować migrację średnich i słabszych kont z mocniejszych uniwersów na słabsze, gdzie takie średnie będą już mocne, a słabe - średnie. Ale to tylko teoria.

      Póki co skrypt nie działa więc nie mam ochoty się urlopować dwa miesiące, a potem Art napisze na forum, że są problemy i zawieszamy do odwołania, pozdro :E Niestety GF jest jak rząd republiki bananowej - nieprzewidywalny i ciężko coś sobie planować w tej grze.
    • @Piciu napisał(a):

      Kusząca opcja, ale może to spowodować migrację średnich i słabszych kont z mocniejszych uniwersów na słabsze, gdzie takie średnie będą już mocne, a słabe - średnie. Ale to tylko teoria.
      Będą mocne, ale nie hiper mocne, bo od top 1 do top 20 zazwyczaj jest przepaść w skali jednego uni.

      Poza tym, jako że jest to obejście płatnej opcji, to GF jakoś to pewnie ukróci.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Poza tym, jako że jest to obejście płatnej opcji, to GF jakoś to pewnie ukróci.
      Może niekoniecznie ukróci... Toć wczoraj jeden gracz OGame przez pół dnia płakał na discu Artowi że musi zrobić się off na 60 dni i straci eko żeby iść na cmentarz i prosił o darmowych 60 paczek za stracone eko.
      Wiadomo fuzja wymusza takie długie OFF ale widać jest to opcja 'coś za coś'.

      :uhuh:

      (Dla nieobecnych na discu: to był buleon :E )
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • 60 dni wydobycia - tyle stracę na przymusowo urlopujących się kontach, które tworzą multikonto w wyniku decyzji GF o fuzji oraz o braku zezwolenia na grę multi na zasadach znanych ze wspólnej gry. Wyrównanie tego byłoby sprawiedliwe - oczywiście, nie muszę pilnować surki itd. - to prawda, ale też mam tylko wydobycie, czyli brak expów, farmingu, eventów itd.

      Art się zaśmiał, no cóż, nie po raz pierwszy działa na szkodę GameForge - bo GF na tej decyzji straci. Czy wielką? Raczej nie, widząc zakupy, które dokonują się na łączonych uniwersach. Mimo wszystko - karma zawsze wraca :)


      powyginany drucik napisał(a):

      Toć wczoraj jeden gracz OGame przez pół dnia płakał na discu Artowi że musi zrobić się off na 60 dni i straci eko żeby iść na cmentarz i prosił o darmowych 60 paczek za stracone eko.
      Zacząłem pisać z Artem o 12:17, skończyłem o 13:22 - nie wiem, gdzie tu pół dnia widzisz.

      Lwica jest boska :)
    • edes napisał(a):

      A skąd wie że go zaraz przeniesie po 60 dniach niech od razu weźmie 200 paczek co by potem nie płakał
      Słuszna uwaga. Skoro "radą" CoMa jest urlopowanie i czekanie na cmentarz, bo:
      - nie są w stanie przenieść ręcznie konta lub dodać statusu idlera do konta, żeby cmentarz je zassał;
      - nie są w stanie zaakceptować gry multikontem bez pushu i kontaktu flot między kontami, choć generalnie na uniach mają multi z pushem po kokardę;
      - nie mogą dodać uniwersów docelowych ani umożliwić graczowi przeniesienie konta na inne uni;
      to tak - powinni wyrównać surowcowo stratę realną zamiast ryczałtowo przyznawać 60 paczek.

      Lwica jest boska :)
    • powyginany drucik napisał(a):

      Nie ma to jak się obudzić po 9 latach.... pierwsza fuzja miała miejsce w 2012 roku... i stwierdzić że fuzja wiąże się z ofiarami. Kiedyś łączyli po 20 serwerów w jedno uni i ludzie musieli oddawać konta bezpowrotnie. Teraz jest jakaś opcja...
      To nie jest moja pierwsza fuzja, traciłem przecież choćby Deimos. Przy czym teraz są realne możliwości, których wcześniej nie było. Inne niż cmentarz. A przy cmentarzu jest realna możliwość oddania surowców za poniesione straty w rozgrywce. Tylko w GF nie ma woli ku temu. Firma jest nastawiona na minimalizację pracy, a nie na maksymalizację zysków czy tym bardziej budowanie relacji z klientem.

      Zlomek_Mistrz napisał(a):

      No dobra masz racje poniekąd, ale nikt z GF nie nakazuje graczom grać na kilku uni. To jest wybór graczy. Jakby GF miałoby tak się nad każdym graczem litować to by zamknęli ten grajdołek, bo wiecej by było narzekań i wymuszeń graczy, bo mi się należy, bo ja oczekuje itp., itd.
      Nie nakazuje, ale też i nie zabrania. A teraz wskutek decyzji GF traci gracz. Nie mam możliwości nieutworzenia multikonta poza przekazaniem konta, co wiąże się również z jego stratą. Nie dostałem informacji wcześniej, że te uniwersa zostaną połączone, więc nie mogłem w żaden sposób zareagować.

      Na multikoncie grać nie mogę, muszę je zurlopować i czekać na cmentarz. W rozgrywce toczonej w czasie rzeczywistym każdy dzień urlopu wiąże się ze stratą wydobycia. Nie oczekuję litości tylko sprawiedliwości i podejścia do klienta nieco poważniej. Rozumiem, że fuzja była konieczna, generalnie powstał jakiś plan na podstawie jakichś ustaleń i uniwersa zostały połączone tak, a nie inaczej. I teraz są możliwości, żeby odkręcić negatywne konsekwencje (czyli powstałe multikonta), tylko że brak jest woli supportu na ich uruchomienie. Mówi to wszystko o podejściu firmy do gracza. Ponarzeka, ponarzeka i będzie grał dalej, bo lubi produkt, bo będzie mu żal czasu, który poświęcił na rozwój konta itd.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon ale tak smiechem zartem, to przeciez mozna sie bylo domyslic, ze jak ma sie konta na kilku uniwersach to predzej czy pozniej nadejdzie ten moment, ze fuzja polaczy pewne uni w jedno i trzeba bedzie znalezc kompromis pomiedzy kilkoma zalozonymi przez siebie kontami. Napisales sam, ze fuzja uniwersow nie jest Ci obca wiec mogles przewidziec, ze cos Ci bedzie kolidowalo i zaniechac gry na kilku uni jednoczesnie. Zdecydowac sie na max 2-3 uni o roznych/skrajnych parametrach dla przykladu i nie martwic sie dzis nad tym co bedzie niebawem.