Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Tu przy łączeniu niestety muszą być jakieś kompromisy bo uni są tak zróżnicowane, że się nie da całkiem sprawiedliwe wszystkich połączyć. Miejmy tylko nadzieje, że nie będzie to jakoś odbiegało bardzo od rzeczywistości i tyle. Trzeba się będzie dostosować do obecnej sytuacji. u68 chyba z nekkar pójdzie myślę. :D
    • @Piciu napisał(a):

      Pytanie tylko jaki byłby speed połączenia 68 z Libra. Na u68 większości nie interesuje przyspieszenie, na Librze - zwolnienie.
      Libra x2. u68 x1.
      1+2=3
      Tak by było sprawiedliwie.
      Poza tym przygotowałoby to oba universa, do przyszłej fuzji z quantum i virgo.



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • Beljal napisał(a):

      ak czytam i czytam te wypowiedzi teamu i coraz bardziej się zastanawiam co Leda i Indus robią w jednym koszu z Galatea Europa i Fenir. Dwa najsłabsze uni z tego zestawienia dostają jeszcze przyspieszenie floty
      Rosalind, Leda, Indus takie mogłoby być połącz
      Ale pisałem wcześniej, żeby zrobić research, rozeznanie czy cokolwiek i zapytać o zdanie graczy, żeby coś połączyć nieszablonowo, a nie tylko czyste cyferki dotyczące parametrów uni. Ale widać nie widzieli takiej potrzeby. Moim zdaniem potrzebne.



      AmstelL napisał(a):

      Libra x2. u68 x1.
      1+2=3
      Tak by było sprawiedliwie.
      Zmiana prędkości z x1 na x3 to chyba trochę niepoważne. :D Ale pewnie gracze z obu uni by się wypowiedzieli lepiej na ten temat. :D Nie każdy chce zmiany flot x1 na szybszą. Powinien być wybór ale będzie się można przenieść zarówno z cmentarza jak i za pomocą Itemu na uni jakie będzie dostępne.
    • Starrk napisał(a):

      Demokracja najgorszym możliwym wyborem. Tylko totalitaryzm i władza jednostki lub wąskiej grupy!
      Nie chodzi o demokratyczny wybór, głosowanie itd. Tylko zebrać opinie graczy i stworzyć własny pomysł na łączenie. Wybrać najlepiej dostosowany ale wsłuchując się w głos ludu, znaczy graczy :D hehe

      A nie tylko suche cyferki. Bo zdaje sobie sprawę z tego, że czasami kilka osób ma lepszy pomysł niż tysiące osób, które się mylą.
    • Apofis napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      Demokracja najgorszym możliwym wyborem. Tylko totalitaryzm i władza jednostki lub wąskiej grupy!
      Nie chodzi o demokratyczny wybór, głosowanie itd. Tylko zebrać opinie graczy i stworzyć własny pomysł na łączenie. Wybrać najlepiej dostosowany ale wsłuchując się w głos ludu, znaczy graczy :D hehe
      A nie tylko suche cyferki. Bo zdaje sobie sprawę z tego, że czasami kilka osób ma lepszy pomysł niż tysiące osób, które się mylą.
      Ja się zastanawiam czy przed napisaniem postu poświęciłeś chociaż minutę żeby zobaczyć konfigurację + punkty serwerów. To nie czasy łączenia u1-u66 gdzie wszystkie poza u50 miały jedną konfigurację...

      Kraje łączone są na 3 sposoby
      - po punktach - wtedy całkowicie nie patrzą na speed floty
      - po speed floty - olewają wtedy punkty.
      - coś pośrodku - kompromis między dwoma wyżej.

      W roku otwierane jest 8 serwerów o różnych konfiguracjach. Przy takim rozjechaniu parametrów NIE jesteś w stanie zadowolić wszystkich.



      Historyjka....

      Kiedyś łączyli uni67 z uni68. Pierwotnie to uni67 było docelowe. Wtedy przyszedł gracz z uni68 - Ciernik z COMA i błagał Arta żeby zmienić na docelowe uni68. Ugiął się i finalnie to uni67 przenosiło się na uni68. To co potem się działo to komedia. Uni67 pytało dlaczego nastąpiła zmiana. Przecież im to pasowało a jeden gracz przyszedł i zmienił. Co na to Ciernik? Zaczął obrażać i naśmiewać z graczy że płaczą. Choć sam 10 postów wyżej błagał Arta o zmianę.
      Haha

      Choć minęło sporo lat od tego... to jedna z tych historyjek co człowiek w swoim ogamowym życiu nie zapomni tego kabarety w wykonaniu Ciernika.

      @Ciernik [COMA] pozdro brachu! :fgrin:

      Pewnie dlatego team przestał konsultować fuzję z graczami długo przed fuzją.



      Ja to wolę wzór:
      2 - 1 = 1 :fkiss:
      Jakiś taki ładniejszy. A nie oklepane dodawanie...
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • powyginany drucik napisał(a):

      Historyjka....

      Kiedyś łączyli uni67 z uni68. Pierwotnie to uni67 było docelowe. Wtedy przyszedł gracz z uni68 - Ciernik z COMA i błagał Arta żeby zmienić na docelowe uni68. Ugiął się i finalnie to uni67 przenosiło się na uni68. To co potem się działo to komedia. Uni67 pytało dlaczego nastąpiła zmiana. Przecież im to pasowało a jeden gracz przyszedł i zmienił. Co na to Ciernik? Zaczął obrażać i naśmiewać z graczy że płaczą. Choć sam 10 postów wyżej błagał Arta o zmianę.
      Haha
      Tylko teraz są inne czasy, jeśli chodzi o łączenie. Dziś a kiedyś to nie porównywalne. Kiedyś nie było tylu nowych rzeczy na ogame, prędkości flot, eko, badań, do tego zmiany w samej grze itp.
      Ja nie mówię żeby od razu po wysłuchaniu jednego gracza cos zmieniać oczywiście. Tylko czasem wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko suche cyferki, które czasem nie oddają gry.




      powyginany drucik napisał(a):

      Ja się zastanawiam czy przed napisaniem postu poświęciłeś chociaż minutę żeby zobaczyć konfigurację + punkty serwerów
      Tak sprawdzałem kilka rzeczy. :D Na razie interesuje mnie prędkość flot, bo to dla mnie podstawa teraz.
    • Apofis napisał(a):

      Tylko teraz są inne czasy, jeśli chodzi o łączenie. Dziś a kiedyś to nie porównywalne. Kiedyś nie było tylu nowych rzeczy na ogame, prędkości flot, eko, badań, do tego zmiany w samej grze itp.
      Tak masz rację. Wtedy nie było tylu możliwości więc było łatwiej. Jeżeli masz mniej możliwych wyborów to głosy mniej będą się rozkładać. Więc podałeś argument na korzyść tego że jeszcze trudniej zadowolić wszystkch.

      Jeżeli 10 osób wybiera między 3 możliwościami (jak kiedyś) a 7 (jak teraz) i każda opcja znajdzie swojego zwolennika to trudniej zadowolić wszystkich przy większej ilości możliwości połączenia.


      Apofis napisał(a):

      Ja nie mówię żeby od razu po wysłuchaniu jednego gracza cos zmieniać oczywiście. Tylko czasem wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko suche cyferki, które czasem nie oddają gry.
      Na forum siedzą pojedyncze osoby. W tym dziale z mojego serwera pisze może 10 osób.
      Na uni mam aktywnych duużo więcej.

      Nie jesteś w stanie pozbierać zdanie od wszystkich. Jeżeli jakimś cudem pozbierasz w ankiecie to nie jesteś w stanie zrobić tak żeby większość była zadowolona. No nie.

      Masz speed x1. Jedno uni stare, drugie nowe.
      Stare uni zagłosuje że chce łączenia z nowym - toć mało punktów, więcej farm.
      Nowe uni zagłosuje że nie chce łączenia z starym - wiadomo dlaczego.
      Teraz wygrywa ten gdzie więcej aktywnych jest.

      Take uni68 jest jednym z najstarszych. Poza pojedynczymi serwerami zjadło by resztę. Przy tym jest w czołówce aktywnych serwerów (poza tymi najnowszymi) więc mógłby sobie przegłosować wszystko co chce. Toć to nie byłby pojedynczy głos.



      Nadal uważam że nie sprawdziłeś konfiguracji i punktów top. :D
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • powyginany drucik napisał(a):


      Ja to wolę wzór:2 - 1 = 1 :fkiss:
      Jakiś taki ładniejszy. A nie oklepane dodawanie...
      Jasne.
      Bo fuzja zawsze polega na odejmowaniu. Uni X ma 1200 kont. Uni Y ma 1000 kont. Po fuzji zostaje 200 xD
      Masz rację, zawsze tak to działa.



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • powyginany drucik napisał(a):

      Co na to Ciernik? Zaczął obrażać i naśmiewać z graczy że płaczą. Choć sam 10 postów wyżej błagał Arta o zmianę.
      Haha
      Tak w praktyce wygląda ten "głos ludu", o którym niektórzy tu piszą. W owym głosie ludu chodzi o to, że przychodzi jakiś Ściernik i uważa, że jego zdanie jest lepsze od zdania innych ludzi. :D Nie chodzi o żadne "kompromisy" tylko zwykle o samozadowolenie takich właśnie Ścierników. ;)
    • powyginany drucik napisał(a):

      Nadal uważam że nie sprawdziłeś konfiguracji i punktów top.
      Sprawdziłem pkt i konfiguracje nie raz. : D

      powyginany drucik napisał(a):

      zrobić tak żeby większość była zadowolona. No
      Nigdy nie zadowolisz wszystkich. Nie o to tu chodzi.

      powyginany drucik napisał(a):

      tare uni zagłosuje że chce łączenia z nowym - toć mało punktów, więcej farm.
      Nowe uni zagłosuje że nie chce łączenia z star
      Ja tu nie piszę o ankiecie nawet a tylko o zebraniu opinii graczy, wypowiadających się na forum bo to oni grają a nie ci co tworzą grę i coś tam jednak wiedzą na temat uni. Chodzi jedynie żeby nie robić tego na sucho bo ilość i statystki nie zawsze są dobre. Ale trudno i tak już projekt ruszył i nic nie zmienimy. :D
    • Apofis napisał(a):

      Ja tu nie piszę o ankiecie nawet a tylko o zebraniu opinii graczy, wypowiadających się na forum bo to oni grają a nie ci co tworzą grę i coś tam jednak wiedzą na temat uni. Chodzi jedynie żeby nie robić tego na sucho bo ilość i statystki nie zawsze są dobre. Ale trudno i tak już projekt ruszył i nic nie zmienimy.
      x_x x_x x_x

      Powiedz mi co się liczy jeszcze poza suchymi faktami?

      Dla mnie ważne były zawsze:

      - punkty
      tutaj porównywanie różnych rzeczy np. to jak spada top z porównaniu z kolejnymi miejscami, czasem jest mocne top20 a reszta top odstaje baaardzo, to ile w takim top100-200-400 jest graczy z różnych serwerów, po różnych statystykach ogólnych, jak i floty (bez obrony, bo obrona bardzo czasem zmienia statystyki militarnych).

      -speed floty
      dlatego że ten parametr najbardziej wpływa na styl gry, co ile się logujemy, jak robimy fs itd.



      Powiedz mi co jeszcze wpływa na serwer? Czego osoba z boku nie jest w stanie ogarnać?
      Sytuacja polityczna na serwerze?
      Wielokrotnie widziałam gdy wrogowie co walczą przeciwko sobie XX lat przed fuzją się łącza. Tyle znaczy sytuacja polityczna na serwerze.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Niektórzy gracze myślą, że bez ich "okejki" GameForge nie powinno nic robić. I o to chyba chodzi o jojczeniu o ankietach i super społeczności. Tymczasem Wasze "okejki" guzik znaczą nie tylko dla GF, ale też dla mnie i tysięcy innych graczy. W skrócie - jesteście mniej ważni niż się Wam to wydaje, a fuzje nie są robione pod Wasze widzimisię tylko właśnie pod wspomniane parametry - topy, speed.

      Ze swojej strony tylko liczę na to, że będą itemy do przenosin planet gdyby coś się wykrzaczyło i mi zabrało np moje 15 pozycje, które jednak kosztowały mnie trochę żetonów i czasu ;) @Ruda będą? ;)
    • @Piciu napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      Gdzie trzy osoby tam cztery opinie. Nie pytać nikogo o nic tylko robić swoje. Demokracja najgorszym możliwym wyborem. Tylko totalitaryzm i władza jednostki lub wąskiej grupy!
      Wrócimy do tej opinii jak Twoje GSy zwolnią do x1 ;)
      Jeżeli zmienią speed x2 na speed x1 to flota zwolni o 50%. Jeżeli zmienią na speed x3 to flota przyspieszy o 33%.

      Wydaje się że bliżej jej do speed x3.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @Piciu napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      Gdzie trzy osoby tam cztery opinie. Nie pytać nikogo o nic tylko robić swoje. Demokracja najgorszym możliwym wyborem. Tylko totalitaryzm i władza jednostki lub wąskiej grupy!
      Wrócimy do tej opinii jak Twoje GSy zwolnią do x1 ;)
      Nie zwolnią, zostało 5 serwerów x1, 5 serwerów x2, 3 serwery x3, 2 serwery x4, 2 serwery x5, 1 serwer x6
      (ż)art miał w planach łączenie x2 z x3 i x4 - finalnie wychodzi x3 (może zmieni plany żeby sie nie okazało że jakiś dobrysracz wiedział o koszyczkach fuzyjnych pół roku przed łączeniem :E ) także jeżeli chodzi o starkowe GSy to miały otrzymać dopalacz przy przenosinach a nie odwrotnie ;) może stark tez wiedział że przyśpieszy dlatego robi GSy? Wszyscy dobrze wiemy że team jest dziurawy jak durszlak... :D