Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Starrk napisał(a):

      @Ojczyznoslaw jak już zaśniesz patrząc na te "1h 20min" do powrotu recków, to my się już rozbijemy ze trzy razy :D


      E: no za wysoko sobie liczyłem. 3kkk floty jest na luzie do złożenia ACSem :)
      Więc rzucimy jakiegoś asha jako ofiarę i czekamy na błogą senność x2 :E
      To nie takie hop siup wbrew pozorom, ale fakt, na 2-3x mogłoby się udać tylko by trzeba zbierać i przeklikac od razu na dobitki :E
    • Dobrygracz napisał(a):

      Art napisał(a):

      Wciąż czekamy na pomyślne wieści z fuzji w Holandii.
      Ok ale listę serwerów które będą ze sobą łączone macie już od ponad 2 miesięcy opracowaną czy ile to minęło od infa że będziecie łączyć serwery z różnymi prędkościami floty. Chyba nic się nie stanie jak ją nam udostępnicie te kilka dni wcześniej ? Skoro część graczy i tak już wie...
      Przecież to się nie zmieniło - znajomi Królika wiedzą wcześniej i więcej - dzięki temu Królik czuje się ważniejszy. A jak wiedza jest publiczna - to Królik nic nie znaczy dla swoich "znajomych". Więc trzeba dbać o Królika i ukrywać jak najdłużej takie rzeczy. Do czasu, aż szambo wybije - to wszyscy są zadowoleni - art, Króliki, znajomi królików. A reszta graczy nie ma znaczenia - oni mają tylko płacić za anty.
    • Idąc tym tokiem rozumowania, po co zatem działy ukryte, teamowe - zróbmy od razu drzwi otwarte, niech każdy sobie wejdzie i popatrzy.
      Niewiele mogę zrobić, jeśli członek Zespołu kłapie dziobem po swoich psiapsiółach. Przyłapię, wyciągnę konsekwencje - tyle mogę obiecać.
      Nawet jeśli opublikowałbym plan od a do z, to po pierwsze: nie jest on 100% pewny, bo nasze propozycje mogą zostać odgórnie zmienione, po drugie, każdy gracz dwa wyłącznie o swój i swoich ziomków rejon działań. Tego typu plany nie nadają się pod publiczne dyskusje, bo tam gdzie dwudziestu graczy, tam trzydzieści opinii. A potem plany złomowań, kupna/sprzedaży kont itd.
      W mniejszym gronie, mimo iż mam świadomość, że członkowie Zespołu także mogą grać 'do swojej bramki' łatwiej jest zapanować nad burzą propozycji i niejako przegłosować te najlepsze. W gronie całej społeczności byłoby to niemożliwe.

      Co do samego planu, podeszliśmy do niego zdroworozsądkowo. Nie zakładam, że zostanie ciepło przyjęty w 100%, ale liczę, że przynajmniej zostanie doceniony za próbę ogarnięcia i zmniejszenia cyrku Universów ;)
    • @Art

      Działy ukryte są konieczne - mi chodziło bardziej o to, że niektórzy mają już tą wiedzę od członków teamu. Tak było, jest i będzie. Jak sam napisałeś - nic nie poradzisz, dopóki nie wiesz kto puścił tą informację (a są sposoby jak to sprawdzić :D ). Królik się cieszy, znajomi Królika się cieszą (bo wiedzą wcześniej - mogą więc potencjalnie lepiej się przygotować do fuzji) - tylko plebs się nie cieszy :D Ale plebs w większości nie wie o wiedzy znajomych Królika - więc i tak nie ma to znaczenia. Do czasu, aż taka wiedza przekazywana z Teamu do znajomych spowoduje problemy (szambo wybije). :D
    • Apofis napisał(a):

      Ja już jestem przygotowany na fuzję. Zakładam najgorsze a wiem jak wyglądały wcześniejsze.

      Tylko ciekawi mnie przypuszczalny termin tej fuzji.

      @Art coś na ten temat możesz zdradzić w okolicy czego mamy celować?
      wrzesień- październik? na święta czy po nowym roku?
      Kończą szlifować niderlandy więc jeżeli 7 września zamykają możliwość wyboru uni i po paru dniach wszyscy się przeniosą bez żadnych problemów i przy okazji niczego nie zgubią jak to było z punktami honoru to aby patrzeć jak pójdzie reszta. Więc ja obstawiam że za 2 tygodnie powinno się coś i u nas ruszyć :)
    • Apofis napisał(a):

      Ja już jestem przygotowany na fuzję. Zakładam najgorsze a wiem jak wyglądały wcześniejsze.

      Tylko ciekawi mnie przypuszczalny termin tej fuzji.

      @Art coś na ten temat możesz zdradzić w okolicy czego mamy celować?
      wrzesień- październik? na święta czy po nowym roku?

      Nie ważne czy wrzesień, październik, czy nawet ten rok. Ja Ci powiem, że fuzję rozpoczną w piątek o 16 :D Ewentualnie przed świętami ;)

      Pozdrawiam
      Wisior
    • Z tego co czytałem na forum .org, gracze zgłaszają obawy odnośnie braku cooldownu po przenosinach przedmiotem.
      Gracz z flotą może sobie przenieść kolonię lub też założyć lotkę na swoim uni na wolnym miejscu w układzie celu, który chce trafić na innym uni, następnie przerzucić na nią flotę i uruchomić przenosiny. Ponieważ nie ma żadnego opóźnienia zarówno momentu samych przenosin (wykonywane są od razu po aktywacji przedmiotu) oraz w zdjęciu urlopu po przenosinach, może on od razu startować statkami do ataku.

      Niby jest ograniczenie, które blokuje pojawianie się wielkich flot na danym uni (warunek top20), ale jak ma się odpowiednio dużo punktów i surowców (przy obliczeniach dostępnych celów przenosin surowce wożone w ładowniach też się wliczają w punkty), to można skakać gdzie się chce, bo nadrzędną jest zasada, że zakupiony przedmiot MUSI dać przynajmniej jeden cel do przenosin, więc jeżeli na wszystkich światowych uni będzie się w top20, to takiemu graczowi do wyboru pojawią się wszystkie istniejące uniwersa (skoro nie mógłby iść nigdzie, to równie dobrze może iść wszędzie). A to nie są znowu takie zawrotne ilości punktów (trzeba by zebrać dane o ilości punktów gracza na miejscu 20 na każdym światowym uniwersum i wybrać z nich tego z najwyższą ilością punktów - jeżeli ma się więcej punktów niż on, to będzie się widzieć wszystkie światowe serwery). Niema też żadnych problemów z przenosinami kont z dajmy na to x5/x5 na np. x1/x7, czy też z uni z dezaktywowanym Handlarzem na uni z aktywną opcją Handlarza lub na odwrót.

      Niby po przenosinach przedmiotem nie dostaje się żadnych darmowych relokacji planet (tylko po przeniesieniu całych uni podczas UF można je ewentualnie dostać), ale to pewnie nie zniechęci graczy do korzystania z tego przedmiotu...


      EDIT: właśnie doczytałem, co wg GF oznacza warunek "uniwersum musi mieć odpowiedni wiek", czyli być odpowiednio stare, aby móc się na niego przenieść.
      No więc oznacza to, że musi mieć co najmniej... 3 miesiące. Także tego :E


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez zefir ().

    • @zefir
      Wielki plus za super podsumowanie :) pewnie wielu osobom się przyda i będzie mniej pytań.

      Ja początkowo myślałem, że owe top20 będzie dużym problemem - a potem popatrzyłem - i w zasadzie top1 z większości starszych uni może przenosić się dowolnie - bo na każdym uni będzie w top20. Czyli top1 przenosi sie gdzie chce, bo nie może nigdzie - a jego farmy / sojusznicy / gsówki - bo mogą gdzie chcą. Super :) na to własnie liczyłem - niech topka lata sobie na dowolnie wybrane uni - o ile zapłaci odpowiednio.
      Dla mnie szokiem jest tylko te 3 miesiące :D myślałem, że przenosiny są tylko dla uni podlegających fuzji - a to ok roku życia (czyli w PL - dałbym wszystkie do Leda / Mensa). Ale w sumie gra przyspiesza niemiłosiernie - więc dlaczego nie wszystkie uni :D
    • cokolwiek napisał(a):

      a potem popatrzyłem - i w zasadzie top1 z większości starszych uni może przenosić się dowolnie

      Losowo rzuciłem okiem na graczy top20 z kilkunastu różnych uni i najwyższy wynik, jaki jak dotąd znalazłem, to gracz z angielskiego Quantum: Micek, 784 591 537 punktów.
      Jest duże prawdopodobieństwo, że to on będzie wyznaczał granicę dostępności wszystkich uni do przenosin. No chyba, że on albo ktoś z jego top1-19 postanowi się przenieść i tym samym obniży poprzeczkę ;P


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • to wprost niesłychane, może jestem naiwny ale nie wierzę że nie wprowadzą jakiegoś cooldownu, albo blokady ataków po przeniesieniu

      czytam teraz wątki na eng i de forum, czy dobrze rozumiem że gracze NL którzy właśnie mają fuzję mogą się również przenieść do nas? czy coś źle przetranslatorowałem? :P

      board.en.ogame.gameforge.com/i…sfer-discussion/&pageNo=5

      board.de.ogame.gameforge.com/i…ostID=3886081#post3886081


      wyobraźmy sobie że Rosjanin z uni merkur przenosi się na virgo w nocy, oczywiście flota na odpowiednich koordach już przygotowana i ciach po 10 minutach całe push_1 nie ma floty :E

    • @Czarny Pan

      Póki co jest dokładnie tak jak piszesz. Dlatego nawet mając totalną dominację na swoim uni z chwilą rozpoczęcia fuzji każdy musi robić fsy (ew. robić 24h dyżury :D ). W sumie ciekawe czy ten przedmiot będzie w sklepie tylko na czas fuzji, czy zostanie na stałe (moim zdaniem na stałe :D ). I w ten oto sposób jeszcze więcej osób wypisze się z grania w p2winOgame. I to jest plus :)