Porozmawiajmy na temat UniFusion

• Zgadzam się z przedmówcami, fuzja na Uni, gdzie gram też by się przydała. Większego wpływu na to nie mamy, ale może nasze opinie coś "lekko" przyśpieszą to wielkie wydarzenie ;) Z kolei, jak klikam po innych Uniwersach to, aż łezka w oku się kręci widząc większą aktywność.
    • pit wrote:

ja czekam na połączenie 2 bajstarszych uni 68 i nekkar. Ciekawe kiedy to nastąpi albo raczej czy wogóle??
      Do tego musi dojść, ale najpierw rozwiązać trzeba kilka "problemów". Głównym jest pojemność uniwersum.

Jak już dojdzie do połączenia to mam nadzieje, że nie skończy się jak poniżej...

:dobry: :dobry: :dobry: :dobry: :dobry:

The post was edited 1 time, last by Qnick ().

• ciap wrote:

pit wrote:

kiedy połączenie 68 z nekarem?
      Czy ktokolwiek coś moze powiedzieć na ten temat?? Sensownego oczywiście.
      Serwery są tak przepełnione po tej fuzji że nawet przenoszenie 1-15 będzie problematyczne. Przy fuzji poprzedniej jakby ściągnąć ograniczenia było prawie 14 planet w układzie. Podniesienie speed x1 na x7 na nekkar to po 1-2 planety dodatkowe dla każdego gracza. Na chwilę obecną nie ma miejsca. :fsmile:
      Daga nie używaj słowa " każdego gracza" bo to nie ma sensu się okłamywać że ten ^^sztuczny tłok^^ to nie umiejętność GF robienia czystek z idlaków ( porzuconych kont kilka lat ) gdzie nie sprecyzowali jeszcze!!! regulaminu UF gdzie powinno być że takie i takie konta nie biorą udziału w Fuzji a zawsze ich przenoszą a ty bierzesz zawsze statystyki z nimi i piszesz ^^tłoczno!!!^^.
      Rozumiem idlaków typu /zapychacz/ ale to powiedzmy ^^aktywni idlaki^^ bo przy Fuzji ktoś zawsze się na nich loguje i klika w przenosiny a zobaczcie ile nie klika takich idlaków na uniach exodusowych w docelowe a skrypt fuzyjny automatycznie bez ich woli przerzuca ? coś tu nie halo tak bez czyjeś wiedzy?
      Nie pisać że w ramach odstąpienia od umowy/ zakończenia gry GF musi zwrócić środki za anty ale chyba też jest że sam właściciel musi o to się ubiegać ? więc ? jak damy czas takim przez e-mail a jest już takie powiadomienie wprowadzone przez e-mail w razie kasacji konta to czemu nie powiadomić wszystkich idlaków kilkuletnich że jak nie da znaku życia w przeciągu 2 miesięcy zgodnie z nowym regulaminem out :P
    • Na Aquarius już dawno by się przydała fuzja. Nie wiem dlaczego to uni nie zostało uwzględnione już przy ostatniej. Aktualnie zostało niecałe 800 kont z których może 50 jest aktywnych. To jest chore i nic się nie dzieje w kierunku fuzji.
    • szpic wrote:

Nie proś o fuzje bo znów team wpadnie na debilny pomysł Połączenia uni które do siebie nie pasują i będziesz wtedy tęsknil za swoim starym
      Tak jak szpic napisał tutaj jest potrzebne konkretne działanie i nowa polityka otwierania uni ze speedem dostosowanym do tych już istniejących. W przeciwnym wypadku łączy się dla przykładu takie Quantum z universami w których jest ogromna dysproporcja. Rywalizacji tam nie ma.
      Otwierajmy nowe universa, lecz z głową. Z myślą co będzie za jakiś czas.

Według mnie % na pz i speed eko powinny być znacznie wyższe na nowych uniach, a mniejsze na starych. Tylko w taki sposób nowo otwierane universa mogą mieć nowych graczy, którzy mogą gonić tych starych na starszych universach. Z perspektywy rywalizacji jest to dosyć aktrakcyjne. W przeciwnym wypadku (czyt. tak jak jest teraz) młodzi, nowi, jak i starzy gracze na nowych uniach nie są w stanie gonić starych universów ze względu na ten sam % na pz i ten sam speed eko lub nawet mniejszy! Tak nie powinno być.
    • gardze wami wrote:

Według mnie % na pz i speed eko powinny być znacznie wyższe na nowych uniach, a mniejsze na starych. Tylko w taki sposób nowo otwierane universa mogą mieć nowych graczy, którzy mogą gonić tych starych na starszych universach. Z perspektywy rywalizacji jest to dosyć aktrakcyjne. W przeciwnym wypadku (czyt. tak jak jest teraz) młodzi, nowi, jak i starzy gracze na nowych uniach nie są w stanie gonić starych universów ze względu na ten sam % na pz i ten sam speed eko lub nawet mniejszy! Tak nie powinno być.
      Z drugiej strony - nie po to ktoś gra 10-15 lat, żeby inny ktoś z 3-letnim stażem miał podobną ilość punkcików.. "Starzy" gracze również powinni być w jakiś sposób nagradzani za swoje lata spędzone na aktywnej grze.
      tylko VICIA !!!
    • litek. wrote:

Z drugiej strony - nie po to ktoś gra 10-15 lat, żeby inny ktoś z 3-letnim stażem miał podobną ilość punkcików.. "Starzy" gracze również powinni być w jakiś sposób nagradzani za swoje lata spędzone na aktywnej grze.
      Zgadzam się w całej rozciągłości, lecz według mnie tylko świeża krew jest w stanie pociągnąć to dalej ponieważ tylko ta młoda krew jest w stanie zmotywować starych graczy do dalszej gry. Bez rywalizacji unie czy stare czy nowe wymierają. Może postarajmy się rozwiązać najpierw ten problem, a później będziemy się zastanawiać co robić z dziadkami. To rozwiązanie jest dobre i dla kieszeni GF i dla przyszłych fuzji. Obecny system łączenia jest bezsensu.
    • Art wrote:

Co do problemu przepełnionych Universów po połączeniu - trwają prace nad zmianą procesu Uni Fusion, które mają uwzględnić wspomnianą sytuację.
      Więcej szczegółów pojawi się dopiero gdy system będzie gotowy :)
      i to się nazywa post dający natchnienie by grać do kolejnej fuzji. Nie da się ukryć że porażką było przenoszenie niektórych kont ale @Art miło jest przeczytać że jednak coś jest robione a jak jest robione to znaczy że coś się zbliża ;) gramy i narzekamy dalej :D
    • Wystarczy:
      - konta wiecznie zbanowane przenieść na fake-serwer
      - konta z załączonym urlopem dłużej niż X - przenieść na fake-serwer
      - opracować proces przeniesienia konta z fake-serwera na serwer docelowy (np w narzędziach administratorskich supportu)

I już problem znika, jednocześnie nie boli brak idlaków (idlaki są przenoszone). Jak ktoś się zaloguje po X czasie - to pisze zgłoszenie do supportu - i support robi migrację z fake-serwera na docelowy.
      TOP1 Wezn (po UF)

TOP2 Oberon
      TOP1 Oberon
    • dexPL wrote:

Wystarczy:
      - opracować proces przeniesienia konta z fake-serwera na serwer docelowy (np w narzędziach administratorskich supportu)

I już problem znika, jednocześnie nie boli brak idlaków (idlaki są przenoszone). Jak ktoś się zaloguje po X czasie - to pisze zgłoszenie do supportu - i support robi migrację z fake-serwera na docelowy.
      Taki pomysł opisałam wyżej na wzór innych gier GF które taki schemat już maja. Nie potrzeba fake-serwera. Wystarczy robić konta nieaktywne z powrotami. Wywalać z bazy to zmiana ID itd więc prościej zwolnić kordy.

Pomysł został zgłoszony do GF przez samego arta. :p
      [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
      [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
      :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!
    • Truck driver wrote:

pit wrote:

jak dla mnie to jak ktos jest na urlopie dłużej niż 1.5 roku nie powiniem byc przenoszony podobnie idlaki którzy wyłączyli prąd i są bezużyteczni. Oxrazu by sie miejsce zrobiło.
      Dlaczego akurat 1,5 roku? A nie 3 miechy badz pol roku albo 2 tygodnie? Bo akurat Tobie tak pasuje... ?
      czas podany przezemnie byl tylko przykladem chodzilo mi bardziej o ludzi co zapinają urlop i już nigdy sie nie logują.
      Czepiasz się... tylko zastanawiam sie po co
    • ciap wrote:

dexPL wrote:

Wystarczy:

Taki pomysł opisałam wyżej na wzór innych gier GF które taki schemat już maja. Nie potrzeba fake-serwera. Wystarczy robić konta nieaktywne z powrotami. Wywalać z bazy to zmiana ID itd więc prościej zwolnić kordy.

Nie znam struktury backendu - być może wygodniej trzymać te konta na osobnym serwerze/virtualce (i bazie danych). W końcu jednym z celów fuzji jest także zmniejszenie liczby serwerów i baz danych (aby zwolnić zasoby oraz uprościć strukturę). Ale jeżeli liczba serverów / baz nie jest problemem - to jasne, nie trzeba tych kont nigdzie ruszać. Ważne, aby po prostu nie przenosić takich kont z automatu w czasie fuzji - a dopiero po zgłoszeniu. A konta zbanowane na wieczność to juz w ogóle nigdy nie wrócą - więc także nie problem. Więc w czasie fuzji przenosić tylko konta aktywnych graczy oraz idlaków bez urlopu (aby było co farmić). I każdy będzie zadowolony.
      TOP1 Wezn (po UF)

TOP2 Oberon
      TOP1 Oberon
    • pit wrote:

czas podany przezemnie byl tylko przykladem chodzilo mi bardziej o ludzi co zapinają urlop i już nigdy sie nie logują.
      Czepiasz się... tylko zastanawiam sie po co
      Nie czepiam sie tylko zdawalo mi sie, ze to kolejny z tych glupich pomyslow dotyczacych kont na urlopie. Juz byly glosy, zeby ograniczyc urlopy albo placic za nie antymateria i nic nie przeszlo.
    • Do uniwersum, na którym zacząłem grę, dołączyły dwa inne, trochę starsze. Przyniosło to ożywienie, które pomimo oczywistego, stopniowego ubytku aktywnych graczy i coraz większą liczbą urlopów nadal trwa ! Wiem, że na innych uni jest problem przepełnienia wiecznymi urlopami, banami do przyszłej dekady itd. i mam nadzieję, że przy następnej fuzji Team ogarnie ten problem. Nie ma lepszego lepszego lekarstwa na paskudną pogodę i jesienny marazm niż następna fuzja, mocno trzymam kciuki, że przyjdzie ona prędzej niż później. :thumbsup:
    • New

ciap wrote:

dexPL wrote:

Wystarczy:

Daga nie oszukujemy się bo od zgłoszenia do działania czegoś takiego jest długa drogo nie omijając że GF nie raz udowodnił że zatrudnia albo swoich skrypciarzy lub developerów którzy nawet bez inwazyjnie nie potrafią nadpisać skryptu UF ( z news jakim było lobby ostatnio )
      Byłaś na informatyce tak jak ja i sama wiesz że niektóre skrypty czy programy sama byś lepiej nadpisała lub przeniosła bazę danych .
      Na studiach bawiliśmy się nie raz przenoszeniem baz danych i zawsze są przenoszone metoda kopiuj/duplikuj/w klej każda baza ma kopię zapasową więc likwidacja idlaków czy nieaktywnych wiecznych urlopów jest prosta poprzez nawet kasację w z czasem gdy ktoś powróci i udowodni powrót przez email takie konto z duplikuj bazy zapasowej może wrócić .
      Tylko że sedno nie polega na umiejętności raczej GF a na wywiązaniu się z umowy i z profitów jakim jest zakup i zwrot antymaterii tu brakuje zmiany regulaminu