Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wystarczy:
      - konta wiecznie zbanowane przenieść na fake-serwer
      - konta z załączonym urlopem dłużej niż X - przenieść na fake-serwer
      - opracować proces przeniesienia konta z fake-serwera na serwer docelowy (np w narzędziach administratorskich supportu)

      I już problem znika, jednocześnie nie boli brak idlaków (idlaki są przenoszone). Jak ktoś się zaloguje po X czasie - to pisze zgłoszenie do supportu - i support robi migrację z fake-serwera na docelowy.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Wystarczy:
      - konta wiecznie zbanowane przenieść na fake-serwer
      - konta z załączonym urlopem dłużej niż X - przenieść na fake-serwer
      - opracować proces przeniesienia konta z fake-serwera na serwer docelowy (np w narzędziach administratorskich supportu)

      I już problem znika, jednocześnie nie boli brak idlaków (idlaki są przenoszone). Jak ktoś się zaloguje po X czasie - to pisze zgłoszenie do supportu - i support robi migrację z fake-serwera na docelowy.
      Taki pomysł opisałam wyżej na wzór innych gier GF które taki schemat już maja. Nie potrzeba fake-serwera. Wystarczy robić konta nieaktywne z powrotami. Wywalać z bazy to zmiana ID itd więc prościej zwolnić kordy.

      Pomysł został zgłoszony do GF przez samego arta. :p
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Truck driver napisał(a):

      pit napisał(a):

      jak dla mnie to jak ktos jest na urlopie dłużej niż 1.5 roku nie powiniem byc przenoszony podobnie idlaki którzy wyłączyli prąd i są bezużyteczni. Oxrazu by sie miejsce zrobiło.
      Dlaczego akurat 1,5 roku? A nie 3 miechy badz pol roku albo 2 tygodnie? Bo akurat Tobie tak pasuje... ?
      czas podany przezemnie byl tylko przykladem chodzilo mi bardziej o ludzi co zapinają urlop i już nigdy sie nie logują.
      Czepiasz się... tylko zastanawiam sie po co
      Bla, bla, bla, bla
    • ciap napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Wystarczy:
      - konta wiecznie zbanowane przenieść na fake-serwer
      - konta z załączonym urlopem dłużej niż X - przenieść na fake-serwer
      - opracować proces przeniesienia konta z fake-serwera na serwer docelowy (np w narzędziach administratorskich supportu)

      I już problem znika, jednocześnie nie boli brak idlaków (idlaki są przenoszone). Jak ktoś się zaloguje po X czasie - to pisze zgłoszenie do supportu - i support robi migrację z fake-serwera na docelowy.
      Taki pomysł opisałam wyżej na wzór innych gier GF które taki schemat już maja. Nie potrzeba fake-serwera. Wystarczy robić konta nieaktywne z powrotami. Wywalać z bazy to zmiana ID itd więc prościej zwolnić kordy.
      Pomysł został zgłoszony do GF przez samego arta. :p

      Nie znam struktury backendu - być może wygodniej trzymać te konta na osobnym serwerze/virtualce (i bazie danych). W końcu jednym z celów fuzji jest także zmniejszenie liczby serwerów i baz danych (aby zwolnić zasoby oraz uprościć strukturę). Ale jeżeli liczba serverów / baz nie jest problemem - to jasne, nie trzeba tych kont nigdzie ruszać. Ważne, aby po prostu nie przenosić takich kont z automatu w czasie fuzji - a dopiero po zgłoszeniu. A konta zbanowane na wieczność to juz w ogóle nigdy nie wrócą - więc także nie problem. Więc w czasie fuzji przenosić tylko konta aktywnych graczy oraz idlaków bez urlopu (aby było co farmić). I każdy będzie zadowolony.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Do uniwersum, na którym zacząłem grę, dołączyły dwa inne, trochę starsze. Przyniosło to ożywienie, które pomimo oczywistego, stopniowego ubytku aktywnych graczy i coraz większą liczbą urlopów nadal trwa ! Wiem, że na innych uni jest problem przepełnienia wiecznymi urlopami, banami do przyszłej dekady itd. i mam nadzieję, że przy następnej fuzji Team ogarnie ten problem. Nie ma lepszego lepszego lekarstwa na paskudną pogodę i jesienny marazm niż następna fuzja, mocno trzymam kciuki, że przyjdzie ona prędzej niż później. :thumbsup:
    • ciap napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Wystarczy:
      - konta wiecznie zbanowane przenieść na fake-serwer
      - konta z załączonym urlopem dłużej niż X - przenieść na fake-serwer
      - opracować proces przeniesienia konta z fake-serwera na serwer docelowy (np w narzędziach administratorskich supportu)

      I już problem znika, jednocześnie nie boli brak idlaków (idlaki są przenoszone). Jak ktoś się zaloguje po X czasie - to pisze zgłoszenie do supportu - i support robi migrację z fake-serwera na docelowy.
      Taki pomysł opisałam wyżej na wzór innych gier GF które taki schemat już maja. Nie potrzeba fake-serwera. Wystarczy robić konta nieaktywne z powrotami. Wywalać z bazy to zmiana ID itd więc prościej zwolnić kordy.
      Pomysł został zgłoszony do GF przez samego arta. :p
      Daga nie oszukujemy się bo od zgłoszenia do działania czegoś takiego jest długa drogo nie omijając że GF nie raz udowodnił że zatrudnia albo swoich skrypciarzy lub developerów którzy nawet bez inwazyjnie nie potrafią nadpisać skryptu UF ( z news jakim było lobby ostatnio )
      Byłaś na informatyce tak jak ja i sama wiesz że niektóre skrypty czy programy sama byś lepiej nadpisała lub przeniosła bazę danych .
      Na studiach bawiliśmy się nie raz przenoszeniem baz danych i zawsze są przenoszone metoda kopiuj/duplikuj/w klej każda baza ma kopię zapasową więc likwidacja idlaków czy nieaktywnych wiecznych urlopów jest prosta poprzez nawet kasację w z czasem gdy ktoś powróci i udowodni powrót przez email takie konto z duplikuj bazy zapasowej może wrócić .
      Tylko że sedno nie polega na umiejętności raczej GF a na wywiązaniu się z umowy i z profitów jakim jest zakup i zwrot antymaterii tu brakuje zmiany regulaminu
    • Elkanen napisał(a):

      Art1 napisał(a):

      bo juz na wiekszosci uni mniej niz 100 osob aktywnie gra
      Daja nowe statki do gry wiec mozna by bylo isc za ciosem i wrzucic te nowe uni do jednego wora na np. Himalie? I za jakis rok czy dwa polaczyc znowu z jakims starszym uni i tym samym krok po kroku dazyc by te dzisiejsze nowe uniwersa wpadly tam gdzie ich miejsca czyli docelowo na Libre czy Quantum.

      chyba na uni68
      ktore jest najstarsze teraz
    • Elkanen napisał(a):

      Art1 napisał(a):

      bo juz na wiekszosci uni mniej niz 100 osob aktywnie gra
      Daja nowe statki do gry wiec mozna by bylo isc za ciosem i wrzucic te nowe uni do jednego wora na np. Himalie? I za jakis rok czy dwa polaczyc znowu z jakims starszym uni i tym samym krok po kroku dazyc by te dzisiejsze nowe uniwersa wpadly tam gdzie ich miejsca czyli docelowo na Libre czy Quantum.
      A gdzie jest napisane że dodają nowe statki ??? bo ja nigdzie nie widziałem tego ...
      board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8667154#post8667154
      o to Ci chodzi ?? mi to wygląda bardziej na wybór jakiejś klasy które dają ewentualne bonusy mam nadzieję że nie płatne bo to już śmiech na sali by był .....
    • KAyto napisał(a):

      A gdzie jest napisane że dodają nowe statki ??? bo ja nigdzie nie widziałem tego ...
      board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8667154#post8667154
      o to Ci chodzi ?? mi to wygląda bardziej na wybór jakiejś klasy które dają ewentualne bonusy mam nadzieję że nie płatne bo to już śmiech na sali by był .....
      Temat tych statkow walkowany jest juz od jakiegos czasu wiec takie udawanie, ze o niczym nie wiesz potraktuje jako kpine i probe prowokacji w moim kierunku i z tego tez wzgledu zakoncze z Toba dyskusje.

      Art1 napisał(a):

      chyba na uni68
      ktore jest najstarsze teraz
      Owszem, jest najstarsze ale malo kto chce grac na speed floty x1 ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Elkanen ().

    • 9 uniwersów pofuzyjnych:
      68, Nekkar, Taurus, Xanthus - speed floty x1
      Libra, Yildun - speed floty x2
      Wezn - speed floty x3
      Quantum - speed floty x5
      Virgo - speed floty x6

      Gracze aktywni:
      x1 - 2055
      x2 - 659
      x3 - 172
      x5 - 280
      x6 - 185
      speedy razem - 1296

      Na dłuższą metę gracze wolą chyba raczej x1 floty :) Ostatnio zdaje się Taurus miał propozycję stania się x2 i opcja przepadła w ankiecie.

      Lwica jest boska :)
    • hmm a gdyby tak :
      skoro mamy jakies nowe klasy do wyboru niebawem
      eko juz chyba wszedzie sie ujednolicilo na x7
      flote mozna by zrobic jak z klasami za anty przeskakujesz na rozny speed
      w galaktykach kazdy gracz by byl oznaczony innym kolerem np jak wybral x1 niech bedzie jakos oznaczony i lot na takiego delikwenta bedzie trwal 5x dluzej , niz na np innego co wybral sobie np x5 by szybciej farmic zwozic itd ... dawac wszystkich do jednego wora a potem fuzje miedzynarodowe ... cos na ksztalt ligi krajowej swiatowej xd taki narkotyczny flow z rana xd
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • ale cios antynazista napisał(a):

      flote mozna by zrobic jak z klasami za anty przeskakujesz na rozny speed
      w galaktykach kazdy gracz by byl oznaczony innym kolerem np jak wybral x1 niech bedzie jakos oznaczony i lot na takiego delikwenta bedzie trwal 5x dluzej , niz na np innego co wybral sobie np x5 by szybciej farmic zwozic itd
      Dobry pomysl. Wtedy kazdy by gral na eko x7 ale na jednym serwerze z graczami ze wszystkich speed flot. Podpisuje sie rekami i nogami pod tym pomyslem :P

      Oczywiscie bym zostal przy speed floty x2 tak jak gram od poczatku swojej ogejmowej "kariery" ale byloby milo zobaczyc w akcji takiego pl1, whisky czy marysia haha :)
    • Elkanen napisał(a):

      Art1 napisał(a):

      chyba na uni68
      ktore jest najstarsze teraz
      Owszem, jest najstarsze ale malo kto chce grac na speed floty x1 ;)

      wlasnie nie
      wiekszosc chce grac i gra na speed floty x1
      @buleon to ladnie opisal

      ale cios antynazista napisał(a):

      hmm a gdyby tak :
      skoro mamy jakies nowe klasy do wyboru niebawem
      eko juz chyba wszedzie sie ujednolicilo na x7
      flote mozna by zrobic jak z klasami za anty przeskakujesz na rozny speed
      w galaktykach kazdy gracz by byl oznaczony innym kolerem np jak wybral x1 niech bedzie jakos oznaczony i lot na takiego delikwenta bedzie trwal 5x dluzej , niz na np innego co wybral sobie np x5 by szybciej farmic zwozic itd ... dawac wszystkich do jednego wora a potem fuzje miedzynarodowe ... cos na ksztalt ligi krajowej swiatowej XD taki narkotyczny flow z rana xd

      super pomysl!
      popieram!
      w czasach gdzie aktywnie na serwerze siedzi z 50-100 osob to mus
      inne serwery w innych grach dawno byly by zamkniete przez nieoplacalnosc
    • Art1 napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Art1 napisał(a):

      chyba na uni68
      ktore jest najstarsze teraz
      Owszem, jest najstarsze ale malo kto chce grac na speed floty x1 ;)
      wlasnie nie
      wiekszosc chce grac i gra na speed floty x1
      @buleon to ladnie opisal

      ale cios antynazista napisał(a):

      hmm a gdyby tak :
      skoro mamy jakies nowe klasy do wyboru niebawem
      eko juz chyba wszedzie sie ujednolicilo na x7
      flote mozna by zrobic jak z klasami za anty przeskakujesz na rozny speed
      w galaktykach kazdy gracz by byl oznaczony innym kolerem np jak wybral x1 niech bedzie jakos oznaczony i lot na takiego delikwenta bedzie trwal 5x dluzej , niz na np innego co wybral sobie np x5 by szybciej farmic zwozic itd ... dawac wszystkich do jednego wora a potem fuzje miedzynarodowe ... cos na ksztalt ligi krajowej swiatowej XD taki narkotyczny flow z rana XD
      super pomysl!
      popieram!
      w czasach gdzie aktywnie na serwerze siedzi z 50-100 osob to mus
      inne serwery w innych grach dawno byly by zamkniete przez nieoplacalnosc


      też mi sie podoba Ciosa pomysł jestem na TAK ! tylko czy GFowi sie to opłaci to jest pytanie oni muszą swoje policzyć ..
    • no wlasnie mi sie wydaje ze to jedyne panaceum na ta gre .. skoro ida do przodu z tymi 3ema klasami do wyboru to mozna isc dalej .. a ligi krajowe swiatowe to norma w tych czasach . Na niedziele zamiast thc mam odmianke z cbd XD lubie miec wyborz a wczasach braku czasu za anty, mozna wbic x1 i zawsze z klopa zdazysz wrocic hah
      sprawiedliwie bedzie i kilka serwerrow wystarczy.
      @Art by ci nie umkło xd
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • ale cios antynazista napisał(a):

      skoro ida do przodu z tymi 3ema klasami do wyboru to mozna isc dalej .. a ligi krajowe swiatowe to norma w tych czasach . Na niedziele zamiast thc mam odmianke z cbd lubie miec wyborz a wczasach braku czasu za anty, mozna wbic x1 i zawsze z klopa zdazysz wrocic hah
      sprawiedliwie bedzie i kilka serwerrow wystarczy.
      I co najwazniejsze nie byloby problemow przy fuzjach. A nie to co odwalili przy ostatniej fuzji, ze prawie wcale grac sie nie dalo.
    • Faktycznie pomysł dobry, trzeba tylko się zastanowić nad wszystkimi ew. propblemami które mogłyby się pojawić od strony techncznej. No i oczywiście pozostaje w kwestii GF jak finalnie miałoby to wyglądać (czy jednorazowy wybór, czy można skakać z między speedami kiedy się chce etc.)
      @ale cios antynazista proponuję, żebyś poświęcił chwilę i założył osobny temat w propozycjach z tym pomysłem, zawsze to będzie bardziej czytelne dla teamu moim zdaniem.
    • nowynick napisał(a):

      No i oczywiście pozostaje w kwestii GF jak finalnie miałoby to wyglądać (czy jednorazowy wybór, czy można skakać z między speedami kiedy się chce etc.)
      Tu powinna byc kwestia jednorazowego wyboru. I zeby nie bylo za latwo to kazda zmiana decyzji z przejscia speed floty np. z x1 na x5 czy inna dowolna zmiana konfiguracji powinna slono kosztowac. Proponuje 10kk antymaterii za taka zmiane. Wiem, sporo ale to by bylo skutecznym wyjsciem w razie gdy trafi sie kogos zezlomowac. Wtedy trzeba sie bedzie zastanowic czy warto wydac te 10kk anty na lot kilkuminutowy i pozniej kolejne 10kk by wrocic do speed przed zmiana :P
    • temat dlugi do rozmowy co do zmiany predkosci to mogloby byc jak z przenosinami i tyle samo anty z ewentem 30%taniej (zmiana po 24h .. co do pomysłow i tematów ja słaby jestem w przekazywaniu informacji moze jakis chetny to zrobi ?? po zatym to na ORGIN trza by bylo sprzedac XD ... jest rok zmian moze gry nie zepsuja nam tymi klasami ...a to mogloby wogle zjednoczyc graczy
      peniekad greacz z x5 lecialby na takiego z x1 x5 dluzej czyli zamiast 5 min to 25 min w ukladzie(albo niech leci z predkascia x1) ... gracz z x1 na takiego z x5 niech ma mozliwosc lecenia z predkoscia szybszego i ma mnóstwo czasu na kontre z kolegami z x1 ...
      x5 sie 2x zastanowi czy wyleciec i jak zabezpieczyc powrot ....
      nam z x5 to by nie robilo ze x1 lata na nas bo u nas graczy aktywnych zawsze mniej a ci z x1 maja zawsze opcje na szybki atak XD
      temat do dyskusji ...

      co do atakow z x1 na x5 ... jak sie poleci szybsza predkoscia to na tydzien powinno sie zostac wyjetym z pod prawa ci fioletowi chyba i wtedy mozna latac jak na tych z x5 by byla mozliwosc im sie odszczekania ..
      i mata rozwiazanie na przyszle fuzje i ożywienie gry... a i kolejny pomysl na zrzynanie z nas antymaterii ..
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 9 razy, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • buleon napisał(a):

      68, Nekkar, Taurus, Xanthus - speed floty x1
      Libra, Yildun - speed floty x2
      Wezn - speed floty x3
      Quantum - speed floty x5
      Virgo - speed floty x6

      Gracze aktywni:
      x1 - 2055
      x2 - 659
      x3 - 172
      x5 - 280
      x6 - 185
      speedy razem - 129


      Konta które grały minimum 2 tygodnie i ani jednego dnia nie byli szarzy (jak gracz był szary choć 1 dzień znaczy że wcześniejsze 7 dni był off więc ciężko nazwać to grą):
      Poszczególne serwery

      serwerserwerspeed ekospeed flotyAktywni
      686871839
      114Nekkar71409
      117Quantum75226
      120Taurus71248
      138Libra72328
      148Virgo76134
      149Wezn73124
      150Xanthus71271
      151Yildun72219
      152Zibal71115
      153Aquarius7367
      154Bellatrix74109
      155Cosmos51567
      156Dorado72197
      157Europa73434
      158Fenrir62457
      159Galatea63527
      160Himalia66523
      161Indus621452


      speed flotyrazemśrednia na serwer
      12449408
      22653531
      31152288
      4109109
      5226226
      6657329




      Jeżeli weźmiemy kryterium minimum tygodnia gry:
      Poszczególne serwery

      serwerserwerspeed ekospeed flotyAktywni
      686871918
      114Nekkar71455
      117Quantum75281
      120Taurus71299
      138Libra72378
      148Virgo76166
      149Wezn73156
      150Xanthus71300
      151Yildun72254
      152Zibal71144
      153Aquarius7388
      154Bellatrix74133
      155Cosmos51675
      156Dorado72231
      157Europa73520
      158Fenrir62530
      159Galatea63650
      160Himalia66615
      161Indus621828


      speed flotyrazemśrednia na serwer
      12791465
      23221644
      31414354
      4133133
      5281281
      6781391



      nowynick napisał(a):

      propblemami które mogłyby się pojawić od strony techncznej
      Dodatkowa zmienna do profilu gracza "speed". I zamiast globalnego speed liczymy z profilu wszystkie wartości. Obecne wzory i tak muszą liczyć czas lotu floty ponieważ zależy to od badań które gracz ma i również od speed serwera. Takie rzeczy jak konfigurację serwerów trzyma się w pliku z zmiennymi. Nikt na sztywno tego nie wpisuje w program bo każda konfiguracja to nowy kod źródłowy.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().