Porozmawiajmy na temat UniFusion

• DzieńDybry
      Wieczni urlopowicze ,tkwiący na urlopach od wielu lat po co to komu, jaki jest sens ich trzymania.Po trzech latach powinni być przenoszeni na status idlaków ,konta idlaków niespełniające kryterium jakościowego -wydobycie na odpowiednim poziomie -kasacja .Jeśli są problemy z kasacjami czy też włączeniem statusu idlaka to ładawać takie konta do przechowalni gdzie mogą tkwić po wieki wieków i nikomu nie będą zawadzać.
      Dlaczego konta urlopowiczów są tak uparcie trzymane ,bo po usunięciu banowiczów i urlopowiczów okaże się ,że w grę reklamowaną jako gra z tysiącami osób tak naprawdę gra max 500 osób. Na uniwersach nie będzie po parę tysięcy osób z czego większość to urlopowicze tylko po 500 i jak nie marketingowo to będzie wyglądać .Taka jest moja teoria spiskowa:)

Art ja wiem ,że Ty wiesz o problemie napisałeś o tym wyraźnie ,ale moim zdaniem problemem jest to ,że widzisz błąd a i tak dajesz propozycję żeby pomysł wdrożyć.
      Art cyt.Rozwiązaniem problemów z nieaktywnymi jest funkcja znana z projektu Ikariam, którą poprosiłem aby przeanalizować i przenieść na teren OGame.
      Oszczędziłoby to miejsca ale też zmniejszyłoby dostęp do nieaktywnych farm.
      Ze swej strony daje sygnał ,że wdrożenie takiego pomysłu to błąd i żeby osoby analizujące wzięły to pod uwagę.

Pozdrawiam ja:)
    • Mirmir wrote:

DzieńDybry
      Wieczni urlopowicze ,tkwiący na urlopach od wielu lat po co to komu, jaki jest sens ich trzymania.Po trzech latach powinni być przenoszeni na status idlaków ,konta idlaków niespełniające kryterium jakościowego -wydobycie na odpowiednim poziomie -kasacja .Jeśli są problemy z kasacjami czy też włączeniem statusu idlaka to ładawać takie konta do przechowalni gdzie mogą tkwić po wieki wieków i nikomu nie będą zawadzać.
      Dlaczego konta urlopowiczów są tak uparcie trzymane ,bo po usunięciu banowiczów i urlopowiczów okaże się ,że w grę reklamowaną jako gra z tysiącami osób tak naprawdę gra max 500 osób. Na uniwersach nie będzie po parę tysięcy osób z czego większość to urlopowicze tylko po 500 i jak nie marketingowo to będzie wyglądać .Taka jest moja teoria spiskowa:)

Art ja wiem ,że Ty wiesz o problemie napisałeś o tym wyraźnie ,ale moim zdaniem problemem jest to ,że widzisz błąd a i tak dajesz propozycję żeby pomysł wdrożyć.
      Art cyt.Rozwiązaniem problemów z nieaktywnymi jest funkcja znana z projektu Ikariam, którą poprosiłem aby przeanalizować i przenieść na teren OGame.
      Oszczędziłoby to miejsca ale też zmniejszyłoby dostęp do nieaktywnych farm.
      Ze swej strony daje sygnał ,że wdrożenie takiego pomysłu to błąd i żeby osoby analizujące wzięły to pod uwagę.

Myślę, że bardziej jednak chodzi o anty i regulamin. GF nie chce, żeby ktoś kto parę lat temu kupił anty i nagle sobie przypomniał o ogame miał pretensję o to, że usunięto mu konto, mimo że zapewniano iż przy zakupionej anty jest to niemożliwe. Przy takich pretensjach zaraz mogło by się zacząć straszenie sądem, żądanie zwrotu kasy...a tego żadna firma nie chce, pomijam już kwestie PR, którego GF przez ostatnie działania i tak nie ma najlepszego, wystarczy poczytać fora z innych krajów, gdzie ludzie mają jeszcze większe problemy z fuzją niż u nas w Polsce
      Uni Polaris
    • Interceptor wrote:

Puck wrote:

To czemu nie wybrałeś U68 z x7? :P
      Nie znam się, zorientowałem się dopiero po fakcie. Forum nie czytam a w okienku gry nie było takich informacji.
      @Puck dobre pytanie ci zadał ? Czemu? Czemu poszedłeś na Nekkar czyżby przyczyną było to że twój monopolista też tam poszedł ?
      Patrząc na historię twojego złomowania to regularnie dostajesz zloma 2-3 tygodnie z wywózką surki i ciekawym deksem ? A teraz chcesz podwyższenia nagle Eco ? Czyżbyś chciał by twój prywatny agresor wywoził więcej
    • tomeo222 wrote:

Myślę, że bardziej jednak chodzi o anty i regulamin. GF nie chce, żeby ktoś kto parę lat temu kupił anty i nagle sobie przypomniał o ogame miał pretensję o to, że usunięto mu konto, mimo że zapewniano iż przy zakupionej anty jest to niemożliwe. Przy takich pretensjach zaraz mogło by się zacząć straszenie sądem, żądanie zwrotu kasy...a tego żadna firma nie chce, pomijam już kwestie PR, którego GF przez ostatnie działania i tak nie ma najlepszego, wystarczy poczytać fora z innych krajów, gdzie ludzie mają jeszcze większe problemy z fuzją niż u nas w Polsce
      Mnie to dziwi z tego względu, że GF zamknęło już dużo gier, gdzie była waluta premium i jakoś sądów nie było. A tu boją się skasować wiecznych U XD
      Powód może być taki, że chcą sobie statystyki podkręcić, że tyle graczy jest! Całe serwery pozajmowane! :D
    • ciap wrote:

SzczurekApst wrote:

Nie chce mi sie czytać 140 stron, ale mam jedno pytanie czemu wszystkie idlaki z nusakan sa na urlopie po przejsciu na virgo
      Bo maja problem z wyłączeniem. :) Pracują nad tym.

I nie trzeba 140 a ostatnie dwie gdzie jest post arta na ten temat. :p
      Dziekować, a co z ankietami w sprawie predkosci eko kiedy można sie spodziewac jakis terminow
      Nie same cyferki sie liczą

• @zwierzak
      warto wpierw poszukać

Art wrote:

Szanowni Gracze!

Serwery exodus zostaną całkowicie usunięte z Lobby w poniedziałek, 10 grudnia 2018.
      W przypadku jakichkolwiek problemów z kontem, który powstał w trakcie fuzji, prosimy o przekazanie nam zgłoszenia maksymalnie do czwartku, 6 grudnia.
      Nie będziemy mogli zająć się Waszymi zgłoszeniami przesłanymi po w/w terminie, a wszelkie problemy związane z fuzją będą odrzucane po 10 grudnia.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Wasz Zespół OGame

'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

S. King
    • Art wrote:

Tronar wrote:

Na Xanthusie dostałem sztab na 5 dni, zaś na Quantumie nie, bo miałem włączony sztab za własną wypracowaną i uciułaną z ekspedycji antymaterię.
      Z tego co widziałem na własne oczy, konto które miało aktywnych oficerów miało ich przedłużonych - więc tutaj nie było żadnego rozróżnienia.Jeśli było inaczej, zgłoś na Support sprawdzimy.

Mirmir wrote:

Zlikwidujecie cele dla farmerów to zniechęcicie ich do gry ,taki jest Wasz cel.
      Rozumiem to, dlatego też wspomniałem o tym problemie. Wiem też, że były jakieś pomysły związane z samym statusem urlopu, aby ograniczyć jego używanie - coś wisiało na Origin o tym.

FILU wrote:

Art czy ten projekt na ikarian był wdrożony już przez GF? czy to pomysł był z zewnątrz i zaakceptowany przez GF ? oraz czy taki pomysł na Ogame to wdrożony był by indywidualnie dzięki prośbie twoją / naszej dla społeczności ogame.pl czy GF musiał by cały projekt zmieniać dla wszystkich serwerów zagranicznych
      To pomysł firmy, w końcu Ikariam to własna gra. Jeśli już miałoby coś być wprowadzone, to trafiłoby to do gry wszędzie - nie prowadzimy różnych wersji gry w zależności od kraju. To tak jakby chcieć starego wyglądu tylko w PL :P
      Co do tych nieszczęsnych przenosin. Taka komunikacja była zaplanowana i taką też wdrożyłem. Proszę zauważyć, że identyczne informacje są publikowane na forach w innych krajach i tutaj staramy się być spójni w tym zakresie.
      Darmowe relokacje z tego co wiem były doręczane wyłącznie gospodarzom, a nie przybyszom. Jeśli było inaczej, prosiłbym o przykład.
      Wiem też, że sam skrypt owszem sprawdzał występowanie zaległych przenosin z poprzednich fuzji i pomijał takie konta. Zakładam, że ideą było faktycznie nagrodzenie tych graczy, którzy nie mieli możliwości rozlokowania się w nowej sytuacji i to oni dostali taką możliwość. A kto chomikował sobie zaległe przenosiny ich nie otrzymał.
      Mylisz się Art! Nie przypisało mi sztabu na 5 dni na Quantumie. Mam aktywne sztaby na Librze i Quantumie i oba nadal aktywne przez okres 233 dni. Wynika z tego jasno że nie dodało 5 dni na Quantumie gdyż miałbym na 238 dni. Skrypt nie uwzględniał aktywnych sztabów, podobnie jak to miało miejsce z relokacjami. Na Quantumie dostałem relokacje bo poprzednie zużyłem , ale sztab nie przedłużyli mi o te 5 dni gdyż miał aktywny za własną antymaterię. Na Xanthusie dostałem sztab na 5 dni gdyż nie miałem tam włączonego sztabu, a na Quantumie już nie. Do supportu nie warto pisać odpisujecie raz na ruski rok, gdyż zawaleni jesteście tickietami, a w dodatku większość ticketów to odpowiedź odmowna :(
      Śmierć to tylko początek :D
    • Kto tak naprawdę chciał tego unifuzjon?Pomijajac kilku forumowych krzykaczy z tekstami"chcieliście to macie".Niech każdy za siebie mówi.Bez ankiety,decyzja podjęta odgórnie ,ty masz tam i tam,jak się nie podoba to wypad.Na pewno firma nie kierowała się dobrem graczy,a raczej pozbyciem się ich z opustoszałych serwerów.I tak z garstki ludzi która jeszcze grała na jakichś serwerach została jeszcze mniejsza,reszta nawet z urlopów nie zeszla.Serwery docelowe to porażka,80% układów to urlopy i zbanowani.A najwiejszy lament jest nie o sposób przeprowadzenia unifuzjon,a o to , że ktoś nie dostał czegoś darmowego.I tak ci co chcieli i ci co nie chcieli unifuzjon,wszyscy jesteśmy w czarnej duuu.
    • Mialem aktywnego geologa. Coprawda tylko jeszcze przez 3 dni kiedy dostalem caly sztab. Wynika z tego ze po okresie 5 dni sztab przestaje byc aktywny a geolog powinien byc aktywny dalsze 3 dni. Niestety u mnie tego nie bylo. Sztab przestał byc aktywny a geologa wcięło.
    • Ok! Napisze ticketa, ale nie bardzo wierzę że to pomoże. Trudno błędy się zdarzają, bardziej obawiałem się błędów poważniejszych typu że mi wetnie na kontach kupę wypracowanych przez lata gry rzeczy, a tu tylko wcięło gratisy, które nawet pierwotnie nie miało być ;)
      Śmierć to tylko początek :D
    • Gregory* wrote:

@Art jest szansa na ankietę na Nekkar?
      Co Ty chopie głowę zawracasz ,oni tam mają teraz ważniejszy problem nad którym pracuje większość ich światłych umysłów .Mianowicie jak przeniesionym idlakom przywrócić status idlaków ,to tak z pół roku jeszcze potrwa i wtedy zrobią Wam ankietę .Pisali już o tym więc spokojnie czekajcie ,macie jeszcze pięć miechów.
      Tak serio to trochę przeginacie Państwo,pamiętajcie Naród pamięta ,Naród czeka:)

• Mirmir wrote:

oni tam mają teraz ważniejszy problem nad którym pracuje większość ich światłych umysłów .Mianowicie jak przeniesionym idlakom przywrócić status idlaków
      Sądzę, że jest jeszcze poważniejszy problem niż idlaki mianowicie rozdzielenie kont w lobby, jest wielu graczy którzy czekają żeby przejąć konta od tych którzy po UF mają po kilka multi na uniach docelowych. Zdjęcie urlopów idlakom to problem owszem ważny, ale nie najistotniejszy w tej chwili, poza tym przeniesienie urlopowiczów do poczekalni, żeby zwolnić miejsca bo wszyscy dostali darmowe relokacje a nie mogą za bardzo z nich skorzystać.
      @Art lub @smoki przydałybyby się jakieś informacje na jakim etapie są prace nad tymi problemami i co zostanie w pierwszej kolejności zrobione i ewentualnie jakieś przybliżone terminy zakończenia prac nad tymi trzema sprawami.
    • Niby są większe problemy, ale one są chyba niezależne od parametrów uni. A zmiany tych parametrów już były robione i to raczej 'kosmetyka' w porównaniu z tymi problemami i może dałoby się to załatwić w międzyczasie?
      I przede wszystkim, mówimy o ankietach, które robi się na forum, a poprawki robią programiści, więc jedno z drugim ma niewiele wspólnego. Do tego zmiany na uni warto obgadać wcześniej w odpowiednim temacie, dlatego warto wiedzieć, czy można już taki temat założyć, czy nie ma sensu i mamy czekać aż się wszystko inne naprawi. :)
      kmlody84
      ---------
      Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
      Ganimed [DarkBlue] - OFF
      Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
    • ackra wrote:

Sądzę, że jest jeszcze poważniejszy problem niż idlaki mianowicie rozdzielenie kont w lobby, jest wielu graczy którzy czekają żeby przejąć konta od tych którzy po UF mają po kilka multi na uniach docelowych. Zdjęcie urlopów idlakom to problem owszem ważny, ale nie najistotniejszy w tej chwili, poza tym przeniesienie urlopowiczów do poczekalni, żeby zwolnić miejsca bo wszyscy dostali darmowe relokacje a nie mogą za bardzo z nich skorzystać.
      @Art lub @smoki przydałybyby się jakieś informacje na jakim etapie są prace nad tymi problemami i co zostanie w pierwszej kolejności zrobione i ewentualnie jakieś przybliżone terminy zakończenia prac nad tymi trzema sprawami.

guff wrote:

Unifuzja sprawiła, że mam 4 konta na Quantum i 3 na Libra.
      Chciałbym się nimi podzielić
      Prace nad lobby wciąż trwają. Jeśli dobrze czytałem, to opcja transferu konta będzie wkrótce testowana na serwerze PTS.
      Co do idlaków, wciąż nie wiadomo.
      Sprawa ankiet, tak jak napisałem na Virgo bodajże, musimy poczekać na opanowanie sytuacji, dopiero wtedy będę mógł zgłaszać zmiany. Dyskutować o zmianach na Universum możecie już teraz, będę śledził wszelkie dyskusje na ten temat.
    • Art wrote:

ackra wrote:

guff wrote:

Unifuzja sprawiła, że mam 4 konta na Quantum i 3 na Libra.
      Chciałbym się nimi podzielić
      Prace nad lobby wciąż trwają. Jeśli dobrze czytałem, to opcja transferu konta będzie wkrótce testowana na serwerze PTS.Co do idlaków, wciąż nie wiadomo.
      Sprawa ankiet, tak jak napisałem na Virgo bodajże, musimy poczekać na opanowanie sytuacji, dopiero wtedy będę mógł zgłaszać zmiany. Dyskutować o zmianach na Universum możecie już teraz, będę śledził wszelkie dyskusje na ten temat.
      @Art @smoki
      co do idlaków to może nie ma co płakać na rozlanym mlekiem lecz:
      Jakim problemem było dla programistów zaczytać z api które udostępnia GF dane: unikalny identyfikator gracza i status kont "i"
      np:
      s148-pl.ogame.gameforge.com/api/players.xml

Source Code

1. players xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="https://s148-pl.ogame.gameforge.com/api/xsd/players.xsd" timestamp="1542372861" serverId="pl148">
      2. <player id="1" name="Legor" status="a"/>
      3. <player id="100000" name="GameAdmin" status="a"/>
      4. <player id="100003" name="comagf" status="a"/>
      5. <player id="100004" name="OGameTeam" status="a"/>
      6. <player id="100005" name="OGameTech" status="a"/>
      7. <player id="100007" name="MrEko" status="vI" alliance="323"/>
      @Art Kiedy podasz wyniki ankiety odnoście basha na serwerze: Virgo?

The post was edited 1 time, last by Vito Andolini ().