Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ciap napisał(a):

      Qnick napisał(a):

      @Art jest jakiś algorytm, który będzie się starał podzielić graczy 50/50 pomiędzy u 68 i Nekkar?

      Czy możliwe jest, że pod korek zapakujemy U68, a reszta która się nie zmieści idzie na Nekkar?
      Tam gdzie jest mniej graczy to serwer dostanie więcej losowych graczy żeby było równo.Cytując ogłoszenie o fuzji:

      Konta, które nie wybiorą serwera docelowego w fazie wyboru, zostaną automatycznie przeniesione na losowy serwer docelowy (w zależności od zapełnienia serwerów)

      Avinashi napisał(a):

      nie widziałam nigdzie żeby była taka godzina podana...
      Nikt nie pytał o godzinę? :P Pojawiały się głosy że konserwacja ma coś wspólnego z łączeniem. Inne gry również ją mają > forum.battleknight.gameforge.c…3w-16-10-2018-9-00-10-00/. Dlatego pisałam że jest to twór niezależny od fuzji.
      @ciap było już tyle błędnych interpretacji z ogłoszenia o fuzji, że cytat który podałaś wcale nie potwierdza tego co napisałaś. "W zależoności od zapełnienia serwerów" nie jest równoznaczne z "żeby było po równo"
      ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
      ilość zwycięskich RW - prawie 0
      skill - 0
    • a może faktycznie dajcie możliwość wyboru ludziom z u68 i nekkar zmiany uni? w końcu na obu tych uniach byli zwolennicy i przeciwnicy zmiany prędkości więc kto by chcial wrócić do x1 to by poszedł na nekkar, a kto chce wyzszą prędkość to by poszedl na 68 :E

      A swoją drogą, przypomnijcie mi - czemu na 68 chcą podnieść eko do x7?


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      a może faktycznie dajcie możliwość wyboru ludziom z u68 i nekkar zmiany uni? w końcu na obu tych uniach byli zwolennicy i przeciwnicy zmiany prędkości więc kto by chcial wrócić do x1 to by poszedł na nekkar, a kto chce wyzszą prędkość to by poszedl na 68
      Podejrzewam że to nie jest możliwe od strony technicznej teraz. :fsmile:

      Wybór serwera docelowego na Nekkar ma być naprawiony.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Qnick napisał(a):

      Art napisał(a):

      Nekkar będący jednocześnie exodusem i celem jest oczywiście błędem, co zostalo zgłoszone. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione bez naruszania całego systemu.

      Co do ankiet, uważam, że każde docelowe univeesum ma prawo do ankiety o konfiguracji właśnie z powodu napływu graczy i gracze Nekkara powinni być tego świadomi.
      @Art jest jakiś algorytm, który będzie się starał podzielić graczy 50/50 pomiędzy u 68 i Nekkar?
      Czy możliwe jest, że pod korek zapakujemy U68, a reszta która się nie zmieści idzie na Nekkar?
      Niestety nie znam mechanizmu, który będzie zapełniał Universa docelowe. Domyślam się, że Ci, którzy mają faktycznie wybór (możliwość kliknięcia u68 jako Uni docelowego) trafią tam bez problemu. Na koniec zostaną Ci posiadający już konto na u68 lub niezdecydowani. Wtedy myślę, że system będzie zapełniał Uni losowo, na koniec zostawiając osad w postaci nieaktywnych i zablokowanych.
    • Art napisał(a):

      . Na koniec zostaną Ci posiadający już konto na u68 lub niezdecydowani. Wtedy myślę, że system będzie zapełniał Uni losowo, na koniec zostawiając osad w postaci nieaktywnych i zablokowanych.
      Kilka godzin wcześniej gadka była całkiem inna, może gdyby nie wszystkie posty były cenzurowane mieli byśmy większe światło na ten temat..
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
    • Art napisał(a):

      Nekkar będący jednocześnie exodusem i celem jest oczywiście błędem, co zostalo zgłoszone. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione bez naruszania całego systemu.

      Co do ankiet, uważam, że każde docelowe univeesum ma prawo do ankiety o konfiguracji właśnie z powodu napływu graczy i gracze Nekkara powinni być tego świadomi.
      trza było nie zgłaszać błedu :E
      sklonowały by się konta ;)

      Chwytam liny zła, by opuścić mroczne dna

      431.493 %
    • Daneku25 napisał(a):

      Gdzieś na początku była mowa o +25 na uniwersum docelowym. Będzie dodane kolejne 25 do tych, które już ten bonus dostały w przeszłości?
      Pola dostaną serwery które nie miały takowych. Jeżeli Twój serwer na stronie ma pola > przyrostyogame.cba.pl/Info.html to ich nie dostanie.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @ciap To w takim razie, jaki bonus/"wyrównanie" dostanie Xanthus, które będąc najsłabszym universum w tej grupie (nie patrzmy przez pryzmat top1, który grając na najmłodszym universum z najmniejszym speed eko w grupie pozostanie nadal top1 po uF) jako docelowe nie dostanie ani kolejnych dodatkowych pól, ani darmowych przenosin planet?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Jim Bean ().

    • otti88 napisał(a):

      Witam , mam pytanie gram obecnie na Nusakan moj serwer docelowy to Vigro ale posiadam tam konto ktore dzis rano dalem do usuniecia i co teraz >>? mam jakies szanse dołaczyc do Vigro czy losowo mnie przeniesie w inny serwer?
      Nawet jeżeli nie skasujesz konta z Virgo to i tam się znajdziesz.

      Losowanie serwera jest z puli docelowych przypisanych do serwera.
      Jedna grupa gdzie jest losowanie to ta gdzie jest uni68/Nekkar docelowe. W każdej innej grupie jest jeden docelowy więc wszystkie konta i tak tam się przenoszą!!!
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • otti88 napisał(a):

      Witam , mam pytanie gram obecnie na Nusakan moj serwer docelowy to Vigro ale posiadam tam konto ktore dzis rano dalem do usuniecia i co teraz >>? mam jakies szanse dołaczyc do Vigro czy losowo mnie przeniesie w inny serwer?
      jak masz jeden serwer docelowy to tak czy siak trafisz na virgo tylko na sam koniec będą ci planety przenosić :D
      Ganimed OFF Sojusz DarkBlue
      Libra OFF Sojusz Pac-Misie
      Rhea ON Sojusz DarkBlue

      TOP SOLO 66934.72%
    • Jest o to wiele pytań więc piszę posta :D

      Rozbieramy post arta na czynniki pierwsze:
      Będzie ona podzielona na dwa etapy:
      Etap 1: Rozpoczęcie procesu wyboru Uni docelowego (w PL mamy tylko po jednym). Potrwa on do poniedziałku, 22 października. W tym czasie żadne konto nie zostanie przeniesione
      Etap 2: Fuzja zostanie przeprowadzone od wtorku 23 października do poniedziałku 29 października.
      Dokładne godziny nie są jeszcze znane.
      Dokładne godziny nie są znane ale jak policzymy datę teraz + godzinę licznika wychodzi 10:00 więc niżej przyjmuję godzinę 10:00 dla lepszego zrozumienia. To jedziemy:

      Etap 1: Rozpoczęcie procesu wyboru Uni docelowego (w PL mamy tylko po jednym). Potrwa on do poniedziałku, 22 października. W tym czasie żadne konto nie zostanie przeniesione

      Od dziś (16.10, wtorek) do 23.10 wtorku do godziny 10:00 można wybierać serwer docelowy. Do tego momentu można wybór serwera cofać i klikać ponownie. Spadamy wtedy na koniec kolejki.

      Etap 2: Fuzja zostanie przeprowadzone od wtorku 23 października do poniedziałku 29 października.

      23.10, wtorek o 10:00 na serwerach przenoszonych zostaje kliknięty urlop - tego urlopu nie da się ściągnąć. Po włączeniu urlopu konta które w wybrały serwer docelowy są przenoszone na serwer. Obrazek pod menu dostaje zielonego ptaszka na znak że nasze konto zostało przeniesione.

      Konta które nie wybrały serwera docelowego NADAL mogą wybrać. Po wybraniu serwera przy najbliższej godzinie 10:00 są przenoszone aż do 29.10 o 10:00 gdzie jest ostatnie okno transferowe.
      Serwer można wybierać do 29.10!

      np. 24.10 o godzinie 20:12 wybieram uni docelowe u68. Przenosi mnie 25.10 ok godziny 10:00.

      Nad guzikiem galaktyk macie licznik do tego ostatniego okna "1t 5d 14g".

      Po tym terminie nastąpi przeniesienie WSZYSTKICH kont, które nie wybrały uni (nie zostały jeszcze przeniesione), na uni docelowe.
      Jeżeli macie jedno uni docelowe: Czy wybierzecie serwer czy nie i tak traficie na uni docelowe.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • A nieee no to wzór :D wezcie mi jeszcze napiszcie co mam zjesc jutro na sniadanie obiad i kolacje:D Juz zmusiliscie mnie do kasacji 1 konta a teraz przymusowy urlop do 29 a co! :D Dzieki ludziska naprawde robicie na mnie co raz wieksze wrażenie:)

      Ps. kto mi odda surowce za brak wydobycia przez 6 dni nie z mojej winy ?:) Kto mi odda czas Geologa? Jakas wizja?:)
      Personal best: 2660%
      ACS:17122,97%
    • @ciap ale czemu ja niby trolluje?:o czemu mam sie zachwycac czyms co jest delikatnie mówiąc ,,niedopracowane" - GF zabiera pieniadze za udogodnienia takie jak Geolog? Tak - wiec czemu z nie swojej winy mam ponosic konsekwencje niedoróbek i tracic cos za co zaplacilem?:) Jak Ci odcinaja w domu prąd na tydzien a pozniej każą zapłacić za cąły miesiąc to się cieczysz:)?

      Pomijam juz te surowce które też tracę mimo że nic nie zrobilem i wcale nie chce tego osmarkanego urlopu na uni na ktorym zdecydowałem sie grac 5 lat temu:)
      Personal best: 2660%
      ACS:17122,97%
    • @Bora 3d już wczoraj Ci na IRCu wyjaśniali dlaczego.

      Ale zacytuję Arta:

      Art napisał(a):

      Każdy gracz ma prawo do własnej opinii i oceny sytuacji, w końcu kieruje nim własny interes związany z założonymi kontami, na które poświęcił czas (i pieniądze).
      Przeprowadzając tak olbrzymią fuzję nie da się uniknąć kolizji. Nie możemy też rozbijać się o zwiększoną ilość celów, jeśli nie jest to wymagane, bo zależy nam na aktywności na odpowiednim poziomie.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Jak dla mnie wszystko spoko. Uni 68 w sumie bym nie ruszał, i tak spodziewam się że wiekszość jednak poleci na Nekkar, kto by nie chciał mierzyć sie z najlepszym sojuszu na polskim ogame.
      Co do 68 - generalnie Nuda, poza jakimiś dziwnymi postami Koralgoli za dużo się nie dzieje, jak dla mnie 68 można by zostawić sama sobie, a te Deinosy i Merkuty niech zrobia porządki na Nekkar.

      Pozdro dla wszystkich - jakby co jesteście też mile widziani na 68 ;)
      that what she said ;)



      “Beware the quiet man...
      For while others speak, he watched. And while others act, he plans.
      And when they finally rest… he strikes.”

      W jedności siła PN :>



    • Ciap.... Oni przekonywali mnie do swoich racji dlaczego tylko 1 uni docelowe:) i ok powiedziałem ten temat pozostaje zamknięty bo tak zdecydowano koniec:) ale teraz jak znowu walicie mi w mordke ze mi wrzucicie na 6 dni urlop bez mojej zgody i ochoty gdzie strace wydobycie + geologa to chyba to jasnej anielki mam prawo byc niezadowolony? Czy też nie i powienienem powiedziec że fuzja jest super fajna dopracowana przemyslana i nie powoduje żadnych problemów dla graczy (bo chyba dla nich ona jest:P?). A skoro nie da sie tego jak to @Art okreslil zrobic bezkolizyjnie to znajdzcie sposób jak to komuś wynagrodzić/zwrócić. Po prostu im dalej w las tym wiecej niedoróbek i robienia z graczy wariatów:) Jak powiedziałem skoro ktos wziął za cos pieniądze to powinien sie z tego wywiazac a nie regulować warunki jak sie komu podoba czyż nie :>?
      Personal best: 2660%
      ACS:17122,97%
    • smoki napisał(a):

      Witajcie,

      aby przygotować uniwersa to przenosin kont, w dniu jutrzejszym tj. 17.10 około godziny 11:30, zmienione zostaną następujące parametry:

      148 (Virgo): 6 galaktyk, +25 pól
      151 (Yildun): ekonomia x7, 50% złomu
      Uniwersum 68: ekonomia x7, 40% złomu 50% zużycia deuteru
      120 (Taurus): ekonomia x7
      149 (Wezn): ekonomia x7, 60% złomu
      150 (Xanthus): ekonomia x7
      117 (Quantum): ekonomia x5
      127 (Anatares): ekonomia x6
      128 (Betelguse): ekonomia x6

      Wprowadzenie zmian na wszystkich uniwersach, zajmie około 30 minut.

      O co chodzi z eko x6 na Betelgeuse? Przecież mamy x7, a na docelowym też ma być x7?
      kmlody84
      ---------
      Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
      Ganimed [DarkBlue] - OFF
      Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]